דלג לתוכן
רשת בתי אבות סיעודיים ולתשושי נפש

רשת בתי אבות סיעודיים ולתשושי נפש

בתי האבות של הרשת ממוקמים באזורים כפריים ופועלות בהם מחלקות ייעודיות לדיירים עצמאיים, תשושים, סיעודיים, ותשושי נפש. כל הפרטים על בית ליצ'ק בסקירה הבאה.

מתעניינים בבית ליצ'ק?

בית ליצ׳ק: רשת בתי אבות סיעודיים ולתשושי נפש 

ההחלטה להעביר את היקרים לנו לבית אבות היא החלטה קשה מאוד בפן הרגשי. לכן חשוב לבחור ברשת בתי אבות סיעודיים שיודעת להתאים את אופי המגורים והשירותים למצב הבריאותי והקוגניטיבי הייחודי של כל דייר ודיירת. בתי האבות של רשת בית ליצ׳ק ממוקמים באזורים כפריים עם שטחים ציבוריים נרחבים, החדרים מאובזרים ומצוידים ברמה גבוהה, והם נגישים עם תחבורה ציבורית נוחה למען המבקרים. 

הבית באזור: בית אבות סיעודי, מחלקה לתשושים, ומחלקה לעצמאים

בית ליצ׳ק באזור הוא בית אבות עם שלוש מחלקות, כשבכל קומה מתנהלת מחלקה שמיועדת למצב בריאותי שונה. כל הדיירים בכל המחלקות זוכים להשגחה רפואית 24 שעות ביממה בכל ימות השנה, וסיוע בפעולות היום-יום בהתאם למצב הרפואי ודרישות הדיירים ובני המשפחה.

מחלקה לעצמאים: קשישים וקשישות שמוגדרים במצב ״עצמאי״ אינם זקוקים לליווי מסביב לשעון והם יכולים להסתדר לבד בביצוע רוב הפעילויות הבסיסיות בשגרה היומית. המחלקה לעצמאים בבית ליצ׳ק מעניקה מסגרת שמספקת חיי חברה עשירים, בילוי זמן פנאי משמעותי, ארוחות מזינות, אווירה משפחתית, והשגחה רפואית. סל השירותים כולל חוגים, הרצאות, פעילויות ספורט וטיולים, מספרה וטיפולים קוסמטיים, ייעוץ פסיכולוגי, שירותי דת, ושירותי אחזקה וניקיון. החדרים ממוזגים ובטוחים, עם שירותים ומקלחת צמודים, ומהחלונות נשקף נוף יפהפה של מרחבים ירוקים וחצרות מטופחות.

בית אבות סיעודי: המחלקה הסיעודית בבית ליצ׳ק באזור מיודעת לדיירות ולדיירים שאינם מסוגלים לבצע באופן עצמאי לפחות שלוש מבין שש הפעולות הבאות: אכילה, רחצה, לבוש, ניידות, ושליטה בסוגרים. המחלקה נותנת מענה סיעודי ורפואי בסטנדרט גבוה, ומאפשרת לדייריה חיים באיכות גבוהה על אף המגבלות התפקודיות. הצוות הרפואי מעניק טיפולים לשיקום ולחיזוק הגוף, וטיפולים לשיפור התנועה והקואורדינציה. סל השירותים כולל טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, שירותי פסיכולוגיה שיקומית ונוירו-פסיכולוגיה, תזונה מותאמת אישית, וקלינאות תקשורת, באופן שמותאם אישית למצב הייחודי של כל דייר.

בית אבות לתשושים: המחלקה לתשושים מיועדת לדיירים שיכולים לנהל חיים עצמאיים, אך בשל ירידה בתפקוד הם זקוקים לסיוע באחת מהפעולות הבסיסיות. דיירי המחלקה לתשושים נהנים מחיים לצד בני גילם  עם פעילויות פנאי לאורך שעות היום, סיוע בפעולות היומיות שבהן הם מתקשים, ארוחות מזינות וחדרים נעימים ובטוחים. 

הבית בבית דגן: בית אבות לתשושי נפש

בית ליצ׳ק בבית דגן הוא בית אבות לתשושי נפש. בית האבות מיועד לדיירים שסובלים מירידה משמעותית בזיכרון, בכושר ההתמצאות, וביכולות האינטלקטואליות. קשישים אלה זקוקים לעזרה בפעילויות היומיות, להכוונה בסדר היום שלהם, ולהשגחה צמודה 24 שעות ביממה למען שמירה על ביטחונם. 

בית אבות לתשושי נפש בבית דגן מעניק לדיירים שירותי סיעוד, מעקב רפואי, מתן תרופות, ייעוץ פסיכולוגי, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, וריפוי בעיסוק. סדר היום מותאם לכל דייר ודיירת באופן פרטני, והוא כולל פעילויות לשיפור הזיכרון, החשיבה, וההתמצאות במרחב. חדר האוכל כשר והתפריט נקבע בפיקוח דיאטנית קלינית. לצד הפעילות הפרטנית, ישנן גם פעילויות פנאי קבוצתיות, שכוללות חוגי התעמלות, יצירה, הרצאות, ומופעי מוזיקה. 

