דלג לתוכן
בדיקת רוק גנטית - דנובה DNA

בדיקת רוק גנטית - דנובה DNA

דנובה מציעה תזונה מותאמת אישית על פי בדיקת דנ"א. בדיקת רוק פשוטה תגלה את הפרופיל הגנטי הייחודי שלכם ותחשוף מה עליכם לעשות כדי לשמור על בריאות כללית וכושר גופני. איך זה עובד, למי זה מתאים, וכמה זה עולה?

בדיקת רוק גנטית היא כל מה שאתן ואתם צריכים כדי לגלות איזו דיאטה מומלצת עבורכם, איך לבנות תזונה מותאמת אישית, מה צריך לעשות כדי לשמור על בריאות כללית ואיזה סוג של אימון גופני מתאים עבורכם. בשנים האחרונות דיאטות בהתאמה אישית צברו פופולריות רבה. העיקרון המנחה אותן פשוט: הגוף של כל אחד ואחת מאיתנו שונה. אם כולנו נאכל תפריט שמבוסס על כמות קלוריות זהה, ההשפעה תהיה אחרת. אדם אחד יפחית במשקל במהירות, אחרת תיתקע על אותו המשקל, ואחרים דווקא יעלו במשקל. דנובה DNA מציעה בדיקה שעל פיה נבנה תפריט מותאם אישית לכל נבדק, כדי להגיע לתוצאות מיטביות שיישמרו לאורך זמן. 

איזו בדיקה מציעה דנובה DNA?

דנובה מציעה בדיקת רוק פשוטה שתוצאותיה יכולות ללמד אתכם איזו דיאטה מומלצת עבורכם, מה עליכם לעשות כדי לשמור על לחיים בריאים, ואיך לשפר את הכושר הגופני. בדיקת רוק גנטית מגלה את הנטייה הגנטית של כל אדם לסוגי פעילות גופנית ואת פרופיל הכושר, ומהי התזונה המיטבית. הדרישות התזונתיות האישיות מבוססות על הגנטיקה. דוח הבדיקה מנתח את התוצאות ומאפשר לייעל את משך האימון על ידי ניצול מרבי של זמן האימון וכך להשיג את התוצאות הטובות ביותר. 

איך עובדת בדיקת רוק גנטית?

הבדיקה עצמה פשוטה מאוד ולא דורשת מכם כמעט דבר. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם ללא זמן המתנה או ניתוב בתפריטי שיחות. לאחר מכן תישלח אליכם ערכת בדיקת רוק גנטית של דנובה DNA. את הדגימה תאספו בצורה פשוטה לפי ההוראות הברורות שבערכה ותכניסו לתוך מבחנה. את המבחנה יש להכניס למעטפה שמצורפת לערכה ביחד עם טופס ההסכמה. לאחר פענוח התוצאות, תקבלו את הדוח האישי שלכם אל כתובת הדואר האלקטרוני שמסרתם. 

בדיקת תזונה גנטית לירידה במשקל

בדיקת דנובה DNA מקנה תובנות וידע שמסייעים לקבל את הבחירות הנכונות בבריאות כללית, תזונה ודיאטה מומלצת. הגנים שלכם לא משתנים והמשמעות היא כי תוצאות הבדיקה ילוו אתכם לאורך כל החיים ולא תצטרכו לערוך בדיקה נוספת כדי לבדוק אם משהו השתנה. ההמלצות קבועות והן מתקבלות בסך הכול מבדיקת רוק פשוטה. 

הנה מה שאפשר ללמוד מבדיקת תזונה גנטית של דנובה DNA:

סוג דיאטה מומלצת: לא עוד ניסיונות של דיאטות טרנדיות אלא איך הגנים שלנו יכולים לשמור על המשקל באופן שגרתי ולאורך זמן.

רגישות לפחמימות: התגובה הגנטית לפחמימות. לא כולם צריכים להיזהר מפחמימות פשוטות, אך יש כאלה שצריכים להימנע מהן ככל שניתן.

רגישות לשומן רווי: השומן הוא מרכיב מזון חיוני לבריאותנו למרות יחסי הציבור השליליים. תוצאות הבדיקה יגלו כמה מותר לכל אחד לצרוך ממנו באופן אישי.

