דלג לתוכן
בנק הדואר: פתיחת חשבון בנק הדואר בלי מינוס ועם עמלות נמוכות

בנק הדואר: פתיחת חשבון בנק הדואר בלי מינוס ועם עמלות נמוכות

בנק הדואר מתאים למי שמחפש שירותים בנקאיים מצומצמים, בלי הוצאות שנערמות על כרטיס האשראי וללא מינוס שמכביד על הנפש. השירותים כוללים חשבונות עו"ש פרטיים ועסקיים, העברת כספים, הפקדות ומשיכות, הנפקת צ'קים, שירותי המרת מטבע זר לכלל הלקוחות, העברות מידיות לחו"ל, קבלת כספים מחו"ל ללא עמלה, וכרטיסי אשראי נטענים במגוון מטבעות

בנק הדואר הוא בנק ייחודי בענף הבנקאות הישראלית. הבנק מציע שירותים כלכליים ובנקאיים מצומצמים מאוד בהשוואה לבנקים אחרים, והוא מספק את שירותיו ללקוחות פרטיים, לקוחות עסקיים, וגופים ממשלתיים. סניפי דואר ישראל הם סניפי בנק הדואר, ובדומה לשאר שירותי הדואר, בנק הדואר כפוף לפיקוח משרד התקשורת והוא חברה בע"מ בבעלות ממשלתית. בימים אלה, מתקיימים הליכים להפרטת בנק הדואר במסגרת תוכנית ההפרטה של דואר ישראל. 

בנק הדואר חשבון פרטי

כל אדם יכול לפתוח חשבון עו"ש בבנק הדואר. לשם כך, יש להגיע לאחד ממאות סניפי הדואר הפרוסים בכל רחבי הארץ, עם תעודת זהות. לאחר מילוי טופס הצטרפות, ייפתח החשבון, ותוכלו להתחיל להשתמש בשירותי בנק הדואר. שירותי הבנק כוללים העברות בנקאיות, הוראות קבע, הרשאות לחיוב חשבון, הפקדות ומשיכות מזומן וצ'קים, תשלום חשבונות, ותשלומי שוברים. שימו לב! בנק הדואר לא מאפשר מסגרת אשראי למשיכת יתר, כלומר ניתן לבצע פעולות רק בהתאם לכסף הזמין שברשותכם, למעט שירות חריגה זמנית. שירות חריגה זמנית מאפשר ירידת הוראות קבע מבלי להחזירן אם יש חריגה זמנית, והוא כרוך בתשלום. 

כמה עולה חשבון בבנק הדואר?

עד ינואר 2023 בנק הדואר היה ידוע בכך שחשבון העו"ש אינו כרוך בעמלות, אולם אז, כחלק ממה שהוגדר על ידי הנהלת הבנק "שינוי אסטרטגי ועסקי נרחב בדואר ישראל ובבנק הדואר", הוחלט לחייב בעמלות על חלק מהשירותים. הנה העמלות העיקריות לניהול חשבון פרטי בבנק הדואר:

סוג עמלהסכום לחיוב בשקליםמתי נגבית
פתיחת חשבון60חד פעמית בפתיחת החשבון
דמי ניהול חשבון פעיל6.90מדי חודש
דמי ניהול חשבון לא פעיל6.90מדי חודש
חיוב הרשאות לחיוב חשבון1.70בסוף חודש, 1.70 כפול מספר החיובים
הזמנת פנקס צ'קים9עבור 25 צ'קים
הפקדת צ'ק באנשב5.90בזמן ההפקדה
הפקדת צ'ק באפליקציה1.70בזמן ההפקדה
הפקדת מזומן6.50בזמן ההפקדה
משיכת מזומן בקופה6.50בזמן המשיכה
משיכת מזומן בצ'ק עצמי2.22בזמן המשיכה

בנק הדואר מט"ח

בנק הדואר מאפשר המרת מט"ח לקראת נסיעה לחו"ל בשערים אטרקטיביים, עם הטבת שער בהמרת 800 אירו, דולר או ליש"ט ומעלה. את החלפת המט"ח ניתן לעשות בסניפי בנק הדואר או להזמין ולאסוף בנתב"ג מדוכן בנק הפועלים לפני העלייה למטוס. ניתן גם להזמין תור מראש לאיסוף מסניף בנק הדואר, ללא המתנה בתור. את החלפת המט"ח ניתן לבצע במזומן או בכרטיס אשראי ישראכרט, אמריקן אקספרס, מקס, ויזה כאל ודיינרס, ייתכן שחברת האשראי תחייב בעמלה. 

