דלג לתוכן
נטו זכויות רפואיות והחזרי מס

נטו זכויות רפואיות והחזרי מס

חברת נטו היא חברה למימוש זכויות רפואיות שמתמחה בסיוע לקבלת פטור ממס ההכנסה ובתביעות של נפגעי עבודה מול הביטוח הלאומי. אם אתם מתמודדים עם מצב רפואי שפוגע ביכולת ההשתכרות שלכם, נציגי חברת נטו יכולים לסייע בקבלת הקצבאות והפטורים שמגיעים לכם

אנשים שסובלים ממחלה או ממספר מחלות בו זמנית, עשויים להיות זכאים לפטור מתשלומי מס הכנסה. נוסף לכך, עובדות ועובדים שנפגעו במהלך עבודתם, לקו במיקרו-טראומה בשל עבודה ממושכת, נפצעו או חלו, עשויים להיות זכאים להכרה כנפגעי תאונת עבודה. אנשים שהוכרו כנפגעי תאונות עבודה יכולים לקבל אחוזי נכות, שבמקרים מסוימים מזכים במענק נכות חד פעמי או בקצבה חודשית לכל החיים, בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעים. צוות נטו מסייע ללקוחותיו לממש את מלוא הזכויות כפי שקובע החוק על מנת שתקבלו את הקצבה הנכונה ולא תסתפקו במענה חלקי בלבד. 

פטור ממס הכנסה

עובדות ועובדים עם דרגת נכות 100% שנגרמה ממחלה קשה זכאים לפטור מלא ממס ההכנסה. מצבים נוספים שמזכים בפטור ממס הכנסה כוללים חולי דיאליזה, עיוורים, וחולי סרטן שזכאים לנכות זמנית. ניתן לקבל פטור ממס הכנסה גם עבור נכים שסובלים ממספר מחלות והשקלול של נכותם בחישוב מיוחד עומד על יותר מ-89%. הפטור ניתן עד הכנסות של 615 אלף שקלים בשנה מיגיעה אישית והנכות צריכה להיות קבועה או זמנית לתקופה של 185 ימים ויותר. גם פנסיונרים מעל גיל הפרישה יכולים לקבל פטור שיוענק על תשלומי מס הכנסה מקצבת הפנסיה. 

לא רבים מודעים לאפשרות לקבל פטור מתשלום מס הכנסה בשל בעיה רפואית, ואלה שכן יודעים חוששים מההליך הבירוקרטי הארוך, שמלווה גם בבדיקות רפואיות ובהוצאות עבור חוות דעת מומחה, או חשש מתשלום מראש עבור חברות שמסייעות למימוש זכויות. נפרט על כך בהמשך, אבל כבר כעת נרגיע: השיחה הראשונה עם צוות נטו לא עולה לכם כלום. 

אילו מחלות עשויות לזכות בפטור ממס הכנסה?

יש לא מעט מחלות, גם כאלה שאתם לא חושבים עליהן, הנה העיקריות שבהן: גידול ממאיר, דלקת פרקים, חרשות, טרשת נפוצה, מחלת כליות או כבד, מחלת לב קשה, מחלת ריאות, סוכרת עם סיבוכים, עיוורון, פרקינסון, שיתוק ילדים, ומחלות נוספות. גם אם המצב הרפואי שלכם לא מופיע כאן, נציגי חברת נטו יוכלו לבדוק האם אתם עשויים להיות זכאים לפטור ממס הכנסה. שימו לב, את הפטור ניתן לקבל עד שש שנים רטרואקטיבית מיום הגשת התביעה, כך שכדאי לא להתעכב יותר מדי עם הגשתה. 