יכולת ניקוי רעלים: לכל אחד ואחת מאיתנו יעילות שונה בנטרול רעלים. הבדיקה תחשוף כמה בשר מותר לנו וכמה ירקות מצליבים על כל אחד לצרוך. 

הצורך בנוגדי חמצון: קיימים בפירות ובירקות טריים. 

הצורך באומגה 3: שומן בלתי רווי מסוג אומגה 3 שנדרש לפעילות תקינה של הגוף.

דרישות לוויטמין B ו-D: ויטמין B מסייע לתפקוד תקין של מערכת העצבים, מערכת העיכול ותאי הדם האדומים. ויטמין D עוזר לשמור על רמות תקינות של סידן ומחזק את מבנה העצם.

רגישות למלח: לחלק מהאנשים יש גנים שצועקים "הקפידו על צריכת מלח נמוכה!", ואם אין הקפדה על כך עולה הסיכון ללחץ דם גבוה. 

תגובה לאלכוהול: ישנם גנוטיפים שאוהבים צריכה מתונה של אלכוהול באופן שעשוי ליצור השפעה חיובית על הכולסטרול. 

רגישות לקפאין: לכל אחד קצב חילוף חומרים של קפאין שונה. לגנוטיפים מסוימים חילוף החומרים מהיר ולאחרים הוא איטי. הבדיקה תסייעה לכם לדעת מה כמות הקפאין היומית המומלצת עבורכם.

אי סבילות ללקטוז: בבדיקת דנובה DNA תגלו אם אתם נושאים את הגן שמאפשר לגוף לעכל חלב. 

נטייה למחלת צליאק: בדיקת רוק גנטית מראה אם קיים סיכון לפתח את מחלת הצליאק, רגישות לגלוטן. שימו לב שזו אינה בדיקה אבחנתית, אלא רק מה הסיכוי. 

הנחיות כלליות לצריכת חומרי מזון: בדיקת תזונה גנטית נותנת מבט מסכם על מזון, ויטמינים ומינרלים שמושפעים מהגנים שלנו. תוכלו לגלות מה וכמה מומלץ לצרוך מכל דבר, האם מדובר בצריכה הממוצעת על פי ההנחיות הכלליות לציבור, או שיש צורך אישי בכמות מוגברת או מופחתת. 

בדיקת דנובה DNA לכושר גופני וספורט

אם ניקח שני גברים או שתי נשים עם נתונים פיזיים דומים, ושניהם יערכו את אותו סוג אימון, ייתכן מאוד שעבור כל אחד התוצאות יהיו שונות לחלוטין. מחקרים בתחום מדע הגנטיקה חשפו שקיים קשר בין גנים מסוימים לבין יכולות בתחום האימון הגופני. המשמעות: כדי לעמוד במטרות האימון הגופני והכושר שהצבתם לעצמכם, כדאי לבחור בסוג אימון וענפי ספורט שמתאימים לגוף שלכם באופן אישי. דנובה DNA עוזרת למפות את הפרופיל הגנטי האישי ולספק תובנות כיצד הוא משפיע עליך. 

הנה מה שאפשר ללמוד מבדיקת רוק גנטית בנוגע לכושר ובריאות:
פוטנציאל אירובי: קצב ניצול חמצן מרבי (VO2 max) הוא הסמן הנפוץ ביותר להערכת פוטנציאל סיבולת.
תוצאות הבדיקה יספקו ידע בנוגע לפוטנציאל הגנטי ל-VO2 max.

פרופיל כוח וסיבולת: בעזרת בדיקת דנובה DNA תוכלו לדעת מהי הדרך הנכונה והמתאימה להתאמן לכל מטרה.

דרישות תזונתיות להתאוששות וקצב התאוששות: לכל גוף דרישות שונות לוויטמינים ולמיקרו-נוטריינטים. הבדיקה תסייע לבנות תוכנית התאוששות לאחר אימון קשה.

סיכון לפציעות: ישנו גנוטיפ שיוצר נטייה לפציעות. תוכלו לדעת האם אתם בעלי הגנוטיפ הזה ולדעת אם הסיכוי שלכם להיפצע גבוה, וכך לדעת ממה להיזהר. 

