דלג לתוכן

טיפול בוטוקס לגברים: כל מה שאתם צריכים לדעת

האם ידעתם שהטיפול האסתטי הכי פופולרי בקרב הגברים הוא טיפול הבוטוקס? ההליך כבר מזמן הפך לחלק מן השגרה ולא רק אצל נשים, אז בין אם אתם רוצים לקבוע תור לקליניקה או רק מעוניינים להיפתח לנושא, הכנו עבורכם סקירה מקיפה על טיפול בוטוקס לגברים עם כל מה שצריך וחשוב לדעת.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

פעם היו מקטלגים דברים לפי מגדר, נשים וגברים, כמו שהצבע הוורוד היה נשי והכחול גברי, כך גם בתחומים מתקדמים יותר, אך כיום ניתן לראות נזילות וזליגה בין ההגדרות הנוקשות ששייכות לעבר. אם ניקח לדוגמה את תחום האסתטיקה: הזרקת בוטוקס, הזרקת חומצה היאלורונית, לייזר וכדומה, היו נחשבים כנשיים והיו מזוהים רק עם האישה, שעושה אותם כדי לשמור על המראה שלה. אך זה כבר לא תקף לעולם של היום, עולם שבו כל אחד עושה מה שברצון שלו וגברים לא מתביישים לפנות לקליניקות ולקבל טיפולים אסתטיים כדי להראות טוב יותר ולהיראות צעירים יותר. כך הפך טיפול הבוטוקס, שמטרתו לטשטש קמטים, לאחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בקרב האוכלוסייה הגברית. 

מה זה בוטוקס?

לפני שנקפוץ ונדון על אזורי הטיפול הפופולריים לגברים, חשוב להבין איך הבוטוקס פועל ומה המטרה שלו. שמה של התרופה שאותה מזריקים היא בוטוקס, והשם של הטיפול קרוי על שמה, למרות שהיא לא החומר היחיד שמשתמשים בו ובדומה לה יש  עוד תרופות כמו: דיספורט. שתי התרופות הללו מכילות חומר פעיל בשם בוטולינום טוקסין שהוא חלבון שמטרתו היא למנוע את תזוזת השרירים. 

איך קשורים הקמטים בפנים לשרירים? הפנים של האדם בנויות בין היתר גם משרירים, שבעזרתם אנחנו מבצעים פעולות כמו דיבור, הבעה, מצמוץ וכדומה. מעל השרירים יש את העור שלנו שככל שהשריר באזור עובד יותר ככה העור נמתח, תדמיינו לכם שיש בידכם חתיכת בד שאתם מותחים אותה מצד לצד כמה פעמים, בסופו של דבר יופיעו על הבד קמטים. כך גם על הפנים, כל תזוזה רפטטיבית של שריר גורמת לקמט, בשנים הצעירות אולי פחות רואים את זה כי העור עדיין אלסטי אך, עם הזמן ככל שמתבגרים והעור הופך לדק ומאבד מגמישותו הקמטים והחריצים ניכרים לעין. לכן הרבה גברים, החל מגיל 30 מתחילים עם טיפולי הבוטוקס, כדי למנוע את הופעת הקמטים או כדי להעלים אותם. 

אז איך עובדת זריקת הבוטוקס? הזריקה עצמה נעשית באמצעות מחט דקה שמובילה את החומר נקודתית לשריר. ייקח כמספר ימים מהטיפול עד כשבועיים, לחומר להשפיע על השריר ולהגביל את הגירוי העצבי שבו עד שפעילותו תיפסק. בגלל שהשריר לא יזוז, העור שמעל השריר יראה חלק יותר והקמטים שהיו באזור ייעלמו ולא ימשיכו להעמיק. לוקח זמן לבוטוקס להתפרק בגוף ולכן התוצאה שלו יכולה להחזיק שלושה עד שישה חודשים, תלוי מטופל, אם כי אצל גברים אפקט הטיפול יכול להיות גם קצר יותר. 

טיפול בוטוקס כשלעצמו נמשך כרבע שעה והוא בדרגת כאב סבילה וקלה, אך, אם יש פחד מכך, דע כי ניתן לשים על האזור חומר מאלחש. לפני ואחרי הטיפול תקבל הוראות שיש לשמור עליהן כדי להבטיח את ההצלחה שלו.

בוטוקס לגברים

מה האזורים הפופולריים בטיפול בוטוקס לגברים?

  • מצח ובין הגבות- בוטוקס באזורים אלה עוזר להיפטר ולרכך את המראה העייף והכועס ומטפל בקמטים הרוחביים שבמצח וב"קמטי הזעף" שבין הגבות.
  • צידי העיניים- בוטוקס בצידי העיניים עוזר לטיפול בקמטים הקטנים שנוצרים כתוצאה מכיווץ העיניים ונקראים "קמטי צחוק" או "רגלי עורב".
  • סנטר- בוטוקס בסנטר יכול לרכך מראה של חורים בסנטר בעת דיבור וגם להחליק את האזור שיראה מתוח יותר. 
  • בית שחי/ כפות ידיים/ כפות רגליים- בוטוקס באזורים אלה נועד לטפל במצב של הזעה מוגברת, הזעת יתר. 

מה ההבדל בין טיפול בוטוקס לגברים לבין טיפול בוטוקס לנשים?

