בדיקת MRI עלולה להיות כרוכה בהמתנה ארוכה ושלל בירוקרטיות. המרכז הרפואי ״360 מעלות שיא״ מבטיח להקל על התהליך, להוריד מכם עול בירוקרטי, ובעיקר לצמצם את זמני ההמתנה הארוכים. כך זה עובד

כל מי שאי פעם הזדקק לבדיקה רפואית במסגרת הרפואה הציבורית בישראל מכיר את התשובה השגורה: ״יש לנו תור פנוי בעוד…״, כשה״בעוד״ הזה יכול להיות לאחר שבועות ארוכים במקרה הטוב, ומספר חודשים במקרה הפחות טוב. אולם כשאנו מחכים לאבחנה כדי לקבל פתרון למצב רפואי, אין לנו את הזמן היקר הזה. בדיקות MRI אינן שונות וגם ההמתנה אליהן עלולה להתארך, זמן מבוזבז שמעכב קבלת טיפול. על זמן ההמתנה נוספת גם בירוקרטיה מתישה, מילוי טפסים, בקשת טופס 17 מקופת החולים, המתנה לאישור מנהלת מחוז, ועוד. ועד שסוף סוף מגיע מועד הבדיקה, יש להמתין את זמן הפענוח שהוא עצמו עלול להימשך מספר שבועות עד שיש רופא פנוי. 

חברת 360 מעלות שיא הוקמה על ידי אילן ברק כדי ליעל את השירות במסגרת הרפואה הפרטית, ולהקל על החיים של מטופלות ומטופלים שזקוקים לבדיקות MRI באופן מיידי. כמה מיידי? החל מרגע הפנייה לחברה ועד קבלת התור יחלפו לא יותר משלושה ימים, לעיתים פחות, ובחלק מהמקרים יתקבל תור תוך 12 שעות בלבד. בדקנו באילו מקרים ניתן לפנות לחברה, באילו אזורים בארץ, מה הם הסדרי התשלום, ואילו עוד דברים חשוב שתדעו כדי שתצאו מכאן עם תור לבדיקה שלכם עוד השבוע. 

איך מבצעים בדיקת MRI פרטית

בדיקת MRI פרטית היא בדיקת הדמיה באמצעות תהודה מגנטית שמתבצעת כשיש צורך לקבל מידע על מצב בגוף המטופל. הבדיקה מספקת תשובות יסודיות ואיכותיות בנוגע לפגיעות שונות, גידולים סרטניים, בעיות פתולוגיות, ושינויים מבניים, וכל זאת באופן לא פולשני. משך הבדיקה הוא 30-60 דקות ודרך 360 מעלות שיא ניתן לקבוע בדיקה תוך שלושה ימים, ובמקרים רבים אפילו בטווח של 12-24 השעות מרגע הפנייה.

במהלך בדיקת MRI, הנבדק או הנבדקת שוכבים על מיטה שנכנסת למכשיר טבעתי דמוי מנהרה. תנוחת הנבדקים תיקבע בהתאם לאזור הנבדק ולעיתים יסופקו כריות בצורות שונות כדי לאפשר שכיבה נוחה בתנוחה המבוקשת. הבדיקה עצמה אינה כואבת, אך תיתכן תחושת חוסר נוחות בשל הצורך להישאר מקובעים באותה התנוחה ללא תזוזה לכל אורך הבדיקה.  

במכשיר MRI אין קרינה מייננת, משום שהבדיקה נעשית בטכנולוגיה של תהודה מגנטית. כתוצאה מכך בדיקת MRI פרטית אינה מסוכנת והיא נחשבת בטוחה עם עבור ילדים ונשים בהריון. למרות רמת הבטיחות שבה, הבדיקה לא מתאימה לבעלי מפרקים מלאכותיים, קוצב לב, אנשים עם רסיסים או ברזלים, וכל פריט נוסף שעלול להיות מושפע מהשדה המגנטי. אם יש לכם פירסינג בכל אזור בגוף יש להסירו לפני הכניסה לחדר הטיפול. 

למה לעשות MRI פרטי אם השירות כלול בסל הבריאות?

בדיקת MRI היא לא בדיקה שניתנת סתם כך לכל דורש ובמקרים רבים היא נועדה לאבחן מצבים רפואיים מורכבים, חלקם כרוך בכאבים גדולים, ואחרים עלולים להיות כרוכים בסכנת חיים אם לא יחל טיפול באופן מהיר. 

