דלג לתוכן

רפואה אסתטית: מה מציעות הקופות?

הידעתם שבקופות החולים קיימים טיפולים שונים בתחום האסתטיקה הרפואית? ושחברי הביטוחים המשלימים של הקופות יכולים להנות מהנחה משמעותית? כל המידע בסקירה הבאה

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

אוקטובר 2022

להרבה אנשים עוברת המחשבה לעבור הליך קוסמטי או פלסטי כדי לשפר את הנראות, אך לעיתים כמו שהמחשבה צצה, ככה היא גם נעלמת. כי למי יש זמן לחפש את המרכז הרפואי המתאים או המנתח הפלסטי הנכון? אז אם הסיטואציה מוכרת לכם, דעו כי הפתרון נמצא מתחת לאף ופשוט עדיין לא שמתם לב.

קופות החולים, כן המרכזים הרפואיים שאנחנו חברים באחד מהם ולרוב מבקרים בו את רופא המשפחה, כוללים עוד שירותים חוץ מהרפואה הסטנדרטית. אז, מלבד לטיפולים רפואיים ורופאים מקצועיים, קופות החולים מציעות לחבריהן גם פתרונות בתחום האסתטיקה הרפואית. כלומר, טיפולים אסתטיים וניתוחים קוסמטיים שונים יכולים להתבצע על ידי רופאים שעובדים בקופה או בשיתוף פעולה עם דרך מרכזים רפואיים שונים והדבר מזכה את החברים בקופה בסבסוד והשתתפות עצמית נמוכה. כך, נוצר מכלול של שירותים שקופות החולים מציעות והמטופל לא צריך לחפש אותם במקום אחר.

טיפולים אסתטיים: הזרקות ומילוי קמטים

הרפואה האסתטית הביאה איתה לקדמת הבמה טיפולים שונים ולא פולשניים שנועדו להחזיר את החיות לעור הפנים ו/ או לשנות את מראה הפנים. כך שאם שמת לב לקמטים שמתחילים להופיע או קמטים שהעמיקו בעור, ניתן לטפל בהם באמצעות הזרקת בוטוקס ובמידה ומה שמעניין אותך הוא שינוי צורת השפתיים, האף, קו הלסת או החדרת לחות לעור, הזרקת חומצה היאלורונית היא הפתרון עבורך.

כבר לא צריך לעבור הליכים מורכבים וניתוחים מסובכים כדי להשיב את המראה הצעיר לפנים או כדי לשפר את הנראות של אזור בפנים שמפריע לכם אסתטית, נגיעת מזרק קטנה והתוצאות נראות לעין. לקופות החולים השונות קיימות שלוחות שבהן ניתן לבצע טיפולי אסתטיקה, השירות ניתן לחברי כל הקופות אך, מבוטחים של הקופה יכולים להנות מהנחות.

 • מכבי- מכבידנט רפואה אסתטיתבסניפי מכבידנט מציעים טיפולי אסתטיקה רפואית: הזרקת בוטוקס והזרקת חומצה היאלורונית.
 • כללית- כללית אסתטיקהלקופת חולים כללית יש שלוחה של 16 מרפאות המתמחות בתחום האסתטיקה ומבצעות, בין היתר, גם טיפולים של אנטי אייג'ינג והזרקות.
 • מאוחדת- מאוחדת אסתטיקה- לקופת חולים מאוחדת יש סניף של מרפאת אנטי אייג'ינג שממוקם ברמת אביב. בסניף ניתן לקבל טיפולים שונים בתחומי הצערת העור וההזרקות.

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר הפכה להליך רפואי אסתטי ופופולרי שמאפשר לאנשים לראות טוב ללא תלות בעזרי ראייה. קיימות שיטות שונות בתחום הלייזר בעיניים והן: PRK, LASIK, IntraLASIK ועוד. בגלל שבעיות בראייה הן דבר אינדיבידואלי ומבנה העין משתנה מאדם לאדם, יוצא מכך שהטיפול והשיטה שבה מבוצע הלייזר תשתנה ממטופל למטופל. לפני ההליך ישנן בדיקות התאמה קפדניות שבסופן מתקבלת החלטה האם הסרת משקפיים בלייזר היא הגישה שמתאימה למטופל ואם כן, מה השיטה שתביא את התוצאות הטובות ביותר. 

