דלג לתוכן

כללית או מכבי? מאוחדת או לאומית?

מכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית הן שתי קופות החולים הגדולות בישראל. מכבי או כללית? או אולי בכלל מאוחדת או לאומית? קופות חולים השוואה - כך תבחרו

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים במעבר קופת חולים?

על פי חוק הבריאות בישראל, כל תושב חייב להיות מבוטח באחת מארבע קופות החולים: מכבי, כללית, לאומית, ומאוחדת. שתי קופות החולים הגדולות ביותר הן כללית ואחריה מכבי. בדקנו עבורכם באיזו פריסה פועלת כל קופה, מה הן מציעות מעבר לסל הבריאות, אילו הטבות מחכות לבעלי הביטוחים המשלימים, ועוד נושאים שיעזרו לכם להחליט - מכבי או כללית, מאוחדת או לאומית.

קופות חולים השוואה - אלו הן ארבעת קופות החולים בישראל

בישראל פועלות ארבע קופות חולים. כל תושב ותושבת חייבים להיות מבוטחים באחת מהן:
קופת חולים כללית: פועלת תחת השם שירותי בריאות כללית. הקופה קיימת יותר מ-100 שנה וכיום היא ספקית שירותי הבריאות הגדולה בישראל, עם כ-4.5 מיליון לקוחות. 
קופת חולים מכבי: פועלת תחת השם מכבי שירותי בריאות. הקופה מציעה שירותי בריאות כבר כ-80 שנה והיא הקופה השנייה בגודלה בישראל, עם יותר מ-2.3 מיליון מבוטחים.
קופת חולים מאוחדת: קופת החולים השלישית בגודלה משרתת יותר ממיליון מבוטחים. הקופה הוקמה בשנת 1974 באמצעות איחוד בין שתי קופות חולים שהחלו לפעול בשנות ה-30 במאה שעברה. 
קופת חולים לאומית: לאומית שירותי בריאות היא קופת החולים הרביעית בגודלה בישראל. הוקמה בשנות ה-30' בארץ ישראל על ידי קבוצת רופאים, והיא מספקת שירותי בריאות לכ-700 אלף לקוחות ברחבי הארץ.

פריסת מרפאות ארצית בקופת חולים מכבי, כללית, מאוחדת ולאומית

כפי שהייתם מצפים מהקופה הגדולה ביותר, קופת חולים כללית מספקת את שירותי הבריאות באמצעות צוות רפואי מקצועי שכולל עשרות אלפי רופאים ורופאות, אחים ואחיות, רוקחים ורוקחות בבתי המרקחת של הקופה, עובדי מקצועות הבריאות ועובדי מינהל. השירותים ניתנים בכ־1,500 מרפאות, כ-500 בתי מרקחת, ומאות מכונים ומעבדות. 

בנוסף לכל אלה, קופת חולים כללית מפעילה 14 בתי חולים ובהם העמק בעפולה, כרמל בחיפה, מאיר בכפר סבא, סורוקה בבאר שבע, קפלן ברחובות, מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון) ושניידר בפתח תקווה, ויוספטל באילת. כללית מפעילה גם את המרכזים לבריאות הנפש גהה ושלוותה, ואת בתי החולים השיקומיים והסיעודיים לוינשטיין, בית רבקה והרצפלד.

גם קופת חולים מכבי פועלת בפריסה ארצית רחבה עם מאות מרפאות בכל רחבי הארץ, ביישובים גדולים וקטנים כאחד. מכבי מפעילה יותר מ-90 בתי מרקחת תחת השם מכבי פארם, כולל מותג פרטי של מוצרי בריאות שנקראים מכבי Care. בין הזרועות הרבות של מכבי נכללות גם רשת מרפאות לרפואה משלימה "מכבי טבעי", רשת מרפאות השיניים "מכבידנט", ו"מכבי ממבט ראשון" - רשת אופטומטריה עם כ-100 סניפים. 

נוסף על כך מכבי מפעילה את המרכזים הרפואיים אסותא, רשת שכוללת ארבעה בתי חולים ומספר מרפאות ומכונים רפואיים הפזורים ברחבי הארץ. לרשות בני הגיל השלישי עומדת רשת בית בלב לדיור מוגן, כולל מחלקות סיעודיות. 

