דלג לתוכן
בנק מזרחי טפחות: פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות

בנק מזרחי טפחות: פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות

בנק מזרחי טפחות מציע מגוון חשבונות- Priority, מנהלים, שכירים, מתחתנים ועוד, עם הטבות משתנות בחשבון העו"ש ומועדון הטבות מזרחי טפחות. השירותים הפיננסיים המקיפים כוללים הלוואות, כרטיסי אשראי, פיקדונות והשקעות, ושלל כלים דיגיטליים. הבנק גם מציע שירותים מתקדמים לעסקים קטנים, בינוניים, גדולים ותאגידים. לקוחות בנק מזרחי טפחות מקבלים שירות מקיף בסניפים ובערוצים הדיגיטליים באמצעות גישה ישירה לבנקאי האישי באתר ובאפליקציה

אנחנו מניחים שכמו רוב הישראלים, גם אתם שמעתם והכרתם את בנק מזרחי טפחות, אבל האם באמת התעמקתם בשירותים הבנקאיים שהבנק מספק? לפני שנגלול לפרטים המעניינים באמת, שיעור היסטוריה קטן. בנק מזרחי טפחות הוא אחד הבנקים המוכרים, המובילים והגדולים בישראל, שהוקם ופעל עוד לפני קום המדינה החל משנת 1923. בשנת 1980 רכש בנק מזרחי את בנק טפחות וב- 2005 התמזגו שני הבנקים באופן מלא לבנק 'מזרחי טפחות'. בשנת 2022 השלים בנק מזרחי טפחות את מיזוגו עם בנק אגוד, מיזוג שהוביל להגדלת יכולתו לספק שירותים מקיפים למספר גדול יותר של לקוחות.

מבחינת השירות הניתן בבנק, בנק מזרחי טפחות חרט על דגלו את המונח 'היברידיות' מה שאומר שהבנק פענח את הנוסחה להענקת שירות גם בפן הפיזי וגם בפן הדיגיטלי, מבלי לגרוע באיכות. השירות ההיברידי ניתן ללקוחות בכ-180 סניפים בכל הארץ, בקשר ישיר עם הבנקאי ובאמצעות שירותי בנקאות מקוונים באתר ובאפליקציה של הבנק. לאחר פתיחת חשבון בבנק מזרחי טפחות, התנהלות השוטפת מול הבנק נעשית יחד עם הבנקאי האישי ויכולה להתבצע באיזה אופן שתרצו, במגוון הערוצים, בין אם בפגישה ישירה בסניף או בין אם בתקשורת בזמינות גבוהה בדיגיטל. הבנק מפעיל גם מוקד טלפוני ללקוחות מזרחי טפחות לכל שאלה, עזרה וייעוץ בנקאי.

מוצרים בנקאיים המוצעים בבנק מזרחי טפחות הם: חשבונות פרטיים ועסקיים, הלוואות ומשכנתאות, כרטיסי אשראי, פיקדונות וחסכונות ועוד. 

לקוחות פרטיים בבנק מזרחי טפחות

פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות מעניקה שורה של הטבות למצטרפים חדשים, עם התאמה אישית לכל פלח אוכלוסייה:

חשבון Priority: חשבון בנק לבעלי הכנסה גבוהה (בעלי הכנסה של 30 אלף שקלים נטו, או 20 אלף שקלים בתוספת נכסים פיננסיים בגובה 200 אלף שקלים ומעלה) המעוניינים בליווי אישי של בנקאי בנושאים שונים כמו: ייעוץ פיננסי בנושא חסכונות, משכנתאות, השקעות וכדומה. מצטרפים חדשים לחשבון Priority יכולים לבחור הטבת הצטרפות מבין ההטבות הבאות: החזרת הוצאות עד 1,500 ש"ח (500 ש"ח בשנה למשך 3 שנים, לא כולל הוצאות צד ג'), או פטור מעמלות עו"ש ל-3 שנים, או הלוואה עד 30 אלף ש"ח ללא ריבית והצמדה או הלוואה עד 100 אלף ש"ח בריבית אטרקטיבית.

חשבון מנהלים: המשכורת החודשית נטו עומדת על 12 אלף שקלים ומעלה בחשבון יחיד או 17 אלף שקלים בחשבון משותף. בנק מזרחי טפחות מציע בחירה בין ארבע הטבות: החזר הוצאות עד 500 שקלים בשנה לשלוש שנים, 1,500 שקלים בכל תקופת ההטבה (לא כולל הוצאות צד ג'), או פטור מעמלות עו"ש למשך שלוש שנים, או הלוואה עד 30 אלף שקלים ללא ריבית והצמדה, או הלוואה עד 100 אלף שקלים בריבית אטרקטיבית. 

