דלג לתוכן
אמריקן לייזר הסרת משקפיים

אמריקן לייזר הסרת משקפיים

אמריקן לייזר היא אחת הרשתות המובילות בתחום האסתטיקה בישראל שמציעה טיפולי הסרת משקפיים במגוון שיטות בהתאמה אישית למטופל/ת: EBK, Custom LASIK ו-Custom ASA. אמריקן לייזר שמה דגש על בטיחות, מקצועיות ויחס אישי בתהליך הסרת המשקפיים מתחילתו ועד לסופו.

אמריקן לייזר הסרת משקפיים: מהו הליך ניתוח עיניים בלייזר?

שימוש גובר במסכים, חשיפה מופחתת לאור יום וגורמים גנטיים שונים יכולים להוביל לקוצר ראייה והתופעה הופכת לשכיחה ברחבי העולם וגם לתופעה מוכרת בקרב הישראליים. מלבד לקוצר ראייה, קיים גם ליקוי שנקרא רוחק ראייה וליקוי בשם צילינדר (אסטיגמציה). כך, בישראל, נכון לשנת 2018 ולפי הדו"ח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כ-3 מילון ישראלים בני 20 ומעלה הרכיבו משקפיים (ראייה וקריאה) או עדשות מגע. פעולה שנחשבת פשוטה מאוד "להרכיב משקפיים/ עדשות" אך טומנת בתוכה הרבה קשיים. לעיתים, אנחנו לא מודעים לחוסר הביטחון שבא כתוספת לליקוי בראייה, והוא חוסר ביטחון שקשור לחיצוניות ולהרכבת משקפיים, לא כולם חושבים שזה פריט אופנתי ואם פונים לכיוון העדשות, לא כולם מצליחים להסתדר איתם ועם ההקפדה סביבם.

פתרון אסתטי ורפואי נפוץ שתפס תאוצה בשנים האחרונות הוא הליך הלייזר להסרת משקפיים. בהסרת משקפיים בלייזר הטיפול הנעשה הוא בקרנית העין, בשיוף או חיתוך הקרנית באמצעות קרן הלייזר ועיצוב הקמירות שלה שגומרת לאיבוד מספר. כך שלאחר הניתוח המספר יעלם ותחזרו לראות ללא עזרים כמו משקפיים או עדשות.

הסרת משקפיים אמריקן לייזר: הטכנולוגיות המתקדמות ביותר

באמריקן לייזר יש כמה שיטות להסרת משקפיים תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה ולעיתים יש שיטות שלא יתאימו לכולם, לכן, דעו מראש כי יש לעבור ייעוץ ובדיקות התאמה שבאמצעותן תוכלו לעבור את התהליך הנכון לכם ולקבל את התוצאות הטובות עבורכם.

שיטת ה- EBK

הטכנולוגיה החדישה ביותר שמשתמשים בה באמריקן לייזר עיניים היא טכנולוגיית הEBK. טכנולוגיה זו פותחה בישראל והיא מבוססת על מכשיר שמבצע קילוף עדין של שכבת האפיתל על קרנית העין ומכין אותה להליך הלייזר. המכשיר הוא חד פעמי ונקרא Epiclear שבאמצעותו מסירים בעדינות וביעילות את רקמת האפיתל ללא פגיעה בקרנית ולאחר מכן, מתרחש תיקון הראייה עם הלייזר. רקמת האפיתל מתחדשת באופן טבעי בתום הטיפול. הטכנולוגיה המתקדמת שבבסיס פעולות אלה מאפשרת להן להיות בעלות רמת בטיחות גבוהה, עוזרות להחלמה מהירה של כיום וחצי בדרך כלל ותורמות לאיכות ראיה גבוהה יותר. 

שיטת ה- Custom LASIK

שיטה נוספת של הסרת משקפיים בלייזר באמריקן לייזר, היא שיטת ה- Custom LASIK שמשלבת בין מכשור לייזר חדשני וטכניקת ה- Wave front שמבטיחים מהירות, שיפור כמות ואיכות הראייה ודיוק מירבי מכל מכשיר אחר. פעולת הלייזר נמשכת עד 15 שניות, בממוצע שתי שניות לכל מספר. אם פעם כל מספר משקפיים היה מקבל טיפול דומה, וההבדל היחיד היה האם זה רוחק או קוצר ראיה, בשיטה מתקדמת זו מתאימים לכל אדם את הטיפול האינדיבידואלי והנכון לו. באמצעות טכנולוגיית הWave front -, יוצרים מיפוי של התכונות האופטיות של העין, מקשרים את המידע ללייזר ויכולים לתקן את הבעיות של כל אחד באופן אישי באמצעות שיוף הקרנית. בעזרת שיטת ה- Custom LASIK ניתן לטפל גם בבעיות של "כמות ראייה": קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמטיזם, וגם בבעיות של "איכות ראיה": פגיעה בראיית לילה, צללים והילות.

