דלג לתוכן

נפגעי רשלנות רפואית? תבעו זיכוי כספי!

נפגעי רשלנות רפואית זכאים לקבל פיצוי כספי. החיים עם נזק שנגרם כתוצאה מטיפול רפואי רשלני טומנים בחובם קשיים רבים. בעזרת עורך דין רשלנות רפואית ניתן לתבוע את הפיצוי המגיע לכם!

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

 

יולי 2020 | מערכת "כמהזה? בריאות"


חיים בתחושה שנעשה לכם או לבני משפחותיכם עוול בעת טיפול רפואי רשלני? תביעות בעקבות רשלנות רפואית הפכו נפוצות יותר ומספרן גדל בעשרות אחוזים בשנים האחרונות.

הפיצוי הכספי על רשלנות רפואית עשוי להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים!

אם בעבר היה חשש ורתיעה מפני התהליך של תביעת רשלנות רפואית שנבע מחוסר במידע ומקושי בתקשורת ובהתנהלות מול הגורמים הרפואיים, היום זה יותר פשוט והמידע הרבה יותר זמין ונגיש.

בדקו האם גם אתם נפגעתם מרשלנות רפואית וזכאים לפיצוי כספי!

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מהי?

ההגדרה של רשלנות רפואית היא טיפול רפואי לקוי שלא עומד בסטנדרטים המצופים מרופא או צוות רפואי, מבחינת המיומנות והזהירות, שכנראה היה מטופל באופן שונה ע"י רופא אחר וכתוצאה ממנו נגרם למטופל נזק. 
רשלנות רפואית יכולה להתבטא בכל מיני צורות: אבחון שגוי, טיפול רפואי לא מיטבי, טיפול לא נכון לבעיה רפואית, אי מתן טיפול כאשר טיפול נדרש, מתן טיפול שלא לצורך, אי ביצוע בדיקות אבחון נכונות, מתן טיפול תרופתי שגוי, ניתוח או פרוצדורה רפואית שלא בוצעו כראוי וכד'.

נשמע מוכר? אז מה עושים? תביעת רשלנות רפואית!

תביעת רשלנות רפואית זו תביעה לפיצוי כספי על נזק שנגרם למטופל בעקבות טיפול רפואי רשלני. תביעה על רשלנות רפואית יכולה להיות כנגד העוסקים ברפואה כגון רופא/ה, אח/ות, רוקח/ת וכד' או כנגד המוסד הרפואי שבו ניתן הטיפול הרפואי הלקוי. 

זכייה וקבלת פיצויים בתביעת רשלנות רפואית מותנת כמעט אך ורק באם הרשלנות הרפואית גרמה נזק למטופל! 

על מנת להגיש תביעת רשלנות רפואית עם עילה מוצדקת, יש להוכיח שלושה פרמטרים:

1. התקיימה התנהלות רפואית לקויה שאינה עומדת בסטנדרטים רפואיים המקובלים והופרה חובת הזהירות כלפי המטופל.

2. כתוצאה מהטיפול נגרם נזק למטופל.

3. יש קשר סיבתי ועובדתי בין ההתנהלות הרפואית הרשלנית לבין הנזק שנגרם למטופל – כלומר, הרשלנות אחראית לנזק. 

חשוב לזכור שבעת הגשת תביעה על רשלנות רפואית חובה על פי תקנות סדר הדין האזרחי לצרף חוות דעת של מומחה רפואי שתומכת בטענת התביעה.

עורך דין רשלנות רפואית

ישנם משרדי עורכי דין רבים שעוסקים בתביעות על רשלנות רפואית. רשלנות רפואית מתחלקת למגוון תחומים וחשוב לבחור משרד שמתמחה בתחום שתובעים עליו. תחומי הרשלנות הרפואית הנפוצים ביותר הם:

 • רשלנות רפואית בלידה 
 • רשלנות רפואית בהריון 
 • רשלנות רפואית באיבחון ובבדיקות הדמיה
 • רשלנות רפואית בניתוח
 • רשלנות רפואית באונקולוגיה
 • רשלנות רפואית בקרדיולוגיה
 • רשלנות רפואית בטיפולי פוריות
 • רשלנות רפואית ברפואה פנימית
 • רשלנות רפואית בטיפול נמרץ
 • רשלנות רפואית של רופא משפחה
 • רשלנות רפואית בטיפול נפשי

טיפ חשוב - כיוון שתביעות רשלנות רפואית עלולות לקחת זמן רב ואף להימשך שנים, מומלץ לתעד את כל הפרטים של המקרה כבר בהתחלה על מנת שלא ישכחו במרוצת הזמן.