מתעניינים בבית ליצ'ק? מלאו פרטים כאן ויועץ מחברת ההורים שלי יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

הבית באחווה: בית אבות סיעודי ובית אבות לתשושי נפש

בית ליצ׳ק באחווה מפעיל מחלקות סיעודיות ומחלקה לתשושי נפש, והוא משופע במרחבים ציבוריים נגישים גם למוגבלי ניידות שנעזרים בהליכון או בכיסא גלגלים. בית אבות סיעודי ליצ׳ק ממוקם בצומת כפר אחים ביישוב כפר אחווה. 

מחלקת אלצהיימר: צוות המחלקה מתאים את הטיפול לצרכים ולמצב של כל דיירת ודייר. טיפול רפואי נכון עשוי לעכב את הידרדרות המחלה והתפקוד, ולכן הצוות שם דגש על שמירת הרצף הטיפולי, ניהול סדר יום קבוע, ויצירת שגרה שכוללת פעילות פיזית לצד פעילויות מנטליות לגירוי המוח. 

בית אבות סיעודי: המחלקה הסיעודית מיועדת לקשישים שזקוקים לסיוע בפעולות היומיות הבסיסיות ומציע מגוון רחב של שירותים מקצועיים, רפואיים ופרא-רפואיים, לצד פעילויות פנאי בדומה לבית באזור. 

בית אבות לתשושי נפש: המחלקה מיועדת לקשישים שסובלים מדמנציה וזקוקים להשגחה צמודה. הדיירים זוכים לשירותים רפואיים ופעילויות פנאי בדומה לאלו המוצעים בבית דגן. 

בית אבות

היתרונות של רשת בית ליצ׳ק

  • מקצועיות: צוות רשת בית ליצ׳ק מורכבת מאנשי ונשות מקצוע שמתמחים בענפים השונים של עולם הגריאטריה. 
  • ניסיון ומיומנות: רשת בתי האבות ליצ׳ק פועלת משנת 1995 והיא נהנית משביעות רצון גבוהה בקרב הדיירים ובני משפחותיהם.
  • סביבת מגורים: בתי אבות סיעודיים ולתשושי נפש של בית ליצ׳ק ממוקמים באזורים נעימים וכפריים, עם מרחבים ציבוריים נרחבים ונוף ירוק שנשקף מחלונות החדרים.
  • יחס אישי וחם: הצוות המקצועי של בתי הרשת מעניק יחס משפחתי ושירות אישי גם לדיירים וגם לבני המשפחה. 
  • פיקוח משרד הבריאות: כל בתי הרשת פועלים ברישיון ובפיקוח משרד הבריאות, עם רישיונות הפעלה מתאימים לכל אחת מהמחלקות. 

שירותים פרא-רפואיים וסדר היום ברשת בית ליצ׳ק

כשבוחרים בית אבות סיעודי או בית אבות לתשושי נפש, חשוב לבחור במקום עם פעילות עשירה ושירותים פרא-רפואיים מתאימים. רשת בית ליצ׳ק מציעה את הפעילויות והשירותים הבאים:

ריפוי בעיסוק: הצוות המוסמך בונה תוכנית טיפולית אישית עבור כל דייר שזקוק לריפוי בעיסוק. מטרת הטיפולים היא שיפור מוטורי ותחושתי לצורך התלבשות, אכילה, רחצה, ופעילויות יומיות נוספות, וכן טיפול בליקויים קוגניטיביים. 

תזונה: לכל דייר נבנית תוכנית תזונה מותאמת לפי מצב אישי, כמו סוכרת, ירידה במשקל, תזונת ספורט, תזונה צמחונית או טבעונית, ותוכניות תזונה נוספות. התפריט היומי כולל חמש ארוחות ביום. 

פיזיותרפיה: בניית תוכנית טיפולים למניעת הידרדרות ושיפור יכולת התנועה. חדר הפיזיותרפיה מאובזר בציוד חדיש לטיפול בכאבים ובאיברים פגועים, והצוות המקצועי יערוך בדיקה מקיפה עם הכניסה לבית לצורך התאמת תוכנית הטיפולים והחלטה על אביזרים מתאימים להקלה על ההתניידות. 

קלינאות תקשורת: אבחון מקיף ובניית תוכנית אישית לטיפול בהפרעות דיבור, לשיפור היכולות הקוליות, שטף הדיבור, והקלה בבליעה. התוכנית כוללת גם התאמת אביזרי עזר לדיבור ולתקשורת חלופית. 

פעילויות התרבות והפנאי כוללות שירה בציבור, משחקי חברה ומשחקי שולחן, טיולים, הרצאות, וסרטים. בתי האבות כוללים חוגים ובהם התעמלות, בישול ואפייה, גינון טיפולי, יצירה ועבודת יד, וטיפולים בעזרת בעלי חיים. מדי יום שישי נערכת קבלת שבת, וישנן פעילויות לקראת כל חג, שחלקן מתקיימות עם בני המשפחה. 