שיטת ה- Custom ASA

שיטה שלישית שמבוצעים באמצעותה ניתוחי לייזר בעיניים באמריקן לייזר היא שיטת הCustom ASA-. בשיטה זו משתמשים בדרך כלל במקרים שבהם המספר נמוך או במקרים ובהם הקרנית דקה (רק בשיטה זו מומלץ לטפל בקרנית דקה). זוהי שיטה שבה יש שימוש במכשיר הלייזר בלבד והיא לא מצריכה שימוש במכשירים כירורגיים נוספים כך שלא קיים סיכון בחיתוך הקרנית והסיכון לזיהומים יורד. בשיטה זו מסירים את שכבת האפיתל באמצעות מכשיר הלייזר בלבד ומשייפים את השכבה שמתחתיה, שכבת האפיתל מתחדשת לאחר שלושה ימים כשבמהלכם יש לשים בעיניים עדשות מגע טיפוליות (ללא מספר).

הסרת משקפיים בלייזר

איך אדע אם הסרת משקפיים בלייזר באמריקן לייזר מתאימה לי?

להליך הלייזר להסרת משקפיים יש קריטריונים שעל המטופל לעמוד בהם:

 • מי שמלאו לו או לה 18.
 •  אדם הסובל מקוצר ראייה ומספרו במשקפיים הוא עד 12- (מינוס שתיים עשרה).
 •  אדם הסובל מרוחק ראייה ומספרו במשקפיים הוא עד פלוס 6 (פלוס שש).
 •  אדם הסובל מצילינדר פלוס 6 (פלוס שש) או עד מינוס 6 (מינוס שש). 
 •  במידה ומספר המשקפיים שלכם לא יציב והשתנה בשנה האחרונה ובמידה שאתם בעלי קרנית דקה ההליך אינו מתאים לכם (מומלץ להתייעץ עם הצוות הרפואי). 
 •  במידה ואתם סובלים ממחלות עיניים, מחלות אוטואימוניות, סכרת ועוד מחלות שונות ההליך אינו מתאים לכם.
 • נשים בהריון ובחודשים הראשונים שלאחר הלידה לא יכולות לעשות ניתוח לייזר בעיניים.

תמיד ניתן לברר ולהתייעץ לגבי המצב שלכם עם המומחים שבקליניקה, במידה ואתם עומדים בקריטריונים תצטרכו לבוא לפגישת ייעוץ ובדיקות שיאפשרו את המשך הטיפול בכם וביצוע הליך הלייזר. כל מועמד לטיפול יעבור בדיקות הכוללות שאלון בריאות מפורט, בדיקה מקיפה של רופא עיניים, ובדיקת מיפוי של אופטומטריסט. 

שלבים מקדימים: מה יש לעשות לפני לייזר בעיניים?

ברכות! עברת את כל הבדיקות בהצלחה ונמצאת מתאים לעבור הסרת משקפיים בלייזר, עוד מעט תתחיל להיפרד מהפריט הזה אבל לפני כן יש כמה דברים שעליך לעשות. כמו לכל הליך רפואי/ ניתוח נדרשת הכנה מקדימה. באמריקן לייזר, כהכנה מקדימה, יבקשו ממי שמרכיב עדשות להסיר אותן כשבוע לפי התאריך שבו מתבצע לייזר בעיניים. ביום הניתוח מומלץ להגיע בלבוש נוח וחייב לשמור על סביבת עיניים סטרילית מה שאומר שאין להתאפר (מומלץ להתחיל זאת כמה ימים לפני), להתבשם או לשים אפטרשייב. 