חשבון שכירים מועדפים: מצטרפים לבנק מזרחי טפחות עם משכורת נטו החל מ-7,000 שקלים בחודש ליחיד או 10,000 בחשבון משותף, יכולים לבחור אחת מבין ארבע ההטבות הבאות: החזר הוצאות בדומה לחשבון שכירים בסכום כפול - עד 500 שקלים בשנה לשלוש שנים, 1,500 שקלים בכל תקופת ההטבה (לא כולל הוצאות צד ג'), או פטור מעמלות עו"ש למשך שלוש שנים, או הלוואה עד 30 אלף שקלים ללא ריבית והצמדה, או הלוואה עד 75 אלף ש"ח בריבית אטרקטיבית. 

חשבון שכירים: פתיחת חשבון בנק מזחי עבור שכירים. לקוחות חדשים שמצטרפים לבנק מזרחי טפחות יכולים לבחור הטבת הצטרפות של החזר עבור עמלות עו"ש, ניירות ערך ומט"ח עד 250 שקלים בשנה למשך 3 שנים, שווי ההטבה עד 750 שקלים (לא כולל הוצאות צד ג'), או הלוואה עד 15 אלף שקלים בריבית אטרקטיבית. 

חשבון מתחתנים: אם אתם מתכננים חתונה בחצי השנה הקרובה או אם נישאתם בשלושת החודשים האחרונים, חשבון מתחתנים הוא החשבון בשבילכם. בעת ההצטרפות לבנק מזרחי טפחות לחשבון מתחתנים תוכלו לבחור הטבה אחת משלוש: החזר הוצאות עד 1,500 ₪ בכל תקופת ההטבה (3 שנים, ללא הוצאות צד ג'), או פטור מעמלות עו"ש ל- 3 שנים, או הלוואה עד 30 אלף ₪ ללא ריבית והצמדה.  

חשבון סטודנטים: בנק מזרחי טפחות מציע הטבות ללומדים לתואר ראשון, שני, או שלישי, או לימודי הנדסאות, כל עוד טרם מלאו לכם 35. ההטבות כוללות פטור לשלוש שנים מעמלות העו"ש, פטור מדמי כרטיס אשראי לשלוש שנים בשיוך למועדון סטודנט, הלוואה עד חמש שנים בתנאים מועדפים, מסגרת אשראי עד 10,000 שקלים בריבית נוחה, קיזוז ריבית יתרת חובה עם יתרת הפלוס, הטבות בעמלות מותאמות אישית והטבות מועדון לקוחות מזרחי טפחות.

חשבון חיילים: חיילים בשירות סדיר עד גיל 21.5, בני ישיבות הסדר ובנות שירות לאומי, יקבלו הטבות פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות ובהן פטור מלא מעמלות לאורך כל תקופת השירות, פטור מדמי כרטיס אשראי, הנחות ומבצעים עם שיוך למועדון יותר (מועדון ההטבות "יותר") של האגודה למען החייל, הלוואות מותאמות לחיילים, ריבית על הפלוס בעו"ש, הקלות בריבית על המינוס, הלוואת שחרור עד 10,000 (לתקופה של 18 חודשים ללא עמלות), הקלות בתנאי מסגרת האשראי- הקלות בשיעור של עד 2% על הריבית על המינוס (תוקף ההטבה עד ה- 30.6.24), עד 10 פנקסי צ'קים בשנה ללא עלות וקבלת עדכונים מהבנק ישירות לנייד (שירות "מזרחי-טפחות בזמן אמת", שנה ראשונה ללא עלות, שנה שנייה ושלישית ב- 50% הנחה).

חשבון צעירים: בנק מזרחי טפחות מציע הטבות ללקוחות הצעירים שפותחים את חשבון הבנק שלהם מגיל 14 עד 18, בהסכמת ההורים. בשנתיים הראשונות יינתן פטור מלא מעמלת פעולה בערוץ ישיר, ולאחר מכן הנחה של 44%. בנוסף יינתן כרטיס לחיוב מידי עם פטור מדמי כרטיס לתקופה משתנה בהתאם לשיוך הכרטיס והטבות נוספות שמתאימות לצעירים.

אילו מוצרים פיננסיים מזרחי טפחות מציע ללקוחות?