בדיקת תזונה גנטית מחיר

דנובה DNA מציעה שתי בדיקות לשתי מטרות שונות: בדיקת תזונה מותאמת אישית ובדיקה לספורט וכושר גופני. עלות בדיקה אחת עומדת על 1,200 שקלים. בדיקת רוק גנטית משולבת לתזונה ולספורט עומדת על 1,950 שקלים. נזכיר שוב, יש לעשות את הבדיקה הזו פעם אחת בחיים, ללא הרשמה לקבוצות תמיכה וללא דמי מנוי חודשיים בעתיד. אם אתם מעוניינים בפגישת ייעוץ והסבר תוצאות הבדיקה על ידי תזונאי או מאמן כושר, תוכלו לעשות זאת בעלות של 300 שקלים. לכך מתווספת עלות משלוח הערכה ואיסופה על ידי חברת משלוחים בגובה 150 שקלים, אם באפשרותכם לאסוף ולמסור את הבדיקה בעצמכם אין עלות נוספת.

דנובה DNA - שאלות ותשובות

איזו בדיקה מציעה דנובה DNA?

דנובה מציעה בדיקת רוק פשוטה שתוצאותיה יכולים ללמד אתכם איזו דיאטה מומלצת עבורכם, מה עליכם לעשות כדי לשמור על חיים בריאים, ואיך לשפר את הכושר הגופני. דוח הבדיקה מנתח את התוצאות ומאפשר לייעל את משך האימון. 

איך עובדת בדיקת רוק גנטית?

משאירים פרטים כאן ונציג יחזור אליכם ללא זמן המתנה או ניתוב בתפריטי שיחות. לאחר מכן תישלח ערכת בדיקת רוק גנטית, שאת הדגימה תאספו בצורה פשוטה. את המבחנה יש להכניס למעטפה שמצורפת לערכה ביחד עם טופס ההסכמה, ולאחר פענוח התוצאות, תקבלו את הדוח האישי שלכם בדואר האלקטרוני.

מה אפשר ללמוד מבדיקת תזונה גנטית לירידה במשקל?

המון דברים, כמו למשל סוג דיאטה מומלצת, רגישויות לפחמימות ולשומן רווי, יכולת ניקוי רעלים, הצורך בנוגדי חמצון, הצורך באומגה 3, דרישות לוויטמין B ו-D, רגישות למלח, תגובה לאלכוהול, רגישות לקפאין, אי סבילות ללקטוז, נטייה למחלת צליאק, וקבלת הנחיות כלליות לצריכת חומרי מזון.

כמה עולה בדיקת רוק גנטית של דנובה DNA?

בדיקת תזונה מותאמת אישית או בדיקת ספורט וכושר גופני עולה 1,200 שקלים. בדיקת רוק גנטית משולבת לשני התחומים עולה 1,950 שקלים. מדובר בעלות חד פעמית ואין צורך לבדוק מדי תקופה אם משהו השתנה, מכיוון שהגנים שלנו קבועים. 

דיאטה - סקירות בתחום

תזונה מותאמת אישית על סמך בדיקות מעבדה

תזונה מותאמת אישית עשויה לעזור איפה שדיאטות כלליות נכשלו. איך עובדת בניית תפריט תזונה אישי לפי בדיקת דם, מהי בדיקת רוק גנטית, איך מתחילים דיאטה לפי...

דיאטה מומלצת - איך לבחור דיאטה?

לעיתים תכופות אנו שומעים על "דיאטה מומלצת חדשה שאתם חייבים לנסות!". ריכזנו עבורכן ועבורכם דיאטות מומלצות, בדקנו האם יש הבדל בין דיאטה מומלצת לנשים...

דיאטה און ליין - לרזות בלי לצאת מהבית

כל מה שאתם צריכים וצריכות לדעת על הרזיה בטוחה אונליין. אילו סדנאות מתקיימות ברשת, מי מציע קבוצות תמיכה דיגיטליות, איך אפשר לקבל תפריט מותאם אישית,...

דיאטה | תזונה נכונה ושיטות הרזיה

ההחלטה להתחיל דיאטה אינה פשוטה אך היא רק הצעד הראשון בתהליך ההרזיה. יש מגוון רחב של דיאטות ושיטות הרזיה בשוק. חשוב לבחור את התוכנית המתאימה ביותר...