דלג לתוכן

למה כדאי לעשת ביטוח חיות מחמד?

כמה היינו רוצים שלכלב או לחתול שלנו, הייתה קופת חולים ציבורית שגובה רק דמי חברות ומסבסדת את כל הטיפולים, האשפוזים ועוד (ממש כמו אצלנו בני האדם). אבל לא כך העניין, וכל פרוצדורה שעוסקת בבעלי החיים יכולה להגיע לסכומים שלא ניתן לעמוד בהם בקלות. בשל כך, בשנים האחרונות הפך ביטוח חיות המחמד לפופולרי, בסקירה הבאה נחשוף בפניכם האם זה משתלם?

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בביטוח לכלב או לחתול?

רוב האנשים שבבעלותם חיית מחמד, רואים אותה כיותר מרק 'חיה', אלא, בת בית וחלק בלתי נפרד מהתא המשפחתי, אבל, לעיתים העלות של הטיפול בחיה במידה והיא נפצעה או חלתה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ולמרות כל האהבה לא כולם יכולים לעמוד בהוצאות שכאלה. כיום יש פתרון לעניין בצורת ביטוח חיות מחמד, זהו סוג של כיסוי ביטוחי לבעלי חיות מחמד הנועד לסייע בהפחתת העלות של טיפול וטרינרי (לא רק) והוצאות נלוות אחרות. 

מומלץ לשקול בשלב מוקדם את העניין של הביטוח שכן, לרוב ניתן לבטח רק בטווח גילאים ספציפי של חיית המחמד. הנה כמה סיבות מפורטות ויתרונות שאולי יעזרו לכם להחליט על רכישת ביטוח לחיות המחמד:

מחלות ופציעות בלתי צפויות: חיות מחמד יכולות לחלות או להיפצע באופן בלתי צפוי, דבר הדורש טיפול וטרינרי יקר. עם ביטוח חיות מחמד, בעלי חיות מחמד יכולים להימנע מהצורך לשאת בעלות של טיפולים כאלה מכיסם, כך למשל, אם נדרש לבצע לכלב או לחתול ניתוח חירום, ביטוח חיות מחמד יכול לכסות חלק ניכר מהעלות, ולהפחית את הנטל הכספי על הבעלים. במקרה של מוות מוקדם, ישנם ביטוחים שמעניקים פיצוי כספי לפי הערכת שווי של בעל החיים (גזעי, מעורב וכו').

תוצאות בריאותיות טובות יותר: ביטוח חיות מחמד מאפשר למי שבבעלותו חיה, להרשות לעצמו לספק לחיית המחמד שלו את הטיפולים הדרושים מבלי להתפשר על איכות או לקבל החלטות פיננסיות קשות. לא לסרב לטיפול מונע קבוע שיכול לעזור לתפוס בעיות בריאות פוטנציאליות מוקדם ולהפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות חמורות ויקרות יותר בעתיד. כל אלה מובילים לתוצאות בריאותיות טובות יותר עבור בעל החיים ולאריכות ימים. 

חיסכון בעלויות: בטווח הארוך, ביטוח חיות מחמד יכול לחסוך כסף לבעלים מכיוון שהם לא יצטרכו לשלם מכיסם על חשבונות וטרינרים בלתי צפויים, שיכולים להצטבר עם הזמן. יתרה מכך, חלק מהפוליסות לביטוח חיות מחמד מכסות גם טיפול שוטף, כגון חיסונים ובדיקות, מה שיכול לעזור לחסוך כסף בהוצאות הרגילות הללו. 

ביטוח צד ג': כיסוי ביטוחי זה נועד למקרים בהם בעל החיים גורם לנזק רפואי או לרכוש של צד אחר כמו למשל: תקיפת כלבים. מדובר כאן על כיסוי הוצאות משפטיות וטיפולים רפואיים.

כיסוי הניתן להתאמה אישית: פוליסות ביטוח חיות מחמד מציעות לרוב מגוון אפשרויות כיסוי, כולל רמות שונות של כיסוי והשתתפות עצמית, המאפשרות לבעלי חיות מחמד להתאים את הפוליסה שלהם לצרכים ולתקציב הספציפיים שלהם. זה עוזר למצוא את האיזון הנכון בין עלות וכיסוי ומבטיח שיש להם את רמת ההגנה הנכונה עבור חיית המחמד שלהם.

תהליך תביעות קל: לרוב פוליסות הביטוח לחיות מחמד יש תהליך תביעה קל, המאפשר להגיש תביעה במהירות ובקלות ולקבל החזר עבור הוצאות מכוסות. זה עוזר לבעלי חיות מחמד לקבל את התמיכה הפיננסית שהם צריכים, כשהם צריכים אותה, בלי צורך לבצע פעולות רבות ולהיגרר להליך ארוך, מייאש ומתסכל. 

כמכלול, ביטוח חיות מחמד מספק שקט נפשי לבעלי חיות מחמד שיכולים להיות רגועים בידיעה שהם מוכנים לחשבונות בלתי צפויים, מה שמאפשר להם להתמקד במתן הטיפול הטוב ביותר עבור חיית המחמד, ללא לחץ כלכלי ובידיעה שיש להם 'גב' מחברת הביטוח. תנאי הביטוח משתנים מחברה לחברה וכך גם טווח הגילאים של החיה או הגזע שלה (יש חברות שלא מבטחות גזעים מסוימים), לכן מומלץ לבדוק מוקדם ככל הניתן על אפשרויות הביטוח השונות לחיה האהובה שבבעלותכם.

מעוניינים בביטוח לכלב או לחתול? מלאו פרטים ונציג ביטוח חיות מחמד יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

אולי יעניין אותך גם:

כך תטפלו בחיית המחמד שלכם: 6 טיפים לחיים מאושרים

גידול חיית מחמד מכניס הביתה הרבה חום, אהבה ברמות בלתי ניתנות להסבר, ואין-ספור רגעים משעשעים, אבל טיפול בכלב או בחתול מצריך השקעה כדי להבטיח חיים...

ביטוח בריאות לחיות מחמד

ביטוח לכלבים: המדריך לביטוח חיות מחמד. הוצאות הבריאות על הכלבים שלנו יכולות להגיע לאלפי שקלים בטיפול אחד. כדי שלא ניקלע לבור כלכלי, חלק מחברות הביטוח...