דלג לתוכן

אמבולנס פרטי: כל מה שצריך לדעת

בישראל פועלים ארבעה סוגי אמבולנסים פרטיים. מתי צריך להזמין אמבולנס פרטי, אילו חברות פועלות בתחום, באילו אזורים בארץ ניתן להשתמש בשירותי אמבולנס, וכמה זה עולה?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

זקוקים להסעה באמבולנס פרטי?

שירות אמבולנס פרטי נועד כדי לתת מענה במגוון נושאים, בשעת חירום ובשגרה. לעיתים נזדקק לאמבולנס לאו דווקא באופן דחוף שמצריך להזעיק את מד"א. במקרים מסוימים שירותי אמבולנסים פרטיים ישתלמו יותר ממד"א, ושימוש בחברות הפרטיות ישאיר את כוחות ההצלה פנויים למשימות דחופות ולהצלת חיים. כל החברות הפרטיות חייבות לפעול באישור משרד הבריאות, ולכן כבר בהתחלה נדגיש כי כשאתם מזמינים אמבולנס פרטי, חשוב לוודא שהחברה פועלת באישור ובפיקוח משרד הבריאות.

אילו סוגי אמבולנס פרטי פועלים בישראל?

בישראל פועלים ארבעה סוגי אמבולנסים פרטיים:

אמבולנס רגיל: אמבולנס פרטי שמיועד לטיפול ולהסעת חולים במצב קל בשכיבה. את האמבולנס מפעיל איש צוות אחד, חובש רפואת חירום שהוכשר כנהג אמבולנס. באמבולנס נמצא כל הציוד שנדרש להגשת סיוע רפואי לחולים, לפצועים וליולדות. באמבולנס לא מותקנים סירנה וגשר אורות והוא אינו מורשה לנסוע בנסיעת חרום.

אמבולנס ביטחון: אמבולנס פרטי שמיועד לטיפול ולהסעת חולים בשכיבה, ומפעילים אותו שני אנשי צוות. האחד חובש רפואת חירום שהוכשר כנהג אמבולנס, והשני חובש מלווה בעל הכשרת חובש רפואת חירום. באמבולנס נמצא כל הציוד הנדרש להגשת סיוע רפואי לחולים, לפצועים וליולדות וכן מכשיר דפיברילטור חצי אוטומטי. באמבולנס מותקנים סירנה וגשר אורות והוא מורשה לנסוע בנסיעת חרום.

ניידת לטיפול נמרץ (נט"ן): אמבולנס ביטחון לטיפול בחולים ובפצועים קשים ברמת טיפול מתקדמת. את הנט"ן מפעילים לפחות שלושה אנשי צוות: רופא, פרמדיק ונהג אמבולנס שהוא גם חובש רפואת חרום. האמבולנס מצויד בכל הציוד המשוכלל ביותר להגשת סיוע רפואי מתקדם לחולים ולפצועים (ALS), והוא מורשה לנסוע בנסיעת חירום.

אמבולנס טיפול נמרץ (אט"ן): ניידת טיפול נמרץ שבראש הצוות הרפואי שלה עומד פרמדיק.

אילו שירותים ניתן לקבל באמצעות אמבולנס פרטי?

ניתן להזמין אמבולנסים פרטיים ממגוון סיבות, ובהן:

שירותי העברת חולים: העברת חולים באמבולנס פרטי למרפאות ברחבי הארץ, למכוני בדיקה, למוסדות רפואיים, ולבתי אבות, וכן הסעת נכים בכיסא גלגלים שלא ניתן לנייד בדרך אחרת. ניתן לקבוע תאריך ושעה מדויקים להזמנת אמבולנס פרטי לצורך הניידות. העברות כאלה מומלצות במיוחד עבור קשישים או חולים במחלות שמצריכות השגחה קבועה, כמו חולי אונקולוגיה או דיאליזה.

העברת חולים לנמל התעופה או ממנו: שירות אמבולנס פרטי יכול לשמש כהסעה לחולים או מוגבלים בניידות אל נמל התעופה או ממנו, תחת פיקוח רפואי שוטף. במקרים כאלה ייתכן צורך בניוד החולה או הקשיש בשכיבה או בכיסא גלגלים, מה שלא ניתן לבצע בשירותי הסעה רגילים ובמוניות.

אבטחה רפואית לאירועים ולטיולים: פעמים רבות, כחלק מהוצאת רישוי לערוך הופעות ופסטיבלים בטבע, נדרשים המארגנים להיערך עם שירותי אמבולנס זמינים. באירוע גדול כמו חתונה כדאי להיעזר באמבולנס פרטי על מנת לשמור על בריאות האורחים ולהיות מוכן למצב חירום. באמבולנסים הפרטיים מחכים פרמדיקים מקצועיים, כך שיהיה מי שייתן פתרון רפואי עד להגעת הרופא מבלי לבזבז זמן יקר. 

