דלג לתוכן

דיור מוגן מחירים: כמה זה עולה?

אחת השאלות הגדולות לפני מעבר לבית דיור מוגן היא שאלת המחיר. מחירי דיור מוגן אינם עסק זול, אך יש להם יתרונות רבים שהופכים את הצעד הזה למשתלם במיוחד

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בדיור מוגן?

אחת השאלות הגדולות לפני מעבר לבית דיור מוגן היא שאלת המחיר. מחירי דיור מוגן אינם עסק זול, אך יש להם יתרונות רבים שהופכים את הצעד הזה למשתלם במיוחד

כמה עולה דיור מוגן

אחת השאלות הכי נשאלות ברשת היא ״דיור מוגן מחירים - כמה עולה דיור מוגן?״, ואת התשובה לשאלה הזו מחפשים גם בני הגיל השלישי שמעוניינים לעבור לבית דיור מוגן הילדים או הנכדים שמנסים לסייע להורים או לסבא וסבתא למצוא מסגרת דיור שבה יעבירו את השנים הבאות. אבל תשובה אמיתית? את זה קצת יותר קשה למצוא, פשוט כי לא ניתן לתת מספר מדויק. במאמר שלפניכם ננסה לתת לכם טווח מחירים כדי לתת לכם כיוון, וגם נסביר למה דיור מוגן שווה את העלויות. זה לא עסק זול, אבל מה שאתם מקבלים עבור ההשקעה שלכם - יוצא לגמרי משתלם. 

דיור מוגן מחירים ועלויות - מסלולי התשלום הנפוצים

קיימים שלושה מסלולי תשלום עיקריים בדיור מוגן, אך ייתכן שבית מסוים יציע רק חלק מהם או יוסיף אפשרויות אחרות בהתאמה אישית. את ההסבר כאן נתחיל דווקא עם דמי האחזקה, ומשם נעבור לפירוט המסלולים. מוכנים? יוצאים לדרך:

דיור מוגן עלות דמי אחזקה: תשלום חודשי קבוע שמכסה את עלויות התפעול של הבית, שזה אומר אחזקת המבנה והדירות, טיפול בשטחים הציבוריים, ניקיון הדירות והאזורים המשותפים, עלויות שמירה ואבטחה, עלות מרפאה ואחיות, כל השירותים הלוגיסטיים, חוגים ופעילויות פנאי. דמי האחזקה עשויים להשתנות בשל גודל הדירה, האם מדובר בדייר יחיד או בזוג, וכמובן שכל בית קובע את התעריף שלו. ההצעה שתקבלו יכולה להיות בשיטת ״הכל כלול״ או רק חלק מהשירותים, ואחרים ניתנים בתשלום נוסף.

דיור מוגן מחירים במסלול פיקדון: מסלול פיקדון משמעותו שהכניסה לדירה החדשה שלכם כרוכה בתשלום פיקדון חד פעמי גבוה, בדירות קטנות כמו סטודיו הסכום יכול להתחיל בכחצי מיליון שקלים, ובדירות שלושה חדרים ומעלה ב-1.3 מיליון שקלים. אין פה טווח מחירים אמיתי, משום שהתשלום המקסימלי תלוי בכם - אם אתם מקבלים את הדירה כמו שהיא הסכום יהיה דומה למה שכתבנו פה, אך אם אתם רוצים לעשות שיפוץ מקיף לפני הכניסה הסכום יעלה בהתאם לרצונות שלכם. 

הפיקדון נשחק מדי שנה באחוז מסוים, בין 2-3 אחוזים בשנה, עד למספר שנים מקסימלי, בין 10-12 שנים, לפי מה שתקבעו בחוזה עם בית הדיור המוגן. מה שנשאר מהפיקדון יוחזר לכם כשתעזבו את הבית, או ליורשיכם. 

דיור מוגן מחירים במסלול דמי כניסה: במסלול הזה הכניסה לדירה כרוכה בתשלום פיקדון נמוך בכשליש עד חצי בהשוואה למסלול פיקדון ודמי האחזקה דומים. ההבדל בין המסלולים הוא שדמי הכניסה נשחקים במהירות ותוך 3-5 שנים, שוב בהתאם לחוזה עם בית הדיור המוגן, הם נשחקים במלואם, ולא עד גבול מסוים כפי שנקבע במסלול הפיקדון. החיסרון הוא שלא יישאר סכום להעביר ליורשים, אך היתרון הוא שלא צריך לגייס הון ראשוני גבוה. 

דיור מוגן בשכירות חודשית: כמה עולה דיור מוגן לחודש? במסלול של דיור מוגן בשכירות חודשית אין תשלום דמי פיקדון כלל, אלא רק תשלום חודשי. מחירי דיור מוגן בשכירות חודשית לרוב גבוהים יותר בתשלומים הקבועים, משום שהם כוללים גם את דמי האחזקה וגם את דמי השכירות. דיור מוגן בשכירות חודשית מתאים למי שלא מעוניין לגייס הון ראשוני או למכור את הדירה הקיימת, ויש הכנסה גבוהה מספיק כדי לעמוד בתשלומי השכירות. הכנסה גבוהה יכולה להיות מורכבת מפנסיה מכובדת בצירוף דמי שכירות מהדירה הקיימת, ואפשרויות פיננסיות אחרות בהתאם למצבכם הכלכלי. 

