דלג לתוכן
עמותת מטב - שירותי סיעוד בבית

עמותת מטב - שירותי סיעוד בבית

מטב היא עמותה ללא כוונת רווח שמתמחה בתחום הסיעוד והטיפול בקשישים. אילו שירותים מציעה מטב, היכן ניתנים שירותיה, ומה יתרונותיה על פני חברות סיעוד אחרות?

מטפלת סיעודית לקשישים

כולנו מקווים שהורינו או סבינו יצליחו לשמור על עצמאות גם בגיל מבוגר מאוד. אולם במקרים שבהם המבוגרים מתקשים לקיים את פעולות היום-יום לבדם, כדאי להסתייע בשירותי מטפלת סיעודית שמעניקה סיוע וטיפול בבית. במקום אשפוז בבית החולים או מעבר לבית אבות, מטפלת סיעודית מקצועית מאפשרת להמשיך לגור בסביבה המוכרת ללא תחושת ניכור. 

טיפול סיעודי במטב אינו רק מטפלת שעובדת לבדה, אלא מעטפת של צוות מקצועי שבונה לכל מטופל ומטופלת תוכנית טיפול מותאמת אישית לצרכיו או צרכיה. המטרה היא לאפשר לכל אחד להמשיך להתגורר בבית בנוחות תוך שמירה על כבוד המטופלים. מטפלת סיעודית תדאג להשגחה על המטופל ולהזעיק סיוע רפואי במקרה הצורך, עזרה בניהול משק הבית, שמירה על היגיינה, עזרה בנטילת תרופות, וכל מה שקשור לטיפול אישי. 

טיפול סיעודי ללקוחות פרטיים

כדי לקבל שירותי סיעוד, יש להגיש בקשה לקבלת גמלת סיעוד מהמוסד לביטוח לאומי. ישנם מצבים שבהם הביטוח הלאומי לא מאשר את גמלת הסיעוד, ובמקרים אחרים שהגמלה כן מאושרת היא מגיעה בהיקף שאינו מספק ויש צורך בהזמנת עזרה נוספת. בכל המצבים הללו ניתן להזמין שירותי טיפול וסיעוד מעמותת מטב. טיפול סיעודי ניתן לפרקי זמן קצרים או ארוכים, למשך שעות מוגדרות ביום בהתאם לצורך, או לזמן ממושך יותר. שירותי טיפול סיעודי פרטיים של מטב ניתנים לכל הגילים. 

ניתן להזמין שירותי טיפול סיעודי גם בתקופת התאוששות מניתוח או מאשפוז שמעוניינים לקבל סיוע מטפלת סיעודית בבית. בין אם מדובר בשירות במסגרת ביטוח לאומי ובין אם בטיפול סיעודי פרטי, אנשי המקצוע של עמותת מטב עורכים שיחה עם המטופל או עם בני המשפחה, כדי להבין את הצרכים וסוג העזרה הנדרשת. באופן הזה ניתן לבצע התאמה בין המטפלת הסיעודית ללקוח. 

סל שירותי טיפול סיעודי ללקוחות מטב

עמותת מטב מציעה מגוון שירותי טיפול סיעודי ואשפוז ביתי לזכאים מהביטוח הלאומי וללקוחות פרטיים. השירותים שמציעה העמותה כוללים:

  • טיפול סיעודי לקשישים דרך המחלקות לשירותים חברתיים.
  • השגחה אישית למאושפזים בבתי החולים.
  • טיפול סיעודי לניצולי שואה.
  • מטפלת סיעודית לקשישים שילדיהם מתגוררים בחו״ל.
  • העסקת עובדים זרים עבור זכאי גמלת סיעוד.
  • ייעוץ מקצועי בתחום בתי אבות ודיורים מוגנים.
  • ניהול מרכזי יום לקשיש.
  • שירותי אומנה לילדים במחוז צפון.
  • שירותי הוספיס בית.

למי מתאים שירות מטפלת סיעודית?

שירות טיפול סיעודי מתאים במגוון מצבים:
מטופלים ומטופלות שזכאים לשירות במסגרת גמלת סיעוד מהביטוח הלאומי.
מטופלים ומטופלות פרטיים שאין להם זכאות ויכולים להזמין מטפלת סיעודית באופן פרטי.
מטופלים ומטופלות שקיבלו אישור מהביטוח הלאומי אך היקף העזרה אינו מספק, והם זקוקים להרחבת השירות.
נציגי חברת מטב תמיד שמחים לענות על שאלות ולסייע, ולהסביר האם השירות מתאים לצרכים שלכם ולהתאים את מעטפת השירותים שלהם באופן אישי וכל אחד ואחת מכם. 

יתרונות טיפול סיעודי של מטב

קבלת טיפול סיעודי והכנסת מטפלת סיעודית הביתה זו החלטה לא פשוטה. לכן, חשוב לבחור בארגון, עמותה, או חברה מקצועית ואמינה, כזו ששירותיה יעזרו לכם לישון בראש שקט. אז למה דווקא מטב?

