דלג לתוכן
אסותא אופטיק: רשת מתקדמת להסרת משקפיים בלייזר

אסותא אופטיק: רשת מתקדמת להסרת משקפיים בלייזר

באילו שיטות מבצעים ניתוחי תיקון ראייה בלייזר במכון עיניים אסותא, מהו תהליך בדיקת ההתאמה לקראת הניתוח, ומה אתם צריכים לעשות כדי להצטרף למאות האלפים שכבר הפסיקו להרכיב משקפיים או עדשות מגע

אתם לא צריכים אותנו כדי שנתאר לכם כמה מבאסים יכולים להיות החיים עם משקפיים או עדשות מגע, הרי הגעתם לעמוד שמדבר על ניתוחי הלייזר של אסותא אופטיק. אתם יודעים לבד איך ההרגשה להתעורר משנ״צ על הספה כשהמשקפיים כבר נמעכו, איך זה לחפש את המשקפיים רגע לפני שיוצאים מהבית ואתם כבר על סף איחור, ואיך זה כשהעדשות כבר צורבות בעיניים אל תוך המוח אבל עוד לא מורידים אותן, כי איך תצליחו לראות טלוויזיה ולקרוא כתוביות. אנחנו יודעים ומזדהים, גם אנחנו היינו שם פעם עד הניתוח. מכון עיניים אסותא אופטיק קיים בדיוק בשבילכם, עם ניתוחי לייזר בעיניים במרכזים המתקדמים של אסותא.

באילו שיטות מנתחים במרכזי אסותא אופטיק

שיטת Z-LASIK: רופאי אסותא עיניים מנתחים בשיטת Z-LASIK שנחשבת לבטוחה במיוחד, מאושרת על ידי משרד הבריאות הישראלי וכן מנהל התרופות והמזון האמריקאי - FDA. הניתוח מתבצע ללא מגע של להב סכין בעין והוא קצרצר - כ-10 דקות הכנה ודקה של הניתוח עצמו בכל עין. תוך 20 דקות אתם כבר בחוץ. שיפור בחדות הראייה מורגש כבר ביום הטיפול, אך ייתכנו הפרעות חולפות בראייה במהלך החודש-חודשיים הראשונים כחלק מההחלמה של העין. הטכנולוגיה המתקדמת מובילה לראייה טובה אף יותר מ-6:6. אלומת הלייזר יוצרת את החלון הטיפולי בעין באופן מדויק ומותאם אישית למבנה הייחודי של כל אחד ואחת מכם, ועד היום בוצעו יותר מחצי מיליון ניתוחים בטכנולוגיה הזו. רק לשם השוואה, אלומת הלייזר בשיטת Z-LASIK המתקדמת קטנה בעוצמתה פי 100 בהשוואה לניתוחי הלייזר בעיניים מהדור הראשון.

שיטת TRANS-PRK: בשיטה הזו רופאי אסותא אופטיק מבצעים את הניתוח בחלקה החיצוני של הקרנית וההליך מבוצע ללא חיתוכים או כל פעולה כירורגית אחרת, ואין שימוש במכשירים כירורגיים, רק ספוגיות. בניתוחי ה-PRK המסורתיים יש מגע של מכשור בעין, אך בטכנולוגיה החדשה אין כל מגע שכזה. זמן ההחלמה ארוך יותר מהשיטה הקודמת ותיתכן חוסר נוחות למשך מספר ימים, אך השיטה בטוחה, במיוחד בידיים המקצועיות של אסותא הסרת משקפיים.

למי מתאימים ניתוחי לייזר של אסותא אופטיק?

