דלג לתוכן

שיטת הפפיון? הקלאסית? טכניקות לעיצוב השפתיים

עיצוב שפתיים פפיון או קלאסי? עם הגיל השפתיים מדקקות ומאבדות מנפחן, דבר היכול לשנות את כל מראה הפנים. ולפעמים ללא קשר לגיל, אנחנו פשוט לא מרוצות מצורת השפתיים שלנו. בסקירה הבאה תקראו על הפתרונות של הרפואה האסתטית לבעיה ועל הטכניקות השונות למילוי שפתיים.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

מילוי שפתיים באמצעות חומרי מילוי לשינוי צורה או הוספת נפח, הפך להליך פופולרי ונפוץ במציאות של היום, ניתן לראות זאת בפניהן של ידועניות שכולנו נושאות אליהן עין או אפילו בסביבה הקרובה אלינו, על האנשים שמקיפים אותנו. הזרקת החומר לשפתיים נעשית בטיפול לא פולשני, קצר, שלאחריו זמן החלמה מהיר. 

טיפולי ההזרקות הם אחד מהפתרונות לשיפור הנראות של מגוון סוגי שפתיים: שפתיים דקות גנטית בין אם זו שפה עליונה, שפה תחתונה או שתיהן, או כאלה שאיבדו מנפחן או צורתן עם הגיל. יחד עם זאת, בכל תקופה יש טרנד חדש הקשור לשיטת מילויי השפתיים, בדרך כלל, המראה שכולן חושקות בו יופיע תחילה על סלבריטאיות ואז יהפוך לפופולרי בקרב האוכלוסייה שתרוץ עם בקשת "ככה בדיוק אני רוצה" למרפאות הרפואה האסתטית. כדוגמה ניתן לקחת את משפחת קרדשיאן בכלל וקיילי ג'נר בפרט, שהחזירה את ההייפ סביב שפתיים מלאות ומשורטטות (ועל הדרך עשתה מזה מיליארדים, אבל זה לא לסקירה הנוכחית). כיום, טכניקת המילוי הפופולרית נקראת שיטת הפפיון. באמצעות שיטת הפפיון שפתיים נראות מלאות יותר, מורמות אך לא בולטות מידי מהפרופיל. 

טכניקות למילוי והגדלת שפתיים

כפי שניתן להבין, שיטת הפפיון היא לא היחידה וברפואה האסתטית קיים מגוון רחב של טכניקות למילוי שפתיים, חלקן פופולריות יותר וחלקן פופולריות פחות ומסתמכות על חומרים שונים, צורות הזרקה וטכנולוגיות שונות. אבל לא רק הפופולריות של הטכניקה היא מה שקובעת את הליך הטיפול, השיקולים בבחירת מרפאת אסתטיקה צריכים לכלול את השאלה האם לפני הטיפול יש הערכה מדויקת של אזור השפתיים והתאמה אישית של ההזרקות למבנה, כי לא כל שיטה תענה על הצורך של כל מטופלת. הנה חלק מהשיטות המוצעות במרפאות האסתטיקה:

מילוי שפתיים בטכניקה הקלאסית- צורת מילוי לשפתיים באמצעות חומצה היאלורונית לתוצאה של שפתיים בעלות גוף מלא יותר ואפקט מנופח עם איזון בין השפה העליונה לתחתונה מאמצע השפה ועד לקצה. בטכניקה זו הדגש הוא על פיזור אחיד של נפח ומלאות, כאשר הרופא מעסה קלות את האזור כדי לפזר את החומר המוזרק באופן שווה ובצורה פרופורציונאלית. 

מילוי שפתיים באמצעות שיטת הפפיון- שיטה המוכרת גם כטכניקה הרוסית, מדגישה את קשת הקופידון בשפה העליונה והתיחום של השפה התחתונה. לעומת שיטות אחרות שבוצעו כאשר שפתי ברווז היו בטרנד (שבינתיים חלף לו), המטרה של מילוי שפתיים שיטת הפפיון בחומצה היאלורונית היא להאריך את גובה השפתיים, להרים אותם ולהוסיף נפח והדגשה למרכז השפתיים. מהפרופיל השפתיים לא נראות בולטות מידי, אלא, שטוחות יותר. באמצעות עיצוב שפתיים בשיטת הפפיון ניתן להנות משני העולמות, גם לשמור על המראה המעוצב והבובתי ועם זאת הטבעי. 

