דלג לתוכן

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

כבר שנים שטיפול בתאי לחץ קיים בישראל, אבל רק לאחרונה הוא נהיה זמין לכולם וללא צורך בהמתנות ארוכות. הוא מוצע בטווח מחירים רחב, כך שכל אחד יכול היום למצוא את הטיפול המתאים ביותר עבורו. מגוון חברות מציעות טיפול בתא לחץ שמטרתו היא בעיקר לשפר את איכות החיים שלנו: להקל על כאבים כרוניים, להחלים מפציעות קשות או ניתוחים מורכבים, לעזור בשיקום לאחר טיפולים ממושכים או אפילו לצורך חיזוק המערכת החיסונית או האטת הזדקנות וטיפולי אנטי אייג'ינג.

כשכל מה שנדרש מאיתנו הוא לשהות כשעה בתוך תא במסגרת סדרת טיפולים, בטיפול שהוא ללא כאבים או קושי, ברור למה תאי הלחץ נהיו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות.

תא לחץ

מהו תא לחץ?

תא לחץ הוא תא סגור עם לחץ אוויר גבוה בו המטופלים נושמים חמצן בריכוז של 100%. 
המטופל נכנס לתא לחץ, ושוהה בו בישיבה או בשכיבה (בהתאם לסוג התא). לתא מוזרם אוויר בלחץ גבוה שמעלה בהדרגה את רמת הלחץ בתא עד ללחץ העולה על הלחץ האטמוספרי. כאשר מגיעים ללחץ הטיפולי המתאים מינון החמצן עולה ומגיע עד לערכים של פי 20 מהרגיל.

מטרת הטיפול היא להעלות את כמות החמצן ברקמות הגוף, דבר המעודד יצירת כלי דם חדשים, מזרז ריפוי פצעים ויכול גם ליצור רקמת עצם חדשה ולהתגונן מחיידקים אנארוביים. הטיפול בתא לחץ נקרא גם טיפול היפרברי.

למה נועד הטיפול בתא לחץ?

במקור שימש תא לחץ לטיפול בנפגעי תאונות צלילה. עם הזמן גילו שהשימוש בו יעיל גם עבור מטופלים שנותרו עם נזקים מהקרנות, לטיפול בפצעים שמתקשים להחלים, לשיפורים מנטליים לאחר פגיעות ראש וחבלות, לשיפור בזיכרון, מראה העור ועוד.

משרד הבריאות הגדיר התוויות המאושרות לטיפול בתאי לחץ במסגרת סל הבריאות והן נחלקות להתוויות חריפות ולהתוויות כרוניות, ניתן לקרוא עליהן ב: פירוט ההתוויות הרפואיות של משרד הבריאות.

מלבד התוויות משרד הבריאות בישראל ישנן התוויות מקובלות נוספות בעולם לטיפולים בתרדמת, במצבים לאחר אירוע מוחי, שיתוק מוחין, חבלות ספורט, חבלות עמוד שדרה ועוד.

כיום השימוש בתא לחץ מתאפשר לא רק במסגרת סל הבריאות אלא גם במסגרות פרטיות, ניתן לקרוא על מסגרות אלה באתר כמהזה. 

איך עובד הטיפול בתא לחץ

עליכם להגיע למקום שבו אתם עוברים את טיפולי תא הלחץ כמה דקות לפני תחילת הטיפול, כדי שהטיפול עצמו יתחיל בזמן. בין אם מדובר בתא לחץ פרטי ובין אם תא שנכנסים אליו כמה אנשים בו זמנית - הכניסה היא עם ביגוד מלא למעט נעליים. ברשימת הדברים שמותר להכניס אין הרבה דברים, בעיקר ספרים ומים. ברשימת הדברים האסורים - כמעט כל השאר, כמו דברי מזון, מוצרים אלקטרוניים, מצתים, חומרים סינטתיים כולל בגדים, ואיפור על בסיס שמן. לאחר שדלתות תא הלחץ נסגרות ומוודאים שאתם נינוחים ורגועים, מתחיל תהליך הדחיסה. אין תופעות לוואי מלבד לחצים באוזן, הצוות שמפעיל את התא ידריך אתכם איך להשוות לחצים ולהיפטר מהתופעה. בכל מקרה, עם שחרור הלחץ בתא לפני היציאה, התופעה הזו תחלוף מעצמה.

בזמן הטיפול יוזרם לכם אוויר עם עד 100% חמצן שתנשמו באמצעות מסכה. הדבר הקשה ביותר הוא להיפרד מהטלפון החכם לכל מהלך הטיפול, אך אתם יכולים לנצל את הזמן לקריאה, למנוחה, ואם מדובר בתא פרטי בשכיבה - אפילו לנמנם. בתום הטיפול, כשהלחץ בתא חוזר להיות 1 אטמוספרה, הדלתות ייפתחו והטיפול מגיע לסיומו. 

מלאו פרטיכם ונציג טיפול בתא לחץ יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

סוגים של תאי לחץ

יש שני סוגים עיקריים של תאי לחץ, בשניהם התא נדחס ע"י אוויר והמטופלים נושמים חמצן:

תא לחץ לאדם בודד – תאים אלו לרוב מוצעים בחברות פרטיות ומידות הלחץ בהם עומדות על 1.3. הטיפול נעשה בישיבה או בשכיבה.