השלב הראשון בדרך לחיים ללא תלות במשקפיים או עדשות, הוא לוודא שאתם באמת מתאימים לניתוח להסרת משקפיים בלייזר. קוראים לזה בדיקת התאמה, והיא ניתנת ללא עלות בכל אחד ממרכזי מכון עיניים אסותא. הניתוח יבוצע רק עבור הלקוחות שנמצאו מתאימים לאחת משתי השיטות

שלב בדיקת ההתאמה כולל בדיקה מעמיקה ואבחון מקיף על ידי הרופא המנתח ואופטומטריסט. הרופאים והאופטומטריסטים של אסותא אופטיק משתמשים במכשור רפואי מתקדם ומשך הבדיקה כשעה וחצי. האופטומטריסט בודק מהי הראיה האופטימלית שכל אחד ואחת מכם יכולים להשיג בטיפול תוך התחשבות במאפיינים הייחודיים שלכם. לבדיקה יש להגיע לאחר שנמנעתם מלהרכיב עדשות מגע - יומיים לפני הבדיקה במקרה של עדשות רכות, לפחות שבוע במקרה של עדשות קשות. אם יש לכם שאלות, חששות, ציפיות, או תהיות - אל תתביישו לשאול, בדיוק בשביל זה מתבצע הייעוץ המקדים. 

ASSUTA LASER

יום הניתוח במרכז אסותא הסרת משקפיים: שלב אחר שלב

בשעה טובה, יום הניתוח הגיע. יש להגיע בשעה היעודה בבגדים נוחים וללא איפור, שממנו יש להימנע כבר ימיים לפני הטיפול. משך השהייה במכון עיניים אסותא צפוי להיות כשעתיים, וזה מתחיל בהליך קבלה משרדי שבו תקבלו גם את כל ההנחיות, האיסורים, ההגבלות ומה כן מותר בימי ההחלמה שלאחר הניתוח. 

כשתורכם להיכנס לחדר הטיפול מגיע, תתקבלו על ידי אחות שתלביש אתכם בחלוק וכובע, תערוך ניקוי יסודי של הפנים וחיטוי של אזור העיניים. טיפות עיניים מאלחשות ירדימו לכם את העין כדי שלא תרגישו שום דבר, טיפות אנטיביוטיות כדי לשמור על העיניים מזיהומים, והלאה - אל מיטת הניתוח להסרת משקפיים. בחדר יהיו איתכם רופא, אחות וטכנאי לייזר, אתם רואים כל הזמן, ובכל רגע הרופא מסביר מה מתבצע. לאחר תיקון הראייה בעין הראשונה מתבצעת הפסקה קצרה ולאחריה ממשיכים לתיקון הראייה בעין השנייה, משהו כמו 30 שניות לכל עין, זה הכל.   

משך כל השהייה בחדר הטיפולים צפוי להיות כ-20 דקות בלבד, תקבלו הנחיות לשימוש בטיפות עיניים, יינתנו לכם עדשות טיפוליות ללא מספר, וייקבע לכם תור להסרתן ולבדיקה ולביקורת רופא. פנו לכם את שאר היום מפעילויות, זה הזמן שלכם להיות בבית ולנוח, כמובן שיש להגיע עם מלווה שייקח אתכם הביתה, וזהו - תתחילו ליהנות מחיים בלי משקפיים, שאותם תוכלו תמיד לתרום. 

מה עוד כדאי לדעת לקראת הסרת משקפיים באסותא אופטיק

ניתוחי לייזר אסותא הסרת משקפיים מתאימים לבני 18 ומעלה שהמספר שלהם לא השתנה בחצי השנה האחרונה לפני פנייתכם לבדיקת ההתאמה. ניתן לנתח מספרים עד 10- לבעלי קוצר ראייה, או 5+ במקרים של רוחק ראייה. אפשר גם בעלי צילינדר עם מספר יציב. ומי לא? מספר שהשתנה בחצי השנה לפני פנייתכם לבדיקת ההתאמה, קרנית דקה מדי, סובלים ממחלות כמו גלאוקומה, קטרקט, ומחלות עיניים נוספות, סוכרת, פסוריאזיס ועוד. תיקון הראייה עצמו הוא לצמיתות, אך הוא לא עוצר תהליכים ושינויים טבעיים בהזדקנות שלנו, כך שייתכנו מקרים שהראייה תידרדר שוב בגיל מאוחר יותר. בחלק מהמקרים, בהתאם למאפיינים האישיים של העין והקרנית שלכם, תיתכן אפשרות לתיקון חוזר. כדאי לדעת שהניתוחים מתאימים לכ-70% מהפונים.

