דלג לתוכן

כמה עולה MRI פרטי?

בדיקת MRI היא אחת הדרכים היעילות ביותר לאבחון מחלות שונות ופגיעות באיברים פנימיים. הבדיקה כלולה בסל הבריאות בהשתתפות עצמית בלבד, אך זמן ההמתנה עלול להגיע לשבועות ואף חודשים. בדקנו מה קורה אם צריכים MRI דחוף, היכן ניתן לעשות בדיקות באופן פרטי, מה זמן ההמתנה לפענוח הבדיקה, ומה המחיר של MRI פרטי

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מעוניין/ת בבדיקת MRI פרטית בטורקיה?

בדיקת MRI היא בדיקת דימות בעזרת תהודה מגנטית. הבדיקה עושה שימוש בשדה מגנטי ובגלי רדיו וכך מאפשרת ליצור תמונה של העצמות, האיברים הפנימיים, והרקמות. הבדיקה ללא קרינה מייננת, כלומר היא בטוחה גם עבור ילדים ונשים בהריון. מכשיר ה-MRI סורק את האזור או האזורים שאותם יש לבדוק וכך ניתן לאבחן את המצב הרפואי בדיוק גבוה. 

איפה אפשר לעשות בדיקת MRI

בדיקת MRI היא שירות רפואי שכלול בסל הבריאות, המשמעות היא שאתם יכולים לעשות את הבדיקה בהשתתפות עצמית מינמילית רבעונית כפי שקובעת קופת החולים שבה אתם מבוטחים. בכל קופה התהליך מעט שונה, אך יש מספר מאפיינים משותפים. ראשית, עליכם לקבל הפניה לבדיקת MRI מהרופא או הרופאה שמטפלים בכם. לאחר מכן עליכם לשלוח את ההפניה באמצעות האתר או האפליקציה של קופת החולים, או לגשת למשרדי הקופה הקרובים אליכם בשעות הפעילות. הטופס יועבר לאישור הנהלת המחוז וזמן ההמתנה נע בין שלושה ימים לשבוע.

אם בקשתכם אושרה, יונפק עבורכם טופס התחייבות - טופס 17. בחלק מקופות החולים עליכם ליצור קשר עם מכון דימות שבהסכם עם הקופה, ובחלקן הספק ייצור איתכם קשר בהתאם למחוז שאליו אתם משויכים. מכיוון שמדובר בספקים חיצוניים, התור לא נקבע באמצעות מוקד השירות של קופת החולים אלא במוקד המידע וזימון התורים של המכון עצמו. 

שימו לב, הכיסוי יינתן רק במכוני דימות שעובדים עם קופת החולים שלכם ולא בכל מכון דימות בארץ בכל בתי החולים. המשמעות היא שגם אם יש תור פנוי במקום קרוב למקום מגוריכם, ייתכן שתאלצו להרחיק ולהמתין זמן ממושך יותר. מיעוט מכוני הדימות בישראל והעובדה שלא כולם פתוחים בפני כל המבוטחים של כל קופות החולים מובילים לכך שתיתכן המתנה ארוכה עד לתור פנוי עבורכם, המתנה שיכולה להימשך בין שבועות ארוכים למספר חודשים. 

ומה קורה אם צריכים בדיקת MRI דחופה?

הפניות לבדיקת MRI ניתנות לצורך בדיקה ואבחנה של מצבים רפואיים רבים, חלקם מורכבים, וחלק מהמצבים הללו אפילו קשורים לסכנת חיים. בין היתר, בדיקת MRI נועדה לאבחון מצבים אורתופדיים כמו בלטים ופריצות דיסק, שינויים מבניים בעמוד השדרה, כלי דם פגומים, וגידולים סרטניים. בדיקות MRI באזור המוח נועדו לאבחן מחלות כמו טרשת נפוצה, לאשש או לשלול גידולים במוח, חבלות במוח, ועוד. מובן שבחלק ניכר מהמצבים הללו אין למטופל חודשים ואף לא שבועות להמתין עד לתור פנוי ויש צורך בבדיקה דחופה. 

