דלג לתוכן

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל התשובות כאן

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים?

ניתוח PRK הוא ניתוח להסרת משקפיים בלייזר שנועד להביא לשיפור בראייה. למעשה, הוא הניתוח הוותיק ביותר להסרת משקפיים שעדיין נעשה בו שימוש. ההליך הכירורגי הוא פשוט יחסית, לא אורך זמן רב וההחלמה נמשכת מספר ימים. חשוב מאד להימנע משפשוף עיניים אחרי ניתוח זה למרות הגרד שככל הנראה תחושו, משום שזה עלול לגרום לנזק. הקרנית עדיין מחלימה מההתערבות הכירורגית ושפשוף עיניים אחרי הליך זה יכול לגרום לזיהום.

הכנה לקראת ניתוח PRK

ניתוח בשיטה זו מתאים לאנשים בעלי מספרים גדולים מאוד והוא יכול להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים שלהם. שיטת ה-  PRK מיועדת לתיקון גם של רוחק ראייה, כלומר מספרים בפלוס וגם ולתיקון קוצר ראיה, מספרים במינוס. הניתוח מתאים גם לבעלי קרנית דקה יחסית או עובי לא אחיד של קרנית, וגם לאנשים פעילים מאוד בפעילות ספורטיבית בעצימות גבוהה. לפני ביצוע הניתוח תעברו אבחון אצל אופטומטריסט לקביעה אם אתם עומדים בקריטריונים לביצוע הניתוח, וביקור אצל הרופא המנתח לבניית תוכנית הלייזר בהסתמך על הפרמטרים האופטיים הייחודיים שלכם. לאחר מכן, התוכנית הממוחשבת מוזנת במערכת הלייזר, והפעולה מתבצעת באופן אוטומטי ומהיר במיוחד. 

ניתוח לייזר PRK - שלבי התהליך

ניתוח לייזר PRK נמשך זמן קצר ובמהלכו נעשה שימוש במכשיר שמחזיק את העין פתוחה, ובשלב זה מסירים את שכבת האפיתל של הקרנית באמצעות מכשיר מכני או תמיסת אלכוהול שממיסה את השכבה. לאחר מכן, באמצעות שימוש בקרן לייזר עדינה, משנים את פני השטח של הקרנית עם תוכנית הלייזר שהוזנה במחשב. בתום ההליך, מונחת על הקרנית עדשה טיפולית ללא מספר שחשוב להקפיד לא להוציא מהעין. הרופא יוציא את העדשה לאחר יומיים עד ארבעה ימים כשתגיעו לביקורת לאחר ניתוח. 

laser

החלמה מניתוח לייזר בעיניים PRK

בימים שלאחר הניתוח כנראה תחושו צריבה בעין, אודם נקודתי, גרד, דמעות מוגברות, וקושי לפתוח את העין. למרות הפיתוי, שפשוף עיניים אחרי ניתוח בשיטה זו מאוד לא מומלץ ועלול להזיק. אסור לשפשף, לגרד או לשטוף את העיניים במים עד פגישת הביקורת אצל הרופא לאחר מספר ימים. העדשה הטיפולית עלולה להציק, אך גם אם כך קורה, אסור להוציא אותה באופן עצמאי מהעין. אם העדשה נופלת במהלך השינה, אסור להחזיר אותה לעין מחשש לזיהום ויש לפנות למרכז שבו ביצעתם את הניתוח. החזרה לשגרה מלאה מתבצעת לרוב תוך שבוע מיום הניתוח. מכיוון שמסירים את שכבת האפיתל, זמן ההחלמה יכול להיות ארוך יחסית והראייה תתייצב ותשתפר רק לאחר מספר שבועות, משום ששכבת האפיתל צומחת מחדש. 

מה זה שיטת EBK

שיטת EBK זהה ל-PRK, רק שבשיטה הזו הסרת שכבת האפיתל נעשית ללא שינוי של המבנה הביו-מכני של הקרנית וללא שפשוף של ממברנת באומן, שפגיעה בה עלולה לגרום לצלקות בקרנית. שיטת הסרת האפיתל מדויקת יותר עם שוליים ברורים ללא גרימת טראומה לרקמות העדינות, שמביאה להחלמה והתאוששות מהירות וקלות יותר.  

מה ההבדל בין PRK ל-LASEK

שיטת LASEK (לא להתבלבל עם LASIK!)היא שיפור של שיטת PRK ובה במקום להסיר לחלוטין את שכבת האפיתל, מחזירים אותה חזרה. המחשבה בפיתוח הזה הייתה שהחזרה של שכבת האפיתל תביא להחלמה מהירה יותר, אך בפועל לעתים ההחלמה של שכבת האפיתל המוחזרת לוקחת יותר זמן מתהליך צמיחת האפיתל מחדש בתהליך של ניתוח PRK. 

מאילו מרפאות להסרת משקפיים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK - שאלות ותשובות

למי מתאים ניתוח PRK להסרת משקפיים?

ניתוח לייזר בשיטת PRK מתאים לבעלי מספרים גבוהים, גם עבור קוצר ראייה וגם עבור רוחק ראייה. ניתוח PRK מתאים לבעלי קרנית דקה יחסית שלא יכולים לעבור את הניתוח בשיטת לאסיק, או עם עובי לא אחיד של הקרנית. לפני הניתוח מתבצעת בדיקת התאמה אצל אופטומטריסט ובניית תוכנית הלייזר אצל הרופא המנתח. 

מהן ההגבלות אחרי ניתוח PRK ומתי אפשר לחזור לשגרה?

לאחר הניתוח ניתנים ימי מחלה, לרוב שבעה ימים. אחרי הסרת העדשות ובהתאם להמלצות הרופא ניתן לחזור לנהוג או לטוס, ולבצע פעולות כמו לחפוף שיער ולשטוף פנים. ניתן לשתות אלכוהול שבוע לאחר הניתוח בשיטת PRK. עוד הגבלות: במהלך החודש הראשון אסור ללכת לים או לבריכה, לעשות טיפולים קוסמטיים, ללכת למכון שיזוף, ועוד. יש לישון עם משקפי המגן עד הסרת העדשות. רשימת המלצות מפורטת תינתן לכם במרפאה.  

עוד מידע על הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...

ניתוח לייזר בעיניים מחיר- כמה זה עולה?

מחיר ניתוח להסרת משקפיים יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ל-20 אלף שקלים לשתי העיניים. הפערים בין המרפאות גדולים, ולכן כדאי לעשות סקר שוק. אם יש לכם...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...