דלג לתוכן
לבנת פורן - מידע אודות מימוש זכויות רפואיות בחברת לבנת פורן

לבנת פורן - מידע אודות מימוש זכויות רפואיות בחברת לבנת פורן

החברה הותיקה והמוכרת למימוש זכויות רפואיות. בחברה 150 עובדים, והיא מטפלת במגוון רחב של מקרים הקשורים למימוש זכויות מול רשויות המדינה (ביטוח לאומי, מס הכנסה וכו) ומול חברות הביטוח הפרטיות.

* המידע האינפורמטיבי והפרסומי בעמוד זה נכתב ע"י אתר כמהזה, אינו מסופק מטעם חברת לבנת פורן ואין קשר או חסות של לבנת פורן לאתר.

באילו נושאים ניתן לממש זכויות רפואיות?

קצבאות נכות ניתנות למגוון אדיר של מצבים רפואיים שלא תמיד כולם מודעים אליהם. בין המחלות שקיימות עבורן זכאויות ניתן למנות מחלות לב, סרטן, אירוע מוחי, סוכרת, טרשת נפוצה, קרוהן, מצבים סיעודיים, אפילפסיה, דיכאון וחרדה, מחלות בתחום הנפש, ועוד. ישנן זכויות רפואיות עבור בגירים ועבור ילדים הסובלים ממחלות או מוגבלויות שונות.
הזכאות הבסיסית היא קצבת נכות כללית. לקצבת נכות כללית זכאי כל תושב או תושבת ישראל הסובלים מליקוי גופני, שכלי או נפשי שנגרם ממחלה, מתאונה או ממום מולד ועקב הליקוי אבד או צומצם הכושר לעבוד, להשתכר ולהשתלב בשוק העבודה. ישנן קצבאות וגמלות שונות עם חישובים שונים על פי אחוזי הנכות ואובדן הכושר שנקבעים, ובחברת לבנת פורן יוכלו למקסם את הסכום שתקבלו מהביטוח הלאומי, או את הפטור שמגיע ממס ההכנסה. 

אילו הטבות ניתנות לאחר קבלת נכות כללית מהביטוח הלאומי?

לרוב, אנשים חושבים שקבלת קצבת נכות כללית היא רק קבלת הסכום החודשי לתקופת הזכאות ובזה תם הסיפור. אבל עם קבלת הזכאות לקצבה החודשית שעוזרת להתמודד עם המצב הרפואי, מוענקות גם מגוון הטבות והנחות מגופים שונים, וכן פטורים מתשלומים. ההטבות ניתנות ברשות המיסים, בזק, חברת החשמל, תחבורה ציבורית - אוטובוסים ורכבת ישראל, תשלומי ארנונה, קופות חולים, ואף סיוע בתשלום שכר הדירה או ברכישת דירה למגורים. ברוב המקרים הזכויות לא יוצעו לכם, אלא עליכם לדרוש אותן. בחברות המייצגות מבוטחים כמו לבנת פורן ידעו היטב אילו זכויות מגיעות לכם ומה עליכם לעשות כדי לקבלן. 

איך מתבצע התהליך בחברת לבנת פורן?

תהליך מימוש זכויות בחברת לבנת פורן כולל ארבעה שלבים:
פגישה ראשונית: הפגישה הראשונה ניתנת ללא עלות וללא התחייבות, ובה תציגו את המקרה שלכם. המומחים של חברת לבנת פורן ידעו לשאול את השאלות הנכונות כדי לדעת מה הסבירות שהמקרה שלכם יתקבל, וכדי לגלות זכויות שאולי כלל לא ידעתם שמגיעות לכם. 
בניית הצוות המטפל בכם: לאחר שהחברה טיפלה באלפי מקרים מול הביטוח הלאומי, חברות הביטוח, ורשויות המס, יצוותו עבורכם רופאים ומומחים שמתאימים בדיוק למקרה שלכם. 
בניית התיק הרפואי: אנשים שבוחרים להגיש תביעה לבד, מגישים לרוב רק את התיק הרפואי מקופת החולים. אולם פעמים רבות הוועדה הרפואית לא מסתפקת בזה ודוחה את הבקשה. הרופאים בחברת לבנת פורן יבנו תיק רפואי מלא ומדויק, המותאם לסוג התביעה שאותה תגישו.
הגשת התביעה: חברת לבנת פורן תגיש עבורכם את התיק, תעקוב אחרי ההתקדמות, תעדכן אתכם ככל שיהיה במה, ותלווה אתכם עד לקבלת ההחלטה. 

לבנת פורן מימוש זכויות רפואיות

כמה זמן התהליך נמשך?

לא ניתן לתת הערכת זמן מדויקת, שכן זה משתנה בהתאם לעומסים הקיימים ברשויות ובמוסדות הרלוונטיים, בחגים ומועדים שבהם יש חופשות מרוכזות, וכן במורכבות ובשונות של כל תיק ותיק. כמו כן ישנה השפעה לזמן שייקח לאסוף את כל המסמכים, הטפסים, והתעודות הנדרשות לבניית התיק הרפואי האישי. ברוב המקרים הממוצע עומד על בין שלושה חודשים לחצי שנה. המטרה היא מצד אחד להגיש את התיק ולסיים את הטיפול כמה שיותר מהר כדי להתחיל לראות תשלום קצבאות, אך לא על חשבון מיצוי מקסימלי של זכויות רפואיות המגיעות לכם.