במצבים כאלה ניתן להזמין בדיקת MRI פרטית. תור כזה נקבע במסגרת שירותי הרפואה הפרטית, בתשלום פרטי של הנבדק או הנבדקת, ולכן כל מכוני הדימות בכל הארץ נותנים את השירות ללא קשר להסכמים עם קופות החולים. ישנן מספר חברות שפועלות בתחום ניהול התורים ובעזרת השירות שלהן ניתן לקבוע תור עד שלושה ימים מיום ההזמנה, ולעיתים אף מהיום למחר. 

MRI פרטי בטורקיה 

אכן קראתם נכון, יש עוד אופציה לבדיקת MRI מלבד למה שיש בארץ, בדיקת MRI פרטית בטורקיה. ארגון הנסיעה, כולל הטיסות, הסעות עם נהג פרטי ותיאום הבדיקה נעשה ע"י חברת דיזנהאוז מדיקל שמלווה אתכם לאורך כל הדרך. כל התהליך של הבדיקה כולל הטיסה, ההסעות והחזרה לישראל נעשה ביום אחד בלבד, משעות הבוקר עד הלילה, כאשר הבדיקה עצמה נעשית בבית החולים היהודי "אור חיים" שבאיסטנבול. התיאום וארגון של טיסה לבדיקת MRI בטורקיה נעשה תוך ימים בודדים. לאחר ביצוע MRI בטורקיה תקבלו את הדיסק עם הבדיקה במקום. במידה ותרצו גם פענוח מלא באנגלית (כרוך בתוספת תשלום), תקבלו אותו למייל עד כעשרה ימים ממועד ביצוע הבדיקה.

כמה עולה MRI פרטי

טווח מחיר MRI פרטי רחב מאוד ויכול לנוע בין 2,500 ל-7,500 שקלים. המחיר תלוי בשורה ארוכה של גורמים, כמו למשל באיזה מכון MRI נעשית הבדיקה, האם יש צורך להזריק גם חומר ניגודיות או לא, האם הבדיקה נעשית בטשטוש או כשהנבדק במצב ער, האם יש צורך גם בפענוח מהיר או לא, האם יש צורך בחוות דעת שנייה, ועוד. אל דאגה, התור ייקבע רק אחרי שיובהר לכם בדיוק כמה עולה MRI פרטי ותסכימו על תנאי התשלום. ברוב המקרים ניתן לפרוס את התשלומים בכרטיס אשראי ואם יש לכם ביטוח בריאות פרטי באחת מחברות הביטוח, ייתכן שתקבלו החזר על התשלום עבור בדיקת MRI פרטית. 

פענוח MRI פרטי

בואו נחזור רגע לבדיקות MRI במסגרת הרפואה הציבורית. אחרי שהשגתם סוף סוף תור והגעתם לבדיקה, כעת יש להמתין לפענוח שלה. פענוח הבדיקה נעשה על ידי רדיולוגים שיכולים להבין כל פרט קטן שהם רואים בצילומי הדימות וכך לאבחן את מצבכם כדי לתת לו טיפול ראוי. לכן, חשוב מאוד להשקיע בפענוח ולוודא שאת הבדיקה מפענח רדיולוג מומחה ספציפית לאזור הנבדק. אם הפענוח יהיה שגוי, כל תהליך הטיפול יהיה פגום ועלול להיגרם נזק בריאותי. הבדיקה עצמה חסרת משמעות אם הפענוח לא תקין, כלומר חשוב מאוד לקבל אבחנה מדויקת. 