מאוחדת מפעילה יותר מ-300 מרפאות שלרובן מעבדה צמודה. כ-4,000 רופאים נותנים שירות ללקוחות, לצד עשרות בתי מרקחת ושירותי הדמיה, התפתחות הילד, פיזיותרפיה, בריאות האישה, סוכרת ולב בעשרות מכונים. הקופה מפעילה רשת לדיור מוגן ובתי חולים סיעודיים לבני הגיל השלישי, ושני בתי מלון - באלי טבריה ומלון ספא כנען בצפת.

לאומית פועלת בכ-320 מרכזים רפואיים וכ-150 בתי מרקחת מעניקים שירות ללקוחות הקופה בלבד. כ-1,000,000 בדיקות מנותחות במעבדות לאומית מדי חודש בכל התחומים. לאומית מעניקה שירותים רפואיים במגוון תחומי בריאות, ובהם מערך רפואה ראשונית של רופאי משפחה, ילדים ואחיות, וכן רופאים מומחים הפועלים עם ציוד רפואי חדשני.

כללית או מכבי?

שירות אונליין ונוכחות דיגיטלית 

בבואכם לבחוור בין מכבי או כללית, מאוחדת או לאומית, חשוב להתייחס גם לנוכחות הדיגיטלית ולשירותים שניתן לצרוך ולקבל אונליין, בלי לצאת מהבית (או אפילו מהמיטה!). קופות החולים מציעות אפליקציות מתקדמות עם מגוון שירותים. בין השירותים שניתן לקבל באתר או באפליקציה בקופות החולים: קביעת תורים לרופאים, קבלת טופס התחייבות לקבלת שירות (טופס 17), קבלת תוצאות של בדיקות, קבלת מרשמים או אישורי מחלה, הזמנת תרופות בבתי המרקחת של הקופות, התייעצות עם רופאים אונליין, ועוד. ישנן גם אפליקציות נוספות, כמו היריון, ילדים, ואפליקציות ניהול תזונה וספירת קלוריות. 

כללית יצאה עם יישומון חדש שמתאים תוכנית אישית לניהול אורח חיים בריא. הבונוס: אם אתם עומדים ביעדים שנקבעו לכם בדמות כמות צעדים יומית, פעילות גופנית, שתיית מים, שעות שינה ועוד, תצברו מטבעות בריאות בניתנים להמרה בהטבות שונות כמו אביזרים לאימון וכושר, משקוליות, כדור פילאטיס, מזרון, שוברים לרכישת מוצרי ספורט, או שעון חכם.

גם מאוחדת מפעילה אתר ואפליקציה ששודרגו מאוד לאחרונה. בקופה לקחו את האזור האישי באתר והפכו אותו ליישומון שבו ניתן לראות תוצאות בדיקות, נתונים רפואיים אישיים, לזמן תורים ולבקש מהרופא מרשמים, הפניות ואישורים, והכול באופן יעיל, פשוט, וידידותי.

לאומית מאפשרת לנהל את הבריאות של כל בני המשפחה באתר ובאפליקציה, ולשמור על קשר עם הרופאים מכל מקום שבו אתם נמצאים. ניתן לערוך התייעצויות ולקבל הפניות ומרשמים בשיחת טלפון או וידאו, וכל הפרטים יעודכנו באתר וביישומון, וכמובן גם לבקש החזרים כספיים בלי לצאת מהבית. 

מה מציעות הקופות בתחום הרפואה האלטרנטיבית

כללית רפואה משלימה: קופת חולים כללית מציעה מגוון שירותים רחב שכולל דיקור סיני על ידי מטפל או על ידי רופא, דיקור לאנטי אייג'ינג, טיפול שונישין, אוסטאופטיה, ביופידבק, דיקור יפני, מגוון טיפולי הומאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה, היפנוזה, טווינא, נטורופתיה, כירופרקטיקה, עיסוי רפואי הוליסטי, פלדנקרייז, פרחי באך, רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי לימפטי, ועוד. כל לקוחות הקופה יכולים לקבל שירות בהנחה ממחיר המחירון. בביטוחים המשלימים ניתנות הנחות גבוהות יותר, עד 60% הנחה ל-20 טיפולים משלימים בשנה. הקופה פועלת בכ-60 סניפים ברחבו הארץ. 

מכבי טבעי: קופת חולים מכבי מציעה, בין היתר, דיקור סיני, שיאצו, נטורופתיה, ביופידבק, כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה, טווינא, אוסטאופתיה, הומאופתיה, שיטת אלכסנדר, עיסוי רפואי, מיינדפולנס, תזונה טבעית וצמחי מרפא, שיטת פאולה, וכן בדיקת רופא קונבנציונלי מייעץ לפני התאמת תוכנית הטיפולים. 

