דלג לתוכן

אסתטיקה רפואית - טיפולים לשיפור מראה עור הפנים

אילו טיפולים קיימים כדי לשפר את מראה עור הפנים, מה זה טיפול מזותרפיה, איך עובד בוטוקס, וכיצד פותרים את בעיית השקעים מתחת לעיניים?

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

מהי אסתטיקה רפואית?

אסתטיקה רפואית, או רפואה אסתטית, זהו תחום שכולל טיפולים זעירים שאינם כירורגיים לשיפור המראה האסתטי. אם בעבר כדי לשנות משהו שמפריע לנו במראה היינו צריכים התערבות כירורגית שמלווה בכאבים, תופעות לוואי, וזמן החלמה מהטיפול, כיום תחום אסתטיקה רפואית מציע מגוון רחב של טיפולים קצרים ופשוטים, ללא התערבות ניתוחית, ללא כאב, וכמעט ללא תופעות לוואי. 

מה חשוב לבדוק לפני טיפולי אסתטיקה רפואית?

טיפולי אסתטיקה רפואית נחשבים לטיפול רפואי, גם אם מדובר בהליך מהיר ולא פולשני, שניתן לחזור לשגרת החיים באופן כמעט מיידי. מסיבה זו חשוב לוודא שאת הטיפול מבצעים רופא או רופאה מנוסים בתחום. חשוב לקבל ייעוץ ראשוני ואבחון, ייעוץ רפואי מקצועי לפני הטיפול, במהלכו ולאחריו במידת הצורך, לבדוק מה הניסיון והמומחיות של הרופאים המטפלים, ומה רמת הציוד הטכנולוגי שבו משתמשים. 

אנטי אייג'ינג

בוטוקס

טיפולי הזרקת בוטוקס, או בשמו המלא בוטולינום טוקסין הם טיפולי אסתטיקה רפואית שמבוצעים בהזרקה לאזור המבוקש, ואינם כרוכים בהליך כירורגי. הבוטוקס הוא חלבון שמיוצר על ידי חיידק הבוטולינום. פעולתו מונעת גירוי עצבי של השריר ובכך גורם להפחתה ועד להפסקת תזוזה וכיווץ השריר ובהתאמה, גם העור מסביבו. כתוצאה מכך מטושטשים ונעלמים הקמטים ומקבלים מראה חלק באזור המוזרק. למרות שמדובר ברעלן, בוטוקס אינו מסוכן לבני אדם, והוא אף מלווה תחומי רפואה כמו טיפול במיגרנות, בעיות נוירולוגיה, ואורתופדיה. 
הטיפולים הפופולאריים ביותר בהזרקת בוטוקס הם בוטוקס במצח, הרמת גבות ומתיחת העפעפיים, החלקת הקמטים לצידי העיניים ובין הגבות והחלקת קמטי הבעה. אין משתמשים בהזרקת בוטוקס בשפתיים והטיפולי באיזור זה נעשה באמצעות חומרי מילוי.

הזרקת בוטוקס נמשכת דקות בודדות, ללא הרדמה, והטיפול נטול כאבים מלבד דקירת המחט. אין צורך בתקופת החלמה או התאוששות בתום הטיפול וניתן לחזור לשגרה באופן מיידי, תוך הקפדה על ההוראות. חשוב לעשות הזרקת בוטוקס אצל רופא או רופאה מנוסה, שכן טיפול בידיים לא מיומנות עלול לגרום לחומר לנדוד לאזור אחר ובכך להביא לצניחת עפעף או גבה. אך גם אם זה קורה אל דאגה - המצב אינו קבוע וחוזר לקדמותו כאשר פגה השפעת החומר.

תוצאות טיפול בוטוקס ניתן לראות בהדרגה לרוב החל מ-3 ימים לאחר הטיפול ואת התוצאה הסופית לאחר שבועיים ולכן נהוג לערוך תיקונים במידת הצורך רק לאחר שבועיים. תוצאות הטיפול נשמרות בד"כ לתקופה של עד ארבעה חודשים.