כמה עולה ניתוח להסרת משקפיים באסותא אופטיק

ניתוחי PRK עולים 8,400 שקלים לשתי העיניים וניתוחי Z-LASIK מגיעים ל-11,400 שקלים. יש הנחות משמעותיות במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים - מכבי שלי, כללית מושלם פלטינום, מאוחדת שיא, ולאומית זהב, 4,450 עד 5,353 שקלים לניתוחי PRK, או 6,397 עד  7,654 שקלים לניתוחי Z-LASIK, בהתאם למסלול של קופת החולים שלכם. במקרים של ניתוח בעין אחת יש מחיר מופחת, ובחלק מהמקרים ניתן לבקש ניתוח אצל פרופ׳ אירית בכר או ד״ר איתן לבני בתוספת תשלום. גם במקרים אלה, הביטוחים המשלימים מעניקים הנחות מפליגות על תוספת התשלום. 

אסותא אופטיק- שאלות ותשובות

היכן ניתן לעשות ניתוחי הסרת משקפיים של אסותא אופטיק?

אסותא אופטיק מפעילה 6 מרפאות להסרת משקפיים בלייזר: מכון עיניים אסותא השלום בתל אביב, אסותא מתחם מדספייס בראשון לציון, אסותא אופטיק סניף רעננה, אסותא סניף ירושלים שערי צדק, סניף חיפה אסותא בקניון לב המפרץ, ואסותא מרכז עיניים במרכז כלניות באשדוד. 

מי מבצע ניתוחי לייזר באסותא מכון עיניים?

באסותא אופטיק הרופאים שמבצעים ניתוחי לייזר בעיניים הם מבכירי רופאי העיניים בישראל, בעלי ניסיון עשיר בטיפול במחלות עיניים וכמובן בביצוע ניתוחים לתיקון ראייה. על צוות הרופאים נמנים המנהלת הרפואית פרופ׳ אירית בכר, חברה באקדמיה האמריקאית והאירופאית לרפואת עיניים, ד״ר עדי נחום, ד״ר אנדרו פינק, פרופ׳ איתן לבני, פרופ׳ יואב נחום, ד״ר יוסף בלומנקרנץ, ועוד רופאים רבים וטובים. 

באילו שיטות מבצעים ניתוחי לייזר באסותא אופטיק?

במרכזי אסותא עיניים מבצעים ניתוחי לייזר להסרת משקפיים בשיטת Z-LASIK, ללא מגע של להב סכין בעין, ניתוח שבו שיפור מורגש כבר ביום הטיפול. עבור מי שאינם מתאימים לשיטה זו אך עדיין מתאימים לניתוחי תיקון ראייה, יש אפשרות לניתוח בשיטת TRANS-PRK, שבה הניתוח מתבצע בחלקה החיצוני של הקרנית. שתי השיטות בטוחות עם אחוזי הצלחה גבוהים, אך זמן ההחלמה בשיטת PRK מעט ארוך יותר. 

האם הניתוחים של אסותא הסרת משקפיים מתאימים לכולם?

למרבה הצער, כ-30% מהפונים נמצאים לא מתאימים לניתוח להסרת משקפיים בלייזר. לא ניתן לדעת זאת מראש ולכן יש לתאם בדיקת התאמה. הבדיקה נמשכת כשעה וחצי ובמהלכה נבדקים על ידי אופטומטריסט והרופא המנתח. בתום הבדיקה, שניתנת ללא תשלום או התחייבות, יימסר לכם אם אתם מתאימים לניתוח ובאיזו מהשיטות. 

עוד מידע על הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...