דלג לתוכן

3 טיפים לבחירת ביטוח סיעודי

מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח סעודי, אך מתלבטים באיזו פוליסה לבחור? בחירה נבונה בביטוח סיעודי תשתלם לכם גם היום, ובייחוד בעתיד, במידה ותמצאו עצמכם או את יקירכם במצב סיעודי בו יש לממש את הפוליסה. אספנו עבורכם שלושה טיפים לבחירת הביטוח הסיעודי המשתלם והמתאים לכם ביותר.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

עלות חודשית ושינויים בתעריפים

חשוב לבדוק מה גובה הפרמיה החודשית שתתבקשו לשלם, מה גובה הפיצוי המובטח לכם בעבורה, והדרך בה התשלום מתבצע. שימו לב לשינויים שאמורים לחול לאורך חיי הפוליסה. כיוון שעל פי רוב אנשים צעירים אינם זקוקים לטיפול סיעודי, גובה הפרמיה בדרך כלל עולה ככל שגילו של המבוטח עולה. בדקו בכל חברה מה העלייה הצפויה בפרמיה לאורך השנים.

הגדרות והחרגות

כדי שאדם ייחשב סיעודי, הוא צריך לעמוד בקריטריונים של חברת הביטוח, קריטריונים אלו כוללים מוגבלויות בביצוע פעולות יומיומיות כמו קימה מהמיטה ושכיבה, עשיית צרכים, אכילה ושתייה ועוד. גם תשושי נפש הזקוקים להשגחה צמודה נחשבים סיעודיים. כל חברת ביטוח המעניקה ביטוח סיעודי קובעת את התנאים המזכים אדם בכיסוי הביטוחי. ערכו השוואה בין החברות השונות, ובדקו מה הם התנאים להגדרת אדם סיעודי בכל אחת מהפוליסות, בחרו בפוליסה שמתאימה לכמה שיותר מצבים מהם אתם חוששים, ובזו שנראית מתאימה לכמה שיותר תרחישים עתידיים אפשריים. בנוסף, כדי שלא תתאכזבו ברגעים הקשים בהם אתם זקוקים לסיוע, תנו דעתכם על ההחרגות בכל פוליסה, הקובעות באילו תנאים מבוטח לא יהיה זכאי לכיסוי, וכן לתקופת ההמתנה הנדרשת כדי שמבוטח יהיה זכאי לפיצוי.

תוקף ואופי הכיסוי

ברוב המקרים, פוליסת ביטוח סיעודי מעניקה כיסוי למספר שנים מוגבל, נדיר למצוא פוליסות המעניקות כיסוי ביטוחי לכל אורך חייו של מבוטח שהפך סיעודי. הרפואה בת זמננו מאפשרת להאריך חייהם של חולים סיעודיים למספר שנים רב יותר מבעבר, ככל שחייו של חולה סיעודי נמשכים מספר שנים רב יותר, כך עולה החשש שתוקף הביטוח הסיעודי יפוג בעוד המבוטח חי. חשוב לבדוק את מספר השנים בהן המבוטח יהיה זכאי לתגמולים מן הפוליסה. כמו כן, פוליסות ביטוח שונות מעניקות תגמולים בעלי אופי שונה, חלקן מעניקות קצבה חודשית ללא צורך בהוכחת הוצאות, חלקן מבטיחות כיסוי הוצאות כנגד חשבוניות, חלקן מעניקות למבוטח שירותים נדרשים וכן הלאה. חשוב לבדוק אילו כיסויים מעניקה לכם כל פוליסה, ובאילו תנאים, וכמה ניירת ובירוקרטיה יידרשו מכם בכל חברה כדי שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם.

עתיד בטוח

במדינה בה תוחלת החיים הממוצעת היא למעלה מ 80 שנה, ביטוח סיעודי הוא מצרך הכרחי. מי שמוצא עצמו במצב סיעודי בישראל לא יכול להתקיים בכבוד מקצבאות הביטוח הלאומי, ולכן מומלץ לכל אדם לרכוש ביטוח סיעודי מתאים. ניתן לרכוש ביטוח סיעודי בסיסי דרך קופת החולים שלך, המעניק תנאים זהים לכל מבוטח, או להגדיל לעשות, ולרכוש פוליסת ביטוח סיעודי בחברה פרטית. השוו את סעיפי הפוליסות השונות, כך שתוכלו לבצע החלטה מושכלת, ולבחור בפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם. והעיקר שתזכו לבריאות ואריכות ימים.