הכרה כנפגעי תאונות עבודה בביטוח הלאומי

יש שלושה סוגים עיקריים שעשויים לזכות את העובד או העובדת בהכרה כנפגעי תאונת עבודה:
1. תאונת עבודה: כל תאונה שהתרחשה תוך כדי כל מה שקשור לעבודה, כלומר בזמן העבודה, אך גם בדרך אליה וממנה. 
2. מחלת מקצוע: מחלה שנגרמת בשל סביבת העבודה ותנאי העבודה. בניגוד לתאונה שגורמת לפגיעה בשל גורם חד פעמי, מחלת מקצוע נגרמת בהדרגה בשל חשיפה ממושכת לגורם הסיכון. 
3. פגיעת מיקרו-טראומה: זה כנראה הסעיף הפחות מוכר לציבור, והוא עוסק בנזק שנגרם בשל תאונות קטנטנות אך מרובות, שבכל אחת מהן נגרם נזק זעיר ואולי אפילו לא מורגש, אך הצטברות התאונות גרמו לפגיעה משמעותית או להתפרצות מחלה. 

כדי לקבל את ההכרה כנפגעת או נפגע עבודה יש להגיש תביעה להכרה בתאונה או במחלה למוסד לביטוח לאומי. שימו לב, קיימת מגבלת זמן להגשת התביעה ולכן יש לפעול ללא דיחוי, כמה שיותר מהר סמוך לקרות התאונה או התפרצות המחלה. אם התביעה תוגש יותר מ-12 חודשים לאחר הפגיעה או גילוי המחלה, ייתכן שלא תקבלו את מלוא הזכויות שמגיעות לכם. גובה הפיצוי ייקבע בהתאם לשכר הממוצע שלכם בשלושת החודשים טרם הפגיעה ולפי אחוזי הנכות שהוועדה הרפואית תקבע עבורכם, והוא ינוע בין כמה אלפים ועד מאות אלפי שקלים. 20% נכות ומעלה יזכו בקצבה חודשית ופגיעה עם אחוזי נכות נמוכים יותר עשויה לזכות במענק חד-פעמי. 

מחלות מקצוע שעשויות לזכות בקצבאות

לפי הביטוח הלאומי, מחלות מקצוע כוללות פגיעה משמעותית בשמיעה בשל חשיפה ממושכת לרעש בעבודה, מחלות כמו פרקינסון וסרטן שמתפרצות בשל חשיפה לכומרים כימיים, רעלים מסוכנים, או דלקים רעילים, מחלות אורתופדיות שנגמרות בגלל אופי העבודה ובהן תסמונת התעלה הקרפלית, נימולים בכפות הידיים, קרעים בגידי הכתפיים, מחלות ברכיים, פריצות דיסק, מחלות ריאה שונות, מחלות עור שנגרמות בשל חשיפה גבוהה לשמש לצרכי עבודה, תסמונת ראיית המחשב, ועוד. 

לא כל מחלה שנמצאת ברשימה הזו, או מחלות אחרות שאינן ברשימה, מזכה בהכרה כנפגע תאונת עבודה. על מנת לקבל את ההכרה הזו ואת הקצבאות והפיצויים שנלווים אליה, יש להוכיח קשר סיבתי ישיר בין התפתחות והתפרצות המחלה לבין העבודה ותנאיה. הביטוח הלאומי לא ממהר לאשר בקשות שכאלה ומציב מכשולים ותנאים רבים לציבור העובדים. 

באילו נושאים נוספים ניתן לממש זכויות רפואיות בחברת נטו?

קצבת נכות כללית: קצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי היא קצבה המיועדת לאדם שעקב ליקוי אחד או מספר ליקויים, שיכולים להיות גופניים, נפשיים או שכליים, לא מסוגל להשתכר או שיכולת ההשתכרות שלו פחתה ב-50% לפחות. הזכאות לקצבה ניתנת לאחר תהליך שכולל עמידה בתנאי הסף שקבע הביטוח הלאומי ועמידה בפני ועדות רפואיות. 

תו נכה: צוות נטו מסייע גם לאנשים סובלים או מתמודדים עם נכות וזכאים לתו נכה מהמדינה באופן שמאפשר חנייה במקומות רבים באופן שמקל על הניידות, קדימות בתורים ברשויות ובחנויות, והטבות נוספות שנועדו לתת מענה על הפגיעה באיכות החיים. 

מימוש זכויות רפואיות

איך מתבצע התהליך בחברת נטו מימוש זכויות?