חשיבות המקצועיות בבית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים ובית אבות לתשושי נפש של רשת בית ליצ׳ק מעסיקים כ-400 עובדים מנוסים ומיומנים. העובדים נבחרו על בסיס מאפיינים מקצועיים ואישיים, שאוהבים את עבודה מסוג תובעני זה, כדי להעניק טיפול מסביב לשעון עבור דיירים בעלי צרכים מורכבים. 

הצוותים המקצועיים של שלושת בתי הרשת בנויים מרופאות ורופאים מומחים בתחום הגריאטרי, הייעוץ הפסיכיאטרי, אחות אחראית לכל מחלקה, אחיות ואחים מוסמכים ומעשיים, עובדים ועובדות סוציאליים, פיזיותרפיסטים ודיאטניות קליניות. בנוסף אליהם פועל צוות מטפלות שמסייעות בפעולות רחצה, ניידות, אכילה, שתייה, וכל מה שצריך כדי לשפר את איכות החיים ולדאוג לרווחת הדיירים. 

איך לבחור את הבית הנכון

השאירו את פרטיכם כאן ונציג יחזור אליכם. בשיחת הייעוץ תוכלו לתת את כל הפרטים על הדייר החדש, כדי שצוות בית ליצ׳ק יוכל להתאים עבורו או עבורה את המחלקה הנכונה. במהלך השיחה יתואם עבורכם ביקור בבתי הרשת, שבו תוכלו להתרשם מרמת המקום ומהצוות המקצועי.

איך מתבצע התשלום ומהן אפשרויות המימון

התשלום עבור בית אבות סיעודי או בית אבות לתשושי נפש של רשת ליצ׳ק הוא תשלום חודשי בלבד. גובה התשלום משתנה בהתאם למחלקת הדיור ולסוג החדר. בבתי הרשת ניתן לבחור בין חדר ליחיד וחדר זוגי. ניתן לבדוק זכאות למימון העלויות מהביטוח הסיעודי, ממשרד הרווחה, או ממשרד הביטחון.

מתעניינים בבית ליצ'ק? מלאו פרטים כאן ויועץ מחברת ההורים שלי יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

בית ליצ'ק - שאלות ותשובות

אלו בתי אבות מפעילה רשת בית ליצ׳ק?

רשת ליצ׳ק מפעילה בתי אבות סיעודיים, בית אבות לתשושי נפש, מחלקות לתשושים, לאלצהיימר, ולעצמאים. לרשת שלושה בתי אבות: הבית באזור עם מחלקות לעצמאים, לסיעודיים, ולתשושים; הבית בבית דגן לתשושי נפש, והבית באחווה עם מחלקות סיעודיות, לתשושי נפש, ולאלצהיימר.

מהם היתרונות בדיור בבית ליצ׳ק?

צוות רשת בית ליצ׳ק מורכבת מאנשי ונשות מקצוע שמתמחים בענפים השונים של עולם הגריאטריה. הבתים ממוקמים באזורים נעימים וכפריים, עם מרחבים ציבוריים נרחבים ונוף ירוק שנשקף מחלונות החדרים. כל בתי הרשת פועלים ברישיון ובפיקוח משרד הבריאות, עם רישיונות הפעלה מתאימים לכל אחת מהמחלקות. 

מה ההבדל בין בית אבות סיעודי לבין בית אבות לתשושי נפש?

בית אבות סיעודי מיועד למבוגרים שאינם מסוגלים לבצע באופן עצמאי לפחות שלוש מבין שש הפעולות הבאות: אכילה, רחצה, לבוש, ניידות, ושליטה בסוגרים. בית אבות לתשושי נפש מיועד לדיירים שסובלים מירידה משמעותית בזיכרון, בכושר ההתמצאות, וביכולות האינטלקטואליות. 

כמה עולה דיור בבתי האבות של רשת ליצ׳ק?

בתי האבות של רשת ליצ׳ק גובים תשלום חודשי בלבד. התעריף עבור כל דייר משתנה בהתאם למחלקת הדיור ולסוג החדר. בבתי הרשת ניתן לבחור בין חדר ליחיד וחדר זוגי. ניתן לבדוק זכאות למימון העלויות מהביטוח הסיעודי, ממשרד הרווחה, או ממשרד הביטחון.

בחירת בית אבות - סקירות בתחום

איך בוחרים בית אבות לתשושי נפש?

מה הייחוד של בית אבות לתשושי נפש או מוסד סיעודי לתשושי נפש לעומת דיור מוגן רגיל, אילו שירותים ניתנים במסגרת דיור מוגן סיעודי, אילו מוסדות קיימים בארץ...

איך לבחור בית אבות?

דיור מוגן, בית אבות פרטי, או בתי אבות סיעודיים - אפשרויות הדיור לקשישים רבות ומגוונות. איך בוחרים את המקום הטוב ביותר ליקרים לנו מכל, איך מחליטים בין...