חומצה היאלורונית

במהלך השנים עם התבגרותנו, רמות הקולגן באזור הפנים הולכות ומידלדלות. כתוצאה מכך, רקמות החיבור הבין-תאיות, רקמות השומן התת-עוריות, ורקמות השריר צונחות. האזורים שבהם אנו רואים את השקעים באופן ברור הם אזורי הרקות, מתחת לעיניים, ואזורי הלחיים. מילוי שקעים הוא טיפול אסתטיקה רפואית שמחזיר את הנפח שאיבדנו ואת המראה הצעיר והרענן. החומר העיקרי שבו משתמשים למילוי שקעים הוא חומצה היאלורונית, חומצה טבעית שמצויה בגופנו. לכן לא מדובר בחומר שהגוף דוחה. תפקידה של חומצה היאלורונית הוא להעניק לעור לחות, גמישות, ועמידות. 

מילוי קמטים

השימוש הפופולרי ביותר של חומצה היאלורונית ברפואה האסתטית הוא מילוי קמטים. באמצעות החומצה ממלאים את הקמט והעור בעצם מתיישר. בהזרקה מקומית של החומצה מתקנים מגוון רחב של פגמי עור נוספים שמופיעים עם הגיל כגון שקעים וצלקות קטנות ומעכבים את תהליכי הזדקנות העור.  

פיסול פנים

באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית מטפלים במגוון רחב של פגמים ושינויים האופייניים להתבגרות העור ומבנה הפנים ללא התערבות כירורגית וללא הרדמה. ניתן להגדיל נפח ולעצב את השפתיים, להדגיש ולמלא את עצמות הלחיים ולטפל בלחיים שקועות או חלולות, לעצב ולמלא את הסנטר, לעצב את קו הלסת, לתקן פגמים שונים ושקעים במצח, מילוי שקעים מתחת לעיניים, פיסול אף - עיצוב ותיקון ליקויים ואי סימטריה באף. 
את התוצאות של הטיפול בחומצה רואים באופן מיידי. לרוב תהיה נפיחות קלה באזור המטופל שחולפת לרוב לגמרי עד שבועיים מיום הטיפול ואז אפשר לראות התוצאות הסופיות שקיבלו מראה מלא יותר וטבעי.
חומצה היאלורונית שמשתמשים בה בטיפולים אסתטיים מגיעה בכמה מרקמים ודרגות סמיכות. החומצה הסמיכה והדחוסה ביותר מתאימה למילוי של קמטים עמוקים ולפיסול הפנים בעוד שהחומצה הדלילה ביותר מתאימה לקמטים שטחיים ולאזורים בהם יש הרבה תנועה.

מילוי שקעים בחומצה היאלורונית שנעשה אצל רופא או רופאה מיומנים אינו כרוך בכאב או תופעות לוואי והתוצאות של טיפול בחומצה היאלורונית לרוב נשמרות לתקופה של עד עשרה חודשים. כמובן שזה תלוי באורח החיים שלכם, ויש נשים שמספרות כי הטיפול החזיק מעמד מעל לשנה. בנוסף למילוי השקעים, גם מרקם העור משתפר לאחר הטיפול, שנמשך לרוב בין 20 דקות לשעה בלבד (תלוי במספר האזורים המטופלים). 

רדיאס – הזרקת סידן לפנים

רדיאס הוא שמו המסחרי של חומר מילוי לפנים המבוסס על סידן. חומר מילוי המבוסס על סידן מעודד יצירת סיבי אלסטין וקולגן אשר יוצרים נפח ומסייעים לאלסטיות של העור, ולכן תוצאות הטיפול ממשיכות להשתפר במשך תקופה של בערך כחודשיים.

הסידן מצוי באופן טבעי הגוף האדם ולכן בשימוש בחומר המילוי המבוסס עליו הסיכון לתגובה אלרגית הוא קטן. הסידן אינו "נודד" לאחר ההזרקה ומתקבע באזור בו הוזרק. ניתן להזריק סידן ישירות למילוי קמטים ואף קמטים עמוקים וסטטיים, או להשתמש בו למילוי אזורים שצריכים נפח כמו צידי הלחיים, רקות, קו הלסת והסנטר.

ניתן לראות את תוצאות הזרקת סידן לפנים כבר מההתחלה וכאמור, גם לאחר שהנפיחות הראשונית מההזרקה עצמה חולפת, התוצאה הולכת ומשתפרת במשך כחודשיים ועד שלושה חודשים לאחר ההזרקה הודות לתהליך יצירת הקולגן ואלסטין.

