דלג לתוכן
עין טל הדסה: הסרת משקפיים

עין טל הדסה: הסרת משקפיים

עין טל הדסה הוא מרכז מומחים שמשלב בין מומחים לכירורגיית עיניים לבין מרכז להסרת משקפיים. במרכז טכנולוגיות מתקדמות לניתוחי לייזר בעיניים ומנתחים המעניקים למטופלים תמיכה מקצועית החל מהבדיקה הראשונית ועד לסיום ההליך כולל במפגשי הביקורת.

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך אנחנו מוצאים עצמינו יכולים לגשת למרפאה ולטפל בכל מיני דברים שנראו לנו כבלתי פתירים, לדוגמה: הראייה שלנו ושחרור התלות מעזרים למיניהם. אמנם, החקר על שיטות לתיקון ראייה החל אי שם בשנת 1885, אבל רק בשנות ה-90 של המאה ה-20 בוצע ניתוח הלייזר הראשון בישראל ונראה שבשנים האחרונות ההליך תפס תאוצה והפך לפופולרי. מאז ועד היום הספיקו להתרחש התפתחויות שונות בתחום ובשיטות הלייזר לתיקון ראייה, כך שהטיפול נעשה יותר מהיר, בטוח וללא כאב. 

שני גופים, בין המובילים בארץ, שאחד מהם הוא מרכז עין טל- מרכז מומחים לכירורגיית עיניים והשני הוא מרכז הסרת משקפיים של בית החולים הדסה, ראו את הביקוש הרב שיש לניתוח לייזר בעיניים והחליטו לשתף פעולה ולפתוח את מרכז המומחים עין טל הדסה. המרכז משלב את הטכנולוגיות החדישות ביותר בניתוחי הלייזר עם מכשור רפואי מתקדם ועם נבחרת רופאים מומחים בתחום הסרת משקפיים בלייזר.

עין טל הדסה: ניתוחי לייזר בעיניים בשיטות שונות

מרכז עין טל הדסה מבצע ניתוחי הסרת משקפיים בשלוש שיטות שונות. השיטה שבה ינתחו את המטופל נקבעת לאחד בדיקות התאמה קפדניות ובהחלטה משותפת עם הרופא המנתח.

מה זה בכלל ניתוח לייזר?

קרן הלייזר היא קרן אור בעלת אורך גל אחיד והפעולה שלה וההשפעה שלה משתנות בהתאם לאורך הגל. מכשיר הלייזר שמשמש לניתוח תיקון הראייה מתופעל על ידי המנתח ומבצע באמצעות קרן הלייזר, הסרה של רקמה דקה מהקרנית ושינוי קימור הקרנית וכך יכול לתקן בעיות של קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמטיזם (צילינדר). בדרך כלל ,באמצעות הלייזר, ניתן לטפל בקוצר ראייה של 10 עד 14 מספרים וברוחק ראייה של עד 6 מספרים. ניתוח הלייזר הוא אינו הליך ארוך ובדרך כלל לוקח כ- 5 דקות לכל עין. 

שיטת ה- PRK

זוהי שיטה שבה מבוצעת הסרת תאי האפיתל שהם התאים המצפים את הקרנית ולאחר מכן שיוף בלייזר של הקרנית לתיקון הראייה. בגלל שתאי הציפוי הוסרו, לאחר ההליך, מונחות עדשות מגע על פני הקרנית למספר ימים כדי שהתאים יצמחו מחדש. הליך ה- PRK להסרת משקפיים הוא בין הוותיקים שקיימים והוא נותן מענה למי שיש לו קרניות דקות ו/או לאנשים שמנהלים אורח חיים פעיל וספורטיבי. מספר ימים לאחר הניתוח (לחלק מהמטופלים) ניתן לראות באופן מלא ללא משקפיים.

שיטת ה- IntraLASIK

IntraLASIK, אינטרא לאסיק, היא שיטה חדשה לביצוע הרמה של שכבת האפיתל שבקרנית ויצירת חלון כירורגי כמעין מתלה כדי להגיע לעומק וללטש את הקרנית, בסוף הניתוח המתלה מוחזר למקומו. בשיטה זו המתלה מסומן על ידי הלייזר ומורם ע"י המנתח מה שמאפשר להליך להיות בטוח יותר, ברמת דיוק גבוהה יותר ולהתאים למבני עיניים שונים או מבני קרנית שונים. תוצאות הניתוח מידיות ומשתפרות מיום ליום וההתאוששות מניתוח לייזר בעיניים בשיטה זו היא מהירה.

שיטת ה- Lasik

גם שיטת ה- Lasik נחשבת לשיטה ותיקה יותר שקיימת כבר כ- 20 שנים. בניתוח באמצעות שיטה זו מבצעים חיתוך של הקרנית ליצירת מתלה ונכנסים לעומק כדי לשייף את הקרנית בלייזר בהתאם לנתוני תיקון הראייה. בסיום, המתלה מוחזר למקומו ומתאחה באופן טבעי. שיטה זו היא הבסיס לשיטת ה- IntraLASIK המתקדמת והשוני המרכזי ביניהן הוא שבשיטת לאסיק Lasik, את החתך ליצירת המתלה מבצע המנתח באמצעות שימוש בסכין כירורגית מותאמת ובשיטת האינטרא לאסיק IntraLASIK, מכשיר הלייזר הוא זה שמבצע את החתך ולא יד אדם.