מזרחי טפחות משכנתאות: מזרחי טפחות מוביל את שוק המשכנתאות שנים רבות עם מעל מיליון וחצי משכנתאות שניתנו ללקוחות במהלך השנים. יועצי המשכנתאות של מזרחי טפחות דואגים להיות קשובים וזמינים לצרכי הלקוחות כדי להתאים ולבנות את המשכנתה באופן אישי ובראייה לעתיד. מזרחי טפחות מציע משכנתאות במגוון מסלולים כמו: "משכנתה בקצב שלך" ו- "משכנתה בטוחה", תוך פיתוח מתמיד של מוצרים ופתרונות המותאמים לצרכים האישיים של הלקוחות. ניתן להגיש בקשה לכל סוגי המשכנתאות, כמו דירה ראשונה, משפרי דיור, ומחזור משכנתה, עם כלים רבים ופשוטים בסניף הבנק או בדיגיטל. אפליקציית טפחות טאצ' מאפשרת להתעדכן בבקשת מזרחי טפחות משכנתאות מכל מקום.

הלוואות בנק מזרחי טפחות: בנק מזרחי טפחות מציע שורה של הלוואות, ובהן הלוואה לרכב, הלוואת "שפץ נא" לשיפוצים בבית בהחזר חודשי נמוך, הלוואה לשמחות עד 100 אלף שקלים בפריסה עד שבע שנים, הלוואה לכל מטרה, הלוואה עד 30 אלף שקלים ללא ריבית והצמדה והלוואה מידית עד 100 אלף שקלים עד 72 תשלומים ללא ערבים והיישר מהאפליקציה או האתר. 

פיקדונות וחסכונות: פיקדונות של בנק מזרחי טפחות ביניהם פיקדון פומלית, קרמבולה, תות, דובדבן, פטל, קוקוס, ועוד, ניתנים לתקופות שונות, עם אפשרויות נזילות שונות, עם מינימום הפקדה משתנה בהתאם לסוג הפיקדון. 

כרטיס אשראי מזרחי טפחות: בנק מזרחי טפחות מציע כרטיס אשראי בנקאי של כל חברות האשראי - כאל, אמריקן אקספרס, מקס, ישראכרט ודיינרס. בנוסף להטבות של חברת האשראי, כרטיס אשראי בנקאי מעניק הטבות גם במועדון לקוחות מזרחי טפחות. ניתן לשייך את הכרטיסים לארנקים הדיגיטליים גוגל פיי ואפל פיי, ולשלם באמצעותם ללא מגע.

שוק ההון: מזרחי טפחות מעמיד לרשות הלקוחות מגוון כלים לניהול השקעות, ובהם כלים דיגיטליים להשקעה, יועצי השקעות אישיים, ייעוץ פנסיוני, חדר עסקאות לפעילות בבורסה הישראלית לניירות ערך ועוד.  

בנקאות פרטית: מזרחי טפחות מספק שירותי בנקאות פרטית ללקוחות בעלי נכסים פיננסיים בהיקף רחב באמצעות בנקאים בזמינות גבוהה ובהתאמה אישית לצרכים. מערך השירות כולל טיפול בתיק השקעות, משכנתא, קווי אשראי, ליווי עסקי, ושירות לקוחות בשעות פעילות מוקד הבנק.

השירות ההיברידי בבנק מזרחי טפחות - בנקאות אישית ודיגיטלית 

בנק מזרחי טפחות הוא הבנק הראשון שחרט על דגלו את השירות ההיברידי, במטרה לספק שילוב ייחודי של שירות אישי ודיגיטלי, שיתאים לצרכים של קהל רחב ומגוון של לקוחות. הבנק זיהה כי בתוך מהפכת השירותים הדיגיטליים בבנקים, נותרו אנשים רבים שסומכים רק על בנקאי ותקשורת אישית בפעולות מסוימות, ולכן החליטו להשאיר את השירות האישי זמין ללקוחות תוך שימוש בכלים טכנולוגים.

לכן, כאשר מדובר בשירותים הדיגיטליים, בנק מזרחי טפחות נענה לצרכי הלקוחות ומתמקד בזמינות גבוהה של הבנקאים ובשילוב בין הבנקאות האישית לבין הבנקאות הדיגיטלית. קיים מגוון רחב של שירותים שניתן לקבל ופעולות שניתן לבצע עצמאית באתר או באפליקציה, כולל שירות של בנקאות ישירה ואישית באמצעות הערוצים הדיגיטליים, מבלי להגיע לסניף (ניתן לשלוח הודעות לבנקאי האישי שלכם באתר או באפליקציה, ללא הצורך להמתין זמן ממושך על הקו).

