דלג לתוכן

מדריך: אילו שירותים מציעות קופות החולים אונליין?

במקום ללכת לסניפים או להמתין דקות ארוכות על קו הטלפון אפשר לקבל שירותים רבים באתר או באפליקציה של קופות החולים. בדקנו מה כל קופה מאפשרת לעשות מרחוק, בזמן שלכם, מכל מקום שבו תהיו עם מינימום עבודה מבחינתכם

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מעוניינים לעבור קופת חולים?

ישראל היא בין המדינות עם מערכת הבריאות המתקדמת ביותר בעולם מבחינת דיגיטציה ואפשרויות לקבל שירותים ומידע אונליין, רק אסטוניה, קנדה ודנמרק מקדימות אותנו. כל המידע הרפואי שלנו נמצא במקום אחד ומוצג ישירות בקליקים בודדים. בעבר, בכל ביקור קצר בקופת החולים יצאנו עם ערמת ניירת מיותרת. שלושה דפים לבדיקות דם, שני דפים לתיאור הביקור, שלושה דפים למרשם לתרופות שהצגנו בדיוק רבע שעה לאחר מכן בבית המרקחת. והיום? הכל באתר, בלחיצה על אפליקציות בריאות של קופות החולים, או בהנפת כרטיס. 

בדיקות דם? באפליקציה. תוצאות של בדיקות? באפליקציה. חידוש מרשם? באפליקציה. זימון תורים? באפליקציה. פנקס חיסונים? לא עוד לחפש בפאניקה ברחבי הבית את הפנקס הצהוב רגע לפני שהחורף מתקרב ועמו חיסון השפעת. מתי עשיתי חיסון צהבת? אה, זה באפליקציה! אישור מחלה? טוב, כבר הבנתם את הפורמט. אפילו ביקור רופא, יכול להתקיים אונליין. בכל שנה מתווספים עוד ועוד שירותים בקופות החולים השונות שניתן לבצע באתר או ביישומון וחוסכים לנו זמן וכאב ראש. 

מאתרים מיושנים ומשמימים, אתרי קופות החולים הפכו למודרניים, נקיים, עתירי מידע רפואי חיוני ומעשיר, ודיגיטליזציה של מגוון רחב מאד של שירותים. במקום להתקשר למוקדי הפניות ולהיתקל ברצף בלתי נגמר של הודעות מוקלטות והקשת ספרות שונות, עכשיו אפשר בקליקים בודדים לבצע את כל הפעולות שבעבר לקח לנו כל כך הרבה זמן להגיע אליהן. ושלא נדבר בכלל על הדחיינות שהתהליך הזה חוסך - במקום ״אני אתקשר מחר״, אפשר לדאוג להכל במיטה רגע לפני השינה. אז אילו שירותי אונליין מספקת כל קופה? הכנו עבורכם את המדריך הדיגיטלי - אילו שירותי אונליין תוכלו לקבל בקופות החולים. 

שירותי בריאות כללית אונליין

אתר האינטרנט של קופת חולים כללית עמוס במידע רפואי חיוני ומעשיר, ואין-ספור טיפים לחיים בריאים. דרך האתר ניתן כמובן לזמן תורים לרופאים, לבדיקות, לטיפולי שיניים דרך רשת מרפאות כללית סמייל, תורים לבתי מרקחת ולטיפולי אסתטיקה בכללית אסתטיקה. באתר ניתן גם למלא טופס עבור ייעוץ עם רופא ילדים, רופא משפחה או רופא עור. אפשר לצפות בתוצאות בדיקות מעבדה, בדיקות שנעשו בבתי חולים של כללית, פענוח צילומי רנטגן שהתבצעו באחד מסניפי כללית, מבתי החולים של כללית, או במכון מור. 

האתר מאפשר גם שליחת בקשות כמו חידוש מרשם, בדיקות מעבדה, התייעצות על בדיקה, שאלה על חיוב ועוד, לרופא אישי או למרפאה באופן ישיר. ניתן לקבל אישורי מחלה דרך האתר, הנפקה והצגה של טפסי 17, צפייה בתרופות ומרשמים קבועים, סיכומי פגישות עם רופאים ובתי חולים, צפייה בפנקס חיסונים, רגישויות ואלרגיות, תיק הריון דיגיטלי עם כל המידע הרלוונטי למעקב אחר ההריון.