לניתוח עצמו יש להגיע עם טיפות מיוחדות, המרשם אליהן יינתן על ידי הרופא ביום בדיקת ההתאמה ויש לרכוש אותם כחלק מהליך ההכנה.  בנוסף, חשוב לא לתכנן כלום ליום שבו תתקיים הסרת המשקפיים וצריך לבוא עם מלווה שיוכל לעזור לך לחזור הביתה, זאת בגלל שבשעות הראשונות לאחר הניתוח הראייה תהיה מטושטשת ולכן, תוודא מראש איזה בן משפחה או חבר פנוי לסייע לך ביום זה.

הליך הסרת המשקפיים באמריקן לייזר

ביום הסרת המשקפיים בלייזר, כאשר מגיע המטופל למרפאה הוא עובר תהליך אדמיניסטרטיבי של רישום וקבלת הנחיות הקשורות להתנהלות שלאחר הלייזר. לאחר מכן, הוא נכנס לחדר ההכנה, שם מקבל חלוק וכובע ועובר ניקוי וחיטוי יסודי של אזור הפנים ובמיוחד אזור העיניים. לאחר הסטריליזציה מטפטפים לעייני המטופל טיפות אלחוש שמרדימות מקומית את העיניים. 

בסיום הליך ההכנה עובר המטופל לחדר הטיפולים ומתחילה הסרת המשקפיים בלייזר, לפי השיטה שהתאימו לו בפגישה המקדימה. זהו תהליך של כ-20 דקות כאשר טיפול הלייזר נמשך בממוצע רק 15 שניות לכל עין. ההליך אינו כואב ובדרך כלל, לאחר שמסיימים עין אחת יש הפסקה קטנה לפני שעוברים לעין השנייה (כדי לתכנת את המכשור בהתאם). 

ניתן לסכם את כל השהייה של המטופל במרפאה בסביבות השעתיים, כאשר, לאחר ההליך יש זמן התאוששות ובודקים שהכל עבר בהצלחה. במידה והכל טוב, ישתחרר המטופל לביתו והנחיה חשובה שיקבל היא לשהות בבית באותו היום. אם הטיפול נעשה בטכנולוגיית Custom LASIK זמן ההחלמה יהיה מהיר וניתן יהיה לשוב ולעבוד יום למחרת, בשיטת הASA ניתן יהיה לשוב לאחר שלושה ימים. מי שעובד במקומות עם אבק ולכלכוך (או חיילים שנמצאים בסביבה כזו) יחזרו לאחר שלושה ימים לא משנה השיטה. 

מה מרגישים לאחר ההליך?

כמו לכל תהליך רפואי או אסתטי, יש שלבים שאותם יש לעבור בדרך לתוצאה הרצויה והם: שלב ההכנה טרום ההליך, שלב ההליך עצמו ושלב המעקב שאחרי. על שני השלבים הראשונים כבר עברנו אתכם וכעת נפרט לכם על השלב האחרון. שלב זה קורה לאחר שסיימתם את הליך הסרת המשקפיים בלייזר והוא כולל בתוכו את מה שאתם עלולים להרגיש ואת הפעולות שעליכם לבצע. 

לכל שיטה לניתוח לייזר בעיניים יש תקופת החלמה משלה בציר הזמן, החל מיום אחד ועד שבעה ימי החלמה. אך, לא משנה השיטה, סביר להניח כי לאחר ההליך ולמשך כמה ימים (הימים הראשונים) תחוו מספר תופעות לוואי החל מטשטוש קל של הראייה ועד לתחושת צריבה. אל תיבהלו! אלה הן תופעות לוואי מוכרות וטבעיות וההמלצה של רשת מרפאות אמריקן לייזר היא לנוח ולהימנע מכל פעילות (פיזית, שדורשת מאמץ) כדי לאפשר החלמה מלאה. עוד דבר שייסע לכם בהחלמה הם הטיפות שקניתם טרום ההליך, כן אלה שיש להביא ביום ניתוח הלייזר, לאחר הניתוח תקבלו מהרופא את הוראות השימוש והמינון המומלץ. בנוסף, בתקופת ההחלמה, מומלץ ואף הכרחי לשמור על העיניים באמצעות משקפיים או כיסוי עיניים כדי שבטעות לא יכנס לאזור לכלוך או עצמים שונים.  

האם תוצאת הסרת משקפיים בלייזר היא קבועה?