הזרקת קלציום (סידן) - למי זה מתאים?

הזרקת חומר מילוי המבוסס על סידן מתאימה במיוחד לנשים וגברים מבוגרים ובעלי עור עבה.
החומר מתאים לטיפול בקמטים בינוניים עד עמוקים באזורים ללא תזוזה, לטיפול בפגמים או במצב מולד של חוסר נפח בפנים באזורים השונים בפנים כגון הלחיים, הרקות, קו הלסת, לעיצוב הסנטר, ולפיסול האף.

מהם היתרונות של הזרקת סידן לפנים?

  • הסידן הוא חומר עמיד ותוצאות הטיפול בו נשמרות לתקופה ארוכה, בין שנה וחצי לשלוש שנים.
  • הליך ההזרקה, כאשר נעשה ע"י רופא מקצועי ומנוסה הוא פשוט ואינו כרוך בכאב רב.
  • זמן ההחלמה לא ארוך. לאחר ההזרקה תיתכן נפיחות באזור ושטפי דם קטנים אבל אלה לרוב עוברים כעבור מספר ימים.
  • קלציום הוא חומר טבעי שנמצא בגוף ולכן הסיכון לתגובה אלרגית ותופעות לוואי חמורות הוא קטן.

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

מזותרפיה

מזותרפיה היא שיטה טיפולית רפואית שבה מחדירים לשכבות העור האמצעיות, לדרמיס ולתת-העור, חומרים פעילים, ויטמינים, וחומצה היאלורונית לא מוצלבת בהתאמה אישית. החומרים הללו מעודדים את הגוף לייצר קולגן ואלסטין, החלבונים האחראים על גמישות העור ומראה פנים צעיר. תחילה השתמשו בטיפולי מזותרפיה רפואית לטיפול בפגיעות ספורט, מחלות פרקים, מיגרנות ועוד, וכיום מזותרפיה היא שיטת טיפול אנטי אייג'ינג לעור הפנים, הצוואר, אזור המחשוף, וכפות הידיים - האזורים שלרוב חשופים לשמש. הטיפול מאט את הזדקנות העור ומונע היווצרות קמטוטים וקמטים. 

מזותרפיה היא טיפול אסתטיקה רפואית בטוח, יעיל וכמעט נטול תופעות לוואי או כאבים. בין הבעיות האסתטיות שניתן לפתור בטיפולי מזותרפיה אפשר למנות החלקת וטשטוש קמטוטים, טשטוש צלקות, העלמת כתמי פיגמנטציה מסוגים שונים, מיצוק וחיזוק עור הפנים, טשטוש שקיות וכהויות מתחת לעיניים. לא דרושה תקופת החלמה לאחר הטיפול וניתן לחזור לשגרת החיים מיד לאחריו. 

הזרקת פלזמה

הזרקת פלזמה הוא טיפול שבו רופא שואב דם מווריד בזרוע המטופל או המטופלת ומעביר אותו במבחנה למכשיר צנטריפוגה. המכשיר מבצע סיבובים מהירים עד שהדם מופרד לשלוש שכבות. בשכבה התחתונה מצטברות כדוריות הדם האדומות, מעליהן מצטברת שכבת פלזמה העשירה בטסיות, ובשכבה העליונה נוזל פלזמה דל בטסיות. הרופא שואב את השכבה האמצעית העשירה בטסיות דם, ומזריק את הנוזל לגוף המטופלת. 
השכבה העשירה בטסיות מכילה גורמי גדילה שאחראים על צמיחת כלי דם ורקמות בגוף, וכן חלבונים שפעילים בתהליכי ריפוי. בנוסף לזה יש שם גם מולקולות שמסייעות לבניית עצמות ורקמות חיבור. כיוון שהדם נלקח מהמטופלת עצמה, אין סכנה של דחיית התאים המוזרקים. בשנים האחרונות הזרקות הפלזמה משמשות בעולם רפואת העור לטיפול באקנה, בצלקות ובנשירת שיער בקרב גברים ונשים. בתחום הרפואה האסתטית הזרקת פלזמה משמשת לחידוש מרקם עור הפנים, הצוואר, מחשוף החזה וגב הידיים, כמו גם להפחתת כהויות מתחת לעיניים ובעיות אסתטיות אחרות. 