כתוצאה מכך, פעמים רבות קורה שעוברים ימים ארוכים ואף מספר שבועות עד שהבדיקה שלכם מגיעה לאבחנת רופא ואתם מקבלים את התוצאות. זמן ההמתנה יכול להימשך גם שלושה שבועות ויותר. כשאתם מחליטים לעשות בדיקת MRI פרטית, אתם יכולים לבחור להוסיף שירות של פענוח באופן פרטי שמקצר את זמן ההמתנה לעד שלושה ימים, ובחלק מקרים אף מהיום להיום. בחלק מהחברות גובים תשלום נוסף ובחלקן הוא כלול במחיר MRI פרטי. 

מחיר MRI פרטי בטורקיה 

מחיר בדיקת MRI פרטית בטורקיה, כולל טיסות והסעות עולה 2,300 ש"ח. בנוסף, מלבד לקבלת סקירת ה- MRI בדיסק, ניתן לקבל גם פענוח מלא באנגלית בתוספת של $100. הפענוח מתקבל לתיבת הדואר האלקטרוני עד כעשרה ימים לאחר ביצוע הבדיקה. 

האם צפויים טיפולים נוספים לאחר הבדיקה?

בדיקת MRI נועדה לצורך אבחנת מצבים רפואיים שונים, והאבחנה עלולה להיות קשה לעיכול, כמו גידולים סרטניים, מומים, מחלות דלקתיות, פריצות דיסק, ועוד. הרדיולוג שפענח את הבדיקה יעביר את תוצאותיה לרופא המפנה, והרופא שמטפל בכם יחליט על טיפולי המשך או על הפניה לרופא מומחה אחר בהתאם לבעיה שהתגלתה. לא תמיד ממצאים שאינם תקינים מצביעים על בעיה כלשהי ובחלק מהמקרים גם לממצאים לא תקינים אין משמעות רפואית. במקרים שבהם החשש נשלל, תופנו לטיפולים אחרים כדי לשפר את מצבכם הבריאותי בהתאם להחלטת הרופא או הרופאה שלכם. 

 MRI פרטי מחיר

מה עוד חשוב לדעת על בדיקת MRI

בחלק מהמקרים תתבקשו ללבוש חלוק בזמן הבדיקה. במהלך הבדיקה תשכבו על מיטה שתוכנס לתוך טבעת דמוית מנהרה, ועליכם לשכב ללא תזוזה לאורך כל הבדיקה. זה עלול להיות לא פשוט, אבל כדי שהתוצאות יהיו מדויקות יש להחזיק מעמד כל הבדיקה, 30-45 דקות. 

הבדיקה אינה כואבת והיא נעשית ללא הרדמה. אם אתם סובלים מקלאוסטרופוביה, יש לספר על כך לצוות המכון בעת קביעת התור כדי לשקול לערוך את הבדיקה תחת טשטוש. אם ניתן לכם חומר ניגוד, ייתכן שתרגישו כאב קל מאוד בזמן החדרת המחט כמו בכל דקירת חיסון או זריקה. אם הבדיקה נעשתה ללא טשטוש תוכלו לחזור לשגרת היום שלכם מיד לאחריה, כולל נהיגה. אם הבדיקה נעשתה תחת טשטוש או שימוש בתרופות הרגעה, תחושו ישנוניות למספר שעות ואסור לכם לנהוג ביממה הבאה. 

נזכיר שוב, אין פעולת קרינה מייננת, והנבדק, ובמקרה הזה הנבדקת נמצאים בשדה מגנטי, כך שאין סכנה גם לנשים בהריון. 

