דלג לתוכן
360 מעלות שיא: בדיקות דחופות בשיא המהירות

360 מעלות שיא: בדיקות דחופות בשיא המהירות

בדיקה רפואית כרוכה בהמתנה ארוכה ושלל בירוקרטיות. המרכז הרפואי ״360 מעלות שיא״ מבטיח להקל על התהליך, להוריד מכם עול בירוקרטי, ובעיקר לצמצם את זמני ההמתנה הארוכים.

חברת 360 מעלות שיא הוקמה על ידי אילן ברק כדי ליעל את השירות במסגרת הרפואה הפרטית, ולהקל על החיים של מטופלות ומטופלים שזקוקים לשירות רפואי באופן מיידי. כמה מיידי? החל מרגע הפנייה לחברה ועד קבלת התור יחלפו לא יותר משלושה ימים, לעיתים פחות, ובחלק מהמקרים יתקבל תור תוך 12 שעות בלבד. בדקנו באילו מקרים ניתן לפנות לחברה, אילו שירותים היא מציעה, באילו אזורים בארץ, מה הם הסדרי התשלום, ואילו עוד דברים חשוב שתדעו כדי שתצאו מכאן עם תור לבדיקה שלכם עוד השבוע. 

אילו בדיקות ניתן לקבל באופן מהיר?

בדיקת MRI פרטית: בדיקת הדמיה באמצעות תהודה מגנטית שמתבצעת כשיש צורך לקבל מידע על מצב בגוף המטופל. הבדיקה מספקת תשובות יסודיות ואיכותיות בנוגע לפגיעות שונות, גידולים סרטניים, בעיות פתולוגיות, ושינויים מבניים, וכל זאת באופן לא פולשני. משך הבדיקה הוא 30-60 דקות ודרך 360 מעלות שיא ניתן לקבוע בדיקה תוך שלושה ימים, ובחלק מהמקרים מהיום למחר. 

בדיקת CT פרטית: בדיקת הדמיה באמצעות קרני רנטגן בשילוב עם טכנולוגיה ממוחשבת שמייצרת תמונות ברורות של איברים פנימיים בגוף. בחלק מהמקרים יש שימוש בחומר ניגוד וצורך בצום, הנחיות מדויקות ניתנות לפני הבדיקה. בהתאם לסוג הבדיקה, הזמן הוא 30 דקות עד שלוש שעות, אך השהייה במכונה עצמה היא עד 10 דקות, הבדיקה לא כואבת ולא פולשנית. בחברת 360 מעלות שיא מסוגלים לקבוע תור תוך 12 עד 24 שעות בבתי חולים או מכונים עם ציוד בדיקה מתקדם ביותר, וזה חשוב משום שהמכשירים החדישים לא משמיעים רעש מעיק חזק מדי כפי שהיה בעבר. השירות כולל קבלת דיסק במקום, מיד בתום ביצוע הבדיקה. 

בדיקת PET-CT פרטית: בדיקת CT משולבת עם PET, טומוגרפיה של חומרים רדיואקטיביים פולטי פוזיטרונים. מטרת הבדיקה היא אבחנת גידולים סרטניים ומצבים רפואיים ברקמות המוח והלב, כך שאי אפשר להפריז בחשיבות של בדיקה מהירה. צוות 360 מעלות שיא מסוגל במקרים מסוימים להשיג עבורכם תור מהיום להיום, עד 72 שעות מרגע הפנייה. ברוב המקרים יש לעצור פעילות גופנית 48 שעות לפני הבדיקה ויש לצום בשש השעות שקודמות לה. עבור מטופלים שעוברים כימותרפיה והקרנות מומלץ לבצע את הבדיקה שבועיים לאחר הטיפול הכימי ושישה שבועות לפני ההקרנות. הבדיקה כוללת הזרקת חומר כימי ולעיתים גם חומר ניגוד. זמן הבדיקה עצמה הוא עד שעה ויחד עם הזרקת החומרים והזמן שיש להמתין בין ההזרקה לבדיקה משך הביקור במכון הבדיקה נע סביב שעתיים. 

אולטרסאונד פרטי: בדיקת הדמיה שמאפשרת לבחון איברים פנימיים ללא פעילות פולשנית. למרות שמדובר בבדיקה פשוטה יחסית באמצעות גלי קול ושאינה יוצרת קרינה, זמני המתנה לבדיקות אולטרסאונד במכונים המאושרים על ידי קופות החולים עלולה לארוך שבועות ואף חודשים. 360 מעלות שיא יכולה לקבוע, במקרים מסוימים, תור מהיום להיום. ניתן לערוך בדיקת אולטרסאונד באזורים שונים ובהם המוח, בטן ואיברים פנימיים, כלי דם ועורקים, אקו לב, איתור גידולים ודלקות בשד, ועוד. במקרים של אולטרסאונד וגינאלי או לאיתור סרטן הערמונית כן יש פעולה פולשנית.  