כמה עולים טיפולי אסתטיקה רפואית?

התחום רחב מאוד ופער המחירים גבוה בין המרפאות, המכונים, הרופאות והרופאים השונים. אספנו עבורכם טווח מחירים ממוצע עבור הטיפולים השונים, כמובן שיש גם זולים וגם יקרים יותר.
הזרקת בוטוקס במצח: 800-1,000 שקלים.
הזרקת בוטוקס באזורים אחרים, כמו בין הגבות וסביב העיניים: 800-900 שקלים. 
טיפולי מזותרפיה: 1,000-7,000 שקלים, בהתאם לאופי הטיפול, האם מדובר במזותרפיה עם דיקור או בטיפול ללא מחטים, וגורמים נוספים שמשפיעים על המחיר. 
מילוי שקעים בחומצה היאלורונית: מחירי מזרקים יכולים לעמוד על מתחת ל-1,000 שקלים, ועד לכ-3,000 שקלים למזרק. המחיר משתנה בהתאם לחומרים הדרושים למטופל או המטופלת. חשוב לשים לב לאיכות החומר המוזרק, אם למשל יש לחומר אישור FDA (מנהל התרופות האמריקני) אפשר לדעת שמדובר בחומר איכותי. 

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

רפואה אסתטית שאלות ותשובות

מה זה רפואה אסתטית?

תחת המטריה של רפואה אסתטית נכללים מגוון טיפולים שאינם כירורגיים לשיפור העור ומראה הפנים. בין הטיפולים נמצא הזרקות בוטוקס, חומצה היאלרונית סידן, מיזותרפיה ועוד. ניתן לקרוא עוד על רפואה אסתטית במהזה אסתטיקה 

מה ההבדל בין בוטוקס לחומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא חומר שמשמש למילוי והעלמת קמטים ושקעים בעור וגם למילוי ולתת נפח באזורים שונים כגון שפתיים ועצמות לחיים. בוטוקס לעומת זאת הוא חומר שמשתק את השרירים באזור ההזרקה ובכך מונע תזוזה של העור והיווצרות קמטים. 

כיצד מתמחרים טיפולי בוטוקס וטיפול בחומצה היאלורונית?

לרוב נהוג לתמחר טיפול בוטוקס לפי איזורים בפנים, לדוגמה מצח עליון, בין הגבות, צידי העיניים וכד' כאשר התשלום הוא לפי אזור.

חומצה היאלורונית נהוג לתמחר לפי מזרק כאשר הרופא יכול להעריך מראש לפני הטיפול את מספר המזרקים בהם ישתמש. 

טיפול מיזותרפיה - מה זה?

באמצעות טיפולי מיזותרפיה ניתן לטשטש קמטים, לטשטש צלקות, לטפל בכתמי פיגמנטציה בפנים, לטשטש כתמים כהים מתחת לעיניים ולמצק את עור הפנים. במיזותרפיה מחדירים לעור חומרים פעילים, ויטמינים וחומצה היאלורונית והחומרים המוחדרים מעודדים ייצור של קולגן ואלסטין.

אולי יעניין יעניין אותך גם

עיבוי שפתיים- הכל על חומצה היאלרונית בשפתיים

באמצעות חומצה היאלורונית בשפתיים ניתן להגדיל את הנפח למי שנולדו עם שפתיים דקות או לאלו שאיבדו נפח עם הגיל. למי מתאים עיבוי שפתיים, אילו הכנות יש...

חומצה היאלורונית - אנטיאייג'ינג עם חומר הקסמים

מהן חומצות היאלורוניות, באילו טיפולים עושים הזרקת חומצה היאלורונית, איך והיכן מבצעים את הטיפולים, אילו הנחיות מיוחדות יש לפני ולאחר ההזרקה, וכמה זה...

הסרת שיער - המדריך השלם

הסרת שיער בלייזר או אפילציה? כמה עולה הסרת שיער בשיטות השונות? אילו מכונים עושים הסרת שיער בלייזר? באילו אזורים בגוף ניתן להסיר שיער? כל התשובות - כאן

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר...

תגובות