האפליקציה של קופת חולים כללית מאפשרת לבדוק מלאי של תרופה מסוימת בבתי מרקחת כדי לחסוך סיבוב מיותר. שירות נוסף שקופת חולים כללית מאפשרת היא בדיקה מרחוק באמצעות שימוש במכשיר Tyto. מורידים את האפליקציה של המכשיר ודרכה מבצעים שיחת וידאו עם רופא, ובאמצעות המכשיר מבצעים בדיקה רפואית בהנחיית הרופא, ועם המידע שהרופא מקבל מהמכשיר הוא יוכל לתת אבחנה והמלצות רפואיות, מרשם לתרופות וכל מה שצריך בלי לצאת מהבית. בנוסף, יש גם שירות של אולטרסאונד ביתי שמאפשר לבצע בדיקת אולטרסאונד מרחוק, מעקב הריון יותר רגוע ושקט בלי לנסוע למרפאה על כל תנועה שמרגישה שונה. הבדיקה נעשית בנוחות של הבית ונשלחת לרופא לפיענוח, והתשובה מתקבלת ישירות באפליקציה של כללית. 

שירות רפואת ילדים בשיחת וידאו או בטלפון 24 שעות ביממה ניתן גם בשפה הערבית. השירות נעשה דרך הרשמה בטופס דרך האתר של כללית ולאחר מכן מתקבלת הודעה לטלפון עם קישור להורדת היישומון שדרכו יתבצע התור מחוץ לשעות המרפאה. ניתן גם להוריד את האפליקציה מראש ולהיכנס אליה בשעת התור שנקבעה. ניתן להשתמש בשירות גם אם אתם בחו״ל, דבר שיכול לחסוך הרבה פאניקה במהלך חופשה משפחתית, חיפוש רופא, שיחה בשפה שאינה שפת האם שלכם, והתמודדות עם מערכת בריאות שאינכם מכירים. 

שירות כללית ניתן גם בשירות הוואטסאפ של הקופה "כללית וואטסאפ". לקוחות כללית יכולים לשלוח פניה לשירות הוואטסאפ למרפאה בנושאי: זימון תור לרופא/ת משפחה או לבדיקות מעבדה, פניות לרופא/ה או למרפאה לבקשת אישור מחלה, לחידוש מרשם, להפניות לבדיקות ועוד, קבלת מידע בנוגע לשירותים של הקופה ושעות הפעילות והצטרפות לקופת חולים כללית. בחלק מהמרפאות אפשר להתכתב עם נציג/ה במרפאה. 

בנוסף לאפליקציה של כללית ולשירות הוואטסאפ של הקופה, יש גם אפליקציית כללית Active לאורח חיים בריא המספקת המלצות אישיות לתזונה ופעילות גופנית לשיפור אורח החיים, ניטור צעדים יומי והצבת מטרות אישיות. כשמשיגים את המטרות, מקבלים פרסים בצורת מטבעות ליישומון שאפשר להמיר במוצרים שונים. 

Online-services

שירותי אונליין במכבי שירותי בריאות

באתר של קופת חולים מכבי תמצאו מדריך בריאות ובו הסברים על מינוחים רפואיים שונים, הסברים על בדיקות מעבדה ומה אומרות התוצאות שלהן, מידע על הליכים רפואיים שונים ועל מחלות ומצבים רפואיים. עוד באתר, מגזין המחולק לפי נושאים כמו הריון ולידה, הגיל השלישי, אורח חיים בריא ועוד. באתר של מכבי תוכלו כמובן לחפש שירותים שונים שהקופה מספקת ולזמן תורים לרופאים ולחיסונים, וגם תמצאו מידע אודות כיסוי הביטוח שלכם, הזכויות להם אתם זכאים ומה שאר הסלים מכסים. 

