דלג לתוכן
י.ה.ל - ייעוץ, סיוע והכוונה לבחירת בית אבות

י.ה.ל - ייעוץ, סיוע והכוונה לבחירת בית אבות

העלייה בתוחלת החיים מצריכה מאיתנו לחפש ולמצוא פתרונות דיור להורינו ולסבינו באופן שיאפשר לכל הצדדים להמשיך לנהל שגרת חיים בכבוד. חברת י.ה.ל מסייעת לבני המשפחה למצוא בית אבות סיעודי ובתי אבות לתשושי נפש ומעניקה ייעוץ למעבר קל פיזית ורגשית

בעשורים האחרונים תוחלת החיים עלתה ואנחנו זוכים לחיים ארוכים מאוד. אבל לחיים ארוכים יש גם צד שלילי - עלייה במחלות ובמכאובים שלא היו קיימים בעבר, פשוט כי לא הגענו לגיל הזה. כולנו רוצים להזדקן בכבוד ומקווים להיות בריאים ועצמאיים ככל הניתן עד הרגע האחרון, אבל המציאות היא שקשישים רבים הופכים לסיעודיים, ואצל אחרים חלה ירידה חדה בזיכרון וביכולת ההתמצאות בזמן ובמרחב. לא בכל מקרה אפשר להמשיך לנהל שגרת חיים בבית, והפתרון עשוי להינתן דווקא בבית אבות. אחת החברות המומלצות לייעוץ והכוונה לבית אבות היא י.ה.ל, שמסייעת לקשישים ולבני משפחתם למצוא את בית האבות הנכון עבורם.

בחירת בית אבות סיעודי ובתי אבות לתשושי נפש

לבחור את המסגרת המתאימה עבור קשישים סיעודיים או תשושי נפש היא אחת מנקודות המשבר של משפחות. לעיתים המצב התפקודי של ההורים או הסבים לא מאפשר להמשיך להתגורר בבית ולנהל שגרת חיים עצמאיים. לא תמיד ניתן למצוא מטפל סיעודי זר שמתאים לבני המשפחה, ולא כל דירת מגורים מאפשרת תנאי טיפול נאותים לקשישים סיעודיים. במצב הזה עלינו למצוא בית אבות שיהווה את המסגרת המתאימה עבור המטופלים. 

בית אבות סיעודי: קשישים שסובלים מירידה משמעותית וקבועה ביכולת הניידות שלהם, במצבם הבריאותי, ובתפקודים היומיים הבסיסיים, והם זקוקים לעזרה קבועה בהאכלה, התלבשות, ושמירה על היגיינה אישית ומקלחת, מוגדרים כסיעודיים. המסגרת המתאימה עבורם היא בית אבות סיעודי או מחלקה סיעודית בבית אבות. כשאתם מחפשים בית אבות סיעודי עליכם לוודא שהמקום מחזיק ברישוי ממשרד הבריאות לגריאטריה סיעודית.

בית אבות לתשושי נפש: קשישים שמסוגלים להתהלך באופן עצמאי, אך סובלים מירידה גדולה וקבועה בתפקודי המוח, מוגדרים כתשושי נפש. ירידה בתפקודי המוח כוללת מחלות דמנטיות ואלצהיימר, שבאות לידי ביטוי בפגיעה בזיכרון, חוסר יכולת להתמצא במרחב, וחוסר התמצאות בזמן. בית אבות לתשושי נפש או מחלקה לתשושי נפש בבית אבות כללי ישמור על בטיחות המטופלים ומהמסגרות האלה לא ניתן לצאת באופן עצמאי, בשל הנטייה ללכת לאיבוד. כשמחפשים בית אבות לתשושי נפש יש לוודא שהמסגרת בעלת רישוי ממשרד הבריאות לתשושי נפש. 

אז איך בוחרים את המקום הנכון? ישנן הגדרות שונות למצבים הסיעודיים וכל בית אבות מותאם לצרכים שונים. אנשי המקצוע של חברת י.ה.ל יודעים איך לעשות את ההתאמה בין המטופל ובני המשפחה לבין המסגרת הנכונה עבורם. 

למה צריך סיוע של חברת השמה לבית אבות סיעודי

אפשרויות הבחירה רבות ומגוונות, ולרובנו אין את הידע המספיק כדי לבחור במקום המתאים ביותר. חברות ייעוץ והכוונה לבתי אבות כמו חברת י.ה.ל מעסיקות מומחים שמגיעים עם רקע עמוק והשכלה רחבה בתחום הזיקנה. החיפוש אחר בית אבות סיעודי או בתי אבות לתשושי נפש יהיה קל ופשוט יותר אם ילווה אותנו צוות שמורכב מאנשי מקצוע שמכירים את התחום ויוכלו לנווט עבורנו בין שלל האפשרויות. סביר להניח שכבר נעזרתם באנשי מקצוע בתחומים הרבה פחות משמעותיים בחיים, כך שבנושא רגיש ומשמעותי כל כך, סיוע מקצועי מומלץ במיוחד. 

היתרונות של חברת י.ה.ל לבחירת בית אבות

ידע וניסיון: חברת י.ה.ל לייעוץ והשמה לבתי אבות פועלת כבר יותר מעשור וצברה ידע רב בתחום. הצוות המקצועי של החברה יודע איך למצוא את המענה הנכון, ולהבין מה בדיוק מציעה להם המסגרת, למי היא מתאימה, וגם מהן הזכויות של הקשישים ושל בני המשפחה. 

התאמה מלאה לצרכים: לכל קשיש וקשישה אישיות ייחודית, מצב בריאותי שונה, וצרכים טיפוליים שונים. הייעוץ של חברת י.ה.ל לוקח את כל הדברים האלה בחשבון, לצד קריטריונים נוספים כמו היכולת הכלכלית של המטופלים ובני המשפחה, כך שבתי האבות שהיועצים של י.ה.ל יחפשו עבורכם לא יפרצו את מסגרת התקציב שלכם. ככל שיהיה בכך צורך, חברת י.ה.ל תסייע לקבל זכאויות לקבלת מימון ממשלתי. נושא חשוב נוסף שיילקח בחשבון הוא המיקום הגאוגרפי המועדף עליכם. 

מעטפת שירותים כוללת: חברת י.ה.ל מעניקה שירותי ייעוץ לקשישים סיעודיים, מסייעת במימוש זכויות סוציאליות מול הרשויות השונות, ייעוץ למעבר למסגרת מוסדית כמו בית אבות סיעודי או בית אבות לתשושי נפש, מינוי אפוטרופוס לקשיש סיעודי, ותיידע אתכם אילו שירותים אתם יכולים לרכוש באופן פרטי. 

ייעוץ וסיוע בבחירת בית אבות ללא תשלום: שירות השמת קשישים בבית אבות ניתן ללא תשלום והפנייה לייעוץ בחברת י.ה.ל נעשית ללא התחייבות מצדכם, כך שאין לכם מה להפסיד. 

י.ה.ל סיוע בבחירת בית אבות - שאלות ותשובות

למה צריך סיוע של חברת השמה לבית אבות סיעודי?

אפשרויות הבחירה רבות ומגוונות, ולרובנו אין את הידע המספיק כדי לבחור במקום המתאים ביותר. חברת י.ה.ל מעסיקה מומחים שמגיעים עם רקע עמוק והשכלה רחבה בתחום הזיקנה. מציאת בית אבות סיעודי או בתי אבות לתשושי נפש תהיה קלה יותר אם ילווה אותנו צוות שמורכב מאנשי מקצוע שבקיאים בתחום. 

מה היתרונות של ייעוץ מחברת י.ה.ל?

חברת י.ה.ל לייעוץ והשמה לבתי אבות פועלת כבר יותר מעשור וצברה ידע רב בתחום. הצוות המקצועי יודע להתאים את המסגרת לצרכים האישיים, המצב הבריאותי, היכולת הכלכלית, והדרישות הגאוגרפיות. י.ה.ל מעניקה מעטפת שירותים כוללת, הייעוץ נעשה ללא תשלום ואין התחייבות מצדכם. 

הגיל השלישי - סקירות בתחום

תביעת ביטוח סיעודי: קבלו את הקצבה שמגיעה לכם

יש לכם ביטוח סיעודי פרטי? הכתבה הזאת בשבילכם. איך תוכלו לממש את הביטוח הסיעודי בחברות הביטוח, מה עושים במקרה של החמרת מצב סיעודי, מה לעשות אם חברת...

איך בוחרים בית אבות לתשושי נפש?

מה הייחוד של בית אבות לתשושי נפש או מוסד סיעודי לתשושי נפש לעומת דיור מוגן רגיל, אילו שירותים ניתנים במסגרת דיור מוגן סיעודי, אילו מוסדות קיימים בארץ...

מטפלים סיעודיים ישראלים: שירותי סיעוד פרטיים

בישראל פועלות מספר חברות שמציעות שירותי מטפל סיעודי פרטי. למה כדאי דווקא מטפלת סיעודית ישראלית, למי השירות מתאים, אילו חברות פועלות בתחום, והאם ניתן...

איך לבחור בית אבות?

דיור מוגן, בית אבות פרטי, או בתי אבות סיעודיים - אפשרויות הדיור לקשישים רבות ומגוונות. איך בוחרים את המקום הטוב ביותר ליקרים לנו מכל, איך מחליטים בין...