דלג לתוכן

חומצה היאלורונית - אנטיאייג'ינג עם חומר הקסמים

מהן חומצות היאלורוניות, באילו טיפולים עושים הזרקת חומצה היאלורונית, איך והיכן מבצעים את הטיפולים, אילו הנחיות מיוחדות יש לפני ולאחר ההזרקה, וכמה זה עולה?

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית - Hyaluronic Acid היא סוכר שמצוי ברקמות הגוף השונות ובכלל זה בעור באופן טבעי. משום שזה חומר טבעי, מערכת החיסון לא מתייחסת לחומצה היאלורונית כחומר זר ולא מתפתחת אליה אלרגיה. חומצה היאלורונית יכולה למשוך אליה מים עד פי 1,000 ממשקלה וכך היא מגבירה את הלחות בעומק העור. אחת התכונות החשובות שלה היא יכולתה להיצמד לקולגן ואלסטין בעומק העור ומעודדת יצירתם. 

סוגי חומצות היאלורוניות

ניתן לחלק את אופי החומר לשני סוגי חומצות היאלורוניות עיקריים:
1. צמיגות גבוהה: חומצה היאלורונית במרקם סמיך מתאימה לאזורי הפנים שדורשים נפח, כמו הלחיים והסנטר.
2. צמיגות נמוכה: חומצה במרקם דליל מתאימה למילוי הקמטוטים העדינים סביב השפתיים ולשיפור העור בפנים. 

חומצה היאלורונית

פיסול פנים ועוד טיפולים נפוצים בחומצה היאלורונית

מילוי שקעים מתחת לעיניים
"עיגולים שחורים", הכהויות שנוצרות מתחת לעיניים, נגרמים בשל מאפיינים גנטיים, אך גם בגלל הגיל. השומן התת-עורי באזור העיניים נספג ככל שאנחנו מתבגרים, מה שיוצר מראה כהה בשל זוויות האור והצל בשקעי העיניים. הרקמה מתחת לעיניים דקיקה, ולעתים ניתן לראות את כלי הדם באזור הזה, מה שתורם ליצירת מראה מבוגר. מילוי שקעים מתחת לעיניים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית מטשטש את הכהות בכך שהוא מרים בעדינות את העור וממלא את השקע. 

עיצוב עצמות לחיים
בסביבות גיל 40 רקמת השומן התת-עורי באזור הלחיים מידלדלת, הלחיים מאבדות נפח, תהליך שעלול לגרום למראה עייף. הזרקת חומצה היאלורונית המיועדת לאזור הלחיים ומכילה לרוב ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו, עוזרת לטפל גם במרקם העור וגם משפרת את המראה ומחזירה נפח ללחיים. כיוון שאזור הלחיים לא מאופיין בתנועתיות רבה, בטיפול של עיצוב עצמות לחיים החומצה ההיאלורונית לא מתפרקת מהר והטיפול מחזיק מעמד כשנה וחצי.

עיבוי שפתיים - הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים
ככל שאנו מתבגרים השפתיים מאבדות את הנפח הטבעי שלהן. לכך נוספים גם קמטוטים קלים שמעניקים מראה של שפתיים דקות וקפוצות. באמצעות חומצה היאלורונית ניתן לעשות טיפול עיבוי שפתיים, למלא את השפתיים, להדגיש את מסגרתן, לעצב את זוויות הפה, לטשטש א-סימטריה ולהעלים קמטוטים אם אלה קיימים. 

עיצוב קו הלסת

קו הלסת הוא בעצם קו המתאר של הפנים. בדומה לשאר האיזורים בפנים, ככל שאנחנו מתבגרים גם כאן חלים שינויים והקו הברור והמהודק שתוחם את הפנים מתחיל להתדלדל ולקבל מראה נפול יותר אשר מבגר את המראה הכללי של הפנים. בטיפול של עיצוב קו הלסת באמצעות הזרקות של חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית או סידן, ניתן להחזיר לאיזור מראה הדוק וברור של קו הלסת. 

מילוי קמטים בצדי הפה והאף
קמטים וקמטוטים בצדי האף והפה הם אחד הדברים הראשונים שמפריעים לנשים רבות בשל המראה המבוגר שלא תואם את ההרגשה הפנימית, ולעיתים אפילו לא את הגיל עצמו. הזרקת חומצה היאלורונית בצדי האף והפה ממלאת את הקמטים ומחזירה את הנפח. 

טיפולים לשיפור מרקם העור
טיפולים לשיפור מרקם העור מיועדים להצערת העור, שיפור המרקם והענקת לחות לשכבות התת-עוריות. באופן הזה מטשטשים את הקמטים והקמטוטים, מתגברים על נזקי שמש ומשפרים את הנזק שגרמו צלקות אקנה. הטיפול מיועד לשליש התחתון של הפנים, לאזורי המחשוף, גב כף היד והצוואר. 