צילום רנטגן: פעולה לא פולשנית שמאפשרת לקבל הדמיה של איברים פנימיים. הצילומים נעשים לצורך שורת בדיקות כמו אבחנת מצבים אורתופדיים כמו סדקים או שברים, בדיקת צפיפות עצם, הדמיית אזורים חלולים, ממוגרפיה, ועוד. בחלק מהמקרים יש צורך בריקון מערכת העיכול או צום. רובנו מכירים את צילומי הרנטגן הרגילים שבהם אנו רק נדרשים לתנוחה מסוימת בזמן הצילום, אך ישנם מקרים שבהם יש צורך בצילומים בסיוע חומר ניגוד. 

פענוח בדיקות הדמיה: אם חשבתם שהבעיה היחידה היא רק להשיג את התור לבדיקות, כדאי שתדעו שבמקרים רבים יש זמן המתנה נוסף לקבלת הפענוח. הבדיקות השונות נערכות על ידי טכנאים או אחיות, אך הפענוח צריך להינתן על ידי רופא או רופאה מומחים בתחום. יש מקרים שבהם רק ההמתנה לרופא שיגיע לבדיקה עלולה להימשך מספר שבועות. באמצעות שירות פענוח מהיר ניתן לצמצם את הזמן ל-24 שעות מרגע ההזמנה על ידי רופא בכיר, והשירות ניתן למטופלים ומטופלות בארץ ובעולם. 

קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה: קולונוסקופיה היא בדיקה שבה מוכנס מכשיר אנדוסקופ עם מצלמה זעירה אל המעי הגס, והיא נועדה לאבחנת מחלות מעי ואיתור פוליפים וגידולים סרטניים. במסגרת הבדיקה ניתן לקחת ביופסיה ואף לצרוב ולכרות פוליפים. לקראת הבדיקה יש הכנה של יומיים-שלושה שבמהלכם יש הגבלות חריפות על אכילה וריקון מוחלט של המעי הגס ביממה שלפני הבדיקה שנעשית בטשטוש. בדיקת גסטרוסקופיה בודקת את דרכי העיכול העליונות - ושט, קיבה ותריסריון. ההכנה קלה יותר לעומת המעי הגס וכוללת לרוב צום של שעות בודדות לפני הבדיקה. בדיקה נוספת שנקראת סיגמואידוסקופיה בוחנת את החלק הסופי של המעי הגס לאבחנה וטיפול בכיבים, דימומים, דלקות, וגידולים בחלק התחתון של מערכת העיכול. גם כאן נדרש לרוב צום של מספר שעות. את כל הבדיקות בקבוצה הזו מבצע רופא גסטרואנטרולוג וניתן לצמצם את זמן ההמתנה ל-12 עד 72 שעות, בהתאם לזמן ההכנה המוקדמת שנדרש מכם. 

בדיקות פעילות חשמלית: בדיקת EEG רושמת את הפעילות החשמלית במוח ומשתמשים בה לאבחנת גידולים במוח, דלקות, הפרעות בתפקוד המוח, הפרעות בזיכרון, קשב וריכוז, אפילפסיה, הפרעות שינה, ועוד. בדיקת EMG-NCT בוחנת פעילות חשמלית של השרירים ובדיקת ההולכה העצבית. לא חייבים לבצע את שתי הבדיקות וניתן לבצע רק EMG או רק NCT. הנחיות לקראת הבדיקות הללו כוללות אי חפיפת ראש, לא להשתמש במשחות או קרם גוף, וכדומה. בתום הבדיקה יינתן דיסק, והבדיקות נערכת בבתי חולים ומכונים עם ציוד מתקדם. 

בדיקת שמיעה: צוות 360 מעלות שיא מסוגל לקבוע תור תוך 72 שעות לכל סוגי בדיקות השמיעה, כולל בעיות טנטון (צליל קבוע באוזניים), ולכל גיל.   

התייעצות עם רופאים מומחים: אין כמעט מישהו שלא מכיר את זה - נכנסים לאתר או ליישומון של קופת החולים, מחפשים רופא מומחה, מחפשים את התור הבא, ו… כמה חודשים אתם צריכים להמתין לנוירולוג? ולאורתופדית? כמה זמן עד שתוכלו להתחיל פיזיותרפיה? ב-360 מעלות שיא אפשר לקבוע לכם תור תוך חצי יממה עד שלושה ימים לרופאים מומחים בתחומי רפואת העור, נוירולוגיה, אורתופדיה, אף-אוזן-גרון, רדיולוגיה אבחנתית, כירורגיה, ועוד. 

בדיקת MRI פרטית