מתעניינים בדיור מוגן? מלאו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם ליעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

דיור מוגן בכלל שווה את המחיר?

אנחנו לא יכולים לענות על השאלה הזאת במקומכם, אלא רק להגיד מה היתרונות וממה אתם לא צריכים לחשוש. 

הגשמת חלומות: דיור מוגן מאפשר לדיירות והדיירים להגשים חלום. תמיד רציתם לגור באזור חדש? אפשר לעזוב את היישוב שלכם ולעבור לאזור חדש לגמרי! את החלומות אפשר להגשים גם בעיצוב הדירה - דיור מוגן אינו בית אבות, ורוב הבתים מאפשרים לדיירים החדשים לעצב את הדירות כראות עיניהם ולערוך שיפוצים. 

ביטחון חברתי: דיור מוגן מחירים ותשלומים כוללים את פעילויות החברה והפנאי העשירות. אחת הבעיות הגדולות בגיל השלישי היא הבדידות - לילדים יש משפחות משלהם, אין יותר שיחות עם קולגות לעבודה משום שמדובר כבר בשנות הפרישה, ולוח האירועים והחוגים בבתי הדיור המוגן מאפשר להימנע ממצבי בדידות.

גירויים אינטלקטואליים וקוגניטיביים: המוח שלנו צריך להיות מגורה כל הזמן כדי לשמור על התפקוד. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת היא ללמוד משהו חדש, כן - גם בגיל השלישי! בתי דיור מוגן מציעים שפע של אפשרויות כאלה, החל מלימודי שפות ועד רכישת כישורים חדשים. 

ומה יהיה עם הירושה: מסלולי פיקדון אמנם כרוכים בהוצאה כספית גבוהה, אך לא מדובר ברכישת דירה אלא בפיקדון על הזכויות לגור בה. גם אם תגורו בה שנים ארוכות ורבות מאוד (אנחנו מאחלים גם יותר מ-120), יש גובה שחיקה מקסימלי שנעה בין 35-45 אחוזים, כך שעדיין יהיה נתח נכבד להשאיר אחריכם. ועד אז הילדים שלכם יכולים להיות רגועים שאתם בידיים הכי טובות שאפשר.

דיור מוגן מחירים

בית בכפר מחירים

המחירים של דיור מוגן בית בכפר נקבעים על פי כמה פרמטרים:
1. מיקום הבית: לרשת בית בכפר בתים בגינוסר, ביתן אהרון, הדרים, גדרה, ושני בתים בכפר סבא. אין מחיר אחיד והעלויות משתנות מבית לבית.
2. גודל הדירה: מנעד הדירות רחב ומתחיל בדירות חדר ומגיע לדירות גג או דירות גן עם חצר גדולה ועצי פרי. כמובן שהמחירים נבדלים זה מזה באופן משמעותי.
3. מסלול התשלום: בית בכפר מציעה מסלול פיקדון, מסלול שכירות חודשית שנקרא ברשת מסלול ליסינג, ומסלול תשלום אחד ודי - תשלום דמי פיקדון מוגדלים אך ללא תשלום דמי אחזקה. 

פרוטיאה מחירים

רשת פרוטיאה מפעילה שני בתי דיור מוגן - פרוטיאה בכפר במושב בני דרור ופרוטיאה בהר במושב שורש הסמוך לירושלים. שני בתים חדשים לגמרי נמצאים בשלב ההקמה והשיווק, פרוטיאה בים בחוף ראשון לציון ופרוטיאה באלקנה שמותאם לציבור הדתי-לאומי ביישוב אלקנה. 

גם ברשת פרוטיאה המחירים משתנים באופן משמעותי בהתאם למיקומים ולגודל הדירות. דיור מוגן מחירים ומסלולים ברשת נקבעים לאחר שיחה והיכרות, וכן סיור במקום וקבלת הדרישות מהדיירים החדשים.

עד 120 מחירים

רשת דיור מוגן עד 120 מפעילה בתים בראשון לציון, בהוד השרון ובתל אביב, ובקרוב יפעל בית חדש במודיעין. בדומה לרשתות האחרות, מחירי דיור מוגן נקבעים לאחר שבשיחה עם נציג הרשת הצרכים שלכם יובנו, וגם הרצונות ואפילו החלומות. 

מגדלי הים התיכון מחירים

מגדלי הים התיכון היא רשת גדולה שמפעילה בתים בגני תקווה, בת ים, ירושלים, כפר סבא, נורדיה, צומת סביון, רחובות, ורמת השרון. מחירי דיור מוגן ברשת מגדלי הים התיכון מוצעים במסלולים משתנים ובהתאמה אישית. 