מבוטחי קופת חולים מכבי זכאים לטיפולים במחיר מחירון. לקוחות הביטוח המשלים מכבי זהב זכאים להנחה של כ-42% ממחיר המחירון של כל טיפול ומבוטחי מכבי שלי יקבלו הנחה של כ-70% ממחיר המחירון. בשני הביטוחים המשלימים הזכאות ניתנת עד 20 טיפולים בשנה, כולל פגישת הייעוץ עם הרופא לבניית תוכנית הטיפולים. מהטיפול ה-21 והלאה תינתן הנחה של 10% ממחיר המחירון. ברחבי הארץ פועלות יותר מ-80 מרפאות מכבי טבעי. 

מאוחדת משלימה: מבוטחי מאוחדת יכולים לקבל טיפולי דיקור סיני, דיקור יפני, צ'י קונג, טיפולי טווינא, פלדנקרייז, דיקור אסתטי, רפלקסולוגיה, היפנוזה, פרחי באך, כירופרקטיקה, הומאופתיה, שיאצו, נטורופתיה, אלכסנדר, עיסוי רפואי, ואוסטאופתיה במחיר מחירון. בביטוח מאוחדת עדיף קיימת זכאות ל-36 טיפולים בשנה בהשתתפות עצמית מופחתת, בהנחה של עד 27%. מבוטחי מאוחדת שיא זכאים ל-54 טיפולים בשנה בהשתתפות עצמית מופחתת. 18 טיפולים ראשונים בהנחה של עד 40%, ו-36 טיפולים נוספים במחיר מאוחדת עדיף. 

"רפואה משולבת": קופת חולים לאומית מציעה טיפולי הומאופתיה, כירופרקטיקה, אוסתאופתיה, רפלקסולוגיה, שיאצו, פלדנקרייז, ביופידבק, פרחי באך, שיטת פאולה, טכניקת אלכסנדר, עיסוי שמנים, נטורופתיה, טאי צ’י, דיקור סיני, שיטת אלבאום, עיסוי לימפטי, טווינא, יוגה וסדנה לעיסוי תינוקות. לקוחות לאומית זהב נהנים מהנחה שבין כ-20% ל-40% ממחיר המחירון, ובניגוד לקופות החולים האחרות אין הגבלה על מספר הטיפולים ברפואה המשולבת. 

הביטוחים המשלימים

לא משנה באיזו קופת חולים תבחרו, מכבי או כללית, מאוחדת או לאומית, תוכלו לבחור בין שתי רמות של ביטוח משלים. הרובד התחתון מעניק הנחות מוגבלות וזכאויות שלא קיימות בסל השירותים הבסיס, והרובד העליון מעניק הנחות גדולות יותר והטבות נוספות שלא קיימות ברובד התחתון. 

כללית מושלם זהב ומושלם פלטינום: שתי רמות הביטוח המשלים מציעות הנחות במגוון תחומים. הנה כמה דוגמאות: ניתוח פרטי בארץ יינתן בהשתתפות עצמית נמוכה, טיפולי התפתחות הילד עם מסלולי החזר בנוסף על מה שניתן במסגרת הסל עם 25 טיפולים נוספים שניתנים בביטוח פלטינום, טיפולי שיניים בהנחה (ההנחה משמעותית יותר בפלטינום), והטבות שונות בבדיקות, אבחונים, וחיסונים לפני נסיעות לחו"ל. סל הריון כספי והפחתה בעלות משקפי ראייה לילדים מגיל 8 ניתנים רק במסגרת מושלם פלטינום. 

מכבי מגן זהב ומכבי שלי: גם מכבי מציעה הטבות בתחומים דומים לכללית, עם הנחות גדולות יותר או טיפולים נוספים במסגרת מכבי שלי. ישנן הטבות שניתנות רק במסגרת מכבי שלי, כמו אבחון דידקטי בהשתתפות עצמית מופחתת, יועצת הנקה פרטית, ניתוחים אסתטיים, סל הריון, וסדנה לשימור הכושר הקוגניטיבי. 

מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא: בין ההטבות בביטוחים המשלימים של מאוחדת כלולים ניתוחים בארץ, ייעוץ מומחים, הנחות על תרופות שאינן בסל, הנחות על רפואה משלימה, טיפולי חירום ועזרה ראשונה בשיניים ללא תשלום, טיפולים בתחום התפתחות הילד ועוד. מאוחדת שיא מציעה כיסוי רחב יותר מבחינת היקף השירותים וההנחות, כמו ניתוחים בחו"ל, שירות רופא ומעבדה עד הבית, טיפולים רגשיים, אבחונים מתקדמים להפרעות קשב וריכוז, טיפולים אסתטיים, ועוד. 