ניתן גם לצפות בתיק הרפואי, לפנות ישירות לרופא האישי שלכם עם בקשות, חידוש מרשמי תרופות קבועים, הזמנת תרופות אונליין, ובדיקת מלאי בבתי המרקחת השונים של מכבי פארם שיחסוך לכם טיולים מיותרים רק כדי לגלות שהתרופה שאתם צריכים לא במלאי. אפשר גם לרכוש ביטוח נסיעות לחו״ל והכל בלי להרים את הטלפון פעם אחת. 

למכבי יש גם מגוון יישומונים לטלפון הנייד לשירותים שונים, כמו למשל: אפליקציית מכבידנט או האפליקציה הכללית לניהול התיק הרפואי השוטף, ניתן לעשות דרכה כל מה שהאתר מאפשר, רק שהנייד הרבה יותר זמין לנו ביום יום. בנוסף לשירותים שהוזכרו קודם, ניתן גם להתייעץ עם רופא עור דרך הטלפון באפליקציה נוספת. 

יישומון נפרד הוא מכבי קידס, שמיועד להורים לילדים ודרכו ניתן לנהל את התיק הרפואי של הילדים. האפליקציה שולחת תזכורות לחיסונים שיש לבצע, מידע על מיקום הילדים באחוזון הגדילה, התכתבות עם אחות טיפת חלב בנושאים לא דחופים, גישה מהירה למוקד חירום במקרים דחופים, ומידע חשוב בנושא בטיחות תינוקות ופעוטות. 

מכבי מספקת גם שירות של מעקב הריון דיגיטלי באמצעות אפליקציה ייעודית המיועדת לכלל ההריוניות מכל קופות החולים. עבור מבוטחות מכבי, האפליקציה גם מחוברת עם תוצאות של בדיקות שיוכלו לראות ישירות דרכה וקיצור דרך לזימון תורים שונים בהתאם להתקדמות ההריון, לפי השבוע שבו נמצאות. באפליקציה יש מידע לפי שבוע ההריון בו המטופלת נמצאת, אילו תחושות היא עשויה לחוש, מידע חשוב בנוגע להתפתחות העובר בשבוע הספציפי, אילו בדיקות עליה לבצע עם הסברים על בדיקה וקישור ישיר לקביעת הבדיקה המדוברת, הכל לפי שבוע ההריון. באפליקציה תמצאו גם מגוון מאמרים ומדריכים לשלבים שונים בהריון, ניתן לבצע בדיקת שתן ביתית והתוצאות יופיעו ישירות באפליקציה, כל המסמכים הקשורים להריון במקום אחד ביישומון, מעקב תנועות העובר, מעקב צירים.

עוד יישומון הוא מכבי K, אפליקציה לאבחון רפואי אונליין. ניתן להזין תסמינים באפליקציה ולקבל אבחון אפשרי. דרך האפליקציה ניתן גם לשוחח בצ'אט עם רופא של מכבי מחוץ לשעות הקבלה במרפאות, לאחר שמתקבלת אבחנה אפשרית דרך היישומון. לרשות הרופא שיעלה מולכם בצ׳אט התסמינים שהזנתם באפליקציה וגם ההיסטוריה הרפואית שלכם, והוא יוכל לתת תמונה מדויקת יותר לגבי מצבכם הבריאותי הנוכחי.  

אפליקציית מכבי UPAPP- אפליקציה חדשה מקבוצת מכבי ובלעדית לחברי מכבי. אפליקציה זו היא אפליקציית Wellness שעוסקת בשגרת הבריאות היום- יומית ומשדרגת אותה. האפליקציה מאפשרת למבוטחי מכבי שלי ומכבי זהב (עם ותק ביטוחי של לפחות 3 חודשים) להירשם לאימוני ספורט במעלה מ- 1000 מכונים ומתחמי פעילות ברחבי הארץ ובהשתתפות עצמית נמוכה. 

מגוון של אימונים, בזמן ובמקום שנוח לכם. מכונים כמו: הולמס פלייס, ליקיס ועוד יאפשרו אימון מוזל לחברי מכבי שלי ומכבי זהב וכל שיידרש הוא להגיע למתחם/ להזמין את האימון מראש/ לקבוע טלפונית (תלוי מקום ותקנון) ולשלם באשראי באפליקציה.

