דלג לתוכן
אלן קאר פשוט לישון: סדנא לטיפול בהפרעות שינה

אלן קאר פשוט לישון: סדנא לטיפול בהפרעות שינה

כ-40% מהישראליות והישראלים סובלים מהפרעת שינה ברמה כזו או אחרת. סדנת ״פשוט לישון״ של אלן קאר מבטיחה לכוון מחדש את מנגנון השינה, לשפר את איכותה, וכל זה ללא עזרים חיצוניים כמו כדורי שינה. כך זה עובד

***המוצר אינו משווק החל מסוף 2022***

הפרעות שינה היא תופעה שכ-40% מאיתנו סובלים ממנה במידה כזו או אחרת. הנתון הזה לא נשמע מופרך, החיים שלנו לחוצים ומלחיצים - שעות רבות בעבודה, בוס תובעני, אם יש משפחה - אז גם הילדים לא מוסיפים לשקט הנפשי, וזה עוד בכלל מבלי להזכיר את החיים במדינת ישראל. האמת העובדתית היא אחת והיא שאנחנו לא ישנים מספיק. אם מחקרים מדברים על שנת לילה של בין שבע לתשע שעות, אנחנו ישנים בקושי שש, וגם שש השעות האלה לא באיכות גבוהה במיוחד.

מה הבעיה בהפרעות שינה

הפרעות שינה הן לא רק חוסר היכולת להירדם - נדודי שינה, אלא גם הפרעות תוך כדי השינה, הפרעות בתזמון השינה שקשורות לשעון הביולוגי שלנו, ומצבים של ישנוניות יתר. בעיות שינה מובילות לשינה לא רציפה, התעוררות מוגברת, או עייפות גדולה מאוד גם אם אנחנו ישנים את כמות השעות הנדרשת. 

הפרעות שינה גורמות לעייפות, הרגשה כללית לא טובה, ואפילו לפגיעה בתפקוד החברתי. הסובלים מבעיות שינה מדווחים על קושי להתרכז בעבודה או בלימודים, מצב רוח ירוד, ומוטיבציה נמוכה. העייפות שנגרמת כתוצאה ממחסור בשינה מובילה לטעויות ואף תאונות, וגם לפגיעה בבריאות כמו כאבי ראש, מתח בלתי פוסק, ועוד. ולא, להשלים שעות שינה בסוף השבוע לא פותר את הבעיות. 

כדורי שינה פותרים את הבעיה - האמנם?

כדור שינה אכן יעיל בסיוע להירדמות, אך הוא עלול לגרום להתמכרות, ואף פעם לא כדאי להחליף הרגל רע אחד באחר. כדורי שינה אסורים לשימוש באוכלוסיות רבות, ואסור לשלב אותם עם אלכוהול. לכדורי שינה יש תופעות לוואי ובהן דווקא הגברת תחושת הישנוניות, פגיעה בתפקוד, ויצירת תלות. בחלק מהמקרים הפסקת השימוש בתרופה גורמת לפגיעה חמורה יותר באיכות השינה ולהחמרת הפרעות השינה שהיו קודם לכן. 

מה כוללת תוכנית אלן קארפשוט לישון

תוכנית אלן קאר פשוט לישון היא סדנה שנמשכת כחמש שעות ובה המשתתפות והמשתתפים מכירים את התסמינים של הפרעות השינה השונות, איך עובד מנגנון השינה, ומקבלים כלים שבעזרתם ניתן לווסת מחדש את מחזור השינה לקראת חזרה לשינה רצופה באיכות גבוהה. בשום שלב אין שימוש בעזרים חיצוניים, גם לא בהתחלה כדי ״להרגיל״ את הגוף. 

הסדנה מבוססת על שיחה שבה אתם לומדים ומבינים מה עשיתם לא נכון עד כה, הסברים מדוע זו לאו דווקא אשמתכם, וכל זאת בשעות בודדות שנחלקות לשלושה שלבים:

שלב ראשון: המנחה ידבר על אופן החשיבה שיוצר את בעיות השינה ויינתנו פתרונות אלטרנטיביים לקידום השינה.
שלב שני: המשתתפים נחשפים למנגנון ששולט על המעבר בין של הערות לשלב השינה, ומהם שלבי השינה השונים. המטרה היא להכיר את התהליכים שיוצרים את ההתנגדות לשינה ומחזיקים אותנו במצב ער. 
שלב שלישי: ניתנים כלים אמיתיים להפעלת מנגנון השינה, ויסותו, הרגעת המחשבות, תרגול המוח, והטמעת צורת חשיבה שתחזק את יכולת השליטה של המשתתפים בשינה. 

בתום הסדנה המשתתפים מקבלים מנוי לשינה טובה שמאפשר ליישם את התובנות והכלים שניתנו בסדנה במיטה שבביתם. המנוי מעניק גישה לשלושה מפגשי לילה מדי שבוע למשך שנה שלמה, בני 40 דקות כל מפגש. 

אלן קאר טיפול בהפרעות שינה - שאלות ותשובות

אילו בעיות בריאותיות נגרמות כתוצאה מהפרעות שינה?

הפרעות שינה עלולות לגרום לעייפות, פגיעה בתפקוד החברתי, הרגשה כללית ירודה, חוסר יכולת להתרכז בלימודים או בעבודה, וחוסר מוטיבציה. הסובלים מעייפות כתוצאה מבעיות שינה נוטים לעשות טעויות ואף תאונות, וכן לסבול מתסמינים כמו כאבי ראש, מתח בלתי פוסק, ועוד.

מה מקבלים המשתתפים בתוכנית אלן קאר פשוט לישון?

תוכנית אלן קאר פשוט לישון מחולקת לשלושה שלבים שמתפרשים על פני חמש שעות, ובהם שיחה על אופן החשיבה שיוצר את בעיות השינה, הכרת התהליכים שיוצרים את ההתנגדות לשינה ומחזיקים אותנו במצב ער, ומתן כלים להפעלת מנגנון השינה והרגעת המחשבות. לאחר הסדנה ניתן מנוי לשינה טובה שמאפשר ליישם את הכלים שניתנו בסדנה, ובו שלושה מפגשי לילה מדי שבוע למשך שנה שלמה, 40 דקות למפגש.