התהליך כולל שלושה צעדים פשוטים שבמהלכם צוות נטו עושה כל שביכולתו כדי להוריד מראשכם כמה שיותר דאגות בירוקרטיות, והכל מתחיל ללא תשלום וללא התחייבות:

צעד ראשון: פגישת היכרות בחינם. בפגישה הראשונה עם הצוות, המומחים של נטו יבחנו את מצבכם ואת אפשרויות הסיוע למימוש הזכויות שלכם. מנהלת התיק שלכם תסביר כל מה שאתם צריכים לדעת ותענה על כל מה שיש לכם לשאול, ולאחר מכן תחליטו על המשך עבודה משותפת. 

צעד שני: לאחר שצוות נטו העריך את סיכויי התביעה להתקבל, מומחי החברה יבנו עבורכם תיק רפואי יסודי וממוקד, בין אם מדובר בבקשת פטור ממס הכנסה ובין אם מדובר בתביעה להכרה כנפגעי תאונת עבודה או מחלת מקצוע. 

צעד שלישי: הגשת התביעה. רק לאחר שכל המסמכים, הטפסים, והאישורים יהיו מוכנים, התביעה תוגש לגורמים והרשויות הרלוונטיים. אנשי נטו יעקבו אחר התקדמות התביעה ואם תתבקשו להציג טפסים נוספים - תקבלו סיוע מלא בהתמודדות מול כל הגורמים. 

למה דווקא נטו לקבלת פטור ממס הכנסה וזכויות נוספות?

בגלל השירות: המומחים של נטו זכויות רפואיות יהיו איתכם לאורך כל הדרך מול כל הרשויות, החל מהפנייה הראשונה שלכם ועד שהכסף יתקבל בחשבון הבנק שלכם. 

בגלל המקצועיות: מנהלת תיק הלקוחות תבנה את התיק שלכם בעזרת שאלון רפואי מקיף. בנוסף תקבלו כל סיוע שנדרש בהכנה לקראת הוועדה הרפואית, ואם מדובר בפטור ממס הכנסה תקבלו ייצוג מול רשויות המס מידי רואי חשבון ויועצי מס מקצועיים. אם מדובר במחלת מקצוע או בתאונת עבודה, תקבלו ליווי מלא בבניית התיק כדי למקסם את סיכויי הצלחת התביעה. 

בגלל המספרים: עד כה, ב-20 שנות קיומה, נטו זכויות רפואיות סייעה ללקוחותיה לקבל יותר מ-450 מיליון שקלים מהרשויות השונות, בפטורים ובקצבאות. החברה סייעה בהגשת יותר מ-12 אלף תיקים לוועדות הרפואיות וטיפלה בכ-120 אלף לקוחות. 

בגלל שיש לכם רק מה להרוויח: פגישת ההיכרות ניתנת ללא תשלום, אך שאין חשש מתשלום על תביעה שלא תוגש. בפגישה תקבלו את כל האפשרויות שעומדות בפניכם כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.  

הגשתי תביעה לבד ונדחיתי, נגמר הסיפור?

לגמרי לא נגמר הסיפור. קורה לא מעט שאזרחים שהגישו תביעות לבד נדחו או קיבלו זכויות חלקיות בלבד. זה עלול לקרות בשל טעות טכנית בהגשת הבקשה ללא עין מקצועית שמוודאת שכל הפרטים נכונים, או בשל חוסר היכרות עם ההליכים הבירוקרטיים. מותר לכם וגם מומלץ להגיש את הבקשה פעם נוספת, הפעם בסיוע של נציגי נטו. אם הגשתם תביעה באופן עצמאי והיא נדחתה, חשוב לפעול מהר להגשת הערעור משום שניתן טווח של 60 ימים להגשתו לאחר החלטת הוועדה הרפואית. 

מתעניינים במימוש זכויות רפואיות? מלאו פרטים כאן ונציגי חברת נטו יחזרו אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

נטו זכויות רפואיות והחזרי מס - שאלות ותשובות

באילו מצבים ניתן לקבל פטור ממס הכנסה?