לקוחות שפתחו חשבון עו"ש בבנק הדואר, יכולים לפתוח חשבון מט"ח בבנק הדואר, ללא עלות דמי פתיחת חשבון נוסף. נדגיש, לא ניתן לפתוח חשבון מט"ח ללא חשבון עו"ש בבנק הדואר. 

העברת מט"ח לחו"ל באמצעות ווסטרן יוניון: בנק הדואר מאפשר לבעלי חשבון בנק הדואר להעביר כספים לחו"ל היישר מהחשבון, ללא הצורך בהגעה לסניף. גובה העמלה משתנה בהתאם לסכום, ומוצעות הנחות בגובה העמלה ובשער למבצעים את השליחה דרך אפליקציית בנק הדואר. העברת מט"ח בנק הדואר בדרך זו זמינה למקבל הכסף באופן מידי. 

העברת מט"ח לחו"ל באמצעות שירות יורוג'ירו: שירות המיועד עבור לקוחות פרטיים המעוניינים לשלם שכר לימוד לאוניברסיטאות בחו"ל, העברת כספים לחברים או בני משפחה, מקדמות עבור נופש בחו"ל ומנגד על דוחות תנועה בחו"ל, וכן עבור תשלום על ייבוא סחורה מחו"ל או כספים ליצואנים. ההעברה מתקבלת אצל המוטב תוך ארבעה ימי עסקים. העמלות משתנות בהתאם לגובה הסכום המועבר ולפי בחירתכם - האם אתם מעוניינים לשלם את כל העמלות והמוטב יקבל את סכום ההעברה כפי שקבעתם (נקראת עמלת OUR), או שאתם משלמים עמלה מופחתת והבנקים המתווכים גובים מהמוטב עמלות בהתאם לשיקול דעתם (נקראת עמלת BEN). קבלת תשלום מבנק בחו"ל לחשבון בנק הדואר בארץ אינה כרוכה בעמלה. 

הנה העמלות הכרוכות בשירותי המרת מט"ח בנק הדואר: 

קנייה או מכירת מט"ח במזומןללא עמלהשער ההמרה נקבע לפי שער בנק הדואר
קניית מט"ח באשראיללא עמלה של בנק הדוארשער ההמרה נקבע לפי שער בנק הדואר, ייתכן שחברת האשראי תחייב בעמלה
פתיחת חשבון מט"חללא תשלוםרק לבעלי חשבון עו"ש בבנק הדואר
העברות כספים לחו"ל באמצעות ווסטרן יוניוןהחל מ- 13$ ועד 47$ לפי הסכום המועבר עד 1000$מעל 1000$ יש לפנות לאנשב
העברות כספים לחו"ל באמצעות שירות יורוג'ירו- OURהחל מ- 28$ עד 55$ ללקוחות כל הבנקיםהחל מ- 23$ עד 50$ לבעלי חשבון בנק הדואר
העברות כספים לחו"ל באמצעות שירות יורוג'ירו- BENהחל מ- 15$ עד 35$ ללקוחות כל הבנקיםהחל מ- 12$ עד 35$ לבעלי חשבון בנק הדואר
קבלת כספים מחו"ל לחשבון בנק הדוארללא תשלום 

כרטיס אשראי בנק הדואר

כבנק שלא מאפשר להיכנס למינוס, לא ניתן להזמין כרטיס אשראי בנקאי עם חיוב חודשי כנהוג בבנקים אחרים. שתי האפשרויות העומדות לרשותכם הן כרטיס ישראכרט דירקט, או כרטיס נטען בנק הדואר.

כרטיס אשראי בנק הדואר ישראכרט דירקט: כרטיס לחיוב מיידי, כלומר בכל פעם שאתם מבצעים פעולה בכרטיס, הסכום יורד מהחשבון. אם אין מספיק כסף בחשבון שלכם, העסקה לא תאושר. הכרטיס כרוך בתשלום דמי כרטיס חודשיים ובתוספת עמלת משיכת מזומן. ניתן לשלם בכל מקום המכבד כרטיסי ישראכרט ולמשוך בכל מכשיר המכבד כרטיסי ישראכרט. ניתן גם לבצע רכישות באתרים ישראלים. 