מגוון פעילויות כמו: אימוני סטודיו, פילאטיס מכשירים, יוגה, קאנטרי קלאב, פעילות ימית- גלישת גלים/ סאפ, אימונים פונקציונליים ועוד, עד 4 אימונים בחודש קלנדרי בהשתתפות עצמית של 25 ש"ח לאימון ולמשך שישה חודשים (עד ה- 4.2.24) 2 אימונים ראשונים חינם. האימונים במתחמים השונים מוגבלים לאימון אחד ביום (אך ניתן להירשם באותו היום לכמה אימונים/ פעילויות העיקר שיהיו מתוכננים לימים שונים) ושיעורי האונליין/ בספריית ה- VOD של אפליקציית מכבי UPAPP הם בחינם וללא הגבלה.

שירותי אונליין של קופת חולים לאומית

באתר של לאומית תוכלו למצוא מידע רפואי, מידע על הזכויות שלכם כמבוטחים בקופה, מאמרים לשיפור אורח החיים, אפשרות להירשם לסדנאות לקידום הבריאות בתחומים שונים כמו תזונה, גמילה מעישון, שיפור אורח החיים ועוד. דרך האזור האישי באתר ניתן לגשת לכל התיק הרפואי, לצפות בתוצאות בדיקות מעבדה, לזמן תורים, לפנות לרופא האישי לייעוץ, בקשה לאישור מחלה, הפנייה לרופא מומחה ואף בקשה לחידוש מרשמים ולקבל תשובה ישירות באזור האישי באתר או ביישומון של לאומית תוך ימים בודדים, בלי לצאת מהבית או להתקשר למרכז הרפואי. 

הזמינות לכל הפעולות האלה קיימת כמובן גם מהנייד ולשירותים הניתנים דרך האפליקציה מתווספים גם שירותים נוספים של בקשה להחזרים כספיים על שירותים שונים, פגישת רופא משפחה, ילדים או עור בווידאו, בקשה להנפקת טפסי התחייבות, בדיקה רפואית מרחוק באמצעות מכשיר Tyto, גישה מלאה לתיק הרפואי, זימון תורים כמובן, הזמנת תרופות עד הבית ישירות מהאפליקציה בעלות של 9 שקלים, ייעוץ רפואה דחופה כשמרכזי הבריאות סגורים, תוצאות בדיקות דם עם מידע על כל בדיקה ומה הטווח הנורמלי, ובאופן הזה נחסך לכם לקבוע תור מיוחד עם הרופא רק כדי שיסביר את תוצאות הבדיקות, ודפים על גבי דפים עם קווים, אחוזים ומספרים שאף אחד לא מבין.

לאחרונה גם הושקה אפליקציית לאומית FiT, לחברי לאומית זהב שמסייעת לשמירה על אורח חיים בריא ומציבה יעדים למשתמשים שבתמורה להשגתם מקבלים מטבעות לאומית, שאותם ניתן לצבור ולהמיר להטבות בבתי עסק שונים כמו: rebar, מגה ספורט ועוד. 

קופת חולים מאוחדת אונליין

שירותי האונליין של קופת חולים מאוחדת כוללים פנייה מקוונת לרופאים האישיים והקבועים בתחומי משפחה, ילדים, פסיכיאטריה ועור, להתייעצות, בקשת הפנייה, מרשם או אישור. ניתן גם לצרף לבקשה המקוונת מסמכים ותמונות אם יש בכך צורך כדי לקצר תהליכים. ניתן להגיש בקשה לטפסי התחייבות ולקבל אותם ישירות באפליקציה או באזור האישי באתר. גם במאוחדת יש שימוש במכשיר טייטו שמאפשר בדיקה של רופא מרחוק לאבחון נכון ומדויק יותר ללא צורך להגיע למרפאה, וגם ללא המכשיר ניתן לקבוע תור בווידאו להתייעצות עם רופא במגוון רחב מאוד של תחומים הכוללים רפואת משפחה, ילדים, נשים, עור, אחיות ליווי הריון, דיאטנים, פסיכיאטריה, תזונה, עבודה סוציאלית, ייעוץ עם רוקחים ועוד. 