פטור מלא ממס הכנסה ניתן לעובדות ועובדים עם דרגת נכות 100% שנגרמה ממחלה קשה, לחולי דיאליזה, לעיוורים, ולחולי סרטן שזכאים לנכות זמנית. הפטור ניתן גם לנכים שסובלים ממספר מחלות והשקלול של נכותם בחישוב מיוחד עומד על יותר מ-89%. הנכות צריכה להיות קבועה או זמנית לתקופה של 185 ימים ויותר. גם פנסיונרים מעל גיל הפרישה יכולים לקבל פטור שיוענק על תשלומי מס הכנסה מקצבת הפנסיה. 

איך אפשר לקבל הכרה כנפגעי תאונות עבודה?

שלושת סוגי הפגיעות שהביטוח הלאומי מכיר בהם הן תאונת עבודה, מחלת מקצוע, ופגיעת מיקרו-טראומה. תוכלו לקרוא את הפירוט עליהן בסקירה המלאה. גובה הפיצוי ייקבע בהתאם לשכר הממוצע שלכם בשלושת החודשים טרם הפגיעה ולפי אחוזי הנכות שהוועדה הרפואית תקבע עבורכם, והוא ינוע בין כמה אלפים ועד מאות אלפי שקלים. 20% נכות ומעלה יזכו בקצבה חודשית ופגיעה עם אחוזי נכות נמוכים יותר עשויה לזכות במענק חד-פעמי. 

איך מתבצעת התביעה בסיוע נטו זכויות רפואיות?

התהליך כולל שלושה צעדים פשוטים שבמהלכם צוות נטו עושה כל שביכולתו כדי להוריד מראשכם כמה שיותר דאגות בירוקרטיות: ראשית, פגישת היכרות ללא תשלום שבה יוסברו האפשרויות העומדות בפניכם. לאחר מכן, מומחי החברה יבנו עבורכם תיק רפואי יסודי וממוקד, ולבסוף, לאחר שכל המסמכים, הטפסים, והאישורים יהיו מוכנים, התביעה תוגש לגורמים והרשויות הרלוונטיים. 

למה כדאי להיעזר בשירותי נטו זכויות?

המומחים של נטו יהיו איתכם לאורך כל הדרך מול כל הרשויות, החל מהפנייה הראשונה שלכם ועד שהכסף יתקבל בחשבון הבנק שלכם. תקבלו סיוע מול כל הרשויות הרלוונטיות, ואם מדובר בפטור ממס יינתן סיוע מרואי חשבון ויועצי מס מקצועיים. ב-20 שנות קיומה נטו סייעה ללקוחותיה לקבל יותר מ-450 מיליון שקלים. לסיכום: בגלל השירות, בגלל המקצועיות, ובגלל המספרים. 

מימוש זכויות רפואיות - סקירות בתחום

תג נכה | תו נכה

תג נכה - מידע על תהליך הגשת הבקשה, חברות המסייעות בכך, הטבות נוספות אשר התו מקנה, מחלות ומצבים רפואיים אשר מקנים זכאות לתו ועוד.

תתחילו לדרוש את הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם!

זה יכול לקרות בעקבות תאונת עבודה, או אולי חלילה מחלה קשה או בעיה רפואית מתמשכת. אתם תוציאו סכומים גדולים ומשמעותיים של כסף על מגוון רופאים וטיפולים...

קצבת נכות נפשית - המדריך למימוש זכויות על רקע נפשי

זכאויות לקצבת נכות נפשית מגיעות גם לחלק מהמקרים הקלים והבינוניים של פגיעה נפשית כמו חרדה, דיכאון, מאניה דיפרסיה מתונה ועוד. כך תוכלו לממש את...

מימוש זכויות רפואיות - המדריך השלם

פגיעה בעבודה, קצבאות נכות, קצבת נכות ביטוח לאומי, קצבת ילד נכה, תו נכה, החזרים, הקלות ופיצויים - המדריך שעושה סדר בהטבות שמגיעות לכם ואתם אולי לא...