דלג לתוכן
חברת דנאל - שירותי סיעוד בפריסה ארצית

חברת דנאל - שירותי סיעוד בפריסה ארצית

דנאל היא חברה ציבורית לשירותי סיעוד. אילו שירותים מציעה החברה, מה כלול בחוק הסיעוד, מה עושים אם הביטוח הלאומי דחה את הבקשה לגמלת סיעוד, ואילו פתרונות נוספים מציעה דנאל?

חברת דנאל היא חברה ציבורית עם מחלקה מיוחדת לשירותי סיעוד. דנאל שירותי סיעוד היא מהחברות הגדולות והוותיקות בישראל, עם 34 סניפים ברחבי הארץ. החברה מתמחה במתן שירותי סיעוד, טיפול סיעודי, יעוץ והכוונה לבתי אבות, מציאת מטפלים סיעודיים, מתן שירותי רווחה, הסדרת תנאי העסקת עובד זר, סיעוד פרטי, ועזרה סיעודית לקשישים, נכים ומוגבלים. כל המטפלים והמטפלות בחברה עברו הכשרה מקצועית ולצד דוברי עברית ניתן למצוא מטפלים דוברי שפות זרות. 

מהי גמלת סיעוד?

גמלת סיעוד ניתנת במימון הביטוח הלאומי ומטרתה לסייע לקשישים שמתקשים בביצוע פעולות יומיות באופן עצמאי. גמלת הסיעוד מאפשרת למטופלים סיעודיים להמשיך לגור בביתם, בסביבה המוכרת להם. הביטוח הלאומי מציב קריטריונים שלפיהם הגמלה תאושר, בהתאם לצרכים ולבחירת שירותים שנכללים במסגרת הגמלה. השירותים כוללים טיפול אישי בבית המטופל, אספקת מוצרי ספיגה חד פעמיים, לחצן מצוקה, ביקור במרכז יום לקשיש, ושירותי כביסה. 

הטיפול האישי בבית כולל סיוע ברחצה ובהיגיינה אישית, הלבשה, בישול והאכלה, הבאת תרופות, ליווי לקופת החולים, בקניות, ועזרה בניהול משק הבית וניקיון. חברת דנאל היא אחת החברות המורשות על ידי הביטוח הלאומי לספק עובדים ושירותי מטפלת בבית הקשיש. הקצבה אינה דווקא בדמות כסף, אלא בדמות שירותים, כמו למשל מספר שעות טיפול ביתי בשבוע. 

שירותי מטפלת בבית של דנאל

חברת דנאל קבעה שלושה היבטים לתפקיד המטפלת הסיעודית: טיפול אישי, ניהול משק הבית, והפגת הבדידות.

טיפול אישי והשגחה: המטפלת מטעם דנאל תשגיח על המטופל או המטופלת ותמנע מהם סכנה, ותסייע בפעולות היומיות כמו לבישת בגדים, אכילה בזמן הארוחה אם הקשיש לא יכול לעשות זאת באופן עצמאי, טיפול הגייני ורחצה, החלפת מוצרי ספיגה במצבים שאין שליטה על הסוגרים, ניידות בין חדרי הבית ומחוץ לבית כמו ליווי למרכז יום לקשיש, לקופת החולים, או לבדיקות רפואיות, וקניות של מצרכים לבית, הבאת תרופות מבית המרקחת, וסידורים נוספים ככל שיש בהם צורך.

עזרה בניהול משק הבית: המטפלת מבשלת ארוחות חמות למטופלים על פי התפריט התזונתי שנקבע עבורם. המטפלת של דנאל תסייע גם בסידור הבית ושמירה על הניקיון בפעולות כמו טאטוא, ניגוב אבק, שטיפת רצפות, גיהוץ, ניקיון המטבח, האמבטיה והשירותים. גם כביסה כלולה בשירותי המטפלת, כולל תלייה, הורדה מהחבל וסידור הבגדים בארון. פעולות הניקיון לא כוללות עבודות יסודיות קשות כמו ניקוי חלונות או הזזת ריהוט כבד. הסיוע ניתן רק למטופל או המטופלת, ולא לבני משפחה אחרים שנמצאים בבית.