אמבולנס פרטי ליולדות: אישה בהריון שנתקפה בצירים פתאומיים וזקוקה לאמבולנס יכולה להשתמש בשירותי אמבולנס פרטי. צוות רפואי מלווה את האישה באופן שוטף עד ההגעה לבית החולים. 

אמבולנסים פרטיים לנפטרים

שירותי אמבולנס פרטי משמשים פתרון גם במקרים של קרובי משפחה שנפטרו. באמצעות שירות זה ניתן להעביר את המנוח מבית החולים לבית הקברות, וכן במצבים של העברת אדם שנפטר מנמל התעופה לצורך קבורתו בישראל, או העברה אל נמל התעופה לצורך הטסה לקבורה בחו"ל. שירות הסעות כזה נעשה באופן רגיש, ומוריד מקרובי המשפחה האבלים התעסקויות בירוקרטיות רבות.

אמבולנס פרטי

באילו אזורים בארץ ניתן להזמין שירותי אמבולנס פרטי?

שירותי אמבולנסים פרטיים זמינים בכל הארץ, מאילת וסביבתה בדרום, דרך ירושלים והיישובים המקיפים אותה, יותר מ-30 חברות במרכז הארץ, מספר אמבולנסים פרטיים שמשרתים את אזור השרון, ועשרות חברות שנותנות שירות בצפון עד רמת הגולן וקריית שמונה.

אילו חברות אמבולנס פרטי פועלות בישראל?

בישראל פועלות כ-100 חברות שמפעילות אמבולנס פרטי. ישנן חברות גדולות שמפעילות כמה אמבולנסים בפריסה רחבה, ואחרות שמפעילות אמבולנס אחד בשירות מקומי. בין החברות שפועלות בתחום ניתן לציין את עזר מציון, שח"ל, נטלי, מוניטור, אמבולנס פרטי של בית החולים פוריה בצפון, רפאל, אחווה, ועוד רבים אחרים.

לא כל החברות נותנות את כל השירותים של אמבולנס פרטי. ישנן חברות שמתמחות בהסעות קשישים, אחרות מתמחות בהסעת חולים אונקולוגיים או דיאליזה, וישנן חברות כמו מנוחת עדן או דרך החיים שמתמקדות בהעברת נפטרים. לכן לפני שמזמינים אמבולנס פרטי, חשוב לבדוק שהחברה שבה בחרתם נותנת את השירות שלו אתם זקוקים. מכיוון שכל שירות דורש ציוד אחר, חשוב לוודא שהאמבולנס שנשלח אליכם כולל את הציוד הנדרש לטיפול במצב. נדגיש פעם נוספת כי כל האמבולנסים הפרטיים נדרשים לעמוד באישור ובפיקוח משרד הבריאות. את כל הפרטים האלה ניתן למצוא אצלנו בכמהזה בריאות בקטגוריית אמבולנס פרטי.

אמבולנס פרטי מחירים

טווח מחירי אמבולנס פרטי רחב, והוא יכול לנוע מ-300 שקלים ולהגיע לכ-2,000 שקלים. המחיר הסופי תלוי במרחק הנסיעה, כמה זמן היא נמשכה, האם מדובר בנסיעת בוקר או ערב שבחלק מהחברות גובים תעריף נוסף על כך, סוג ההסעה, ושימוש בציוד. אם אתם גרים באזור שבו פועלות מספר חברות, כדאי לבדוק הצעות מחיר שונות ולבחור באפשרות המשתלמת ביותר. 

במקרים שיש צורך בשירות קבוע, כמו הסעות קבועות של חולים אונקולוגיים לטיפולים, או קשישים ומוגבלים בניידות שנוסעים לביקורים קבועים במרפאות ובמכונים, חלק מחברות האמבולנסים הפרטיים מציעות מחירים מוזלים או עשיית מינוי. כדאי לבדוק עם קופת החולים באילו מצבים מגיע לכם החזר, ואם יש לכם ביטוח פרטי בדקו האם הפוליסה כוללת השתתפות בעלויות אמבולנס פרטי. חולים שיאושפזו בבית החולים בעקבות הנסיעה, יזכו להחזר כספי מקופת החולים גם אם מדובר בפינוי שנעשה באמבולנס פרטי. 

מתעניינים בהזמנת אמבולנס פרטי? מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד