דלג לתוכן

אורח חיים בריא: מה מציעות קופות החולים?

מאמן כושר עד הבית בהנחה משמעותית, בניית תפריט תזונה אצל דיאטנית מקצועית, קבוצות תמיכה וסדנאות לילדים ולנוער: בדקנו מה מציעות קופות החולים בתחום ה-Wellness וקידום אורח חיים בריא כדי שתוכלו להשוות ביניהן בקלות

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מעוניינים לעבור קופת חולים?

כשאנחנו חולים אנחנו עולים לקופות החולים לא מעט כסף. ביקורי רופאים, בדיקות מעבדה, אבחנות, חוות דעת נוספת, תוכנית טיפולים, וזה רק קצה הקרחון. לכן, ממש כמו שזה אינטרס בריאותי של כל אחד ואחת מאיתנו, שמירה על אורח חיים בריא הוא אינטרס כלכלי של קופות החולים. ההטבות שהן נותנות לנו בתחום ה-Wellness וקידום אורח חיים בריא משתלם להן בטווח הארוך, משום שאנחנו צפויים להפחית את תדירות הביקורים שלנו במרפאות. 

למה חשוב לשמור על אורח חיים בריא

אורח חיים בריא ומאוזן נמצא כמקטין את הסיכון לחלות במחלות רבות בגילים מתקדמים ובכך מאריך את תוחלת החיים. אבל מה בכלל נחשב אורח חיים בריא? התשובה לכך אינה חד משמעית ואין הסכמה כוללת בעולם הבריאות לגבי כל המאפיינים של אורח חיים בריא וכמובן שקיימות מספר גישות. למרות זאת, קיימת הסכמה על כמה הרגלים שנמצאו כמזיקים וקשורים בהתפתחות מחלות בעתיד ויש לכך תמיכה מדעית. תזונה מאוזנת ומותאמת אישית וכמה שניתן בזמנים קבועים, עיסוק סדיר בפעילות גופנית, הימנעות מצריכה של טבק ואלכוהול, הפחתת צריכה של מזון מעובד ועתיר סוכרים, שינה מספקת ואיכותית, פעילות פנאי ובילוי בטבע נמצאו כמפחיתים לחץ נפשי שמקושר עם מחלות לב, שימוש במסנני קרינה להגנה על העור.

השינויים האלה באורח החיים אינם פשוטים ולא מתרחשים בן לילה, הם מצריכים לא מעט שינויים מבחינתנו. ההבנה הזאת הביאה את קופות החולים בארץ להציע שירותים שמסייעים באימוץ ההרגלים החדשים האלה אל עבר אורח חיים בריא יותר כחלק מסל השירותים המוצעים למבוטחים. חלק מהשירותים ניתנים לכלל המבוטחים כחלק מהבל הבסיסי, חלקם דורש תוספת השתתפות עצמית, וחלקם כלולים רק בביטוחים משלימים של הקופות השונות. הכנו עבורכם סקירה ובה השירותים לשמירה על אורח חיים בריא שמספקות ארבע קופות החולים השונות בישראל.

healthy-lifestyle

אורח חיים בריא מכבי שירותי בריאות

כל מבוטחי קופת חולים מכבי חברים בסל הבריאות הבסיסי ויכולים להוסיף מכבי זהב או מכבי שלי, הביטוח המשלים המקיף ביותר של הקופה. 

הסל הבסיסי: כחלק מהסל הבסיסי בקופת חולים מכבי, המבוטחים זכאים לסדנאות ירידה במשקל לילדים ונוער שמסייעות באיזון המשקל אצל ילדים ונוער כדי למנוע בעיות בריאותיות בעתיד. שירות נוסף שניתן במסגרת הסל הבסיסי הוא אפשרות לקבל הנחה על מזון רפואי ייעודי והאפשרות לחריגה בכמות, סדנאות לקידום הבריאות, יעוץ תזונתי וליווי לחולי סוכרת במטרה לאזן את מצב הסוכרת ובכך את השפעותיה על התפתחות מחלות אחרות בעתיד, שירותי תזונה ודיאטה כלליים למי שרוצים לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה שנכונה ספציפית להם, להעדפות שלהם, לרגישויות שלהם. גם ייעוץ תזונתי וליווי לנשים בהריון ניתן במסגרת הסל בסיסי. 

