דלג לתוכן

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל התשובות כאן

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים?

החלטתם שזה הזמן לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר? ברוכים המצטרפים לרבים מאוד שכבר עשו זאת. אבל עוד לפני הניתוח יש לעבור מבחן התאמה, שבמהלכו נבדק, בין היתר, עומק הקרנית. ניתוח LASIK מתבצע בעומק הקרנית, 160 מיקרון בניתוח לאסיק לעומת 40 מיקרון בשיטות PRK השונות. לכן, בניתוח לאסיק אפשרי אך ורך לבעלי קרנית עבה יחסית. מטופלים עם קרנית דקה מדי נפסלים לניתוח LASIK בשלב מבחן ההתאמה אם הקרנית שלהם קצרה מ-160 מיקרון.

ניתוח לאסיק הוא שיטת ניתוח לייזר בעיניים הנפוצה והמתקדמת ביותר מבחינת טכנולוגית. ההחלמה מהירה מאוד ברוב המקרים, והשיפור בראייה מורגש מהר. לארח ניתוח לאסיק ניתן לחזור לשגרה מלאה כמעט מיד לאחר הניתוח. 

בדיקה והכנה לקראת ניתוח LASIK

השלב הראשון, כאמור, הוא בדיקת ההתאמה. אם אתם נמצאים מתאימים לניתוח לאסיק ואתם מרכיבים עדשות רכות, תתבקשו להפסיק להשתמש בהן בין חמישה ל-21 ימים לפני הניתוח. אם אתם מרכיבים עדשות קשות תתבקשו להפסיק להשתמש בהן שלושה שבועות לפני בדיקת ההתאמה. הסיבה לכך היא שעדשות קשות משנות את מבנה הקרנית וכדי שתוכנית השיוף תהיה רלוונטית ותתאים למצב הקרנית, יש לבחון אותה במצב ניטרלי. לפני הניתוח תיערך לכם סדרת בדיקות על ידי אופטומטריסט ורופא העיניים המנתח כדי לקבוע את תוכנית הלייזר בהתבסס על הנתונים האופטיים הייחודיים שלכם. 

מהלך ניתוח לאסיק - קצר ולעניין

ניתוח LASIK הוא ניתוח קצר במיוחד. השלב הראשון הוא הרדמה מקומית שנעשית באמצעות טיפות הרדמה ישירות לתוך העין. לאחר מכן הרופא מנקה ומחטא את העין ואת העור שמסביב לעין, לרוב בשימוש בתמיסת פולידין. לאחר מכן, כדי למנוע מהעין להיסגר במהלך הניתוח, הרופא יכניס לעין מכשיר מפסק, יכול להיות שזה יהיה מעט לא נוח, אך לא מדובר במשהו כואב. באופן הזה הלייזר יכול להגיע לקרנית ללא הפרעות. בשלב הזה מגיע החלק המורכב ביותר בניתוח, והוא יצירת חלון בקרנית והזזתו הצידה כדי לשייף את עומק הקרנית לפי תוכנית הלייזר שיצר הרופא המנתח. החלון הזה נקרא ״מתלה״ ויוצרים אותו על ידי חיתוך חלקי של צוהר קטן בקרנית והזזתו הצידה, עדיין מחובר בצד אחד אל הקרנית.

תכנית השיוף מוזנת למחשב ששולט בקרן הלייזר ובנוסף למערכת הזו יש גם מערכת שעוקבת אחרי תנועת העין ומשנה את תנועת הלייזר ככל שיש בכך צורך בזמן אמת. לאחר השיוף, המנתח מחזיר את המתלה למקומו בצורה מדויקת ומהודקת על גבי הקרנית, וכך מתבצע השינוי בצורת פני הקרנית שמביאה לשיפור בראייה. לפעמים גם מונח על הקרנית כיסוי שנועד למנוע זיהומים. 

הסרת משקפיים בשיטת lasik

מתי מרגישים שיפור בראייה בשיטת LASIK

השיפור בראייה הוא מידי מכיוון שלא נוצר נזק לחלק החיצוני של הקרנית, וההחלמה נמשכת מספר ימים. ביממה שלאחר הניתוח, המטופל צריך להסתובב עם כיסוי הפלסטיק על העין. לאחר מכן ובמהלך השבועיים הבאים, נעשה שימוש בכיסוי הפלסטיק רק בזמן המקלחת ובמהלך השינה. בזמן הזה גם צריך להשתמש בטיפות סטרואידיות ובאנטיביוטיקה כדי למנוע זיהומים ודלקות אפשריות מחיתוך המתלה. ניתוח לאסיק הוא פולשני יחסית וככזה, עלול להיות מועד לסיבוכים כמו יובש בעיניים, תיקון יתר שלמעשה פוגע בראייה, מחסור בוויטמין D, רגישות לאור, ראייה כפולה, התרופפות או ניתוק של המתלה ועוד שיבושי ראייה אחרים, אך הם נדירים. 

מה זה ניתוח INTRALASIK

שיטת INTRALASIK היא שיפור של שיטת לאסיק להליך מעט פחות פולשני. בשיטה זו נעשה שימוש בלייזר לחיתוך המתלה ולא בלהב שנעשה בו שימוש בניתוח לאסיק (Microkeratome). חיתוך הקרנית בלייזר הוא מדויק יותר ופחות פולשני, וככזה מאפשר החלמה מהירה וקלה יותר. ההליך גם מהיר יותר מאשר שימוש בלהב. השיטה הזו יותר חדשה והעלויות שלה עשויות להיות גבוהות יותר, אך כאמור יש לה יתרונות וחשוב לבדוק אם הרופא המנתח במרפאה שבה בחרתם לעבור את הניתוח מתמחה בשיטת INTRALASIK.

מאילו מרפאות להסרת משקפיים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK - שאלות ותשובות

למי מתאים ניתוח לאסיק להסרת משקפיים?

שיטת LASIK ו-INTRALASIK הן השיטות המתקדמות ביותר היום לניתוחי לייזר בעיניים, אך הן לא מתאימות לכולם. הסיבה לכך היא שהניתוח מתבצע בעומק הקרנית, 160 מיקרון בניתוח לאסיק לעומת 40 מיקרון בשיטות PRK. בבדיקת ההתאמה הרופא בוחן אם הקרנית שלכם עבה יותר, אחרת לא תוכלו לעבור ניתוח בשיטה זו. 

מהן ההגבלות אחרי ניתוח לאסיק ומתי אפשר לחזור לשגרה?

ההחלמה בשיטת לאסיק מהירה, כך גם החזרה לשגרה. בכל מקרה יינתנו ימי מחלה. ניתן לחזור לנהוג או לטוס לאחר ביקורת יום ובהחלטת הרופא המנתח. יש לישון שלושה ימים עם מגני העיניים. פעולות כמו חפיפת שיער או שטיפת פנים אפשריות לאחר שלושה ימים. אין מגבלה על שתיית אלכוהול, ניתן לחזור לפעילות גופנית לאחר שבוע, אך פעילויות ספורט אתגרי, משחקים קבוצתיים, משחקי כדור ואומנויות לחימה לאחר חודש. ביקורים בים או בבריכה, טיפולים קוסמטיים או מכוני שיזוף אסורים בחודש הראשון, ובכל מקרה תקבלו הנחיות מפורטות במרפאה.  

סקירות נוספות על הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר בעיניים מחיר- כמה זה עולה?

מחיר ניתוח להסרת משקפיים יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ל-20 אלף שקלים לשתי העיניים. הפערים בין המרפאות גדולים, ולכן כדאי לעשות סקר שוק. אם יש לכם...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...