היתרונות בסיוע של לבנת פורן למימוש זכויות

ניסיון ומיומנות: החברה קיימת משנת 2003 וטיפלה באלפים רבים של מקרים מסוגים שונים, ברמות שונות של מורכבות, מול כל המוסדות הרלוונטיים.
בירוקרטיה: כיוון שמדובר בסכומי כסף אדירים שניתנים דרך קצבאות נכות וגמלות שונות לציבור, קיימים הליכים בירוקרטיים שעלולים לתסכל. צוות לבנת פורן מטפל בסבך הבירוקרטי במקומכם.
איסוף מלא של המסמכים והאישורים: מספיק שצירפת לתביעה מסמך לא מתאים או שהאישור הגיע עם חותמת לא נכונה כדי שהתביעה תידחה או שיינתנו לכם זכויות רפואיות חלקיות בלבד. ליווי מקצועי פותר את הבעיה הזו - לא יהיה מצב שבו יחסר לכם טופס או תעלם חתימה - התיק יוגש רק לאחר שיתקבלו מכל כל המסמכים והאישורים המתאימים לקבלה מלאה של התביעה.

כבר הגשתי תביעה לבד ונדחיתי. יש לי סיבה להמשיך לקרוא?

בוודאי שכן. החלטת הוועדה הרפואית אינה סופית והיא ניתנת לערעור תוך 60 יום מקבלתה. הרבה תביעות נדחות, בעיקר תביעות שהוגשו לבד, או מתקבלות באופן חלקי שאינו מספק. אם אינך מרוצה מהחלטת הוועדה הרפואית, ניתן להגיש בקשה חוזרת. 

כמה עולה התהליך בחברת לבנת פורן?

תחילת הדרך אינה כרוכה בהתחייבות כלשהי מצדכם וגם לא בתשלום. בפגישה הראשונה שניתנת בחינם מומחי הזכויות של לבנת פורן יקשיבו לסיפור שלכם, ויבדקו האם ואיך ניתן לסייע. אם הצוות חושב שיש לכם תיק בעל סבירות גבוהה להתקבל, ייקבע התשלום.
גובה התשלום מוסדר בחוק הביטוח הלאומי. החוק מסדיר את גובה התשלום ואת אופן הסדרת התשלום ופריסת התשלומים. חברות הסיוע והייצוג מול הביטוח הלאומי לא יכולות לגבות יותר מ-814 שקלים דמי פתיחת תיק. שכר הטרחה נקבע באחוזים מהקצבה, וישולם רק לאחר שמתחילים לקבל קצבה מהביטוח הלאומי. ניתן לגבות לא יותר מ-814 שקלים נוספים למקבלי קצבה הנמוכה מ-1,222 שקלים המשלמים שכר טרחה מופחת. גם התוספת נגבית רק לאחר תחילת תשלום הקצבה. 

היכן ניתן שירות חברת לבנת פורן?

חברת לבנת פורן מפעילה ארבעה סניפים בערים הגדולות: תל אביב, חיפה, באר שבע, וירושלים, כך שישנה פריסה נוחה לתושבי הצפון, הדרום, המרכז, והבירה. כל סניפי החברה מונגשים עבור כלל ציבור המבקרים ובעלי נכויות ומוגבלויות בניידות. הסניפים נמצאים במרחק הליכה קצר מתחנות רכבת או אוטובוסים, קיימות חניות נכים מסומנות, המעליות מונגשות לכיסאות גלגלים וגם הכניסה מונגשת לחדר ההמתנה. 

אולי יעניין אותך גם

תג נכה | תו נכה

תג נכה - מידע על תהליך הגשת הבקשה, חברות המסייעות בכך, הטבות נוספות אשר התו מקנה, מחלות ומצבים רפואיים אשר מקנים זכאות לתו ועוד.

תתחילו לדרוש את הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם!

זה יכול לקרות בעקבות תאונת עבודה, או אולי חלילה מחלה קשה או בעיה רפואית מתמשכת. אתם תוציאו סכומים גדולים ומשמעותיים של כסף על מגוון רופאים וטיפולים...

קצבת נכות נפשית - המדריך למימוש זכויות על רקע נפשי

זכאויות לקצבת נכות נפשית מגיעות גם לחלק מהמקרים הקלים והבינוניים של פגיעה נפשית כמו חרדה, דיכאון, מאניה דיפרסיה מתונה ועוד. כך תוכלו לממש את...

מימוש זכויות רפואיות - המדריך השלם

פגיעה בעבודה, קצבאות נכות, קצבת נכות ביטוח לאומי, קצבת ילד נכה, תו נכה, החזרים, הקלות ופיצויים - המדריך שעושה סדר בהטבות שמגיעות לכם ואתם אולי לא...