משען מחירים

גם רשת משען היא רשת גדולה שמפעילה בתים בחיפה, בגבעתיים, בחולון, באפעל, בבאר שבע, בירושלים, ושלושה בתים בתל אביב. המחירים משתנים באופן משמעותי בין הבתים, המיקומים, גודל הדירה, וגם הקומה שבה הדירה נמצאת. דיור מוגן מחירים ברשת משען כוללים הנחה של 10% לחברי ההסתדרות, למעט הבתים בברודצקי ובאפקה ששם ההנחה עומדת על 5%. מעת לעת הרשת עורכת מבצעים נוספים לכלל הפונים עם הנחות בנות עשרות אלפי שקלים, כך שתמיד כדאי לבדוק אם יש הנחה קיימת. 

בית בלב מחירים

רשת בית בלב מקבוצת מכבי שירותי בריאות מפעילה בתי דיור מוגן בערים תל אביב, רמת השרון, פתח תקווה, ירושלים, קריית מוצקין, וכפר סבא. דיור מוגן מחירים ברשת בית בלב ניתנים בהתאמת מסלולי התקשרות באופן אישי. צוות הבתים יבחן ביחד איתכם מה הן היכולות ומה הציפיות על מנת לבצע התאמה בין גובה הפיקדון לבין גובה דמי האחזקה החודשית, או אולי בכלל מסלול שכירות חודשית, הכל כדי לוודא שכל דייר ודיירת יוכלו לעמוד בתשלומים לכל אורך המגורים בדיור מוגן בית בלב. 

פאלאס מחירים

רשת פאלאס מפעילה בתים בתל אביב, רעננה, להבים, מודיעין וראשון לציון. מחירי דיור מוגן ברשת נקבעים לפי גודל הדירה, המיקום, סוג הדירה - דירות גן, פנטהאוזים, או דירות עם מרפסת, והמסלולים כוללים פיקדון, דמי כניסה, או פיקדון מופחת שלא נשחק לחלוטין אך מגדיל את תשלום דמי האחזקה. צוות הבתים מבצע ביחד עם הדיירים את התאמת המסלול הנכון עבורם. 

מתעניינים בדיור מוגן? מלאו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם ליעוץ ללא עלות וללא התחייבות

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

דיור מוגן מחירים - שאלות ותשובות

אילו מסלולי תשלום קובעים את מחיר הדיור המוגן?

מסלולי התשלום העיקריים כוללים מסלול פיקדון שנשחק לאחר 10-12 שנה באופן חלקי מדי חודש, מסלול דמי כניסה עם תשלום חד פעמי נמוך יותר, ומסלול דיור מוגן בשכירות חודשית ללא תשלום פיקדון כלל, אך הוא נשחק במלואו תוך 3-5 שנים. חלק מהבתים מציעים מסלולים כמו פיקדון מופחת שלא נשחק במלואו אך דמי האחזקה גבוהים יותר, ומסלול שנת ניסיון. בכל המסלולים יש דמי אחזקה לכיסוי עלויות הפעלת הבית ופעילויות הפנאי והתרבות.

מה קורה אם נכנסנו לדיור מוגן ואז התחרטנו?

על פי חוק הדיור המוגן, שלושת החודשים הראשונים הם תקופת ניסיון, לא משנה באיזה מסלול בחרתם. המשמעות היא שאם מסיבה כלשהי התחרטתם בטווח הזה, אתם יכולים לעזוב את הבית בהתראה קצרה ולקבל את דמי הפיקדון או דמי הכניסה בחזרה, ללא שחיקה. ניתן להאריך את תקופת הניסיון בהסכמה בין הצדדים, כל עוד התקופה הכוללת לא עולה על שנה. 

דיור מוגן אומר לוותר על הירושה?

מסלולי פיקדון או פיקדון מופחת משמעותם שהפיקדון נשחק באופן חלקי, לא משנה כמה זמן תגורו בבית. המשמעות היא שבתום התקופה עדיין יישאר נתח נכבד להשאיר אחריכם. במסלול דמי כניסה יידרש מכם סכום נמוך יחסית, ובמסלול שכירות חודשית לא יידרש מכם פיקדון כלל. 

איך אפשר לדעת איזה מסלול מתאים עבורי?

הצוות המקצועי של כל בית דיור מוגן ישמח לערוך איתכם שיחת היכרות, להסביר לכם על הבתים השונים, להבין את הרצונות ואת הצרכים שלכם, וכך להתאים עבורכם את המסלולים ומחירי דיור מוגן הנכונים עבורכם. 

דיור מוגן - סקירות בתחום

דיור מוגן: כל מה שצריך לדעת

דיור מוגן מיועד לבני הגיל השלישי שרוצים לשמור על אורח חיים עצמאי בתוך סביבה בטוחה ומוגנת. מה היתרונות של דיור מוגן בישראל, אילו חברות מפעילות בתי...