בנק הדואר כרטיס נטען: בנק הדואר מציע מגוון כרטיסים נטענים, כמו למשל כרטיס מאסטרקארד פרמיום הנטען בשבעה מטבעות שונים, ויזה נטען בדולרים, כרטיס ויזה מולטיקארד למספר מטבעות זרים, וכרטיס מאסטרקרד לשקלים, אירו וליש"ט. בנוסף, ניתן לרכוש כרטיס אנונימי למתנות. מכיוון שמדובר בכרטיסים נטענים, אין צורך בניהול חשבון בנק.

שירותים דיגיטליים ואפליקציה של בנק הדואר

עד לאחרונה, בנק הדואר לא עמד בשורה אחת עם הבנקים האחרים בכל מה שקשור לדיגיטל, אולם לאחרונה, באמצעות אפליקציה של בנק הדואר ואתר בנקאות ביתית, ניתן לבצע יותר פעולות ללא הגעה לסניפים. כיום ניתן לבצע שורה של פעולות עו"ש ובהן הצגת התנועות בחשבון, צפייה בריכוז יתרון כולל מטבע ישראלי ומט"ח, סיכום יתרות חובה וזכות, העברות כספים לחשבונות בארץ ובחו"ל, ועוד. כיום, האפליקציה של בנק הדואר מאפשרת גם הפקדת צ'קים לחשבון, הזמנת פנקסים, הצגת צ'קים שחויבו, אפשרות לביטול צ'קים, הטענת כרטיס חיוב ניתן, הצגת נתוני חריגה זמנית, וקבעת שערי מט"ח. 

*התעריפים שצוינו נכונים לאפריל 2024

בנק הדואר- שאלות ותשובות

אילו שירותים קיימים בחשבון עו"ש בנק הדואר?

בנק הדואר מציע שירותים כמו העברות בנקאיות, הוראות קבע, הרשאות לחיוב חשבון, הפקדות ומשיכות מזומן וצ'קים, תשלום חשבונות, ותשלומי שוברים לרשויות. בנוסף, ניתן להצטרף לכרטיס אשראי בנק הדואר ישראכרט דירקט, בתשלום דמי שימוש חודשיים ועמלת משיכה.

כמה עולה פתיחת חשבון בבנק הדואר ועמלות ניהול החשבון?

פתיחת חשבון בנק הדואר כרוכה בתשלום חד פעמי של 60 שקלים ללקוחות פרטיים. בנוסף, נגבים דמי ניהול חודשיים בגובה 6.90 שקלים לחשבון עו"ש פרטי פעיל,  ו-6.90 שקלים לחשבון עו"ש פרטי לא פעיל.

אילו שירותי מט"ח מציע בנק הדואר?

בנק הדואר מאפשר המרת מטבע זר לקראת נסיעה לחו"ל בשערים אטרקטיביים, עם הטבות לממירים סכומים גבוהים מ-800 אירו, ליש"ט, או דולר. ההמרה נעשית בסניפי בנק הדואר עם אפשרות להזמנת תור מראש, או בהזמנה מט"ח מראש ומסירתו בנתב"ג לפני העלייה למטוס בדוכן בנק הפועלים. ניתן לבצע את העסקה גם בכרטיס אשראי. 

אילו שירותים דיגיטליים ניתן לבצע באמצעות האפליקציה של בנק הדואר?

באפליקציה של בנק הדואר ניתן לבצע פעולות כמו הצגת התנועות בחשבון, צפייה בריכוז יתרות במטבעות שונים, העברת כספים לחשבונות בארץ ובחו"ל, הפקדת צ'קים לחשבון, הזמנת פנקסי צ'קים, הצגת צ'קים שחויבו, ביטול צ'קים, הטענת כרטיס ישראכרט דירקט ועוד.

אולי יעניין אותך גם:

חשבונות בנק בישראל

בין הוראות הקבע, תשלומי החשבונות, הפלוס, המינוס, קווי האשראי, והיום הנכסף שבו המשכורת נכנסת - כמעט כל אחד ואחת מאיתנו חייבים חשבון בנק. איך יודעים...

פתיחת חשבון בנק: מדריך עם כל מה שחשוב לדעת

מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק, מי זכאי לפתוח חשבון בנק, האם לבנק מותר לסרב לפתיחת חשבון, מתי אפשר לפתוח חשבון אונליין, באילו מקרים חייבים להגיע...