ההמתנה הארוכה לתורים נובעת משילוב של שני גורמים: האחד, אין הרבה מכשירי MRI בארץ וישראל נמצאת בתחתית רשימת המדינות המפותחות בכמות המכשירים לנפש, והשני - לכל קופת חולים הסכמים רק עם חלק ממרכזי הבדיקה. המשמעות היא שייתכן שיש מרכז רפואי עם תור פנוי קרוב סמוך למקום מגוריכם, אך בגלל שאין לו הסכם עם קופת החולים שלכם, תיאלצו להמתין זמן ממושך יותר למרכז רפואי מרוחק. 

בדיקת MRI עולה לא מעט כסף לקופות החולים ולכן לא אחת הן יעדיפו לשלוח אתכם לבדיקות אחרות וזולות יותר. בדיקת MRI היא בטוחה יותר גם משום שאין בה קרינה מייננת, וגם משום שהיא מסוגלת לאבחן מצבים מורכבים בדיוק גבוה במיוחד. במסלול של בדיקת MRI פרטית תוכלו לדעת מה מצבכם במהירות, עם פחות בירוקרטיה, ומשיקולי בריאות בלבד ולא בחישובים של מה משתלם לקופת החולים. 

בדיקת MRI פרטית פותחת בפניכם את כל מכוני ומרכזי הבדיקה בארץ, ללא שיקול של הסכמים ושיתופי פעולה. היכן שיש תור פנוי קרוב - לשם ייקבע עבורכם התור. כמובן שתוכלו להגביל אזורים בארץ ולבחור במקום קרוב אליכם, ובשירות של 360 מעלות שיא מתחייבים למצוא תור תוך 72 שעות, ואף הרבה פחות מזה. 


למה לבחור דווקא בשירות של 360 מעלות שיא?

● שירות בדיקת MRI פרטית ניתן בפריסה ארצית ותמיד משתדלים למצוא עבורכם בדיקה בבית החולים או המרכז הרפואי הקרוב ביותר למקום מגוריכם.
● נציג או נציגה אישיים שילוו אתכם מאל״ף עד ת״ו - מהרגע שתשאירו כאן הודעה ועד לסיום הטיפול.
● 360 מעלות שיא מספקת זמינות של נציג אנושי 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
● ניתן לקבוע תור לבדיקת MRI פרטית לרוב תוך 12 עד 24 שעות, בדרך כלל לא יותר מ-72 שעות. 
● מיד בסוף הבדיקה יינתן לכם דיסק עם התוצאות ללא המתנה.
● ניתן לשאול שאלות ולהתייעץ עם אחות רפואית מוסמכת.
● בחברה ערוכים לספק פתרונות גם למצבים רפואיים מורכבים אחרים.
● בחברה מורידים מהפונים אליה את העול הבירוקרטי כדי שתוכלו להתרכז בדבר החשוב ביותר - הבריאות שלכם. 

אילו בדיקות MRI פרטי ניתן לקבוע דרך 360 מעלות שיא?

הצוות של 360 מעלות שיא מסוגל לקבוע בדיקת MRI פרטית מהירה עבור כל המצבים שדורשים את הבדיקה, ובהן:

איברים פנימיים: בדיקה לאישוש חשדות לגידולים בכבד, במעי הגס, בכליות, במעי הדק, בלבלב, במפרקים, במערכת השתן, ועוד. 
מצבים שונים בלב: MRI לאיתור מחלות לב מסוגים שונים, היצרויות, הרחבות וחסימות, ומחלות כלי דם שעלולות לגרום למחלות לבביות.  
MRI מוח: מחלות שונות שקשורות למוח ובהן טרשת נפוצה, חשד לגידולים במוח, פגיעה בכלי דם, לחץ תוך מוחי, חבלות, ומצבים רפואיים נוספים. 
עמוד השדרה: בדיקת MRI יכולה לסייע גם במצבים אורתופדיים כמו בלט או פריצת דיסק, שינוי מפנה בעמוד השדרה, חשד לגידולים, פגיעות בכלי הדם, ופציעות וחבלות אחרות. 
MRI לנשים ונשים בהריון: בדיקת MRI פרטית יכולה לאשש במהירות חשד לסרטן השד. עבור נשים בהריון מבצעים את הבדיקה כשלא ניתן לקבל תשובה ברורה מבדיקת אולטרסאונד בנוגע למצב העובר ברחם. כפי שכבר הזכרנו, הבדיקה בטוחה לנשים בהריון משום שאין בה קרינה מייננת.
בדיקות לילדים: ממש כפי שהבדיקות בטוחות עבור נשים בהריון, כך גם במקרים שבהם יש צורך לבדוק ילדים. אם מדובר בילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, עדכנו את הנציג שקובע לכם את התור על מנת שבמרכז הבדיקה ילווה אתכם צוות מנוסה בעבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. 
שירות פענוח מהיר: בנוסף לכל אלה, ניתן להזמין שירות פענוח מהיר שמדלג על זמן ההמתנה של שבוע עד שלושה שבועות לקבל פענוח מקצועי מרופא. גם שירות הפענוח המהיר ניתן בטווח של עד 72 שעות, לעיתים אף באותו היום. 