קופות החולים עובדות בשיתוף פעולה עם מרכזים להסרת משקפיים ומסבסדות ללקוחותיהן חלק מהתשלום בתנאי שהלקוח מבוטח בביטוח המשלים של הקופה: מכבי שלי, כללית מושלם פלטינום, לאומית כסף ולאומית זהב או מאוחדת שיא ומאוחדת עדיף. המחירים מושפעים מהמרכז הרפואי בו תטופלו, מהשיטה שבה מבוצע ההליך, האם ניתוח הלייזר הוא בעין אחת או בשתיהן ולעיתים גם קיימת תוספת תשלום עבור רופא מומחה ספציפי. 

לפניכם הערכת גובה ההשתתפות העצמית, בהסתכלות על המכונים איתם עובדת כל קופה, להליך בשתי העיניים וללא תוספת תשלום עבור רופא בכיר:

 • כללית- המחיר נע בין 3,800 ₪ ל- 8,495 ₪ 
 • מכבי- המחיר נע בין 988 ₪ ל- 8,154 ₪ 
 • מאוחדת- למבוטחי מאוחדת עדיף המחיר נע בין 4,300 ₪ ל- 5,960 ₪ לא כולל תוספות. למבוטחי מאוחדת שיא המחיר נע בין 4,050 ₪ ל- 6,850 ₪. 
 • לאומית- למבוטחי לאומית זהב המחיר נע בין 5,254 ₪ ל- 9,033 ₪. למבוטחי לאומית כסף המחיר נע בין 6,928 ₪ ל- 10,964 ₪. 

הסרת שיער בלייזר 

הפתרון הקוסמטי המתקדם והנפוץ שנועד למנוע את גדילת השיער במקומות ייעודיים כמו: רגלים, ידיים, בית שחי, פנים, גב, מפשעות ועוד. אם בעבר הלייזר התאים למי שהעור שלו היה בהיר וגוון שיערו כהה, היום יש מכשירים שונים שיכולים לעבוד על גוונים שונים של שיער ועור. כיום, את הטיפול ניתן לעשות דרך במכונים פרטיים או בשלוחה של קופת חולים מאוחדת (מאוחדת אסתטיקה רמת אביב). בעבר היה ניתן לעשות הסרת שיער בלייזר בסבסוד קופת החולים, אך, בשנת 2020 ביטל משרד הבריאות את האפשרות הזו. קיימות חברות להסרת שיער שמעניקות הנחה למבוטחי קופות החולים השונות. 

הלבנת שיניים

במהלך השנים זגוגית השן (שכבת האמייל) נשחקת והופכת לשקופה והדנטין, שהוא המרכיב המרכזי בשיניים הופך לבולט וצבעו הצהבהב מבצבץ. מלבד לכך, גם ההרגלים של האדם משפעים על מראה השיניים: שתיית קפה, תה ומשקאות ממותקים, עישון סיגריות ועוד, תורמים לשינוי צבע השיניים. כיום במרפאות השיניים של קופות החולים, קיימים טיפולים אסתטיים של הבהרת שיניים והלבנת שיניים שנועדו לתקן את צבע השן ולהחזיר את הניצוץ לחיוך. 

 • מכבי- מכבי דנט- לחברי מכבי שלי ומכבי זהב קיימת הנחה של כ- 25% ממחיר המחירון של טיפולי הלבנת שיניים, ההנחה ניתנת לאחר ותק של 12 חודשים מיום הצטרפות לתוכנית. 
 • מאוחדת- חברי הביטוח המשלים של מאוחדת- מאוחדת שיא ומאוחדת עדיף יכולים להנות ממחיר מופחת של הטיפולים האסתטיים לשיניים. 
 • לאומית- עלות הלבנת שיניים לחברי לאומית כסף ולאומית זהב מופחתת ממחיר ההליך למי שאינו חבר בביטוחים המשלימים. 

ניתוח פלסטיים

קופות החולים גם מאפשרות לחברי הביטוחים המשלימים סבסוד של הליכים מורכבים יותר כמו ניתוחים אסתטיים שלא לצרכים רפואיים, אלא משיקולי נראות ואסתטיקה. המגוון הוא רחב, החל מניתוחים פלסטיים בפנים: ניתוח אף, ניתוח עפעפיים, הצמדת אוזניים, מתיחת פנים ומתיחת צוואר, ניתוחים פלסטיים באזור החזה: הקטנת חזה, הגדלת חזה, הרמת חזה והקטנת חזה לגברים, ועד לניתוחים פלסטיים בגוף: מתיחת בטן, שאיבת שומן וטיפול לבעיות ורידים ודליות.