רוב הטיפולים בסניפי אמריקן לייזר יעברו בהצלחה והתוצאות ישמרו למשך שנים רבות קדימה, אמנם ייתכן כי לכ-10% מהמטופלים המספר ישתנה שוב לאחר תיקון הראייה. באמריקן לייזר משתדלים לצמצם את האחוז הזה בעזרת בדיקות מקדימות קפדניות ושיטות טיפול מתקדמות. 1% מכלל המטופלים יזדקקו לטיפול נוסף, אך ניתן לקבוע את הדבר רק אחרי שעברה חצי שנה מההליך ויחד עם התייעצות רופא. ברשת אמריקן לייזר ניתוח עיניים של הסרת משקפיים מגיע עם אחריות לכל החיים ללקוחות שביצעו את ההליך במקום, במידה ויהיה צורך בהליך חוזר. 

כמה עולה? אמריקן לייזר הסרת משקפיים מחיר

רשת אמריקן לייזר מציעה לקהל לקוחותיה בדיקת התאמה ללא תשלום בעשרה מהסניפים שלה: סניף בני ברק, סניף קריון, סניף רעננה, סניף תל אביב, סניף באר שבע, סניף ירושלים, סניף ראשון לציון, סניף טבריה, סניף אשדוד וסניף עפולה. 

בנוסף קיימות הטבות שונות למגוון קהלים:

 • אמריקן לייזר כללית פלטינום- מבוטחי כללית מושלם פלטינום יכולים לקבל החזר מהקופה על הליך הסרת משקפיים באמריקן לייזר.
 • מועדון "חבר" - חברים שברשותם כרטיס אשראי חבר מקבלים הנחה על הטיפול ו5% הנחה נוספים במעמד החיוב (למשלמים בכרטיס אשראי "חבר"). 
 • מועדון הצרכנות "הוט" - למחזיקי כרטיס האשראי של הוט יש הנחה על ההליך ו5% הנחה נוספים במעמד החיוב (למשלמים בכרטיס אשראי "הוט")
 • "מזרחי טפחות" - למחזיקי כרטיס האשראי של מזרחי טפחות יש הנחה על הלייזר, תנאי תשלום נוחים ו5% הנחה נוספים במעמד החיוב (למשלמים בכרטיס אשראי "מזרחי טפחות").
 • מועדון "הייטקזון" - שיתוף פעולה של אמריקן לייזר עם מועדון ההטבות "הייטקזון" מציע הנחה למחזיקי כרטיס אשראי "הייטקזון" ו5% הנחה נוספים במעמד החיוב (למשלמים בכרטיס אשראי הייטקזון). 
 • סטודנטים - סטודנטים המעוניינים לעבור הסרת משקפיים בלייזר באמריקן לייזר יכולים לקבל הנחה על ההליך ועוד 5% הנחה במעמד החיוב.
 • מועדון "יותר" - אמריקן לייזר בשיתוף פעולה עם מועדון "יותר" מעניקים הנחה ותנאי תשלום נוחים לחיילים המעוניינים לעבור הליך של הסרת משקפיים בלייזר. לחיילים המחזיקים כרטיס אשראי של "יותר" מקבלים 5% הנחה נוספת במעמד החיוב.  

אמריקן לייזר הסרת משקפיים: שאלות ותשובות

באיזה שיטות משתמשים באמריקן לייזר בתהליך הסרת משקפיים?

ל-אמריקן לייזר עיניים הם חשיבות עליונה ויחד עם טכנולוגיה מתקדמת הם מציעים ללקוחותיהם מגוון שיטות חדישות לניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים: שיטת ה- Custom ASA , שיטת ה- EBK ושיטת ה- Custom LASIK

האם מומלץ לעבור הסרת משקפיים באמריקן לייזר?

אמריקן לייזר פועלים כבר 20 שנה ולתחום אמריקן לייזר הסרת משקפיים חוות דעת רבות, אך המלצה מאיתנו היא תחילה ללמוד אודות הליך הסרת המשקפיים ולקרוא על השיטות שמתבצעות באמריקן לייזר. אם יעלו לכם שאלות תוך כדי תמיד תוכלו לפנות לייעוץ בסניף או לבדיקת התאמה בחינם באחד מעשרת הסניפים שמציעים זאת. 

אמריקן לייזר הסרת משקפיים מחיר - כמה זה עולה?

מחיר הסרת משקפיים באמריקן לייזר משתנה והוא תלוי בשיטה שבאמצעותה יבוצע ההליך, האם ההליך יהיה על עין אחת או שתי העיניים וגם תלוי בזכאות שלכם להנחה מסוימת.

עוד מידע על הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...