התייעצו כבר עכשיו לגבי תביעת רשלנות רפואית! פנו לנציג:

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

כדאי לתבוע? מהו סכום הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית?

סכום הפיצויים שניתנים על רשלנות רפואית משתנה מאוד וכל מקרה לגופו. ישנם מספר פרמטרים שנלקחים בחשבון בעת פסיקת הפיצוי, במידה והוכחה רשלנות רפואית אשר גרמה לנזק:

נזק כספי – פגיעה בכושר ההשתכרות והוצאות שנגרמו כתוצאה מהנזק, מנכות ומגבלות פיזיות בעבר ובעתיד כגון הוצאות רפואיות, טיפולים, שיקום, סיעוד וכד'
נזק פיזי – הפגיעה הפיזית, איכות החיים, סבל וכאבים שנגרמו למטופל ותוחלת החיים אם זאת השתנתה כתוצאה מהנזק.
קיצור תקופת ההשתכרות – כאשר התביעה דנה באדם שאיבד את חייו בעקבות רשלנות רפואית, נלקחות בחשבון מניין השנים בהן היה יכול להשתכר ולחסוך.

גובה אחוזי הנכות שייקבעו למטופל והאם נקבעו לצמיתות מהווים גם הם פקטור חשוב ומשמעותי בפסיקת גובה הפיצויים.

מהי עלותו של עו"ד רשלנות רפואית?

שכר הטרחה של עורך דין רשלנות רפואית לרוב נגבה מסכום הפיצויים שנקבעו לתובע. הסכום משתנה כמובן בין עו"ד אחד לשני, אך לרוב מקובל לגבות בין 20% ל-30%.
בתביעת רשלנות רפואית עורך הדין אינו ההוצאה היחידה ובנוסף לשכרו התובע יצטרך לשלם עבור ניהול כל ההליך המשפטי, לדוגמה, חוות דעת של מומחה רפואי, איתור ואיסוף חומרים רפואיים וכד'.
כיוון שתביעות רשלנות רפואית הן תביעות שניהולן יקר וההוצאות להן נדרשים התובעים במהלך התהליך הארוך עשויות להיות גבוהות מאוד ניתן כיום להסתייע בחברות שעוסקות בהשקעות משפטיות ומסייעות במימון העלויות.

זה לא מאוחר מידי? מהי תקופת ההתיישנות בתביעת רשלנות רפואית?

תביעת רשלנות רפואית היא תביעה אזרחית ועל כן חוק ההתיישנות חל עליה לאחר 7 שנים. תקופת ההתיישנות נספרת החל מהיום בו חלה עילת התביעה (יום קבלת הטיפול הרפואי הרשלני). במצב בו הנזק שנגרם התגלה רק בשלב מאוחר יותר, הספירה של תקופת ההתיישנות תחל מיום גילוי הנזק ולא יותר מ-10 שנים מיום קבלת הטיפול.
תקופת ההתיישנות אצל קטינים מתחילה להיספר רק בגיל 18 ועל כן קטינים יכולים להגיש תביעת רשלנות רפואית עד גיל 25. 

התייעצו כבר עכשיו לגבי תביעת רשלנות רפואית! פנו לנציג:

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

רשלנות רפואית - עורכי דין מומחים בתחום

רשלנות רפואית - סקירות בתחום

רשלנות רפואית בהריון ולידה

במקרים שבהם הצוות הרפואי שמלווה את ההריון והלידה מתרשל במסגרת תפקידו ובכך נגרם נזק לאם או ליילוד, תיתכן עילה להגשת תביעה וקבלת פיצויים. מתי תהיה...

רשלנות רפואית המדריך המלא

מהי רשלנות רפואית, מתי ניתן להגיש תביעה, אילו חומרים ומסמכים יש לאסוף כדי להוכיח רשלנות רפואית, את מי ניתן לתבוע, מהם שלבי התהליך, האם צריך להשתמש...