מטפלים ומטפלות שעברו הכשרה: עמותת מטב מחזיקה במאגר של אלפי מטפלים ומטפלות סיעודיות. המטפלים של מטב עוברים קורסי הכשרה למתן טיפול סיעודי ומשתתפים בהכשרות ובהדרכות מקצועיות. 

ליווי מקצועי: המטפלים והמטפלות הסיעודיות מקבלים ליווי מאנשי מקצוע של מטב, שמכינים עבורם תוכניות טיפול מותאמת אישית לכל לקוח. 

שקט נפשי: עמותת מטב דואגת לכל הבירוקרטיות הכרוכות בהעסקת מטפלת סיעודית, כמו ביטוח לאומי והפרשות לפנסיה. כל עלויות ההעסקה חלות על מטב בלבד ולא עליכם. 

גמישות: אם המטפל או המטפלת הקבועים לא יכולים להגיע, מטב תאתר מטפל חלופי כדי להמשיך לתת שירות רצוף ללא הפרעות. 

פריסה ארצית רחבה: מטב מעסיקה יותר מ-20 אלף עובדים ועובדות מקצועיים שמעניקים שירות ליותר מ-27 אלף מטופלים באמצעות 50 נקודות שירות בכל הארץ.

שירות טרום סיעוד: ישנם מצבים שעדיין לא התקבל אישור מהביטוח הלאומי לגמלת סיעוד, אך כבר יש צורך בשירות טיפול סיעודי מיידי. במקרים כאלה מטב מספקת שירות מיידי של מטפלת סיעודית עד לקבלת הגמלה מהביטוח הלאומי.

מטב שירותי סיעוד בבית - שאלות ותשובות

למי מתאים שירות טיפול סיעודי בבית?

טיפול סיעודי בבית מתאים לזכאים לשירות במסגרת גמלת סיעוד מהביטוח הלאומי, לכאלה שאין להם זכאות ומזמינים מטפלת סיעודית באופן פרטי, ולאלו שקיבלו אישור מהביטוח הלאומי אך היקף העזרה אינו מספק והם זקוקים להרחבת השירות.

האם ביטוח לאומי מכסה שירותי מטפלת סיעודית?

ביטוח לאומי מאשר שירותי מטפלת סיעודית במסגרת גמלת סיעוד. עמותת מטב מוכרת על ידי המוסד לביטוח לאומי, הסוכנות היהודית, ומשרד הקליטה והרווחה. במצבים שבהם אין זכאות ניתן להזמין את השירות באופן פרטי, בעלות שמשתנה בהתאם לסוג השירות ולצרכים האישיים. 

מה היתרונות של טיפול סיעודי בחברת מטב?

מטפלים ומטפלות שעברו הכשרה ומשתתפים בהדרכות מקצועיות, המטפלים מקבלים ליווי מאנשי מקצוע של מטב שמכינים עבורם תוכניות טיפול מותאמת אישית לכל לקוח, כל עלויות ההעסקה כמו ביטוח לאומי והפרשות לפנסיה חלות על מטב בלבד, ובמקרה שמטפל או מטפלת סיעודית לא יכולים להגיע, מטב תאתר מחליפים להמשך רציפות הטיפול. 

היכן ניתן לקבל שירות טיפול סיעודי ממטב?

מטב פועלת בכל הארץ ויש לה כ-50 נקודות שירות ברחבי המדינה. החברה מעסיקה כ-20 אלף עובדים מקצועיים שנותנים שירות לכ-27 אלף לקוחות.

אולי יעניין אותך גם:

לחצן מצוקה: מצילים חיים בלחיצת כפתור

בלי להקליד מספר טלפון, בלי לעבור במערכת ניתוב שיחות שמבזבזת זמן יקר, לחצן מצוקה בבית או צמיד מצוקה על היד מאפשר לקרוא לעזרה במקרה של נפילה או מצב...

רופא עד הבית

אם אין לכם אפשרות להגיע לרופא או שאתם חשים ברע בזמנים שהמרפאות סגורות, ניתן לערוך הזמנת רופא הביתה. באילו מקרים ניתן להזמין רופא עד הבית, למי השירות...

בדיקת דם עד הבית: מעבדה אצלכם בסלון

מטופלים רבים מוותרים על בדיקות מעבדה בקופת החולים בשל העומס במעבדות, מוגבלות בניידות, מרחק מהמעבדה הקרובה ביותר, קשיים בתיאום מועד הגעה, וסיבות...

אחות פרטית: טיפול אישי והשגחה צמודה

בישראל פועלות עשרות חברות שמציעות שירותי אחות פרטית לטיפול בחולים ובקשישים במצבים של אשפוז בית, וכן שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח עם השגחה בבית...