דלג לתוכן
אלפא בריין סנטר - טיפולי נוירופידבק

אלפא בריין סנטר - טיפולי נוירופידבק

במרכז אלפא בריין סנטר מציעים טיפולי נוירופידבק בשיטה המתקדמת בעולם לאימון המוח, השיטה מוכחת מחקרית ומאושרת על ידי ה-FDA. טיפול בלקויות למידה אצל ילדים, הפרעות קשב וריכוז, חרדה, דיכאון ופוסט טראומה הן רק חלק מהבעיות שניתן לפתור בעזרת אימון מוחי.

מתעניינים בטיפול נוירופידבק?

בשנים האחרונות גילה עולם המדע והמחקר את יתרונותיו של האימון המוחי על פני טיפולים אחרים, שלא השיגו כל שיפור או הצליחו להביא לשיפור חלקי בלבד. גם הסובלים מהפרעות כמו הפרעות נוירוקוגניטיביות, קשב וריכוז, לקויות למידה, הפרעות נפשיות שונות, חרדה ודיכאון כבר מבינים - ניתן להתגבר על בעיות מורכבות בעזרת אימונים לשיפור תפקודי המוח.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז באלפא בריין סנטר

ילדים רבים (וגם מבוגרים) סובלים מהפרעות קשב וריכוז. אלו הן הפרעות נוירו-התפתחותית שבאות לידי ביטוי בקושי להישאר בקשב לאורך זמן, לעקוב אחר הוראות, אימפולסיביות, קושי לשמור על סדר וארגון, וקל מאוד להסיח את דעתם. הפרעות קשב וריכוז פוגעות במימוש היכולת הלימודית, בתפקוד, ובתחומים אחרים בחיים שאינם קשורים לבית הספר, אך כבר שם הן גורמות לתחושת חוסר ערך, תסכול, ודימוי עצמי נמוך.

ברוב המקרים יינתן טיפול תרופתי, אך ייתכנו תופעות לוואי והוא לא תמיד משיג את השיפור הרצוי. אימון מוחי באלפא בריין סנטר לא מחליף טיפול תרופתי, אך הוא בעל השפעה משמעותית על התסמינים. אין תופעות לוואי ובניגוד לתרופות, השפעתו של אימון מוחי אפקטיבית לטווח ארוך גם לאחר סיום הטיפול. 

אלפא בריין סנטר הקימה צוות של אנשי מקצוע בעלי הכשרה וניסיון רב באימון מוחי באמצעות נוירופידבק, ביופידבק ו-CBT - טיפול התנהגותי קוגניטיבי. ילדים רבים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז שיפרו את רמת התפקוד שלהם בצורה משמעותית, את איכות חייהם, ובכך גם את של הוריהם ובני המשפחה. 

לקויות למידה אצל ילדים

לקויות למידה הן שם כללי להפרעות נוירו-התפתחותיות שמתבטאות בפערים ברכישת מיומנויות יסוד בקריאה, בהבנה, בכתיבה ובחשבון. ילדים בעלי לקויות למידה יקראו לרוב באופן לא מדויק ואיטי, ופעולת הקריאה כרוכה במאמץ גדול. הם לא תמיד יבינו את משמעות הטקסט הנקרא ויתקשו בחשיבה מתמטית. הפערים הללו יובילו להישגים נמוכים בלימודים ובכך לקויות למידה עלולות לגרום לדימוי עצמי נמוך שנגרר אל גיל הבגרות. 

הטיפולים המוכרים ללקויות למידה לא תמיד משיגים את השיפור הרצוי או שיפור בכלל. אימון מוחי בשיטת נוירופידבק מביא לשיפור משמעותי והתוצאות נשמרות לטווח ארוך. בשיטה זו המטופלים מתרגלים ומאמנים את המוח לפעולה מיטבית. טיפול נוירופידבק יכול להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה. זהו טיפול לא פולשני ואין לו תופעות לוואי. אנשי המקצוע של אלפא בריין סנטר צברו ניסיון רב בטיפול באימון מוחי ללקויות למידה ובהפחתת הקשיים שנלווים אליהן. 

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק? לחצו כאן ונציגי חברת אלפא בריין סנטר יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

הפרעות נפשיות

אלפא בריין סנטר מציעה פתרונות גם בתחום הפרעות נפשיות שונות, כמו סכיזופרניה, הפרעת דחק פוסט טראומטית (פוסט טראומה, PTSD), חרדה, דיכאון, והפרעות נוספות. 

סכיזופרניה באה לידי ביטוי בעיוות תפיסת המציאות, בהזיות, במחשבות שווא, בירידה קוגניטיבית, ובפגיעה בזיכרון, בקשב, בחשיבה, ובדיבור. זו הפרעה נפשית כרונית מורכבת והסובלים ממנה נאלצים להתמודד איתה לאורך כל חייהם. הטיפול התרופתי לא תמיד נותן מענה יעיל לכולם, אך באמצעות אימון מוחי כטיפול משלים ניתן לשפר את איכות החיים ולהפחית את התסמינים.

אימון מוחי נמצא יעיל גם במקרה של פוסט טראומה, תגובת דחק שמלווה במגוון תסמינים שמגיעים בעוצמות משתנות, אך הסבל והפגיעה באיכות החיים תמיד רבים ומשמעותיים. ככל שפונים לטיפול מוקדם יותר, כך ניתן לתת מענה יעיל ומהיר להפרעה. 