לאומית כסף ולאומית זהב: לקוחות כסף נהנים מתוכנית שמקנה מגוון שירותים רפואיים מעבר לניתן בסל הבריאות. מבוטחי כסף יכולים לבחור את הרופא המנתח, בית החולים פרטי או שירותי רפואה פרטית,  התייעצות עם רופא מומחה לחוות דעת שניה, בדיקות גנטיות, הנחות בטיפולי שיניים, אביזרים אורתופדיים, חיסונים לנוסעים לחו"ל, וטיפולים בהיקף רחב בתחום התפתחות הילד ורפואת נשים. 

סלי הריון בשירותי בריאות כללית או מכבי שירותי בריאות

לא משנה אם אתן בקופת חולים מכבי או כללית, מאוחדת או לאומית, סל ההריון דומה בכל הקופות. ההטבה קיימת רק בביטוחים המשלימים ברמה העליונה - כללית מושלם פלטינום, מכבי שלי, מאוחדת שיא, ולאומית זהב. במסגרת ההטבה ניתן החזר של עד 75% מעלות הבדיקה בפועל, ועד 2,000 שקלים לכל ההריון. במקרה של הריון מרובה עוברים - עד 4,000 שקלים. בכל מקרה ניתן לקבל עד 8,000 שקלים החזר על כל ההריונות. כדי ליהנות מההטבה יש להצטרף לביטוח המשלים ולהיות חברים בו לפחות שישה חודשים. כל קופה מציעה טיפולים נוספים בהיקף הנחות משתנה. 

מחפשים מידע נוסף? לחצו כאן >> קופות חולים השוואה

מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

מכבי או כללית? שאלות ותשובות

באיזו פריסה פועלות מרפאות מכבי או כללית?

כללית פועלת בכ-1,500 מרפאות, כ-500 בתי מרקחת, מאות מכונים ומעבדות, 14 בתי חולים שני מרכזים לבריאות הנפש ושלושה בתי חולים שיקומיים. מכבי מפעילה מאות מרפאות בכל רחבי הארץ, יותר מ-90 בתי מרקחת תחת השם מכבי פארם, רשת אסותא שכוללת ארבעה בתי חולים ומספר מרפאות ומכונים רפואיים, ורשת לדיור מוגן.

אילו שירותים מציעות כללית או מכבי בתחום הרפואה המשלימה?

מכבי או כללית מפעילות רשת עצמאית בפריסה ארצית עם מגוון טיפולים אלטרנטיביים. שתי הרשתות, כללית רפואה משלימה ומכבי טבעי מציעות טיפולי דיקור סיני על ידי מטפל או על ידי רופא, דיקור לאנטי אייג'ינג, טיפול שונישין, אוסטאופטיה, ביופידבק, דיקור יפני, מגוון טיפולי הומאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה, היפנוזה, טווינא, נטורופתיה, כירופרקטיקה, עיסוי רפואי הוליסטי, פלדנקרייז, פרחי באך, רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי לימפטי, ועוד. 

כיצד ניתן לבצע מעבר בין קופות חולים?

בקלות! אצלנו בכמהזה בריאות בסקירה מעלה, ניתן למלא פניה לקופה אליה אתם מעוניינים לעבור, נציג/ה הקופה שתבחרו מהאזור הרלוונטי י/תחזור אליכם בהקדם ותסייע לכם לעבור בקלות.

היכן ניתן לראות מידע נוסף ולבצע השוואה בין קופות חולים?

אצלנו כמובן (: אספנו את כל המידע בנושא בקטגוריית השוואה בין קופות חולים
הנה קישורים לעמודים בהם תוכלו לקרוא מידע ולהצטרף לכל אחת מקופות החולים:
כללית הצטרפות
מכבי הצטרפות
מאוחדת הצטרפות
לאומית הצטרפות

 

איך לבחור קופת חולים? סקירות בתחום

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה...

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

מעבר בין קופות חולים - המדריך השלם

איך אפשר לבצע מעבר בין קופות חולים, מי זכאי לעשות מעבר לקופת חולים אחרת, האם יש הגבלות על החלפת קופת חולים, באילו תאריכים ניתן לעבור בין הקופות וכל...

תגובות