תא לחץ למספר אנשים - תא מסוג זה נמצא בבתי החולים ומידות הלחץ בו עומדות על 1.8-2, הטיפול נעשה בד"כ אמצעות מסכה.
ישנם גם תאים ל2-4 אנשים במכונים הפרטיים, ומידות הלחץ בתאים אלו יכולות להגיע ל-2.3 אטמוספירות, תלוי בסוג התא ובמכון.

איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ אפשר לעבור באחד מהמרכזים בבתי החולים בארץ: הדסה עין כרם, אסף הרופא, איכילוב, יוספטל, אלישע ורמב"ם. במרכזים אלו ניתן לקבל טיפולים עבור התוויות של משרד הבריאות. לרוב זמני ההמתנה לתורים ארוכים.

בנוסף ניתן לפנות לתאי לחץ פרטיים כגון: RELIVE, אוקסיג'ן, ריפוי בריא, ד"ר ג'וד, שי-לי, Oxylife, אס"י ועוד. שם ניתן לטפל במגוון רחב יותר של בעיות כפי המוזכר מעלה. ניתן גם לפנות לטיפולים בתא לחץ בקפריסין באמצעות חברת Myoxy.

מה כולל הטיפול בתאי לחץ?

טיפול בתאי לחץ נעשה ברוב הפעמים כסדרה של 20-40 טיפולים רציפים (יום אחר יום). אורך הסדרה נקבע לפי הנהוג בחברה וצרכי המטופל. בפעמים רבות הטיפול בתא לחץ מלווה בטיפולים מקבילים נוספים כגון דיקור, טיפול רגשי וכדומה. 

כמה עולה טיפול בתא לחץ?

לרוב מחיר טיפול בתא לחץ נקבע לסדרת טיפולים ולא לטיפול בודד. עלות סדרת טיפולים בתא לחץ היא בין 5,000 ₪ ל-20,000 ₪. 
עם זאת ישנם מקומות שאינם קובעים סדרת טיפולים והתמחור נעשה פר טיפול.

רוצים לקבל עוד מידע ופרטים על טיפול בתא לחץ?

בחרו את החברות מהן תרצו לקבל מידע, מלאו שם וטלפון, ונציג יחזור אליכם בהקדם!
אגב, אם אתם סובלים ממחלה או פציעה אולי כדאי לכם לקרוא אצלנו גם על מימוש זכויות רפואיות.

מלאו פרטיכם ונציג טיפול בתא לחץ יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

עוד מידע על תא לחץ

תא לחץ מחיר - כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול לסייע במגוון מחלות ובעיות רפואיות, בעיות נפשיות, וגם בתחום הצערת העור - אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, כמה טיפולים בתא לחץ צריכים,...

התוויות משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ

מהם המצבים הבריאותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות וכלולים בסל הבריאות לטיפול בתא לחץ?

הוריות (אינדיקציות) שאינן בסל ומשולמות באופן פרטי

להלן רשימה של מגוון בעיות רפואיות אשר טיפול בתא לחץ יכול להועיל להן אך הן אינן בסל הבריאות ויש לשלם עבורם באופן פרטי.

מרכזי טיפול בתא לחץ בבתי החולים

כל מה שחשוב לדעת על טיפול בתא לחץ המוצע בבתי החולים בארץ: מרכז סגול באסף הרופא (שמיר), רמב"ם, איכלוב, הדסה עין כרם, אלישע ויוספטל באילת. סוגי הבעיות...

טיפול בתא לחץ

מה הוא טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ הוא טיפול בתא סגור ומיוחד אליו מוזרם חמצן בלחץ גבוה. הטיפול מיועד למגוון רחב של מצבים רפואיים.

לאיזה מצבים יתאים טיפול בתא לחץ?

טיפול הניתן באמצעות תא לחץ יתאים למגוון רחב של מצבים רפואיים, בינהם: ריפוי של פצעים המתקשים להחלים, שיקום אונוקולוגי ושיקום לאחר שבץ מוחי, צלקות, הגדלת טווח תנועה ועוד. 

טיפול בתא לחץ מחירים: כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול אפקטיבי בתא לחץ בדרך כלל ימכר כסדרה של טיפולים חוזרים הנעשים על פני תקופת זמן קצרה יחסית, כאשר העלות נעה בין 5,000 ש"ח ל- 20,000 שח לסדרת טיפולים. בחלק מהמקומות ניתן גם לרכוש טיפול בודד במחיר של כמה מאות שקלים. 
באתר כמהזה? ניתן לראות את המחירים אשר מציעים תאי הלחץ בארץ.

היכן בארץ ניתן לקבל טיפול בתא לחץ?

תאי לחץ ציבוריים נמצאים בבתי החולים, אך ההמתנה אליהם בדרך כלל נמשכת חודשים ארוכים. קיימים תאי לחץ פרטיים בכל רחבי הארץ, מהדרום ועד הצפון.
באתר כמהזה? מרוכזים מרבית המקומות בהם ניתן להזמין טיפול כזה. 

תגובות