דלג לתוכן

איך מעלימים קמטים בפנים

הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית הן שתי הדרכים המקובלות ביותר להעלמת קמטים בפנים, קמטים במצח, קמטים בצידי האף והפה וקמטים מתחת לעיניים גם לנשים וגם לגברים. העלמת קמטים בשפתיים מבוקשת בעיקר על ידי נשים. בנוסף לכך יש עוד כמה שיטות להעלים קמטים בפנים ולהפחיתם

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

הפנים זה האזור הזה בגוף שאנחנו פחות יכולים להסתיר אותו. אנחנו לא מלבישים עליהם חולצה, אי אפשר לכסות אותם במכנסיים, בקושי מספיק קר אצלנו כדי להתעטף עם צעיף, כך שכל אחד שאנחנו עוברים מולו רואה את הפנים שלנו. אבל כשאנשים שואלים איך להעלים קמטים בפנים הם לא עושים את זה בגלל עוברי אורח ברחוב, אלא בגלל דברים שהם פחות מתחברים אליהם כשהם עומדים ועומדות מול המראה.

נתחיל רגע עם המובן מאליו: היווצרות קמטים בפנים היא חלק טבעי מתהליך הזדקנות העור. אי אפשר למנוע אותה, אי אפשר לדלג מעליה, אבל כן יש פעולות והרגלים שמאיצים את תהליך הזדקנות העור ובכך עלולים להביא להיווצרות מוקדמת של קמטים על הפנים. כמובן שאפשר לעשות גם הפוך, להאט את התהליך, ובואו לא נתעלם מתפקידה של הגנטיקה כשאנחנו שואלים איך להעלים קמטים בפנים. כחלק מתהליך ההזדקנות, הגוף מייצר פחות ופחות קולגן ואלסטין, השניים האלה הם האחראים לכך שעור הפנים נראה מתוח וחלק. רפיון העור והשרירים בפנים בשילוב עם הבעות פנים חוזרות מעמיק את השקעים בפנים והופך אותם למשהו שאנחנו שמים אליו לב יותר מבעבר.

התשובה הראשונה לשאלה איך להעלים קמטים בפנים היא להימנע מאותם הרגלים ופעולות ולהשקיע בהזנת העור כבר בשלב מוקדם. מיד נפרט מה זה אומר, כי לא הגעתם לכאן כדי לשמוע סיסמאות ריקות מתוכן, אבל כבר כעת נגיד שאפילו לאחר שכבר נוצרו קמטי הבעה בפנים, ישנן מספר דרכים להפחיתם ואפילו להעלים קמטים בפנים לזמן מה. אז קדימה, בואו נצלול לדרכים ולשיטות.  

אז… איך להעלים קמטים בפנים?

 • שימו קרם הגנה: הפעולה שהכי חשוב להקפיד עליה כבר מגיל צעיר ולעולם לא להפסיק היא שימוש בקרם הגנה לפני כל יציאה מהבית בשעות היום. כן, גם בחורף, שכידוע אצלנו בישראל מעט שונה מהחורף הנורווגי. חשיפה ישירה של העור לשמש היא הגורם מספר אחד לרפיון בעור שמוביל להיווצרות קמטים. כאן אצלנו בישראל אנחנו מקבלים שמש חזקה בערך 90% מהשנה, ולכן חשוב מאוד להקפיד למרוח קרם הגנה על הפנים עם מקדם הגנה גבוה לפני היציאה מהבית. בימים בהירים במיוחד, מומלץ אף לחבוש כובע מצחייה שיסייע בחסימת קרני השמש הישירות, לפחות בחלק מאזורי הפנים. 
 • הימנעו מחשיפה לעשן, כן - גם סיגריות: עוד תשובה לשאלה איך להעלים קמטים בפנים היא הימנעות מחשיפה לעשן. גם חשיפה לעשן ופיח, ובכלל זה כמובן עישון, היא גורם מאיץ להתקמטות והזדקנות של העור. ההמלצה היא כמובן להימנע מעישון, אך למי שלא מעוניינת או מי שלא מצליח, נטילת תוספת ויטמין C, שרמתו יורדת משמעותית בקרב מעשנים. נטילת תוסף של ויטמין C יכולה לסייע בייצור מואץ של קולגן. 
 • הקפידו על תזונה נכונה: שיטה נוספת שעונה על איך להעלים קמטים בפנים היא הקפדה על תזונה עשירה בחלבון מלא. חלבון מלא נמצא קריטי בתהליכי התחדשות העור וייצור של קולגן ואלסטין, שהם רקמות חיבור שתורמות למראה האלסטי והמתוח של עור צעיר. בנוסף, חשוב להקפיד על צריכה מרובה של נוגדי חמצון שמצויים בפירות ובירקות טריים. נוגדי חמצון מסייעים בהגנה מהשפעות תהליכים חמצוניים על עור הפנים. 
 • בלי פאניקה, הורידו לחץ: גם סטרס ממושך הוא גורם משמעותי בהזדקנות העור. מענה נוסף על איך להעלים קמטים בפנים הוא מצמום רמות המתח בחיים עד כמה שניתן. אנחנו יודעים, הרבה יותר קל לכתוב את זה מלבצע את זה, אבל את השפעת הסטרס ניתן להפחית על ידי אימון שיטות התמודדות. שיטות אלה יכולות להילמד באופן עצמאי או כחלק מטיפול פסיכולוגי אישי ולסייע בהפחתת ההשפעות של סטרס בחיים. סטרס כמובן גורם לנזקים הרבה יותר חמורים מהזדקנות העור, כמו למשל נשירת שיער, השמנה בטנית ואפילו התפתחות של מחלות ניווניות, ולכן חשוב לטפל בו בלי קשר למראה העור. 
 • בלי הבעות פנים קיצוניות: דבר אחרון שקשור אל איך להעלים קמטים בפנים הוא שימוש במחוות פנים מתונות. הבעות פנים קיצוניות וחוזרות בהחלט יכולות להגביר הופעת קמטים בחלקים נרחבים של הפנים, ובמיוחד באזור הגבות והמצח, סביב הפה, ולצד העיניים. גורמים נוספים שמאיצים את תהליך הזדקנות העור הם מחסור בשעות שינה, צריכת אלכוהול מופרזת, ודיכאון.
איך מעלימים קמטים