חרדה, דיכאון, והפרעה טורדנית כפייתית

ישראליות וישראלים רבים סובלים מדיכאון. הפרעת דיכאון משפיעה על הרצון שלנו להיות פעילים. הדיכאון מתאפיין באדישות, בחוסר אנרגיה וחוסר עניין, בחוסר רצון ללמוד או לעבוד, ואפילו לעשות פעולות יומיות בסיסיות ופשוטות מכיוון שהן נראות חסרות טעם. לא כל מי שסובל מדיכאון מגיב טוב לטיפול התרופתי הקונבנציונאלי, לכדורים יש תופעות לוואי, וההפרעה על השלכותיה יכולה להימשך שנים ארוכות.

גם הפרעת החרדה נפוצה יותר ממה שאתם חושבים. התקף חרדה מתאפיין בלחץ, מחנק, שיתוק, רעידות, הזעה, וקשיי נשימה, ותסמינים נוספים שפוגמים קשות באיכות החיים וביכולת לתפקד. הטיפולים הרגילים לא מסייעים באופן מלא לכל המטופלים ולא כולם מתמודדים עם תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי. 

הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) היא הפרעה נפשית כרונית המתאפיינת בחזרה אובססיבית על פעולות, מחשבות מעיקות ופולשניות, וכל זה מלווה בהתנהגות כפייתית. גם ילדים סובלים מהפרעה טורדנית כפייתית, שמשפיעה עליהם ועל בני משפחתם. 

אימון מוחי הוכח כיעיל לשיפור התסמינים של דיכאון, חרדה, והפרעה טורדנית כפייתית עד כדי מיגור ההפרעה כליל. המומחים של אלפא בריין סנטר הם אנשי מקצוע שעברו הכשרה ייחודית בתחום אימון מוחי בשיטות שונות, והודות לטיפול במרכז מטופלים רבים שסובלים מהפרעות אלו שיפרו את איכות החיים שלהם לאין שיעור. 

מה הוא האימון המוחי במרכז אלפא בריין סנטר?

אימון מוחי הוא תרגול של אזורים שונים במוח עם משימות הדורשות הפעלה ממוקדת ויעילה של אזורים אלה. מחקרים רבים כבר הוכיחו את השפעת האימון המוחי, והשיטה מתבססת על ההנחה שהמוח שלנו הוא איבר גמיש שניתן להשפיע עליו. 

איך צוות אלפא בריין סנטר מתאים את הטיפול הנכון?

הטיפול באלפא בריין סנטר מתבצע בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת באמצעות בדיקת QEEG - מיפוי הפעילות המוחית. כך ניתן לאתר את שורש הבעיה, מהי הפעילות הלא סדירה שצריך לטפל בה. לכל מטופל פעילות מוחית שונה ואי סדירות אחרת שיש לווסת. מנהלת המרכז ד"ר אירנה נתנאל, Ph.D, מתאימה לכל אחד ואחת מהמטופלים תוכנית אישית וממוקדת באמצעות נוירופידבק, ביופידבק, וטיפול התנהגותי קוגניטיבי. ד"ר נתנאל מלווה את המטופלים בייעוץ הראשוני, במיפוי הפעילות המוחית, בהתאמת תוכנית טיפולים, ולאורך כל הטיפול.

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק? לחצו כאן ונציגי חברת אלפא בריין סנטר יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

אלפא בריין סנטר - שאלות ותשובות

באילו הפרעות ניתן לקבל טיפול באלפא בריין סנטר?

הצוות המקצועי של אלפא בריין סנטר מטפל במגוון הפרעות הקשורות לתפקודי המוח, ובהן הפרעות נוירוקוגניטיביות, הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, ירידה בזיכרון, אוטיזם והפרעות נפשיות כמו פוסט טראומה, סכיזופרניה, דיכאון, חרדה, והפרעה טורדנית כפייתית.

מה זה אימון מוחי?

אימון מוחי הוא תרגול של אזורים שונים במוח עם משימות הדורשות הפעלה ממוקדת ויעילה של אזורים אלה. מחקרים רבים כבר הוכיחו את השפעת האימון המוחי, והשיטה מתבססת על ההנחה שהמוח שלנו הוא איבר גמיש שניתן להשפיע עליו. 

אילו שיטות טיפול מציע אלפא בריין סנטר?

הטיפול במרכז אלפא בריין סנטר מתמקד באיתור פעילות מוחית בלתי סדירה והחזרתה למצב אופטימלי ותקין. שיטת הטיפול באלפא בריין סנטר היא המתקדמת בעולם לאימון המוח - שיטת LORETA Z SCORE בהתאמה אישית לכל אחד ואחת. הטיפולים באלפא בריין סנטר הם: נוירופידבק, ביופידבק וטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT).

איך מתאימים את הטיפול הנכון באופן אישי?

לאחר בדיקת התאמה תיערך בדיקת QEEG - מיפוי הפעילות המוחית. כך ניתן לאתר את שורש הבעיה, ומהי הפעילות הלא סדירה שצריך לטפל בה. לכל מטופל פעילות מוחית שונה ואי סדירות אחרת שיש לווסת.

נוירופידבק - חברות בתחום

מכוני נוירופידבק - השוואה >

נוירופידבק - סקירות בתחום

טיפולי נוירופידבק- אימון מוחי אפקטיבי

נוירופידבק היא טכנולוגיית משוב ביולוגי לגלי המוח שמסוגלת לטפל במצבים שונים ללא צורך בתרופות. לאילו מצבים בריאותיים מיועד, מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים...

ביופידבק: כל המידע על שיטת הטיפול המתקדמת

ביופידבק הוא שיטת טיפול שמלמדת אותנו לשלוט בגוף באמצעות מערכת ממוחשבת ומתוחכמת שמנטרת מדדים שונים. באילו מקרים טיפולי ביופידבק עוזרים, למי הם...