דלג לתוכן

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר בוטוקס?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

מה זה בוטוקס?

בוטוקס הוא אחד השמות המסחריים של בוטולינום טוקסין, חלבון שמיוצר על ידי חיידק שחוסם את הגירוי העצבי באזור שאליו הוא מוזרק בקוטר של 2-1 סנטימטר מסביב לאזור ההזרקה. כיוון שהשריר לא מקבל את הגירוי, הוא מפסיק לזוז ולהתכווץ. החלשת השריר גורם להרפיה של הפנים ולטשטוש הקמטים. בין ארבעה לשישה חודשים לאחר הזרקת בוטוקס, השפעת הבוטולינום מתפוגגת והשריר חוזר לעבוד כפי שהיה קודם לכן. 

באיזה גיל ניתן להזריק בוטוקס?

פלסטיקאים ברחבי העולם חלוקים בנוגע לגיל המינימלי שבו אפשר להתחיל את הטיפול. יש פלסטיקאים שחושבים שאפשר להתחיל הזרקת בוטוקס כבר בגיל 24 כטיפול מונע לעצור את הקמטים עוד לפני הופעתם, בעוד שאחרים חושבים שהזרקה בגיל מוקדם תגרום למראה קפוא ומבוגר. 
הממוצע להתחלה בטיפולי בוטוקס עומד על גיל 35. בגיל 65 ומעלה, העור הופך דק ושקוף, בעיקר אצל מי שמעולם לא עברו טיפולי הזרקת בוטוקס. במקרים כאלה שהקמטים כבר עמוקים מדי, בוטוקס כבר אינו הטיפול המתאים. 

טיפולי בוטוקס - באילו אזורים עושים?

הזרקת בוטוקס יכולה לטפל בכל אזור שבו מופיעים קמטי הבעה. בין האיזורים הפופולריים לטשטוש קמטים עם טיפולי בוטוקס:

  • בוטוקס במצח
  • בוטוקס בצידי העיניים - קמטי ה"מניפה" בצדי העיניים
  • בוטוקס בין הגבות - קמטי הזעף שבין הגבות
  • קמטים בצדי האף והפה
בוטוקס

מתי רואים תוצאות?

תוצאות הזרקת בוטוקס יתחילו להיראות ביומיים, שלושה לאחר ההזרקות כשהתוצאות המלאות ייראו לאחר עשרה ימים ועד שבועיים מיום ההזרקה. לרוב נהוג לעשות ביקורת כשבועיים לאחר הטיפול ולעשות תיקונים במידת הצורך. כדי לא לפגוע בתוצאת הטיפול מומלץ לא לשכב בארבע השעות הראשונות שלאחר ההזרקות ולא לעסוק בפעילות גופנית במשך 48 השעות הבאות. ההשפעה נעלמת לאחר כארבעה חודשים ואז יש לחזור על הטיפול. 

מי מורשה לבצע טיפולי בוטוקס?

בישראל, רק רופאים יכולים לבצע הזרקות בוטוקס. אחיות וקוסמטיקאיות אינן מורשות לכך. למרות זאת, קוסמטיקאיות רבות עברו הכשרה להזרקת חומרים מבוססי בוטוקס ואותם הן מורשות להזריק. לא מדובר בבוטוקס האמיתי וההשפעה עלולה להיות פחות יעילה. את הזרקות הבוטוקס ניתן לבצע במרפאות או במכוני אסתטיקה שמעסיקים רופאים פלסטיקאים. בישראל גם רופאי שיניים יכולים להציע טיפולי בוטוקס עד לקו הצוואר בלבד. 

מה היתרונות של בוטוקס?

מראה צעיר: הזרקת בוטוקס יוצרת מראה רענן וצעיר, וכך המטופל או המטופלת יכולים להרגיש בטוחים יותר במראה שלהם.
אין כאבים: הזריקות אינן כואבות. ישנה אי-נוחות זמנית בזמן ההזרקה, אך לאחר מכן אין תחושת כאב. 
חזרה מיידית לשגרה: אין צורך בזמן התאוששות ארוך שמאפיין ניתוחים קוסמטיים. לאחר כמה דקות מנוחה אצל הרופא ניתן לחזור לשגרה הרגילה. 

האם יש תופעות לוואי להזרקת בוטוקס?

במקרים נדירים של זווית הזרקה שגויה או זווית מחט לא נכונה עלולות להיווצר תופעות לוואי כמו צניחת עפעפיים או גבות. כשההזרקה מתבצעת באופן לא נכון החומר מתפשט לשרירים סמוכים לאזור המוזרק.
כל תופעות הלוואי הפיכות. 

באיזו תדירות יש לחזור על טיפול בוטוקס?