הזרקת חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית מותגים

ישנם מותגים רבים של חומצה היאלורונית בשוק, ובעת טיפולי הזרקה של חומצה היאלורונית מומלץ להקפיד שהחומר המוזרק יהיה של אחד המותגים הידועים והמובילים, עם תו תקן אירופאי או אמריקאי ושל משרד הבריאות.

בין המותגים המובילים של חומצה היאלורונית:

רסטילן - Restylane, ג'ובידרם - Juvedrem, סטילאג' - stylage, טאוסיאל - Teosyal.

איפה עושים טיפולי חומצות היאלורונית?

על פי החוק בישראל רק רופאים מורשים לבצע הזרקת חומרים למילוי קמטים ונפחים, משום שזו פעולה זעיר-פולשנית, שבמהלכה מוחדר חומר לתוך העור. מי שמבצע הזרקות ואינו רופא - עובר על החוק. גם במכוני היופי והאסתטיקה רופאים ורופאות מבצעים את ההזרקות, ולא קוסמטיקאיות. 

הזרקת חומצה היאלורונית: זה כואב?

הזרקת חומצה היאלורונית אינה כרוכה בכאב בלתי נסבל. לפני ההזרקה, הרופא יאלחש את האזור שבו מבצעים את הטיפול ולאחר מכן תוזרק החומצה. אורך המחט משתנה בהתאם לסוג הטיפול ולטכניקה שבה משתמש הרופא. אם ידועה רגישות לזריקות, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לפני ההזרקות. 

חומצה היאלורונית: כך עובד הטיפול

שלב ראשון - שיחת ייעוץ: הרופא המטפל יסביר אילו אפשרויות קיימות במקרה שלכם, ומהן תופעות הלוואי או הסיבוכים האפשריים. במהלך השיחה עליכם לפרט אם אתם סובלים מאלרגיה לחומרים מסוימים, אילו תרופות אתם נוטלים, האם זהו הטיפול הראשון שלכם או שהזרקתם בעבר חומרים שונים, ועוד.
שלב שני - מריחת החומר המאלחש: המשחה מכילה לרוב לידוקאין ומרקאין, ויש לוודא כי לא קיימת רגישות לאחד מהחומרים הללו. 
שלב שלישי - הזרקת חומצה היאלורונית: בהתאם לאזור המטופל תיבחר הכמות, מידת הסמיכות, וסוג החומצה. תרגישו במספר דקירות על ידי מחט קנולה או מיקרו-קנולה. זמן ההזרקה נמשך בין דקות בודדות לחצי שעה, תלוי בסוג הטיפול ובמספר האזורים שבחרתם. 

האם יש תופעות לוואי או סיבוכים?

הזרקת חומצה היאלורונית נחשבת להליך בטוח ולא מסובך בתחום האסתטיקה הרפואית, אך כמו בכל הליך רפואי עלולות להיות תופעות לוואי שחלקן שכיחות ואחרות נדירות.
בין תופעות הלוואי השכיחות ניתן לציין תחושת אי-נוחות, נפיחות קלה באזור ההזרקה, אדמומית בעור ושטפי דם. התופעות הללו נגרמות בשל ההזרקה עצמה ולא בגלל חומר המילוי ולכן אין לשפוט את התוצאה בימים הראשונים לאחר ההזרקה. רוב תופעות הלוואי של הזרקת חומצה היאלורונית חולפות לאחר ימים בודדים ולעיתים תוך כמה שעות. כל תופעות הלוואי הפיכות.

חומצה היאלורונית מחיר

כנהוג בעולם האסתטיקה הרפואית, גם בטיפולי הזרקת חומצה היאלורונית מחיר נקבע לפי אזור הטיפול, סוג החומר, כמות החומר הנדרשת, והוא משתנה בין הרופאים, המרפאות, והמכונים השונים. מחירי מזרקים יכולים לעמוד על מתחת ל-1,000 שקלים, ועד לכ-3,000 שקלים למזרק. המחיר משתנה בהתאם לחומרים הדרושים למטופל או המטופלת. חשוב לשים לב לאיכות החומר המוזרק, אם למשל יש לחומר אישור FDA (מנהל התרופות האמריקני) אפשר לדעת שמדובר בחומר איכותי. 