איך מעלימים קמטים מתחת לעיניים?

 • בלי לשפשף: העור שנמצא מתחת לעיניים הוא עור דק במיוחד, וככזה, העור חשוף יותר להשפעות הזדקנות. במקרים רבים העור שתחת העיניים הוא האזור הראשון להיווצרות קמטים בעור הפנים. בנוסף, אזור זה לא נוטה לייצר שומן באופן טבעי וגם שפשוף עיניים תכוף יגרום להאצה בתהליך רפיון העור סביב העיניים ומתחתן. 
 • חומרי מילוי: ישנם טיפולים שונים להעלמת קמטים מתחת לעיניים, בהם מילוי הקמטים באמצעות חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית או קולגן, הזרקת בוטוקס ליצירת מראה מתוח יותר וטיפולי לייזר להחלקת העור. כל הטיפולים הללו זמניים, עם זמן החלמה קצר במיוחד ולא דורשים הכנה מראש. 

איך מעלימים קמטים במצח?

 • תפסיקו לזעוף: המצח הוא האזור שמרכז את רוב קמטי ההבעה. האזור שבין הגבות, למשל, חשוף להיווצרות קמט בין הגבות שנוצר מנטייה מוגברת להזעיף פנים או להביע דאגה. קמטים באזור המצח מעל הגבות נוצרים מהבעת של הפתעה ותנועה לא רצונית של השרירים במצח. חזרה על תנועות פנים אלה תביא להעמקת הקמטים באזור, עד למצב שהם נשארים גם ללא הבעת הדאגה, הזעף או ההפתעה.
 • הזרקות בוטוקס תקופתיות: אחת הדרכים העיקריות להעלמת קמטים במצח היא הזרקת בוטוקס. הבוטוקס מביא להרפיה של השרירים שמביאים להחלקה זמנית של הקמטים, לרוב בין 3-6 חודשים, ולמראה מתוח יותר. הזרקת בוטוקס עוזרת גם במניעה של היווצרות קמטים חדשים משום שהשרירים באזור המצח לא מתכווצים, כך שלקמטים חדשים ייקח זמן רב יותר להיווצר ולהיראות בצורה ברורה על הפנים. 

איך להעלים קמטי חיוך?

 • ותרו על עישון ועל קשיות: קמטי חיוך זה השם שאנחנו נותנים לקמטים שנוצרים מסביב לפה. הסיבה לקמטי חיוך היא דווקא טובה וחשובה, ומצביעה על כך שאנחנו שמחים, צוחקים ומחייכים, אך הסימנים בצידי הפה בהחלט יכולים להפריע. אחד הגורמים העיקריים להאצה בקמטים הספציפיים הללו הוא פעולת העישון ושתייה תכופה בקשית, פעולות כיווץ של הפה באופן שגורם לשבירה של הסיבים האלסטיים של העור. 
 • חומצה היאלורונית: אחד הטיפולים המומלצים של איך להעלים קמטי חיוך הוא הזרקת חומצה היאלורונית, שהוא חומר שמיוצר באופן טבעי בגוף ומעודד ייצור קולגן התורם למיצוק העור. 

איך להעלים קמטים בשפתיים?