הטבות מזרחי טפחות

לקוחות המצטרפים לבנק מזרחי טפחות יכולים לקבל שורה של הטבות בהתאמה אישית לפי סוג החשבון. בנוסף, בעלי כרטיס אשראי יכולים להצטרף למועדון לקוחות הטבות מזרחי טפחות, המעניק שורה של הטבות בנוסף להטבות של כרטיס האשראי. ההטבות משתנות מעת לעת, והן כוללות הנחות על מוצרים ושירותים, מבצעי כמות כמו 1+1, מבצעי חגים, ועוד. הטבות מזרחי טפחות ניתנות במסגרת "הכרטיס", מועדון הלקוחות של הבנק. 

בנק מזרחי טפחות עסקים

לקוחות בנק מזרחי טפחות עסקים מקבלים ליווי מבנקאי עסקי מקצועי ומגוון שירותי בנקאות דיגיטלית מתקדמת. חשבון בנק מזרחי טפחות לעסקים, כולל תכונות כמו ניהול הרשאות לאנשי צוות נוספים לביצוע פעולות, העברות מט"ח בארץ ובחו"ל, תשלום משכורות בממשק נוח, הלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים, הלוואות לעסקים קטנים בדרום ובצפון, ניכיון צ'קים וכרטיסי אשראי, מימון משלוחי ייצוא, ומשכנתאות לעסקים. בנוסף, הבנק מציע כלי שנקרא "פקטורינג", שבו הבנק רוכש מהלקוח העסקי עסקאות אשראי במכירות בארץ ובייצוא, ובכך הופך את העסקה למזומן עבורכם. לקוחות בנק מזרחי טפחות עסקים זכאים לחבילת הטבות בסחר בין-לאומי ובהן הלוואה בתנאים מועדפים והנחות בחברות שילוח. לקוחות עסקיים נהנים מהטבות מזרחי טפחות עסקים. קהל היעד הוא כל סוגי העסקים, החל מעסקים קטנים ועד תאגידים. 

פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות

פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות נעשית בכמה שלבים- קביעת פגישה עם הבנקאי בסניף הרלוונטי, הגעה לפגישה והבאת המסמכים הנדרשים, ביניהם: 3 תלושי משכורת אחרונים, דפי חשבון של 3 חודשים, ריכוז יתרות בחשבון אחר, תעודת זהות וספח, בהתאם למה שנדרש לפי סוג החשבון שמעוניינים לפתוח. לאחר מכן הבנקאי מסייע בפתיחת החשבון ובהעברת הוראות קבע, תשלומים וכדומה. 

למעבירי משכורת חודשית בסך 12,000 ש"ח ומעלה ליחיד או 17,000 ש"ח ומעלה בחשבון משותף או למי שברשותם נכסים פיננסיים מעל 150,000 ש"ח, קיימת האפשרות לפתוח חשבון שנקרא "חשבון +LIVE" המאפשר התנהלות מול הבנק בשעות מורחבות במגוון הערוצים הדיגיטליים, באתר, באפליקציה וב- whatsapp, בסניפי ה- LIVE המאפשרים ניהול חשבון עם בנקאי אישי ללא הצורך להגיע לסניף. 

פתיחת חשבון מזרחי טפחות +LIVE מתבצע אונליין. לשם כך, עליכם להוריד את אפליקציית ניהול חשבון של מזרחי טפחות באנדרואיד או באפ סטור, וללחוץ על "פתיחת חשבון חדש". ודאו שיש בידיכם תעודת זהות, עקבו אחר ההנחיות שכוללות סריקת התעודה וצילום פנים לאימות וזיהוי, וייפתח עבורכם חשבון. פתיחת החשבון באפליקציה אפשרית מגיל 18 ומעלה לאזרחים ללא אזרחות אמריקאית ושאינם תושבי מס של מדינות אחרות. למקרים שציינו, יש צורך להגיע לסניף. 

כמה עולה פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות וניהולו

פתיחת חשבון בנק אינה כרוכה בתשלום, התשלום מתבצע רק על פעולות ניהול חשבון. פעולת פקיד בסניף או בטלפון כמו הפקדת ומשיכת מזומן, הפקת תדפיסים, העברות בין חשבונות, הפקדת ומשיכת צ'קים, עומדת על 6.80 שקלים. אזרחים ותיקים ולקוחות ללא כרטיס משיכה זכאים ל-4 פעולות פקיד חינם. פעולה דומה בערוץ ישיר בעלות 1.76 שקלים. קיימת עמלת מינימום חודשית של 6.80 שקלים גם אם לא בוצעה אף פעולה, או אם סך הפעולות נמוכות מהסכום. 

