דלג לתוכן
נוירואקטיב - טיפולי נוירופידבק בצפון, קריות, חיפה, רמת גן

נוירואקטיב - טיפולי נוירופידבק בצפון, קריות, חיפה, רמת גן

מכון נוירופידבק - אימון המוח לתפקוד מיטבי. גישת טיפול חדשנית המסייעת להתמודד עם מתח, דאגה, חרדה, הפרעות שינה, ויסות רגשי, שיפור יכולת הריכוז ועוד. מוכח מדעית | מותאם אישית | ללא תרופות | שיפור ארוך טווח​!

מתעניינים בטיפול נוירופידבק?

פעמים רבות אנחנו קוראים בעיתונות על מגוון טיפולים חדשניים ומתקדמים שתושבי המרכז נהנים מהם, אך תושבים באזורים מרוחקים יותר נאלצים לנסוע מרחק רב ברכב הפרטי או באוטובוסים. מכון נוירואקטיב משנה את התמונה ומנגיש טיפולי נוירופידבק לתושבי הצפון בשלושה סניפים: סניף הקריות בקריית אתא, הסניף בחיפה, וסניף הגליל ביישוב טל אל, בנוסף נפתח סניף חדש בגבעתיים לטובת תושבי המרכז. יש אפילו אפשרות טיפול מרחוק שמאפשר גם לאנשים עם מוגבלות ביכולת ההגעה שלהם לקבל טיפול מקצועי ויעיל. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על טיפול נוירופידבק במכון נוירואקטיב.

מה זה נוירופידבק

נוירופידבק, שיטת טיפול טבעית שמחקרים קליניים הוכיחו שהיא יעילה כפתרון לשורה ארוכה של קשיים ובעיות. זו טכניקת אימון מוחי שאינה פולשנית ובה המטופל או המטופלת לומדים איך לפעול באופן מיטבי ולהגיע לתפקוד טוב יותר על ידי ויסות עצמי. הנחת המוצא של שיטת נוירופידבק היא שהמוח הוא פלסטי, כלומר ניתן לעיצוב ולשינוי. באמצעות משוב על הפעילות החשמלית במוחם, המטופלים לומדים לשלוט על האזורים השונים ולהשפיע על פעילותם במוח, ובכך להביא לשינויים בהתנהגות.

באילו מצבים טיפולי נוירופידבק מסייעים

ניתן לטפל כמעט בכל קושי או בעיה שנובעים מפעילות לא סדירה במוח, כמו למשל אוטיזם, אפילפסיה, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD), הפרעות דיכאון וחרדה, הפרעות התנהגות, הפרעות קשב וריכוז, ירידה קוגניטיבית מינימלית, פוסט טראומה, תסמונת טורט וטיקים, תופעות לוואי של אירוע מוחי או חבלות ראש, שינה לא סדירה, מיגרנות וכאבי ראש קשים כרוניים.

איך מתבצעים טיפולי נוירופידבק

במכון נוירואקטיב אין תבנית טיפולים שמותאמת לכלל הלקוחות ואת תוכנית הטיפולים בונים באופן אישי לכל מטופל ומטופלת על פי האזור במוח שבו קיימת אי הסדירות. במהלך המפגש האישי המטופל יושב מול מחשב וצופה בסרטים. חיישן שמוצמד לראש קורא את הפעילות המוחית ומעביר תשדורת למערכת. כשהמערכת מאתרת גלי מוח טובים היא נותנת משוב חיובי והסרט נראה באיכות טובה. אולם אם המוח עובר ומשדר גלים לא רצויים, איכות הצפייה יורדת. המוח שלנו תמיד ירצה לראות סרטים באיכות טובה ולכן אפשר לאמן אותו לשנות את אופן הפעולה ולייצר גלים טובים. במילים אחרות אפשר להגיד שהטיפול מבוסס על למידה באמצעות התניה באופן הכי קלאסי של המילה. באמצעות מתן משוב חיובי למוח בתגובה לפעילותו התקינה אנו מסייעים לו לשנות את ההתנהגות הלא רצויה. 

האם הבעיה נפתרת לאחר מפגש אחד או יש צורך בסדרת טיפולים

החיים היו יכולים להיות מאוד פשוטים אם עבור כל בעיה היה מספיק טיפול אחד, אך ממש כמו באימון גופני או בטיפול נפשי, מדובר בתהליך שדורש יותר ממפגש אחד. וממש כמו שאדם אחד יגיע לתוצאות הרצויות באימוני כושר מהר יותר מאדם אחר בגלל מגוון פרמטרים, כך גם כאן אי אפשר לקבוע כמה טיפולים יידרשו ללא אבחון. 