הפגת בדידות: ככל שהגיל עולה, עולה גם תחושת הבדידות. רק רבע מהקשישים זוכים לביקור יומי מבני משפחה, כך שהמטפלת של חברת דנאל מקבלת על עצמה גם את התפקיד של אוזן קשבת שנמצאת שם בשבילו. 

עובדים זרים באמצעות חברת דנאל

עובדות ועובדים זרים הם נתח נכבד מקרב המטפלים. כדי לעבוד בסיעוד עליהם לקבל אישור מרשות האוכלוסין וההגירה. חברת דנאל עובדת בשיתוף פעולה עם חברות ותאגידים שמחזיקים ברישיון לעסוק בהשמת עובדים זרים. העובדים הזרים שעמם עובדת חברת דנאל, נבחרים בקפידה והם עוברים הכשרה מקיפה על מנת לעסוק בסיעוד בישראל. צוות דנאל בוחן את התאמת העובד הזר לקשיש או הקשישה על סמך בחינת הצרכים והקשבה לרצונות, התאמת השפה, ארץ המוצא, מין, גיל, דת, והיכרות עם הצדדים. עובד מקצועי מטעם דנאל שירותי סיעוד מקיים תיאום עם בני המשפחה לאורך כל התהליך, וגם לאחר ההעסקה חברת דנאל מספקת ייעוץ והדרכה לכל הצדדים. 

שירותי סיעוד פרטיים מחברת דנאל

אז כבר הזכרנו שמדינת ישראל מסייעת באמצעות הביטוח הלאומי לקשישים שלא יכולים לבצע מטלות יומיות פשוטות בעצמם, אלא בעזרת הזולת. הביטוח הלאומי מעניק מימון מלא למי שעומד בקריטריונים הללו. אבל מה קורה אם בן המשפחה שלכם לא עומד בקריטריונים, או שהסיוע שמאושר אינו מספיק? קודם כל, נסו למצות אפשרויות אחרות שאולי יש לכם, כמו הקרן לרווחת ניצולי השואה או ביטוחים פרטיים. אם מיציתם גם את האפשרויות האחרות, אתם יכולים לקבל עזרה סיעודית פרטית. 
לצד היותם חברה שמספקת שירותי סיעוד לזכאים מהביטוח הלאומי, חברת דנאל מספקת שירות גם ללקוחות פרטיים. התשלום נקבע בהתאם לסוג השירות ואופי השירות, אך בחברה שמעסיקה עשרות אלפי עובדים לא תתקשו למצוא פתרון לצרכים שלכם. מתוך המאגר העצום של עובדים סוציאליים, אחיות ומטפלות, בדנאל יתאימו עבורכם מטפלת סיעודית באופן פרטי. 

איך מגישים את הבקשה לגמלת סיעוד?

יש להגיש טופס בקשה לגמלת סיעוד לביטוח הלאומי. את טופס הבקשה ניתן להוריד באתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי, או לגשת לכל אחד מהסניפים ולקבלו שם. לבקשה יש לצרף חוות דעת תומכת בבקשה מהרופא המטפל ואישורים על הכנסות. ניתן לשלוח את הבקשה בדואר או להגישה לפקיד התביעות בסניף הביטוח הלאומי הקרוב אליכם. המטופל הסיעודי לא חייב להגיש את הטפסים בעצמו, עליו לחתום עליהם וניתן להגישם באמצעות אדם מטעמו. 

מה עושים עד שמתקבל אישור מהביטוח הלאומי לשירותי סיעוד?

ממוצע הזמן שחולף מהגשת הבקשה לגמלת סיעוד ועד אישורה עומד על כחודשיים. חברת דנאל מספקת שירות טרום סיעוד, שמאפשר לקבל טיפול מיידי על ידי מטפלת מוסמכת, עד לאישור הגמלה מהביטוח הלאומי. עובד מקצועי של דנאל יגיע לבית המטופל ויעריך את מידת תלות בן או בת המשפחה בסיוע של הזולת. אם איש המקצוע יעריך את התלות כגבוהה מאוד, יאושר לכם שירות טרום סיעוד באופן מיידי וללא תשלום, וכך נטל העומס והטיפול לא ייפלו עליכם עד לקבלת הזכאות לגמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי. 