כמה זמן מחזיק טיפול בחומצה היאלורונית

לכל אדם קצב חילוף חומרים שונה שמשפיע על זמן הספיגה של החומצה ההיאלורונית. בנוסף, קיימים הבדלים בין אזורי הפנים השונים - האם הם אזורים עם תנועה מרובה כמו השפתיים או בעלי תנועה מועטה? "חומצה היאלורונית" הוא שם כללי למספר מותגים רב, כך שגם איכות החומר משחקת תפקיד במשך הזמן בין הטיפולים. 
אורך החיים הממוצע לכל טיפול עומד על בין שישה חודשים לשנתיים. באזורים כמו השפתיים אשר נמצא בקצה הקצר של הסקאלה, בין חצי שנה לשנה. מילוי שקעים מתחת לעיניים יכול להחזיק מעמד עד שנה וחצי. הרופא המטפל יוכל לתת הערכה כללית בהתאם למצב האישי. 

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

חומצה היאלורונית שאלות ותשובות

מה זה חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית Hyaluronic Acid היא חומר אורגני שקיים באופן טבעי ברקמות הגוף. חומצה היאלורונית סופחת אליה נוזלים עד פי 1,000 ממשקלה וכך מגבירה את הלחות בעומק העור. החומצה גם נצמדת לקולגן ואלסטין ומעודדת יצירתם. 

אילו טיפולים נעשים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית?

הזרקת חומצה היאלורונית משמשת למגוון טיפולים של פיסול פנים כגון עיבוי שפתיים, פיסול אף, עיצוב עצמות לחיים ועיצוב קו לסת, למילוי שקעים מתחת לעיניים, למילוי קמטים ולטיפולים לשיפור מרקם העור כמו סקין בוסטר

אילו מותגים של חומצה היאלורונית קיימים?

לחומצה היאלורונית מותגים רבים בשוק. לפני הזרקת חומצה היאלורונית מומלץ לוודא שהרופא משתמש במותג מוכר, עם תו תקן אירופאי או אמריקאי ושל משרד הבריאות. בין המותגים המובילים אפשר למצוא את רסטילן, ג'ובידרם, סטילאג' וטאוסיאל

הזרקת חומצה היאלורונית מחיר – כמה זה עולה?

מחיר הזרקת חומצה היאלורונית נקבע לפי מספר משתנים: אזור הטיפול, סוג החומצה היאלורונית שמזריקים, מספר המזרקים הנדרשים, והתמחור של הרופא. עלות של מזרק חומצה היאלורונית נע בין 1000 ל-3,000 ש"ח למזרק.

אולי יעניין אותך גם:

עיבוי שפתיים- הכל על חומצה היאלרונית בשפתיים

באמצעות חומצה היאלורונית בשפתיים ניתן להגדיל את הנפח למי שנולדו עם שפתיים דקות או לאלו שאיבדו נפח עם הגיל. למי מתאים עיבוי שפתיים, אילו הכנות יש...

עיצוב סנטר ועיצוב קו לסת עם חומצה היאלורונית

חלק בלתי נמנע מתהליך ההתבגרות הוא ספיגת עצם, השטחה של הרקמות הרכות וצניחתן. איכות העור והאלסטיות שלו יורדות, מה שגורם לפגיעה במראה העור. את הפגמים...

איזה חומצה היאלורונית הכי טובה? סוגי חומצה היאלורונית

כולם יודעים שהיום ברפואה האסתטית כבר לא חייבים להיות על שולחן המנתחים ושקיימים פתרונות אחרים, כמו למשל, הזרקת חומרי מילוי. חיפוש מהיר בגוגל יציג...

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר...

סקין בוסטר- להחזיר את הזוהר לעור הפנים

טיפול חדשני לשיפור מראה עור הפנים, טשטוש קמטוטים וצלקות והחזרת הלחות והזוהר לעור. מהו טיפול סקין בוסטר, למי זה מתאים, איך מתבצע הטיפול, מחירים ועוד

פיסול אף לעיצוב צורת האף ללא ניתוח

עיצוב אף הפך לאחד ההליכים המבוקשים בתחום פיסול פנים. איך זה עובד, למי פיסול אף מתאים, באילו חומרים משתמשים, מהם היתרונות והחסרונות של פיסול אף ללא...

חומצה היאלורונית מחיר - כמה זה עולה?

כמה עולה חומצה היאלורונית בשפתיים וכמה חומצה היאלורונית לפיסול הפנים? האם משתמשים בחומצה היאלורונית למילוי עוד אזורים והאם חומצה היאלורונית יכולה...

חומצה היאלורונית לפנים - מהלך טיפול

כל מה שכדאי לדעת על טיפול בחומצה היאלורונית: אילו טיפולים ניתן לעשות עם חומצה היאלורונית, מהלך הטיפול, כמה זמן לוקח לראות תוצאות ועוד

תגובות