 • הפסיקו לעשן: קמטים בשפתיים יכולים ליצור מראה סדוק ופגוע של השפתיים, ועלולים להפריע במיוחד במראה של שפתיים המרוחות בליפסטיק. זו הסיבה שקמטים בשפתיים מפריעים בעיקר לנשים, בניגוד לשאלת איך להעלים קמטים בפנים ובאזורים אחרים שמגיעה אלינו גם מלא מעט גברים. קמטים בשפתיים נוצרים מתהליך ההזדקנות של העור שמואץ על ידי עישון, בין היתר. 
 • השתמשו בסרום ייעודי: ניתן לסייע להאטת תהליך התקמטות השפתיים על ידי שימוש בסרומים שמיועדים לשפתיים ונועדו לעודד יצירה טבעית של קולגן. 
 • חומרי מילוי: בנוסף, ניתן לטפל בשפתיים מקומטות על ידי הזרקה של חומרי מילוי ליצירת שפתיים מעובות ומתוחות יותר. ישנו גם טיפול בפילינג כימי שגורם לקילוף שכבת העור העליונה בשפתיים וחשיפה של שכבה רעננה יותר.

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

איך להעלים קמטים בפנים - שאלות ותשובות

איך אפשר להעלים קמטים בפנים?

בשמש הישראלית, למרוח תמיד קרם הגנה, גם בחורף. הפסקת עישון או תוספת ויטמין C למעשנים וחשוב גם להפחית בסטרס כדי לשמור על עור חלק ומתוח. איך מעלימים קמטים בנוסף לצעדים הטבעיים? ניתן גם לסייע להעלמת קמטים בפנים באמצעות זריקות בוטוקס או חומצה היאלורונית. 

איך בוטוקס מסייע להעלמת קמטים בפנים?

הבוטוקס, מרפה את השרירים באופן שמטשטש את הקמטים ויוצר מראה חלק של עור הפנים באזור המוזרק. בגלל שלא ניתן להזיז את השרירים באזורים המוזרקים, העור לא מתקמט ולא נוצרים קמטים חדשים. באופן הזה גם פותרים את בעיית הקמטים הישנים וגם מאטים את המשך הזדקנות העור עם קמטים חדשים.

איך להעלים קמטי חיוך?

הפסקת עישון יכולה לסייע להפחתת קמטי חיוך וכן לא לשתות עם קשית, פעולה שגורמת לכיווץ הפה. כדי להגיע לתוצאות מקסימליות של העלמת קמטי חיוך ניתן להזריק חומצה היאלורונית שמעודדת ייצור קולגן שתורם למיצוק העור.  

אולי יעניין אותך גם:

סקין בוסטר- להחזיר את הזוהר לעור הפנים

טיפול חדשני לשיפור מראה עור הפנים, טשטוש קמטוטים וצלקות והחזרת הלחות והזוהר לעור. מהו טיפול סקין בוסטר, למי זה מתאים, איך מתבצע הטיפול, מחירים ועוד

אסתטיקה רפואית - טיפולים לשיפור מראה עור הפנים

אילו טיפולים קיימים כדי לשפר את מראה עור הפנים, מה זה טיפול מזותרפיה, איך עובד בוטוקס, וכיצד פותרים את בעיית השקעים מתחת לעיניים?

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר...

חומצה היאלורונית לפנים - מהלך טיפול

כל מה שכדאי לדעת על טיפול בחומצה היאלורונית: אילו טיפולים ניתן לעשות עם חומצה היאלורונית, מהלך הטיפול, כמה זמן לוקח לראות תוצאות ועוד

הזרקת בוטוקס אזורים: היכן ניתן להזריק?

לא משנה אם בחרתן בהזרקת בוטוקס במצח, בוטוקס בין הגבות, או בצידי העיניים, עיקרון הפעולה זהה: החומר מוזרק לתוך השריר שיוצר את הקמט, מרפה את השריר,...

נלחמים בקמטים: מה גורם להם וכיצד לטשטש אותם

בוטוקס וחומצה היאלורונית כבר הפכו לביטויים נרדפים להעלמת קמטים. איך קמטים מופיעים, האם אפשר לעכב או למנוע את הופעתם, ומה עושים אם יש קמטים וקמטוטים...

בוטוקס במצח: האם זה הטיפול המתאים לך?

כשהסרום והקרם לא עוזרים וקשה במיוחד להיפטר מהקמטים העקשניים שהופיעו במצח וממשיכים להעמיק, מתחילה המחשבה על הזרקת בוטוקס. בסקירה זו נענה לכם על שאלות...

חומצה היאלורונית - אנטיאייג'ינג עם חומר הקסמים

מהן חומצות היאלורוניות, באילו טיפולים עושים הזרקת חומצה היאלורונית, איך והיכן מבצעים את הטיפולים, אילו הנחיות מיוחדות יש לפני ולאחר ההזרקה, וכמה זה...