דלג לתוכן

הזרקת בוטוקס אזורים: היכן ניתן להזריק?

לא משנה אם בחרתן בהזרקת בוטוקס במצח, בוטוקס בין הגבות, או בצידי העיניים, עיקרון הפעולה זהה: החומר מוזרק לתוך השריר שיוצר את הקמט, מרפה את השריר, וגורם לעור להפוך לחלק יותר. מראה חלק יותר אומר גם מראה צעיר ורענן יותר, כך זה עובד

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

כולנו קוראים לזה ״בוטוקס״, אבל זה למעשה שם מסחרי של אחת החברות שמייצרות את רעלן הבוטולינום. בוטוקס הוא החיבור של ההברה הראשונה מכל מילה - בוטולינום טוקסין. הרעלן מגיע בשמות נוספים כמו דיספורט וקסאומין, כך שאם זה החומר שבו משתמשים במרפאה שלכן - אל חשש, זה אותו הדבר. אין צורך גם להיבהל מהשם ״רעלן״, זה חומר שהרפואה האסתטית גייסה לטובתנו. 

כל האזורים בהם ניתן לעשות טיפול הזרקת בוטוקס:

בוטוקס במצח

הזרקת בוטוקס במצח היא הדרך הנוחה ביותר להעלים את קמטי החשיבה במצח. רעלן הבוטולינום מרפה את השרירים ובין יומיים לשבוע לאחר ההזרקה השריר מפסיק לעבוד. כתוצאה מההרפיה הזו לא ניתן להזיז את השריר וזה מה שמוביל למראה החלק. כשאנחנו הולכים ומזדקנים הקמטים מעמיקים ונוצרים קמטים חדשים. בוטוקס במצח מונע את העמקת הקמטים הוותיקים או לכל הפחות מאט את התקדמותם, ובגלל שאנחנו לא מפעילים את השריר לא נוצרים קמטים חדשים. 

מתי מתחילים עם בוטוקס במצח? לרוב אחרי גיל 30, אך ניתן כבר סביב גיל 25 כדי למנוע הופעת קמטים. כשהקמטים עמוקים מדי בגיל מבוגר זה עלול להיות מאוחר מדי, ולכך יש פתרונות אחרים. התוצאות המלאות של הזרקת בוטוקס במצח נראות לאחר כשבועיים, אך ניכרות כבר לאחר ימים בודדים. יש לחזור על הפעולה אחת לשלושה עד שישה חודשים.  

בוטוקס בין הגבות

עמדו לרגע מול המראה ועשו פרצוף כועס. רואים את הקמטים שנוצרים בין הגבות? חוץ מלהשתדל לכעוס פחות, את הקמטים הללו ניתן להחליק באמצעות בוטוקס בין הגבות. לאורך השנים שני הקווים הללו הולכים ומעמיקים, ובמקרים מסוימים נשארים בין הגבות גם כשאנחנו לא עושים פרצוף כועס או איזושהי הבעה שמניעה את השריר. למה כדאי לעשות בוטוקס בין הגבות? קמטי ההבעה שנוצרים באזור הזה גורמים למראה עייף יותר ומבוגר יותר שלא תמיד הולם את הגיל האמיתי.

מתי מתחילים עם בוטוקס בין הגבות? בדומה להזרקות בוטוקס במצח, גם כאן מתחילים לרוב אחרי גיל 30 ולפני שהקמטים עמוקים מדי. 

בוטוקס בצידי העיניים

שמתם לב שאנחנו מדברים גם עם העיניים? תוך כדי דיבור הן זזות, נפתחות, נסגרות, נפערות, ומתכווצות. כל התנועות הקטנות האלה מתאפשרות בעזרת השרירים העדינים שסביבן. ו...מה לעשות, כל תזוזה כזו יוצרת לאורך השנים קמטים וקמטוטים. בוטוקס בצידי העיניים מחליק את הקמטים שסביבן ואת קמטוטי ההבעה שבצידן. טיפולי בוטוקס בצידי העיניים מחזירים את החזות הצעירה שכולנו רוצים ונותנים מראה רענן. 

למה לעשות בוטוקס בצידי העיניים? ישראל היא מדינה לוהטת עם שעות שמש מרובות. כמעט אף אחד לא מורח קרם הגנה לפני כל יציאה מהבית וגם כשאנחנו מורחים, אנחנו לא תמיד עושים זאת נכון ובכיסוי מלא. השמש מזרזת הופעת קמטוטים בעור הפנים ובמיוחד סביב העיניים ואת זה ניתן לפתור באמצעות הזרקת בוטוקס בצידי העיניים. 

