דלג לתוכן

כמהזה? לימודים

משווים מסלולי לימוד, מקבלים מידע על מגוון תחומי לימוד ועל המוסדות המובילים בתחום ובוחרים את הלימודים המתאימים ביותר עבורכם!

כמה זה לימודים הינו אתר להשוואת לימודים בישראל: פסיכומטרי, לימודי תואר ראשון, תואר שני, קורסים, לימודי תעודה, הנדסאים, ועוד. האתר מאפשר לכם לקבל מידע ולהשוות בין תכניות הלימוד והמסלולים המגוונים של האוניברסיטאות והמכללות השונות. באופן זה תוכלו לבחור את הלימודים ואת הקורסים המתאימים ביותר עבורכם בצורה מושכלת על בסיס מחקר מקדים. גם בתחום הלימודים – כל המידע במקום אחד, קל לבחור נכון!

פסיכומטרי קורסים

לימודי פסיכומטרי >

מבחן פסיכומטרי

הדרך אל התואר הראשון מתחילה במבחן פסיכומטרי. מבחן פסיכומטרי הוא מבחן סף לקבלה לאוניברסיטאות, שעל פי התוצאות קובעות אילו פקולטות פתוחות בפניכם. המבחן מנסה לחזות עד כמה תצליחו בלימודים האקדמיים באמצעות מטלות בתחומים של חשיבה כמותית, ידע בשפה האנגלית, וכתיבת חיבור בעברית. אין דבר כזה ״עובר״ או ״נכשל״ כפי שאתם מכירים ממבחנים אחרים, אלא מה אתם יכולים ללמוד באמצעות שילוב בין ציוני הבגרות לבחינה הפסיכומטרית. כך, למשל, ציון 600 לא יספיק לכם עבור לימודי רפואה, אך בהחלט יש לא מעט תארים אחרים שאליהם תוכלו להתקבל.

למי מבחן פסיכומטרי מיועד: בחינה פסיכומטרית נועדה לצורך קבלה ללימודים אקדמיים למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה לקראת תואר ראשון. יש לברר מה הן הדרישות במוסד שבו אתם מעוניינים ללמוד, האם בכלל נדרש מבחן פסיכומטרי ומהו הציון הנדרש לפקולטה המיועדת.

איך לומדים למבחן פסיכומטרי: ניתן ללמוד באמצעות קורס פסיכומטרי בכיתה פרונטלית או בזום, ויש חברות שמספקות ערכה ללמידה עצמאית בבית.

איפה לומדים למבחן פסיכומטרי: ישנם מספר מכונים ובתי ספר לפסיכומטרי כמו למשל יואל גבע פסיכומטרי, high-Q, קידום, ניב רווח, אוקיי פסיכומטרי, ועוד. הפסיכומטרי של המדינה הוא מיזם חינמי של מערך הדיגיטל הלאומי בשיתוף המרכז הארצי לבחינות ולהערכה (מאל״ו) שבו כל אחד יכול ללמוד באופן אינטראקטיבי לקראת הבחינה.

כמה עולה בחינה פסיכומטרית: נכון למרץ 2022, מחיר ההרשמה למבחן פסיכומטרי עומד על 560 שקלים. קורס פסיכומטרי עולה בין 5,000 ל-10,000 שקלים.

קורס הכנה לפסיכומטרי: איפה לומדים ומה כל מכון מציע

הדרך לאוניברסיטאות וללימודים אקדמיים עוברת דרך המבחן הפסיכומטרי. בזמן שיש בני מזל שיכולים ללמוד לבד, רובנו זקוקים להדרכה ולתרגולים. בשנים האחרונות...

מבחן פסיכומטרי: מה הוא בודק ואיך תתכוננו היטב

המבחן הפסיכומטרי הוא בחינה שתקבע את עתידכם האקדמי ועל פי הציון בו האוניברסיטאות והמכללות קובעות לאיזו פקולטה תוכלו להירשם. אילו יכולות המבחן בודק...

לימודי תואר ראשון

לימודים אקדמיים- תואר ראשון >

תואר ראשון

תואר ראשון הוא הכינוי הרווח לתואר בוגר אוניברסיטה או מכללה שמעניקה את התואר. ״בוגר״ הוא תואר אקדמי שניתן למסיימים את התואר בהצלחה, והוא מכונה תואר ראשון, בוודאי יכולתם לנחש לבד - משום שזהו התואר הראשון במסלול הלימודים האקדמיים. בישראל רוב מסגרות תואר ראשון נמשכות שלוש שנים אך ישנם תארים שנמשכים 3.5 שנים כמו לימודי משפטים או רוקחות, ארבע שנים לימודי סיעוד, וחמש שנים עבור לימודי אדריכלות.