לקוחות פרטיים ועסקים קטנים יכולים להצטרף לאחד ממסלולי העמלות הבאים:

  • מסלול היברידי בסיסי: 10 שקלים שמקנים פעולת פקיד אחת ועד 10 פעולות בערוץ הישיר בחודש, לעומת 24.90 ללא המסלול.
  • מסלול היברידי מורחב: 29 שקלים בחודש שמקנים עד 10 פעולות פקיד ו-50 פעולות בערוץ ישיר ב-29 שקלים לחודש, לעומת 156 שקלים בניצול מלא של הפעולות ללא המסלול. 
  • מסלול היברידי מושלם/מושלם לעסק: 35 שקלים לחודש, שבנוסף למסלול המורחב כוללים גם חבילת עו"ש/חבילת עסקים + חבילת בנקאות אישית.

*התעריפים שצוינו נכונים לאפריל 2024

*האמור אינו מהווה הצעה למתן ההלוואה. כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. 

בנק מזרחי טפחות- שאלות ותשובות

אילו הטבות מזרחי טפחות מציע ללקוחות פרטיים?

בנק מזרחי טפחות מעניק ללקוחותיו הטבות כמו החזרי עמלות עו"ש או הנחה עליהן וריביות אטרקטיביות על הלוואות. ככל שהמשכורת גבוהה יותר או שקיימים יותר נכסים פיננסיים, ההטבות משתלמות יותר כמו הלוואות גדולות וריביות מועדפות. גם סטודנטים, חיילים ולקוחות צעירים זוכים להטבות מיוחדות, כמו פטורים מעמלות והלוואות מותאמות אישית.

אילו מוצרים ושירותים פיננסיים מציע בנק מזרחי טפחות ללקוחותיו?

בנק מזרחי טפחות מספק מגוון רחב של מוצרים ושירותים פיננסיים כדי לתת מענה לצרכי לקוחותיו. השירותים כוללים משכנתאות, סוגים שונים של הלוואות, אפשרויות פיקדון וחיסכון, כרטיסי אשראי, כלים לניהול השקעות ושירותי בנקאות דיגיטלית.

מה מייחד את הגישה של בנק מזרחי טפחות לבנקאות בעידן הדיגיטלי?

בנק מזרחי טפחות משלב בנקאות אישית עם בנקאות דיגיטלית. הבנק מציע מגוון רחב של שירותים מקוונים עצמאיים, אך ניתן גם לשלוח הודעות ישירות לבנקאי האישי ולא לצוות שירות לקוחות כללי. באופן הזה, תוכלו לקבל שירות מאדם המכיר אתכם ואת הצרכים הפיננסיים שלכם, ללא הצורך לצאת מהבית או להמתין זמן ממושך על קו הטלפון. 

איך ניתן לפתוח חשבון בבנק מזרחי טפחות?

פתיחת חשבון בנק מזרחי טפחות היא תהליך פשוט וכולל כמה שלבים, ביניהם: קביעת פגישה עם בנקאי והגעה לפגישה עם המסמכים הרלוונטיים לפתיחת החשבון. קיים גם חשבון מסוג +LIVE שניתן לפתוח מהאפליקציה לנייד של הבנק וניהולו מתבצע בסניפי LIVE. אך פתחתו מתאפשרת למעבירי משכורת חודשית בסך 12,000 ש"ח ומעלה ליחיד או 17,000 ש"ח ומעלה בחשבון משותף או למי שברשותם נכסים פיננסיים מעל 150,000 ש"ח.

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת חשבון בנק: מדריך עם כל מה שחשוב לדעת

מאיזה גיל אפשר לפתוח חשבון בנק, מי זכאי לפתוח חשבון בנק, האם לבנק מותר לסרב לפתיחת חשבון, מתי אפשר לפתוח חשבון אונליין, באילו מקרים חייבים להגיע...

חשבונות בנק בישראל

בין הוראות הקבע, תשלומי החשבונות, הפלוס, המינוס, קווי האשראי, והיום הנכסף שבו המשכורת נכנסת - כמעט כל אחד ואחת מאיתנו חייבים חשבון בנק. איך יודעים...