השפעת זריקת בוטוקס היא זמנית. יש לחזור על הטיפול כל שלושה עד חמישה חודשים, תלוי במצב המטופל או המטופלת. לא מומלץ לחזור על הטיפול לעיתים קרובות מדי. כ-5% מהאוכלוסייה יפתחו נוגדנים והבוטוקס לא ישפיע עליהם, זה עלול לקרות במצב של הזרקות במרווחים קצרים של מספר שבועות. יש לחזור על הטיפול כשהשריר מתחיל לפעול אך עדיין לא מגיע לפעולה מלאה. 

בוטוקס מחיר

עלויות הזרקת בוטוקס משתנות בין המרפאות, הרופאים, ומכוני האסתטיקה השונים. המחיר משתנה גם בין האזורים המבוקשים להזרקה. הנה כמה טווחי מחירים להזרקת בוטוקס באזורים נפוצים:
הזרקת בוטוקס במצח: 600-1000 שקלים
הזרקת בוטוקס בצדי העיניים: 600-1,200
הזרקת בוטוקס בין הגבות: 600-1,100
הזרקה מלאה לשליש העליון של הפנים, שלושה אזורים: 1,300-2,300

האם יש לבוטוקס שימושים נוספים?

מלבד טיפולים קוסמטיים ואסתטיים, גם הטיפול בבוטוקס לא הגיע מתחום הטיפוח. השימוש הראשון ברעלן בוטולינום נעשה כשנות ה-70 של המאה שעברה על ידי רופאים מסן פרנסיסקו שניסו לטפל בבעיות פזילה. מאז נעשה שימוש בבוטולינום טוקסין לטיפול במיגרנות הנמשכות עד שבועיים, על ידי הזרקת הרעלן לראש ולצוואר אחת לכמה שבועות. עוד שימושים לבוטוקס: הקלה על סימפטומים של רעד ללוקים במחלת הפרקינסון, הקלה במצבים של כאב כרוני, הזעת יתר וריח גוף בעייתי, ואפילו בבעיות קוליות. 

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

בוטוקס שאלות ותשובות

מה זה בעצם בוטוקס?

בוטוקס הוא בעצם מהשמות המסחריים של בוטולינום טוקסין. את הבוטוקס מזריקים לשרירי הפנים והחומר גורם להרפיה של השריר. כיוון שהשריר לא מתכווץ וזז, כך גם העור נשאר סטטי מה שגורם לטשטוש הקמטים ומניעת היווצרות של קמטים חדשים.

כמה זמן בוטוקס מחזיק מעמד?

ההשפעה של בוטוקס נמשכת לרוב לתקופה בין שלושה לחמישה חודשים ואז יש לחזור על הטיפול. עוד על טיפולי בוטוקס בכמהזה אסתטיקה

באיזה אזורים מזריקים בוטוקס?

הזרקת בוטוקס נעשית לטשטוש קמטי הבעה. האזורים הפופולאריים העיקריים לטיפול בוטוקס הם: במצח, בצידי העיניים, קמטי הזעף בין הגבות, בצידי האף והפה. 

בוטוקס מחיר - כמה זה עולה?

הזרקת בוטוקס מתומחרת לפי אזור כאשר המחיר מתחיל בסביבות 600 ש"ח לאיזור. מבצעי שלושה איזורים (מצח, בין הגבות וצידי העיניים) פופולריים ומתחילים בסביבות 1200 ש"ח.

אולי יעניין אותך גם:

הזרקת בוטוקס אזורים: היכן ניתן להזריק?

לא משנה אם בחרתן בהזרקת בוטוקס במצח, בוטוקס בין הגבות, או בצידי העיניים, עיקרון הפעולה זהה: החומר מוזרק לתוך השריר שיוצר את הקמט, מרפה את השריר,...

בוטוקס בשפתיים ו-5 מיתוסים נוספים על הזרקת בוטוקס

רבים.ת מגיעים לשלב בחיים שמסתכלים במראה וחושבים 'וואו, מה קרה פה? מה זה הקמטים האלה? השפתיים כבר לא נראות כמו פעם, אולי כדאי להתחיל לטפל בכל זה...' ...

טיפולי בוטוקס נוספים

לא רק הצערת עור הפנים והעלמת קמטים: הזרקות בוטוקס נמצאו יעילות גם עבור טיפול בהזעת יתר, טיפול בטיקים בפנים, טיפול בשיתוק בפנים, ואפילו טיפול...

אסתטיקה רפואית - טיפולים לשיפור מראה עור הפנים

אילו טיפולים קיימים כדי לשפר את מראה עור הפנים, מה זה טיפול מזותרפיה, איך עובד בוטוקס, וכיצד פותרים את בעיית השקעים מתחת לעיניים?

תגובות