למי תואר ראשון מיועד: תואר ראשון הוא ההכנה הבסיסית לקראת קריירה וניתן לרכוש בו ידע מקצועי, מעשי ותיאורטי, בנושא הלימודים. מקומות עבודה רבים עורכים סינון ראשוני באמצעות תואר ראשון, שהפך לדרישה כמעט בסיסית אפילו אם אין קשר בין התחום הנלמד למקום העבודה, העיקר שיהיה תואר. כמובן, ישנם מקצועות שלא ניתן לעסוק בהם ללא מסלול לימודים מתאים כמו לימודי משפטים או לימודי רפואה.

איפה לומדים לתואר ראשון: בישראל פועלות עשר אוניברסיטאות, תשע מהן מציעות מסלולי תואר ראשון, והן - הטכניון בחיפה, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת אריאל בשומרון, ואוניברסיטת רייכמן שהפכה לאוניברסיטה הפרטית הראשונה בישראל. בנוסף יש מכללות רבות כמו מכללת ספיר, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית תל חי, ועוד רבות.

אילו לימודי תואר ראשון יש בישראל: לימודי משפטים, לימודי סיעוד, לימודי פסיכולוגיה, חשבונאות, הוראה, מנהל עסקים, מדעי הרוח, תקשורת, מדעי החברה - אלו רק כמה דוגמאות ממש על קצה המזלג.

כמה עולה תואר ראשון: שכר לימוד אוניברסיטאי לתואר ראשון (בשנת 2021) עומד על 10,391 שקלים בשנה. מוסדות לימוד שאינם מתוקצבים על ידי המועצה להשכלה גבוהה יכולים לקבוע את שכר הלימוד בעצמם, והוא גבוה יותר - בין 30 אלף ליותר מ-40 אלף שקלים בשנה.

אוניברסיטה או מכללה? מה המסלול שבאמת מתאים לכם

אם בחרתם לקרוא את המאמר הזה, כנראה שאתם עדיין מתחבטים בשאלה הזאת – וזה בסדר גמור. הבחירה במסלול לימודים היא מהחשובות והמורכבות ביותר שאנחנו מקבלים...

לימודי תואר שני

תואר שני

תואר שני הוא הכינוי לתואר מוסמך אוניברסיטה או מכללה שמעניקה את התואר. ״מוסמך״ הוא תואר אקדמי שניתן למסיימים את התואר בהצלחה, והוא מכונה תואר שני משום שזה התואר השני במסלול האקדמי. ישנן אוניברסיטאות שמחלקות את התואר לשני מסלולים - עם תזה ובלעדיה. מסלול ללא תזה לא מאפשר להמשיך ללימודי דוקטורט. תואר שני במסלול לימודי רפואה מעניק תואר ״דוקטור״ גם ללא דוקטורט.

למי מיועד תואר שני: תואר שני מיועד לסטודנטים שמעוניינים להעמיק את הידע שלהם בתחום הלימודים ולהמשיך את המסלול האקדמי. לא ניתן ללמוד לתואר שני ללא תואר ראשון, ואם אתם נרשמים לתואר שני בתחום שונה מזה שבו קיבלתם תואר בוגר אוניברסיטה, ייתכן שתידרשו להירשם לקורסי השלמה לפני תחילת הלימודים. ייתכנו תנאי קבלה כמו ממוצע ציונים, ניסיון מקצועי, המלצות, וריאיון אישי.

איפה לומדים לתואר שני: כל האוניברסיטאות שציינו קודם לכן מציעות מסלולי לימוד לתואר שני, ואליהן נוסף מכון ויצמן למדע - מדרשת פיינברג, שם ניתן ללמוד לתואר שני ומעלה בלבד. חלק מהמכללות מציעות אף הן תואר שני מוסמך אוניברסיטה.

אילו לימודי תואר שני יש בישראל: כמעט כל מסלול לימודים מציע גם לימודי המשך לתואר שני, ובהם משפטים, מדעי החברה, מדעי הרוח, תואר שני בחינוך, ייעוץ ארגוני, לימודי סיעוד, לימודי פסיכולוגיה לתואר שני, ועוד.

כמה עולה תואר שני: שכר הלימוד האוניברסיטאי לתואר שני (בשנת 2021) עומד על 14,042 שקלים. במוסדות האקדמיים הלא מתוקצבים שכר הלימוד משתנה ממוסד למוסד.