כמה עולה MRI פרטי מהיר דרך 360 מעלות שיא?

השירות של 360 מעלות שיא ניתן דרך הרפואה הפרטית ולכן המימון נעשה באופן אישי על ידי הפונים. מחיר הבדיקה משתנה בהתאם לאזורים הנבדקים, לאזור בארץ - כלומר באיזה מרכז רפואי הבדיקה מתבצעת, ולמורכבותה. לאחר שתשאירו פרטים, נציג או נציגה של החברה ישובו אליכם באופן מיידי כדי לקבל פרטים מלאים ולתת לכם הצעת מחיר. תור ייקבע רק לאחר שתאשרו את ההצעה, וניתן לפרוס לתשלומים בכרטיס אשראי ללא תוספת ריבית. עלות הזמנת השירות עומדת על 35 שקלים בגין הזמנה טלפונית, אשר ייגבו אך ורק לאחר ביצוע ההזמנה בפועל. הסדר תשלומים מיוחד ניתן למבוטחים בביטוחים המשלימים של קופות החולים. אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי באחת מחברות הביטוח, ייתכן שיש כיסוי לחלק ניכר מהבדיקות הפרטיות שמוצעות כאן. בדקו עם חברת הביטוח את אפשרויות ההחזר.


MRI פרטי 360 מעלות שיא - שאלות ותשובות

אילו בדיקות MRI פרטי ניתן לבצע באמצעות 360 מעלות שיא?
בחברה יכולים לקבוע תורים מהירים לכל סוגי בדיקות MRI פרטי שמתבצעות, כמו למשל בדיקת איברים פנימיים, MRI לב, בדיקת MRI מוח, בדיקות לעמוד השדרה, וכל הבדיקות עבור נשים, נשים בהריון, ילדים ונוער, כולל אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. הבדיקה נחשבת בטוחה עבור ילדים ונשים בהריון משום שאין בה קרינה מייננת אלא תהודה מגנטית. 
למה צריך בדיקת MRI פרטית דרך 360 מעלות שיא?
זמן ההמתנה לתורים במסגרת הרפואה הציבורית עלול להימשך שבועות ואף חודשים. לא תמיד המצב הרפואי שאותו אנו מעוניינים לאבחן מאפשר לנו את זמן ההמתנה הארוך. בנוסף, יש התעסקות בירוקרטית של מילוי טפסים, בקשת טופס 17, המתנה לאישורים של מנהלי מחוז, ועוד. בדיקת MRI פרטית של 360 מעלות שיא מצמצמת את ההתעסקויות הבירוקרטיות ואת זמן ההמתנה לתורים ל-12 עד 72 שעות מרגע ההזמנה. 
כמה עולה MRI פרטי של 360 מעלות שיא?
עלות שירות הזמנת בדיקת MRI פרטית עומדת על 35 שקלים בגין הזמנה טלפונית, ישולמו לאחר ההזמנה. עלות הבדיקה המהירה עצמה משתנה בהתאם למרכז הרפואי שבו היא תתבצע, עד כמה הבדיקה מורכבת, האם יש צורך גם בפענוח מהיר, ומשתנים נוספים. שום צעד לא יבוצע לפני שתקבלו הצעת מחיר ברורה ותאשרו אותה. 
האם אפשר לקבל החזרים על עלות הבדיקה?
המימון לבדיקת MRI פרטית נעשה באופן אישי משום שמדובר בבדיקות במסגרת הרפואה הפרטית. 360 מעלות שיא מאפשרת פריסה לתשלומים בכרטיס אשראי ללא ריבית ומציעה הסדר תשלומים עבור המבוטחים בביטוחים המשלימים של קופות החולים. מבוטחים בביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לבדוק את תנאי הפוליסה, ייתכן שמגיעים שלל החזרים וכיסויים למגוון בדיקות פרטיות.  

בדיקת MRI פרטית