האפליקציה של מאוחדת מאפשרת לקבל שירות של רפואה דחופה בווידאו מרחוק, ואף מוקד של אחיות ליווי הריון. שירותי האונליין כוללים גם רכישת תרופות ומוצרי טואלטיקה בצורה מקוונת ושליחתם עם שליח ישירות לבית. ניתן לזמן תורים דרך האתר או דרך יישומון מאוחדת בווידאו, בטלפון או במרפאה. מאוחדת גם מספקת טיפולי שפה מרחוק עם קלינאי תקשורת ואף פיזיותרפיה באפליקציה ייעודית עם מטפלים מורשים.

אפליקציית מאוחדת WOW- יישומון מבית מאוחדת שעוזר בשמירה על אורח חיים בריא (ללקוחות מגיל 18 ומעלה). האפליקציה כוללת תוכן (שידורי לייב, פודקאסטים, כתבות, טיפים של מומחים ומומחיות וכדומה) העוסק בספורט, תזונה, מיידפולנס, שינה ועוד. ניתן למצוא במאוחדת WOW גם מגוון הצעות לפעילויות במחירים מיוחדים לחברי הקופה, כמו למשל: אימוני קבוצות, כרטיסיה למרכזי ספורט שונים (מעל 1,000 מרכזי ספורט לבחירה) ועוד. כל שימוש באפליקציה בין אם זה אימון או השתתפות בלייב, מעניק כוכבים, שאותם ניתן לצבור ולנצל לאחר מכן כהנחות על מוצרים במאוחדת WOWSTORE (חנות ההטבות של הקופה, בה ניתן לרכוש מגוון מוצרים, ספורט, סדנאות ועוד במחירים יחודיים ללקוחות מאוחדת).

מעוניינים לעבור קופת חולים? בחרו את הקופה הרצויה ונציג יצור עמכם קשר בהקדם

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

שירותי אונליין בקופות החולים - שאלות ותשובות

איך נרשמים לשירותי אונליין של קופת החולים שלי?

קופות החולים מאפשרות להירשם ישירות דרך האתר שלהן ללא הצורך להגיע למרפאה כדי לקבל סיסמה. יש להיכנס לאתר קופת החולים שלך, ולהקליד פרטים מזהים. במקרה של הנפקת סיסמה ראשונה הדבר אפשרי רק למבוטחים שפרטי הטלפון שלהם, הדואר האלקטרוני, ומספר כרטיס האשראי או חשבון הבנק מעודכנים לצורך זיהוי. ניתן גם לקבל סיסמה ראשונית בכל אחד מסניפי קופת החולים. 

אילו שירותים ניתן לקבל אונליין מקופת החולים?

קופות החולים מאפשרות לבצע שלל פעולות ולקבל מגוון שירותים ללא בזבוז זמן, כמו למשל זימון, שינוי או ביטול תורים, תורים דיגיטליים לרופאים, שיחות וידאו עם רופאים ומרפאות, בדיקת מלאי תרופות, צפייה בתיק האישי, צפייה בבדיקות מעבדה, מעקב מרשמים, אישורים והפניות, הגשת בקשות וקבלת טופס 17, בקשת וקבל החזרים, צפייה בחשבוניות, הזמנת כרטיס מגנטי במקום כרטיס שאבד, ועוד. 

איך אפשר לקבל שירותים אונליין אם שכחתי סיסמה?

בכל אתרי קופות החולים יש אפשרות שחזור סיסמה על ידי כפתור ״שכחתי סיסמה״. לאחר הזדהות תקבלו קישור לכתובת האימייל המעודכנת שלכם, שם תוכלו להחליף סיסמה. ניתן להחליף סיסמה גם באופן יזום מצדכם. 

עוד מידע על שירותים בקופות החולים

אורח חיים בריא: מה מציעות קופות החולים?

מאמן כושר עד הבית בהנחה משמעותית, בניית תפריט תזונה אצל דיאטנית מקצועית, קבוצות תמיכה וסדנאות לילדים ולנוער: בדקנו מה מציעות קופות החולים בתחום...

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...