לימודי תעודה

לימודי תעודה

לימודי תעודה הם מסלול לימוד על-תיכוני שמקנים בסופם תעודת הכשרה מקצועית שלא מזכה בתואר ראשון. בניגוד לתארים אקדמיים, ברוב המקרים של לימודי תעודה אין לימודים תיאורטיים או חלקם ביחס לשעות הלימוד זעום, ורוב ההכשרה היא מעשית. רוב הקורסים במסגרת לימודי תעודה נמשכים חודשים ספורים, בין חצי שנה לשנה, אך ישנם קורסים כמו לימודי רפלקסולוגיה לימודי רפואה סינית שנמשכים ארבע שנים, אף יותר מלימודי תואר ראשון.

למי מיועדים לימודי תעודה: לימודי תעודה מיועדים לכל מי שצריך קורסים מקצועיים בנושא הנלמד, למשל קורס שוק ההון או קורס עיצוב פנים. בעזרת לימודי תעודה ניתן להשתלב במהירות בשוק העבודה עוד לפני השלמת תואר אקדמי. ישנם לימודי תעודה שמתאימים לאנשים שכבר סיימו תואר וזקוקים לניסיון מעשי בתחום, אך לרוב מדובר בלימודים שלא קשורים להשכלה אקדמית פורמלית.

אילו לימודי תעודה קיימים בישראל: קידום אתרים, ניהול יישומונים, ניהול רשתות חברתיות, טכנאות שיניים, מגוון מקצועות טיפוליים, הנהלת חשבונות, ייעוץ השקעות, תיווך נדל״ן, חשמלאות, מנעולנות, מכונאות רכב, עיצוב פנים, איפור, קוסמטיקה, עיצוב שיער, תרגום, מדריכי חדר כושר - זה ממש רק קצה הקרחון.

היכן מתקיימים לימודי תעודה: יש לא מעט מכללות ללימודי תעודה ולימודי המשך, ובהן מכללת עתיד, תפנית, דיפלומה, מכללת גישות, סמי שמעון, המכללה האקדמית בית ברל, מישלב, המכללה למינהל, פסגות, אורט, מכללת INT, המכללה לניהול וקריירה, ועוד. ישנם גם מוסדות כמו מכללת רידמן, מדיסין קולג׳, קמפוס ברושים ואחרים שמציעים לימודי תעודה מעמיקים במקצועות הרפואה האלטרנטיבית.

כמה עולה לימודי תעודה: טווח המחירים עצום משום שמדובר בקורסים שונים, חלקם עם חומרי עבודה, חלקם נמשך חצי שנה ואחרים ארבע שנים, כך שזה יכול להתחיל באלפי שקלים בודדים ולהגיע לעשרות אלפי שקלים.

לימודי הנדסאים

הנדסאים

הנדסאים הם אנשי מקצוע בתחומי טכנולוגיה יישומית. לימודי הנדסאים נעשים לרוב בכיתה י״ד במכללות שמקיימות לימודי המשך לתיכון, לאחר לימודי טכנאי בכיתה י״ג. מעמד ההנדסאים שווה על פי חוק לבעלי תואר אקדמי כשהם מתמודדים על משרות בגופים ציבוריים ועל קידום מקצועי.

למי מיועדים לימודי הנדסאים: לימודי הנדסאים מיועדים לכל סטודנט שרוצה להשתלב מקצועית באחד מהתחומים שנלמדים במסגרת זו. ברוב המקרים אין דרישות מוקדמות, אך סטודנטים שמגיעים מרקע חברתי ולא ריאלי יתבקשו לעיתים להצטרף למכינה קדם-הנדסאית.

מה לומדים במסלול הנדסאים: מגמות הלימוד כוללות ביוטכנולוגיה, כימיה, גרעין, בניין, אדריכלות נוף, תוכנה וסייבר, אלקטרוניקה, עיצוב ומדיה, תעשייה וניהול, מכשור ובקרה, עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב תעשייתי, מכונות, מערכות, פלסטיקה, מכטרוניקה, קירור ומיזוג אוויר, ועוד.

היכן מתקיימים לימודי הנדסאים: לימודי הנדסאים מתקיימים במכללות, במוסדות חינוך טכנולוגיים, חלק מרשת אורט, ועוד. בחלק מהמקרים ניתן להירשם ללימודי השלמה לתואר מהנדס או לתארים רלוונטיים אחרים ומקבלים פטור מחלק מהקורסים שכבר נרכש בהם ידע במסגרת לימודי הנדסאים.