עוד בתחום תזונה ונפש, ניתן לקבל טיפול בהפרעות אכילה, להן השפעות משמעותיות על בעיות פיזיות ונפשיות בגוף, וגם טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים כלולים. שירות נוסף הניתן במסגרת הסל הבסיסי, הוא ליווי אישי או קבוצתי בגמילה מעישון וזכאות לטיפול תרופתי במקרה הצורך. 

מכבי זהב: בנוסף לכלול בסל הבסיסי, חברי הביטוח המשלים מכבי זהב מקבלים את האפשרות לקבל אישור רפואי לפעילות גופנית אצל ספק שלא נמצא בהסכם, ובדיקה במכון שלא בהסכם. 

מכבי שלי: ברובד הביטוחי העליון ישנה זכאות לשירותי אימון כושר אישי או קבוצתי בעלות 25.6 שקלים לאימון, עד 12 אימונים. ניתן להמיר שני אימונים במפגשים עם תזונאית. 

לחברי מכבי שלי ומכבי זהב קיימת גם אפשרות להתחבר לאפליקציית מכבי UPAPP ובאמצעותה לבחור בין מגוון של פעילויות כושר במחיר מוזל לאימון (כ- 25 ש"ח) או לבצע פעילות גופנית ממבחר רחב של סרטונים בספריית VOD חינמית. כל אימון שבוצע מזכה את חבר הקופה בנקודות (uppers) שניתן לנצל בחנות ה- upshop על מוצרי ספורט, סדנאות והטבות משתנות. 

אורח חיים בריא בשירותי בריאות כללית

כל מבוטחי כללית חברים בסל הבריאות הבסיסי. ניתן לבחור בין שני ביטוחים משלימים, כללית מושלם זהב ברובד התחתון וכללית מושלם פלטינום ברובד העליון עם מגוון שירותים רחב, בהם גם שירותים לאורח חיים בריא. 

הסל הבסיסי: בסל הבריאות הבסיסי של כללית, המבוטחים יכולים להשתמש בשירות ייעוץ וטיפול תזונה קלינית, אך הזכאות תלויה במצב בריאותי שמצדיק את השירות. 

כל ביטוחי מושלם: לרשות חברי כללית מושלם, זהב או פלטינום, עומדת אפליקציית כללית Active שבאמצעותה ניתן לנטר את אורח החיים ולקבל המלצות מותאמות אישית. כשמגיעים ליעדים האישיים שהוגדרו באפליקציה, ניתן לצבור מטבעות וירטואליים לרכישת מוצרי ספורט שונים כמו משקולות, מזרן יוגה, שעון חכם, כדור פילאטיס, ובכך יוצרים תמריץ להגיע אל היעדים מדי יום. 

כללית מושלם זהב: הביטוח המשלים ברובד התחתון של כללית מאפשר למבוטחים להשתתף בסדנאות לאורח חיים בריא, השתתפות בבדיקות לספורטאים כמו ארגומטריה ואק״ג במנוחה. 

כללית מושלם פלטינום: מזכה באימוני כושר ותזונאי עד הבית, החבילה כוללת עד עשרה מפגשי אימון כושר ושלושה מפגשים עם תזונאי בעלות של 25 שקלים למפגש. שירות כזה מאפשר להכניס לשגרה אימונים והתאמת תזונה מותאמים אישית שיעזרו לדבוק בהם וללמוד כיצד להיות יותר פעילים בחיים. 

אורח חיים בריא בקופת חולים מאוחדת

כל חברי מאוחדת מבוטחים בסל הבריאות הבסיסי ויכולים להצטרף לאחד הביטוחים המשלימים, מאוחדת עדיף ברובד התחתון או מאוחדת שיא, המסלול שמספק את השירות המקיף ביותר בקופה. ברוב המקרים שירותי אורח חיים בריא ניתנים בשתי רמות הביטוח, כשההבדלים ביניהם הוא מספר המפגשים המסובסדים, גובה ההשתתפות העצמית או ההגבלה הרבעונית.