מספר הטיפולים משתנה בהתאם לבעיה או הבעיות שבהן אנו מעוניינים לטפל ובדרגת החומרה של הבעיה. נוסף על כך, כל אחד ואחת מאיתנו נגיב באופן אחר לטיפול ולכן גם אם יש שני אנשים דומים עם בעיה זהה, מספר הטיפולים עשוי להיות שונה. לכן לפני תחילת סדרת הטיפולים יתבצע אבחון QEEG שלאחריו תינתן הערכה למספר המפגשים. כל מפגש נמשך כשעה וההמלצה היא להגיע לשני טיפולים בשבוע.

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק? מלאו פרטים כאן ונציגי מכון נוירואקטיב יצרו עמכם קשר בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

כמה זמן נמשכת השפעת הטיפולים

באופן כללי, מה שאנחנו מלמדים את המוח שלנו - הוא זוכר לתמיד. מחקרים שנעשו בתחום הפרעות קשב וריכוז וכן בטיפול בלקויות למידה הראו כי ההשפעות נשמרו לאורך שנים. הסיבה לכך שאין הצהרות על כך שההשפעות נמשכות לאורך עשורים רבים היא שעדיין אין מחקרים עם טווח ארוך כל כך, ויש צורך בכך שהמחקר בתחום יארך זמן ממושך יותר.

מחקרים שונים שנערכו על הצלחת הטיפולים מראים כי סביב 85% מהמטופלים מגיבים לטיפולי נוירופידבק באופן חיובי ומדווחים על שיפור משמעותי בבעיות, בקשיים, ובתסמינים שמתלווים לכך. במקרים רבים מדובר בהצלחה גדולה יותר בהשוואה לטיפול תרופתי קונבנציונאלי. 


למי טיפולי נוירופידבק מתאימים

במכון נוירואקטיב מציעים את הטיפולים כמעט לכל אדם מגיל 6 ומעלה, אך במקרים חריגים ניתן להתחיל אף בגיל צעיר יותר. הטיפול נמצא יעיל ביותר עבור כל שכבות הגיל, גם עבור בני נוער ומבוגרים, במגוון הבעיות שציינו קודם לכן. לטיפולי נוירופידבק אין תופעות לוואי, ונזכיר שוב - לא מדובר בטיפול פולשני, החיישנים מונחים על הראש, אך אין כל החדרת מחטים או כל גוף זר אחר למוח או לאיברים אחרים בגוף. 

טיפולי נוירופידבק להפרעות קשב וריכוז

כל מי שהתנסה בטיפול תרופתי להפרעות קשב וריכוז יודע שהטיפול משפיע לחיוב רק בזמן השפעת התרופה, וכשההשפעה פגה - התסמינים חוזרים ויש ליטול את התרופה מדי יום. עם התפוגגות ההשפעה ייתכן מצב שבו התסמינים של הפרעות קשב וריכוז דווקא יוחמרו, מה שכמובן יקצין את המצב. בעוד שהתרופות המסורתיות מסייעות לריכוז ולמתן את ההיפראקטיביות, הן לא מלמדות את הסובלים מההפרעות להשתמש בטכניקות של ניהול זמן, ארגון וסדר. טיפולי נוירופידבק, לעומת זאת, מאמן את המוח בטכניקות הללו בדיוק כפי שאנחנו מאמנים שרירים. 

נוירופידבק מכוון לשינוי ושיפור יכולות המוח בלי שום התערבות כימית כפי שנעשה באמצעות תרופות, אלא רק באמצעות אותו אימון מדובר למוח. המטופלים לומדים לווסת את פעילות גלי המוח שלהם בהתאם לנדרש לפי הפרוטוקול שנקבע במכון נוירואקטיב לשיפור תפקודי המוח, ולאחר מספר מפגשים כבר מרגישים בהבדלים. מאפייני ההפרעה מתמתנים ובמקרים מסוימים אף נעלמים לחלוטין, ההתנהגות משתפרת כמו גם כישורי הלמידה. 

נוירופידבק

מהו אבחון QEEG

כבר הזכרנו את נושא אבחון QEEG, אז הנה הגיע המקום להרחיב קצת בנושא. אבחון QEEG משמש לזיהוי אזורים של פעילות לא סדירה שיכולה לגרום לתסמינים כמו הפרעות שינה, קשיים רגשיים, קשיים התנהגותיים, וקשיי למידה. הבדיקה נחשבת לכלי יעיל ואובייקטיבי והיא סורקת את כל הפעילות החשמלית המוחית ומנתחת אותה באופן כמותי בהשוואה לפעילות שבנורמה של בני אותו הגיל. הבדיקה לא מחפשת הפרעה ספציפית ולכן ניתן לגלות דרכה בעיה אחרת או נוספת על זו שכבר ידועה.  