כמה עולים לימודי הנדסאים: שכר הלימוד משתנה בהתאם למגמה הנלמדת וכן יש הבדלים בין שנות הלימוד. רוב המסלולים נמשכים שנתיים אך יש כאלה שממשיכים לשנה שלישית.

קורסים מקצועיים

קורסים

עולם הקורסים המקצועיים הוא עצום וכולל אפשרויות ממש בלתי מוגבלות. קורסים מקצועיים מתאימים לכל גיל ולכל רמת השכלה, כך שניתן להירשם לקורס מקצועי בין אם יש לכם השכלה אקדמית ובין אם לא.

למי מיועדים קורסים מקצועיים: אם אתם לא מעוניינים להירשם לתואר ראשון אלא להשתלב מיד בשוק העבודה, קורסים זה הדבר הנכון עבורכם. אפילו אם סיימתם תואר ראשון אך אתם מעוניינים לרכוש ידע בתחום אחר ולעבוד בו - תוכלו להירשם לקורס מקצועי.

אילו קורסים מקצועיים קיימים: קורס סייבר, קורסים שוק ההון, קורס QA, קורס עיצוב פנים, קורס תכנות, קורס נדל״ן, קורסים שונים בהייטק וטכנולוגיה, קורסים בתחומי אומנות ועיצוב, תקשורת, מקצועות יופי כמו בניית ועיצוב ציפורניים, קוסמטיקה, עיצוב שיער, קורסי מכירות, מקצועות טיפוליים, שיווק ופרסום, ניו מדיה, ועוד רבים מאוד.

איפה יש קורסים מקצועיים: יש קורסים מקצועיים במסגרת לשכת התעסוקה, קורסים משרד העבודה עם הכרה רשמית, מכונים פרטיים, בתי ספר, מכללות, ועוד.

השוואת מחירי אינטרנט פייבר

חבילות אינטרנט פייבר >

אינטרנט מהיר להצלחה בלימודים!

לומדים מהבית?
רוצים אינטרנט מהיר ויציב יותר?
פריסת הסיבים אופטיים נמשכת ומתרחבת לעוד ועוד איזורים בארץ. בואו לבדוק אם תשתית פייבר הגיע גם אליכם וכמה עולה להתחבר לאינטרנט פייבר מהיר בכל אחת מהחברות.

פריסת סיבים אופטיים בדיקת כתובת- תשתית פייבר

סיבים אופטיים פריסה: הדבר החם כרגע בעולם האינטרנט הוא ללא ספק תשתית אינטרנט פייבר מהירה במיוחד. מגוון רחב של חברות כבר מציעות חיבור ביתי לאינטרנט עם...

השוואת מחירי טלוויזיה

חבילות טלוויזיה >

צריכים הפסקה? יש במה לצפות!

כולנו צריכים לפעמים פסק זמן מהלימודים, ומה טוב יותר מלבהות בטלוויזיה ולתת למוח ולמחשבות לנוח...
יש היום מגוון אפליקציות צפייה ושרותי טלוויזיה זולים שיעבירו לנו את שעות המנוחה בכיף. כאן תוכלו לקרוא על אפשרויות הצפייה השונות ולראות איזה תוכן מציעה כל חברה וכמה זה עולה.

השוואת מחירי סלולר

חבילות סלולר >

מרוצים מחבילת הגלישה בנייד שלכם?

הטלפון הסלולרי כבר מזמן בלתי נפרד מחיינו, גם כסטודנטים אי אפשר בלעדיו.
האם אתם מרוצים מחבילת הסלולר אליה אתם מנויים? האם הגלישה מספקת אתכם? המחיר? הקליטה?
אצלנו תוכלו לראות את כל חבילות הסלולר במקום אחד, לבדוק מה מציעה כל חברה ולהחליט מה הכי נכון עבורכם.

בדיקת מהירות גלישה סלולרית

בניגוד לאינטרנט הביתי, חבילות גלישה סלולרית נמכרות לפי נפח ולא מהירות גלישה. למה חשוב לבדוק גם את המהירות, איך עושים בדיקת מהירות פלאפון, האם יש...

סים חינם: המבצעים של חברות הסלולר

בין חברות הסלולר קיימת תחרות גדולה והיא לא רק קשורה לגודל החבילה. מחירי כרטיסי הסים אותן מציעות החברות השונות ירדו, עד שחלק מהחברות מציעות סים חינם....

מעבר קופת חולים

מעבר קופת חולים >