קופת חולים מאוחדת מציעה מגוון סדנאות לקידום הבריאות בתחומים שונים כמו גמילה מעישון שניתנת חינם במסגרת סל הבריאות, הרזיה ותזונה נכונה שעלותה זהה למבוטחי הסל הבסיסי ומאוחדת עדיף, בעוד שלמבוטחי מאוחדת שיא הסדנה תעלה חצי מחיר, סדנה למניעת התפתחות סוכרת אף היא ללא עלות כבר בסל הבסיסי, וסדנה לאורח חיים בריא לבני 65 ומעלה שעלותה זהה לכלל מבוטחי הקופה. 

בנוסף לסדנאות, מאוחדת מציעה גם ייעוץ תזונתי קליני פרטני גם כחלק מהסל הבסיסי, אך מספר הטיפולים מוגבל וייקבע בהתאם למצב הרפואי. במאוחדת עדיף, זכאים המבוטחים לעד ארבע פגישות בשנה בעוד מבוטחי מאוחדת שיא זכאים לעד שש פגישות בשנה, ללא תקופת המתנה לשירות בביטוחים המשלימים. 

מעבר לסדנאות, חברי מאוחדת יכולים להוריד לנייד את אפליקציית מאוחדת WOW הכוללת מאמרים, כתבות, טיפים, פודקאסטים ולייבים בנושאי בריאות, תוזנה, מיינדפולנס ועוד. דרכה ניתן גם להירשם לחדרי כושר, שיעורים ופעילויות במחיר מוזל, לעקוב אחר היעדים ולצבור כוכבים על כל פעילות גופנית שבוצעה. את הכוכבים אפשר לצבור ולנצל בחנות האונליין של מאוחדת ה- WOWSTORE.

אורח חיים בריא לאומית שירותי בריאות

גם בקופת חולים לאומית כל המבוטחים זכאים לשירותי הסל הבסיסי ויכולים לבחור בין שני ביטוחים משלימים - לאומית כסף ולאומית זהב. 

הסל הבסיסי: כלל מבוטחי לאומית זכאים למגוון רחב של סדנאות בנושא אורח חיים בריא ובהן סדנה חינמית לגמילה מעישון של שמונה מפגשים, סדנת ירידה במשקל והימנעות מסוכרת, סדנת אורח חיים בריא ופעיל מעל גיל 65 המשלבת מידע על תזונה נכונה ופעילות גופנית לבני הגיל השלישי, סדנת אורח חיים בריא לסוכרתיים, סדנה חינמית לאורח חיים בריא לילדים בו יקבלו הילדים טיפים לשינוי הרגלי האכילה ומידע אודות חשיבות פעילות גופנית במיוחד בגיל הצעיר, סדנאות פעילות גופנית לבעלי עודף משקל, סדנאות יוגה, סדנאות לגיל המעבר ועוד. בנוסף יש אפשרות להשתתף בפעילות קבוצתית בריאותית בהשתתפות עצמית, ייעוץ תזונתי דיאטטי בהתבסס על מצב רפואי. 

לאומית זהב: בנוסף לשאר השירותים, זכאים המבוטחים לשירות של אימון כושר עד הבית. השירות כולל עד 12 מפגשים בהשתתפות עצמית של 23 שקלים לאימון. המבוטחים יכולים לבחור לנצל רק עשרה מפגשים לאימון ולהמיר שניים נוספים בשני ייעוצים עם דיאטנית קלינית, ובכך בעצם ליצור מסגרת אימונים ותזונה שתעזור להם להכניס לשגרת חייהם הרגלים שיעזרו להגיע לאורח חיים בריא יותר. 

אפליקציית לאומית FiT: קופת החולים לאומית השיקה את אפליקציית "לאומית FiT" המיועדת ללקוחות מסלול הזהב של הקופה. מטרת האפליקציה היא לעודד את המבוטחים להתאמן ובתמורה לכך הם מקבלים מטבעות שאותם יכולים להמיר להטבות שונות.