באמצעות ההשוואה לבני אותו הגיל ניתן ללמוד אילו אזורים במוח תקינים ואילו לא, ממה סובל הנבדק, מהו מקור הסבל, ועל ידי כך אפשר להתאים את הטיפול הטוב ביותר והנכון עבורו. בערב שלפני הבדיקה יש לחפוף שיער ולהימנע משימוש בג׳ל, שמן, או מוס לשיער עד לאחריה. טכנאי הבדיקה ימרח ג׳ל מיוחד שיאפשר את חיבור האלקטרודות לקרקפת, כאמור באופן לא פולשני. הבדיקה נמשכת בין חצי שעה לשעה. 

איך מתחילים

כל מה שצריך לעשות זה להשאיר כאן פרטים ונציג מכון נוירואקטיב יחזור אליכם כדי לתאם ייעוץ ראשוני שניתן ללא תשלום. לאחר מכן תיקבע עבורכם פגישת אבחון QEEG ועל פיה ייקבע פרוטוקול הטיפול ובהתאם לכך עלות הסדרה. טיפולי נוירופידבק אינם כלולים בסל הבריאות, גם לא במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים, והם נעשים במימון עצמי פרטי. אולם אם יש ברשותכם ביטוח בריאות פרטי, כדאי לבדוק האם הפוליסה שלכם כוללת קבלת החזר תשלום על בדיקת QEEG וסבסוד הטיפולים. 

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק? מלאו פרטים כאן ונציגי מכון נוירואקטיב יצרו עמכם קשר בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

נוירופידבק במכון נוירואקטיב בצפון - שאלות ותשובות

למה כדאי לבחור בטיפולי נוירופידבק על פני שיטות אחרות?

נוירופידבק היא שיטה טבעית ולא פולשנית. לגוף לא מוחדרות מחטים ולא נכנסים כימיקלים, ולכן אין תופעות לוואי ואין כאבים. האבחון נעשה על ידי בדיקת QEEG שמתבססת על זיהוי תבניות במוחם של המטופלים ועל ידי כך מתבצעת התאמת הטיפול באופן פרטני על פי הבעיה האישית של כל מטופלת ומטופל. מדובר בבדיקה אובייקטיבית בהשוואה לשיטות הקונבנציונליות שמתבססות על דברי המטופלים וקרוביהם. 

מה הם סיכויי הצלחת טיפולי נוירופידבק?

מחקרים שונים שנערכו בתחום מצביעים על כ-85% הצלחה. המחקרים מתבססים על תגובת המטופלות והמטופלים שמדווחים על שיפור ניכר בתסמינים והפחתה ניכרת בחומרת הבעיה שבה היה צורך לטפל.

היכן אפשר לעשות טיפולי נוירופידבק של מכון נוירואקטיב?

מכון נוירואקטיב מנגיש טיפולי נוירופידבק לתושבי הצפון. המכון מפעיל שלושה סניפים - בקריית אתא, הסניף במשגב, וסניף הגליל ביישוב טל אל. ניתן גם לעבור טיפול מרחוק, בבית המטופל, עבור אנשים עם מוגבלות ביכולת ההגעה שלהם. אליהם יישלח ציוד לצורך הטיפול ומטפל מקצועי יערוך את הפגישה באופן מקוון. 

כמה פגישות צריך כדי שהטיפולים יצליחו?

אין על כך תשובה מדויקת משום שפרוטוקול הטיפול מותאם באופן אישי עבור כל אחד ואחת, על פי הבעיה שבה רוצים לטפל, חומרתה, ואופי התגובה לטיפול שמשתנה מאדם לאדם. לאחר הייעוץ הראשוני שניתן ללא תשלום, תוזמנו לאבחון QEEG. על פי תוצאות המבחן ניתן יהיה להעריך מה יהיה אורך סדרת הטיפולים. כל טיפול נמשך כשעה וההמלצה היא להגיע לתדירות של שני מפגשים בשבוע. 

טיפולי נוירופידבק - חברות בתחום

להשוואת טיפולי נוירופידבק >

נוירופידבק - סקירות בתחום

טיפולי נוירופידבק- אימון מוחי אפקטיבי

נוירופידבק היא טכנולוגיית משוב ביולוגי לגלי המוח שמסוגלת לטפל במצבים שונים ללא צורך בתרופות. לאילו מצבים בריאותיים מיועד, מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים...

כמה עולים טיפולי נוירופידבק?

נוירופידבק הוא משוב ביולוגי לגלי המוח. הטיפול נעשה בטכנולוגיה שמסייעת למצבים בריאותיים מגוונים ללא שימוש בתרופות. איך בדיוק עובד הטיפול, באילו מכונים...