מחיר MRI פרטי לעומת קופות החולים

כמו כל שירות פרטי, גם מחיר בדיקת MRI פרטית גבוה יותר בהשוואה לאגרה הרבעונית שנגבית בקופת החולים, אך יש לכך יתרונות שאי אפשר לשים עליהם תג מחיר:

בדיקה מהירה: אין כמעט זמן המתנה לבדיקת MRI פרטית וברוב המקרים ניתן למצוא תור פנוי תוך 72 שעות מרגע הפנייה שלכם. בחלק מהמקרים ייתכן גם תור מהיום למחר, זאת בהשוואה לשבועות ואף יותר מחודש לבדיקת MRI רגילה. אם אתם סובלים מכאבים או צריכים אבחנה למצב חמור, אתם לא רוצים לחכות את זמן ההמתנה הממושך.   
פענוח מהיר: בגלל מחסור בתקנים תיתכן המתנה ממושכת גם לפענוח, בין שבוע לשלושה שבועות לאחר הבדיקה. המשמעות היא עיכוב נוסף בקבלת הטיפול, ואת העיכוב הזה ניתן למנוע באמצעות הזמנת פענוח MRI פרטי. 

אם יש ברשותכם ביטוח בריאות פרטי, בדקו את הכיסויים שלכם וייתכן בהחלט שחלק נכבד מעלות הבדיקה תוחזר לכם במסגרת זו. מחיר MRI פרטי מקצר את הזמן מרגע ההפניה ועד זמן קבלת הטיפול מחודשים לפחות משבוע, זמן שעשוי להיות יקר מאוד כדי להתחיל לטפל במצב הרפואי שגורם לסבל ולכאב. זאת בנוסף להפחתת המתח שבו אנו שרויים מהרגע שמתעורר חשד למשהו ועד לקבלת התוצאות.

מתעניינים בבדיקת MRI פרטית בטורקיה? לחצו כאן ונציג יצור עמכם קשר בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מחירי MRI פרטי- שאלות ותשובות

מדוע צריך בדיקת MRI פרטית?

בדיקת MRI נועדה לאבחון מצבים רפואיים מורכבים שחלקם קשור לסכנת חיים. בחלק ניכר מהמצבים האלה ההמתנה שנדרשת במסגרת הרפואה הציבורית מעכבת מתן טיפול שצריך להינתן מיידית. כשיש צורך באבחנה דחופה בדיקת MRI פרטית יכולה למצוא תור בטווח של עד שלושה ימים מרגע הפנייה בהשוואה למספר שבועות או חודשים דרך קופת החולים. 

כמה עולה MRI פרטי?

טווח המחירים של הבדיקה רחב, הוא מתחיל באזור ה-2,500 שקלים ויכול להגיע לכמה אלפים. ככל שהדרישות מורכבות יותר המחיר יעלה, כמו למשל הזרקת חומר ניגודיות, בדיקה בטשטוש, צורך בחוות דעת שנייה, וכמובן המחיר הנהוג במכון הבדיקה שבו נמצא עבורכם התור. 

MRI פרטי מחיר - ומה בנוגע לפענוח?

ניתן להזמין שירות של פענוח מהיר בנוסף לבדיקה. הפענוח מבוצע על ידי רדיולוגים וזמן ההמתנה לאחר הבדיקה יכול להגיע לשבוע עד שלושה שבועות. הזמנת פענוח מהיר מקצרת את הזמן הזה לעד שלושה ימים, ובחלק מהמקרים תינתן תשובה מהיום למחר. 

האם יש החזרים מביטוח הבריאות?

בדיקת MRI פרטית אינה כלולה בביטוחים המשלימים של קופות החולים, אך ייתכן שמגיע לכם החזר במסגרת ביטוח בריאות פרטי. יש לפנות לסוכן הביטוח שלכם או למוקד של חברת הביטוח ולבדוק אם הבדיקה מכוסה ומה גובה ההחזר. 

MRI פרטי - חברות בתחום

MRI פרטי - השוואה >

MRI פרטי בטורקיה- חברות בתחום

MRI פרטי - השוואה >

MRI פרטי - סקירות בתחום

MRI פרטי: בדיקה ופיענוח מהיר

כיצד ניתן לקבל תור ופענוח בדיקת MRI מהירים? מה היתרונות של בדיקת MRI, באיזה מכונים בישראל ניתן לבצע MRI פרטי? מי הרופאים המובילים בתחום, וכמה זה...