האפליקציה כוללת מדריך אימונים וירטואלי, הדרכה לביצוע נכון של תרגילים שונים (כמו: סקוואט, לאנצ' ועוד) וניתוח אימון המשתמש באמצעות מצלמת הסמראטפון, כך שרק תנועה נכונה נספרת. לאחר שהאימון מסתיים או לאחר שהמשתמש הגיע ליעד מסוים שמוגדר לו באזור האישי (למשל: יעד צעדים יומי), המשתמש מקבל את מטבעות לאומית, צובר ויכול להמיר אותן בחנות ההטבות שבאפליקציה, הכוללת הטבות ממותגים שונים: מגה ספורט, טרמינל X, קבוצת דרים קארד, rebar ועוד.

מעוניינים לעבור קופת חולים? בחרו את הקופה הרצויה ונציג יצור עמכם קשר בהקדם

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

אורח חיים בריא בקופות החולים - שאלות ותשובות

איך אפשר לשמור על אורח חיים בריא?

יש מגוון דרכים לשמור על הבריאות, ושמירה על אורח חיים בריא היא אחת העיקריות שבה. קשה לשנות הרגלים בבת אחת ולכן מומלץ לעשות זאת בהדרגה, שינוי קטן אחרי שינוי קטן. קופות החולים השונות מציעות סדנאות בנושאים שונים שיוכלו לסייע בתהליך ולהפוך אותו לקצת יותר קל בסביבה תומכת.

אילו פעילויות לשמירה על אורח חיים בריא מציעות קופות החולים?

קופות החולים מציעות שורה של פעילויות Wellness וקידום אורח חיים בריא, כמו למשל מאמן כושר עד הבית, מפגשים עם דיאטנית קלינית ובניית תפריט תזונה, קבוצות תמיכה וסדנאות לילדים ולנוער, אפליקציות למעקב אחר מדדי אורח חיים בריא, סדנאות גמילה מעישון, סדנאות יוגה, סדנאות לגיל השלישי, ועוד.  

האם כל חברי הקופה זכאים לפעילויות אורח חיים בריא?

כל קופות החולים מציעות לחבריהן שלושה רבדים של ביטוח: סל הבריאות הבסיסי עבור כל מבוטחי הקופה ושתי רמות של ביטוחים משלימים למבוטחים המעוניינים בכך. חלק מהשירותים וההטבות ניתנים לכל חברי הקופה ללא קשר למסלול הביטוחי שבו בחרו, ואחרות שמורות רק לחברי הביטוחים המשלימים. מבוטחי הרובד העליון של הביטוחים המשלימים זכאים להטבות נוספות על הרבדים התחתונים. הביטוחים המקיפים ביותר בתחום אורח חיים בריא הם כללית מושלם פלטינום, מכבי שלי, לאומית זהב, ומאוחדת שיא. 

כמה עולות פעילויות אורח חיים בריא בקופות החולים?

העלויות משתנות בין הפעילויות השונות ובין קופה לקופה. יש פעילויות שניתנות באופן מלא ללא תשלום עבור כל המבוטחים ואחרות ניתנות בהשתתפות עצמית נמוכה עבור חלק מהביטוחים. ההטבות נבדלות לא רק במחיר אלא גם במספר הזכאויות בשנה או בתקופת הביטוח. 

עוד מידע על קופות חולים

מעבר בין קופות חולים - המדריך השלם

איך אפשר לבצע מעבר בין קופות חולים, מי זכאי לעשות מעבר לקופת חולים אחרת, האם יש הגבלות על החלפת קופת חולים, באילו תאריכים ניתן לעבור בין הקופות וכל...

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

גמילה מעישון - מה מציעות קופות החולים?

בסקירה הבאה מוצג כל המידע על סדנאות גמילה מסיגריות בקופות החולים: מה מציעה כל קופה, כיצד הסדנאות משתלבות עם תרופות, מה הם סיכויי הצלחה ועוד.

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה...