דלג לתוכן

מעוניינים לצרף את יקיריכם לשירות הפגת בדידות?

הפגת הבדידות בגיל השלישי

הפגת בדידות לאזרחים ותיקים

בדידות בגיל השלישי היא תופעה שכיחה וראינו אותה עולה לכותרות בשנים הקודמות כשהמדינה הייתה בסגר וריחוק חברתי. אבל זה לא שאם לא מדברים על זה, זה לא קיים. אם לא מסייעים לה, עם הזמן הבדידות מחריפה ויש לה השלכות מרחיקות לכת על הבריאות הפיזית והנפשית של האדם. על כן, קמו מיזמים שונים של הפגת בדידות ועזרה לקשישים, בין אם זה עזרה לקשיש בהתנדבות או עזרה לקשיש בתשלום, המטרה העליונה של מיזמים אלה היא להוות צינור מקשר בין אנשים לאוכלוסיית הגיל השלישי, שיארחו להם (גם אם לכמה שעות בשבוע) חברה, יהיו בשבילם קשר לעולם שבחוץ ויחזירו להם את תחושות השייכות שאבדה עם השנים.

הפגת בדידות לאזרחים ותיקים: נלחמים במגפה של הגיל השלישי

בדידות בקרב אזרחים ותיקים היא נושא משמעותי שעלול להוביל לבעיות בריאות גופניות ונפשיות. אובדן יקירים, מוגבלות בניידות ותפקידים חברתיים משתנים הם רק...

מיזם שבט אשר

הפגת בדידות לאזרחים ותיקים - שאלות תשובות

מהם הגורמים לבדידות בקרב אזרחים ותיקים?

קיימים גורמים שונים כמו: אובדן יקירים, בעיות בריאותיות, פרישה מהעבודה, ניידות מוגבלת, חוסר מעורבות של בני המשפחה, סטיגמה וגילנות וכדומה. כל אלה יכולים להשפיע על הבריאות הפיזית והנפשית של בני הגיל השלישי.

איך ניתן לסייע בהפגת בדידות בגיל השלישי באמצעות מעורבות חברתית?

פעילויות חברתיות המערבות את האוכלוסייה המבוגרת בין אם זה במרכזים קהילתיים המאפשרים פעילויות קבוצתיות או באמצעות ארגונים שונים הדואגים לפעילויות אחד על אחד, גורמים לאזרח הוותיק לתחושות הכלה, שייכות וחיבור מחודש לאנשים, לחברה, לסביבה ולקהילה.