יש מה לעשות אם הבקשה לגמלת סיעוד נדחתה?

בהחלט כן, ההחלטה של הביטוח הלאומי אינה סופית ואתם יכולים להגיש ערעור לוועדת הערר. יש לקחת בחשבון שזה תהליך שלוקח זמן וכמובן שקיים סיכוי שהערעור לא יתקבל. עד לקבלת התשובה מוועדת הערר תוכלו לקבל שירותי סיעוד פרטיים מחברת דנאל, פתרון זמני עד לקבלת התשובה הסופית שיסייע לכם בטיפול בבן או בת המשפחה. 

אילו פתרונות סיעוד נוספים מציעה חברת דנאל?

לצד שירותי טיפול סיעודי על ידי מטפלת פרטית בבית, חברת דנאל נותנת מגוון פתרונות סיעודיים נוספים, ובהם: שירות השגחה פרטית בבית חולים, ייעוץ והשמה בבתי אבות, ושירות ייעוץ וליווי לצורך בחירת עובד זר. 

דנאל סיעוד - שאלות ותשובות

מה זה שירות מטפלת בבית מטעם חברת דנאל?

דנאל מתאימה מטפלת אישית, ישראלית או זרה, לכל מטופל סיעודי. הטיפול האישי בבית כולל סיוע ברחצה ובהיגיינה אישית, הלבשה, בישול והאכלה, הבאת תרופות, ליווי לקופת החולים, בקניות, ועזרה בניהול משק הבית וניקיון. החברה מורשית לספק שירותי מטפלת בבית על ידי הביטוח הלאומי. 

איך חברת דנאל מסייעת בבחירת עובד זר?

חברת דנאל עובדת בשיתוף פעולה עם חברות ותאגידים שמחזיקים ברישיון לעסוק בהשמת עובדים זרים. כל עובד זר מותאם לקשיש בהתאם לבחינת הצרכים והקשבה לרצונות, התאמת השפה, ארץ המוצא, מין, גיל, דת, והיכרות עם הצדדים. 

מה עושים עד שמתקבל אישור לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי?

ממוצע הזמן שחולף מהגשת הבקשה לגמלת סיעוד ועד אישורה עומד על כחודשיים. חברת דנאל מספקת שירות טרום סיעוד, שמאפשר לקבל טיפול מיידי על ידי מטפלת מוסמכת, עד לאישור הגמלה מהביטוח הלאומי. 

האם דנאל מספקת גם שירותי סיעוד פרטיים?

חברת דנאל מספקת שירות גם ללקוחות פרטיים. התשלום נקבע בהתאם לסוג השירות ואופי השירות, אך בחברה שמעסיקה עשרות אלפי עובדים לא תתקשו למצוא פתרון לצרכים שלכם. מתוך המאגר העצום של עובדים סוציאליים, אחיות ומטפלות, בדנאל יתאימו עבורכם מטפלת סיעודית באופן פרטי. 

שירותי סיעוד - חברות בתחום

השוואת חברות סיעוד >

סיעוד וטיפול בקשישים - סקירות בתחום

לחצן מצוקה: מצילים חיים בלחיצת כפתור

בלי להקליד מספר טלפון, בלי לעבור במערכת ניתוב שיחות שמבזבזת זמן יקר, לחצן מצוקה בבית או צמיד מצוקה על היד מאפשר לקרוא לעזרה במקרה של נפילה או מצב...

הוספיס בית: טיפול תומך בכבוד

שירות הוספיס בית מיועד לחולים סופניים המבקשים לשהות בתקופת חייהם האחרונה לצד בני משפחתם ולסיים את חייהם בביתם. למי מתאים השירות, מהם הטיפולים...

שירותי סיעוד בישראל: כל מה שאתם צריכים לדעת

אילו חברות פועלות בתחום הסיעוד, מה ההבדל בין עובדים זרים למטפלים ישראלים, מתי מטפל סיעודי לא מספיק וחייבים השגחת אחות, מה הזכאויות ומה עושים אם...

אחות פרטית: טיפול אישי והשגחה צמודה

בישראל פועלות עשרות חברות שמציעות שירותי אחות פרטית לטיפול בחולים ובקשישים במצבים של אשפוז בית, וכן שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח עם השגחה בבית...