היפוך שפתיים (lip flip)- בשיטה זו חומר המילוי הוא אינו חומצה היאלורונית, אלא, בוטוקס. השימוש בבוטוקס בא במטרה לשפר את נראות השפה העליונה, כפתרון לשפתיים עליונות דקות או חיוך חושף חניכיים. ההזרקות של החומר נעשות בשרירים שמעל השפה העליונה, דבר הגורם לאזור להיות רפוי יותר ו"להתהפך" כלפי מעלה, כך שהשפה הופכת לגלויה ומוגדרת יותר. התוצאה בשיטה זו היא מתונה וניתן לשלב את הטכניקה הזו עם הזרקות של חומצה היאלורונית בשפתיים, אך כמובן, לאחר ייעוץ מול רופא מומחה. בגלל שתנועת השרירים באזור נחלשת, יש לזכור כי יכולות להופיע תופעות לוואי שונות כמו: קושי בשתייה מקשית, תנועת שפתיים שונה בדיבור או אכילה וכדומה. אך למרבית התופעות ניתן להתרגל עם הזמן.

שיטת הפפיון

כמה זמן מחזיקות התוצאות לאחר מילוי שפתיים?

טיפולי הזרקות לשפתיים הם מהירים ולא פולשניים והתוצאות שמתקבלות הן מידיות, אם כי יש לחכות לתוצאות האמתיות שמופיעות לאחר כשבוע, כשהנפיחות באזור יורדת. בדרך כלל תוצאות של הגדלת שפתיים, תיקון סימטריה או של כל טיפול אחר שמשתמשים בו בחומרי מילוי מחזיק בין חצי שנה ל- 18 חודשים. העמידות תלויה במספר גורמים: החומר שבו משתמשים, גיל המטופלת, מצבה הבריאותי וכדומה, אלה קובעים את תקופת פירוק החומר בגוף.

בגלל שהטיפול הוא פשוט  וללא סיכון גבוה, לא נדרשת הכנה מיוחדת וזמן ההחלמה הוא לא ארוך, ניתן לחזור על ההליך מידי תקופה כדי לשמר את התוצאות או כדי לשפר אותן במידה והן לא יצאו כפי שרציתן. במקרים קיצוניים בהם אתן לא מעוניינות יותר בחומצה ההיאלורונית שבשפתיכן ניתן לעבור הליך של המסת החומר במרפאות האסתטיקה ואצל רופא מוסמך.

מאילו מרפאות לרפואה אסתטית תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

שיטת הפפיון ועוד טכניקות לעיצוב שפתיים: שאלות ותשובות

איזה טכניקות לעיצוב שפתיים קיימות?

בארץ ובעולם קיימות טכניקות שונות למילוי שפתיים ועיצובן, כל תקופה יכולה להופיע טכניקה חדשה שמבטיחה תוצאות שונות ומראה שונה. הטכניקה הפופולרית כיום היא שיטת הפפיון, אבל מלבדה יש עוד שיטות לעיצוב השפתיים כמו: השיטה הקלאסית, lip flip ועוד. 

האם לטכניקות עיצוב שפתיים באמצעות חומרי מילוי מחיר קבוע?

לא. אמנם קיים טווח מחירים ממוצע אך, אין מחיר אחיד למילוי שפתיים. כך למשל למילוי שיטת הפפיון מחיר שמשתנה ותלוי בכמות המזרקים של חומר המילוי שמשתמשים בהליך, תלוי באיזה קליניקה הטיפול נעשה ועוד גורמים שיכולים להשפיע על כמה תשלמו.  

עוד מידע על חומצה היאלורונית:

עיבוי שפתיים- הכל על חומצה היאלרונית בשפתיים

באמצעות חומצה היאלורונית בשפתיים ניתן להגדיל את הנפח למי שנולדו עם שפתיים דקות או לאלו שאיבדו נפח עם הגיל. למי מתאים עיבוי שפתיים, אילו הכנות יש...

סקין בוסטר- להחזיר את הזוהר לעור הפנים

טיפול חדשני לשיפור מראה עור הפנים, טשטוש קמטוטים וצלקות והחזרת הלחות והזוהר לעור. מהו טיפול סקין בוסטר, למי זה מתאים, איך מתבצע הטיפול, מחירים ועוד

עיצוב סנטר ועיצוב קו לסת עם חומצה היאלורונית

חלק בלתי נמנע מתהליך ההתבגרות הוא ספיגת עצם, השטחה של הרקמות הרכות וצניחתן. איכות העור והאלסטיות שלו יורדות, מה שגורם לפגיעה במראה העור. את הפגמים...

פיסול אף לעיצוב צורת האף ללא ניתוח

עיצוב אף הפך לאחד ההליכים המבוקשים בתחום פיסול פנים. איך זה עובד, למי פיסול אף מתאים, באילו חומרים משתמשים, מהם היתרונות והחסרונות של פיסול אף ללא...