הזרקת בוטוקס

בוטוקס בצוואר

אם באזורים שדיברנו עליהם עד עכשיו הזרקות בוטוקס הן הפתרון הנוח ביותר ברוב המקרים, בוטוקס בצוואר לא מתאים לכל אחד ואחת. בוטוקס בצוואר יכול להעלים רק את הקמטים שנוצרו בגלל כיווצי שרירי הצוואר. הטיפול יהיה יעיל בהעלמת קמטים לאורך הצוואר, אך לא יחליק את הקמטים שלרוחבו. בנוסף בוטוקס בצוואר עשוי להועיל בעיצוב קו הלסת אם זה איבד מצורתו בשל רפיון שרירי הלסת התחתונה. בכל מקרה, לפני שמחליטים על הטיפול חובה להתייעץ עם רופא או רופאה מומחים באסתטיקה של הפנים כדי לבחון אם בוטוקס בצוואר הוא הטיפול הנכון, או שקיימות אפשרויות אחרות. 

למה לעשות בוטוקס בצוואר? שינויי הגיל ניכרים מאוד באזור הצוואר. כבר בשנות ה-30 לחיים מתחילים קמטוטים עדינים גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. הסימנים המשמעותיים יותר מתפתחים בשנות ה-40. בוטוקס בצוואר לפני הופעת הסימנים הללו יעכב את סימני הגיל ויעניק תוצאות ניכרות לעין. 

בוטוקס בשפתיים

נתחיל בשורה התחתונה: אין דבר כזה בוטוקס בשפתיים. במרוצת השנים המילה ״בוטוקס״ הפכה לשם כללי בקרב הציבור לטיפולי אנטי אייג׳ינג, הצערת עור הפנים. אין אף פלסטיקאי שיזריק לכן בוטוקס בשפתיים, משום שזה לא החומר שמעניק מראה בשרני ומלא. אז איך כן מטפלים בבעיות שקשורות לנפח השפתיים? הזרקת חומרי מילוי והמוכר שבהם הוא חומצה היאלורונית. רעלן הבוטולינום לא מעניק נפח אלא משתק שרירים בניגוד לחומצה ההיאלורונית שהיא חומר מילוי. לכן בוטוקס בשפתיים לא יכול להיות פתרון לשפתיים דקיקות. 

בוטוקס 3 אזורים במבצע 

לצד רשתות שפועלות בתחום הרפואה האסתטית, טיפולי בוטוקס ניתנים גם בעשרות אם לא מאות מרפאות פרטיות על ידי רופאות ורופאים פלסטיים. ברוב המקרים כל אזור שציינו עד כה מתומחרים בנפרד אך יש צורך בטיפולים ביותר מאזור אחד כדי לתת מראה אחיד לעור הפנים. מרפאות רבות מציעות בוטוקס 3 אזורים במבצע. המבצעים משתנים בין המרפאות אך לרוב כוללים בוטוקס במצח, בוטוקס בין הגבות, ובוטוקס בצידי העיניים. בוטוקס 3 אזורים במבצע יכול להגיע בדמות של תשלום על שני אזורים וקבלת אזור בחינם, או הנחה באחוז מסוים על רכישת שלושת האזורים. 

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

הזרקת בוטוקס אזורים שאלות ותשובות

איפה בפנים עושים הזרקת בוטוקס?

טיפול החלקת קמטים בהזרקת בוטוקס נעשה בעיקר במצח, בין העיניים, בצידי העיניים, סביב השפתיים ובצוואר. תוכלו לקרוא עוד על אזורי הזרקת בוטוקס בכמהזה אסתטיקה

בוטוקס במצח - מתי מומלץ להתחיל?

את כל טיפולי הבוטוקס מומלץ להתחיל בגילאי ה-30 כאשר מתחילים להופיע קמטים. ניתן להתחיל עוד לפני כטיפול מונע להופעת קמטים בכלל

בוטוקס בשפתיים - יש כזה דבר?

לא מזריקים בוטוקס בשפתיים. בשביל עיבוי שפתיים ועל מנת להוסיף להן נפח משתמשים בחומר מילוי כמו חומצה היאלורונית. בוטוקס יכול לשמש לטיפול בקמטים הקטנים שמופיעים סביב השפתיים.

לכמה זמן נשמרת התוצאה של הזרקת בוטוקס?

התוצאות של טיפול בוטוקס נשמרות לתקופת זמן של בין שלושה לשישה חודשים ואז יש לחזור על הטיפול

אולי יעניין אותך גם:

אסתטיקה רפואית - טיפולים לשיפור מראה עור הפנים

אילו טיפולים קיימים כדי לשפר את מראה עור הפנים, מה זה טיפול מזותרפיה, איך עובד בוטוקס, וכיצד פותרים את בעיית השקעים מתחת לעיניים?

בוטוקס בשפתיים ו-5 מיתוסים נוספים על הזרקת בוטוקס

רבים.ת מגיעים לשלב בחיים שמסתכלים במראה וחושבים 'וואו, מה קרה פה? מה זה הקמטים האלה? השפתיים כבר לא נראות כמו פעם, אולי כדאי להתחיל לטפל בכל זה...' ...

טיפולי בוטוקס נוספים

לא רק הצערת עור הפנים והעלמת קמטים: הזרקות בוטוקס נמצאו יעילות גם עבור טיפול בהזעת יתר, טיפול בטיקים בפנים, טיפול בשיתוק בפנים, ואפילו טיפול...

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר...

תגובות