המטרה של טיפולי הבוטוקס היא אותה מטרה לשני המינים והחומר המוזרק הוא אותו חומר לגברים או לנשים, ההבדל הוא במינון. בגלל שמבנה הפנים של גברים שונה משל נשים, כמו גם עור הפנים: המרקם של העור, האלסטיות, חוזק השרירים בפנים וכדומה, הרופא המטפל צריך לקחת את זה בחשבון ולהתאים באופן אישי את מהלך הטיפול למטופל. הרבה גברים רוצים לקבוע בוטוקס אך, מפחדים מהטיפול בטענה שהטיפול יהיה ניכר לעין, חלק רוצים להסתיר את העובדה שעשו הליך קוסמטי, או שפשוט רוצים לשמר את המראה הטבעי, תכנון הטיפול לפי מבנה הפנים הגברי נעשה במטרה לשמור על תווי הפנים ולטפל נקודתית בבעיות ולכן, אין צורך לחשוש מהמראה ה"עשוי". 

בוטוקס לגברים מחיר

מחיר טיפולי בוטוקס יכול לנוע בטווח של כמה מאות לאלפי שקלים וזה תלוי בכמות האזורים שיש לטפל בהם וכמובן שמתווספת למחיר גם העבודה של הרופא בקליניקה. לעיתים, תהיה הנחה אם יש לטפל במספר אזורים יחד בטיפול אחד. 

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

טיפול בוטוקס לגברים: שאלות תשובות

טיפול בוטוקס לגברים זה כואב?

כל מטופל יכול לחוות את זריקת הבוטוקס אחרת. אם כי מדובר במחט קטנה ודקה ובטיפול שאינו אמור לכאוב, עדיין יש את האפשרות לשים חומר מאלחש על האזור המטופל כדי למנוע תחושה ואי נעימות. 

האם בוטוקס לגברים שונה מבוטוקס לנשים?

אין שוני בחומר, בוטוקס או דיספורט, שמוזרק. השוני היחידי בין גברים לנשים הוא שלעיתים בטיפול בוטוקס לגברים כמות החומר שמזריקים יכולה להיות גדולה יותר מלנשים. ההבדל נובע ממבנה אנטומי שונה של פני הגבר ונתונים פיזיולוגיים שונים שמתבטאים בהשפעת החומר ובארך הימים שלו. 

כמה מחזיק בוטוקס אצל גברים?

בגלל ששרירי הפנים אצל גברים חזקים יותר השפעת הבוטוקס יכולה להיות קצרה יותר. קיימים עוד משתנים שיכולים להשפיע על כך כמו: גיל, גנטיקה, סוג עור וכדומה. אך לרוב הבוטוקס מחזיק בין שלושה לשישה חודשים, ברגע שמתפוגגת ההשפעה שלו התנועה חוזרת לשריר. כדי לשמור על הנראות ועל עור חלק וללא קמטים מומלץ לחזור לטיפולי תחזוקה כל מספר חודשים לפי ראות הרופא המטפל. 

אולי יעניין אותך גם:

הזרקת בוטוקס אזורים: היכן ניתן להזריק?

לא משנה אם בחרתן בהזרקת בוטוקס במצח, בוטוקס בין הגבות, או בצידי העיניים, עיקרון הפעולה זהה: החומר מוזרק לתוך השריר שיוצר את הקמט, מרפה את השריר,...

סוגי בוטוקס: טשטוש והעלמת קמטים בטיפולי האסתטיקה

בעבר הפתרון לקמטים היה מתיחת פנים בחדר הניתוח וכיום מספיקה פגישה אחת בקליניקה כדי לשנות את הכל. טשטוש קמטים שלא באמצעות סכין מנתחים, מצריך רק זריקה...

בוטוקס מחיר: כמה עולה בוטוקס?

כמה עולה בוטוקס באזורי הפנים ומה מחירן של הזרקות בוטוקס במצח? איפה עוד עושים בוטוקס ואילו מבצעים משתלמים אפשר למצוא? ואחת ולתמיד - יש דבר כזה בוטוקס...

בוטוקס: הכל על החומר שעליו מתבססים טיפולים אסתטיים

על טיפול הבוטוקס בטח כבר שמעתם ויכולים לדמיין לעצמכם את התוצאות. אבל האם ידעתם ששם ההליך נגזר מהתרופה בה משתמשים? הכל על החומר הפופולרי ברפואה...

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר...

טיפולי בוטוקס נוספים

לא רק הצערת עור הפנים והעלמת קמטים: הזרקות בוטוקס נמצאו יעילות גם עבור טיפול בהזעת יתר, טיפול בטיקים בפנים, טיפול בשיתוק בפנים, ואפילו טיפול...

בוטוקס במצח: האם זה הטיפול המתאים לך?

כשהסרום והקרם לא עוזרים וקשה במיוחד להיפטר מהקמטים העקשניים שהופיעו במצח וממשיכים להעמיק, מתחילה המחשבה על הזרקת בוטוקס. בסקירה זו נענה לכם על שאלות...

דיספורט- אחיו התאום של הבוטוקס

מה זה דיספורט? אם תשמעו את המילה "בוטוקס" בשיחה, גם אם בחיים לא עברתם טיפול, סביר להניח שישר תזהו במה מדובר ותדעו למה הוא משמש. כדאי שתתחילו להכיר גם...