 • כללית- לקוחות כללית מושלם זכאיים לניתוחים פלסטיים בהשתתפות עצמית משתנה של בין 7,200 ₪ ל- 22,000 ₪ תלוי ניתוח פלסטי. את השירות ניתן לממש לאחר שנה מיום ההצטרפות לתוכנית של הביטוח המשלים.
 • מכבי- חברי מכבי שלי זכאים לניתוח אסתטי אחד בשנה קלנדרית בסבסוד הקופה ובהשתתפות עצמית נמוכה שנעה בין 2,800 ₪ ל- 19,125 ₪ תלוי ניתוח. השירות ניתן לחברי הביטוח המשלים שעברה חצי שנה מין הצטרפותם לתוכנית הביטוח. 
 • מאוחדת- מבוטחי מאוחדת שיא זכאים לעבור ניתוחים אסתטיים בסבסוד חלקי של הקופה ובהשתתפות עצמית החל מ- 6,534 ₪ ל- 15,260 ₪ תלוי נותן שירות וניתוח. השירות ניתן למבוטחי מאוחדת שיא לאחר תקופת אכשרה של שלושה חודשים. 
 • לאומית- חברי הביטוח המשלים, לאומית זהב יוכלו לעבור מגוון ניתוחים אסתטיים בעלויות מופחתות שנעות בין 5,200 ₪ ל- 16,000 ₪, תלוי ניתוח. את השירות ניתן לקבל לאחר חצי שנה מיום ההצטרפות לביטוח המשלים. 

רפואה אסתטית בקופות החולים: שאלות ותשובות

איזה טיפולים אסתטיים מבצעים בקופות החולים?

קופות החולים השונות מבצעות או מסבסדות (כאשר ההליך מבוצע במרכז רפואי אחר) הליכים אסתטיים שונים: טיפולי הצערת העור, הזרקות בוטוקס, הזרקות חומצה היאלורונית, הסרת משקפיים בלייזר, הלבנת שיניים, הבהרת שיניים וניתוחים פלסטיים שונים, בפנים בחזה או בגוף. 

למי מגיע סבסוד הליכים ברפואה האסתטית בקופות החולים?

חברי הביטוחים המשלימים: מכבי שלי, כללית מושלם פלטינום, לאומית זהב, לאומית כסף, מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא, זכאים לסבסוד בחלק מההליכים ברפואה האסתטית. הסבסוד ניתן לאחר תקופת אכשרה (תקופת חברות) בביטוח המשלים וכל קופה מחליטה על משך התקופה באופן אישי, כאשר עוברים מקופה לקופה ונשארים בביטוח המשלים, בחלק מהמקרים תקופת האכשרה לא מתאפסת והזכאות קיימת כבר מהיום הראשון. יש לשים לב שטיפולי הזרקות ואנטי אייג'ינג ניתנים לקהל הרחב בשלוחות של קופות החולים, אך, תיתכן הנחה לחברי הקופה עצמה. 

אולי יעניין אותך גם:

חומצה היאלורונית - אנטיאייג'ינג עם חומר הקסמים

מהן חומצות היאלורוניות, באילו טיפולים עושים הזרקת חומצה היאלורונית, איך והיכן מבצעים את הטיפולים, אילו הנחיות מיוחדות יש לפני ולאחר ההזרקה, וכמה זה...

הסרת שיער - המדריך השלם

הסרת שיער בלייזר או אפילציה? כמה עולה הסרת שיער בשיטות השונות? אילו מכונים עושים הסרת שיער בלייזר? באילו אזורים בגוף ניתן להסיר שיער? כל התשובות - כאן

חומצה היאלורונית לפנים - מהלך טיפול

כל מה שכדאי לדעת על טיפול בחומצה היאלורונית: אילו טיפולים ניתן לעשות עם חומצה היאלורונית, מהלך הטיפול, כמה זמן לוקח לראות תוצאות ועוד

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

המדריך הבהיר להלבנת שיניים

אילו שיטות קיימות להלבנת שיניים, מי יכול לבצע את זה, כמה זמן הלבנת שיניים מחזיקה מעמד, וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם מידע שיעשה לכם חיוך של פרסומת...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

הכל על טיפול הזרקת בוטוקס

במאמר זה נסביר כיצד בוטוקס עובד, למה הוא משמש בעולם הקוסמטיקה, מהלך הטיפול, מה הן תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים בהזרקת בוטוקס ועוד

הזרקת בוטוקס אזורים: היכן ניתן להזריק?

לא משנה אם בחרתן בהזרקת בוטוקס במצח, בוטוקס בין הגבות, או בצידי העיניים, עיקרון הפעולה זהה: החומר מוזרק לתוך השריר שיוצר את הקמט, מרפה את השריר,...