eintal-hadassah-eye-exam

עין טל הדסה: שלבים לקראת ניתוח לייזר להסרת משקפיים

בדיקת התאמה

נספר לכם שאמנם ניתוח הסרת משקפיים הפך לשכיח, אך עדיין כ-30% מאוכלוסיית מרכיבי המשקפיים/ עדשות לא מתאימים להליך. לכן, עם כמה שהסרת משקפיים או עדשות ראייה היא פתרון יעיל, מהיר ובטוח, צריך לבחון את ההחלטה ברצינות. גם במרכז עין טל הדסה מתייחסים לנושא בחשיבות רבה וביסודיות ומתחילים את ההליך מול המטופל עם בדיקות קפדניות כדי לראות את התאמתו להליך. רמת ההתאמה מפוענחת ומסתמכת על כמה בדיקות: בדיקת טופוגרפיה למיפוי הקרנית, בדיקה אופטומטרית לקביעת חדות ראייה ויציבות אופטית ובדיקת עיניים שמטרתה לבדוק את תקינות ובריאות העין. בנוסף, מתבצעת בדיקת של ההיסטוריה הרפואית של המטופל ומשפחתו. בסוף הבדיקות, נקבעת רמת ההתאמה להליך וגם נקבע מה הוא ההליך האופטימלי עבור המטופל, שיעניק את התוצאה הטובה ביותר.

פגישה עם המנתח

פגישה זו היא פגישה אישית עם אחד מהמנתחים במרכז עין טל הדסה. המנתח שיבצע את הליך הסרת המשקפיים ייפגש אתכם כדי לבדוק אתכם בצורה יסודית ולהסביר לכם על מבנה העין שלכם, על שיטת הלייזר שמתאימה עבורכם, על כיצד מתכוננים לניתוח ועל הניתוח עצמו. כמו כן, הוא ישקף בפניכם את סיכויי ההצלחה וגם את הסיבוכים ויפרט לכם על ההחלמה והביקורת שלאחר ההליך. במרכז עין טל הדסה קיים דגש לקשר בין המנתח למטופל, כך שהמנתח יהיה קשוב לכם במהלך כל ההליך עצמו, החל מהפגישה ויבטיח להיות זמין בכל זמן גם לאחר הניתוח.

לאחר שעברתם בהצלחה את השלבים המקדימים, נמצאתם מתאימים להליך הלייזר להסרת משקפיים, נבחרה השיטה היעילה עבורכם והכרתם את המנתח, יקבע לכם המועד המיוחל של הניתוח עצמו. לפני הניתוח תצטרכו להתכונן בהתאם להוראות שנתן לכם הרופא: לא להתאפר מספר ימים, לקנות טיפות מיוחדות שישמשו אתכם לאחר ההליך, לא להרכיב עדשות מגע כשבועיים לפני, לא להתבשם ביום הניתוח ועוד. אנא הקפידו למלא אחר ההוראות הללו, שכן הן לא ניתנות סתם והן מעלות את סיכויי ההצלחה של הסרת המשקפיים.

חשיבות המעקב והטיפול שאחרי 

לאחר ניתוח הלייזר יתבקש המטופל לפעול לפי הנחיות המנתח ולפי תוכנית הטיפול שהוא יביא לו. יום לאחר הניתוח תיערך פגישת הביקורת הראשונה עם המנתח ולאחר מכן יקבעו עוד פגישות ביקורת, בהתאם לשיטה בה בוצע הליך הסרת המשקפים: אחרי ניתוחי Lasik הביקורות נקבעות אחרי חודש ואז אחרי שישה חודשים, אחרי ניתוחי PRK תקבע ביקורת אחרי שלושה ימים עד שבוע, לאחר מכן, חודש, שלושה חודשים ולבסוף ירד מינון הפגישות לאחת לכל שלושה חודשים עד שנה. אמנם זה מרגיש הרבה ביקורות ופגישות עם המנתח, אבל הכל לטובת המטופל, בפגישות אלה מוודאים שתהליך ההחלמה מתבצע כמו שצריך ושתוצאות הניתוח התקבלו כמצופה.

האם תוצאות הניתוח הן לכל החיים?

בשיטות הלייזר החדישות ועם המכשירים המתקדמים אחוזי ההצלחה הם גבוהים, קיימים נתונים המצביעים על כך שכ- 98.5% מהמנותחים יישארו ללא משקפיים (בעלי קוצר ראייה של עד מינוס שש). בעלי קוצר ראייה שבין מינוס שש למינוס עשר כ- 92% עד 96% יישארו ללא משקפיים. ניתן להבין מכך שליקויי הראייה עלול לחזור לחלק מהמנותחים, אך ייתכן כי לא יחזור אותו המספר שהיה לפני הניתוח. מי שעשה הסרת משקפיים במרכז עין טל הדסה וחזר לו המספר יכול להתייעץ עם המומחים במקום ובמידה וניתן לבצע תיקון מבחינה רפואית, לא גובים על התיקון כסף ואין הגבלת זמן.

עין טל הדסה הסרת משקפיים: הסדרים עם קופות החולים

יחד עם השתתפות קופות החולים ניתן לבצע את ניתוח הלייזר להסרת משקפיים בהשתתפות עצמית נמוכה יותר. המחיר נקבע על פי שיטת הניתוח שמותאמת לכם ומשתנה כאשר מדובר בניתוח בעין אחת או בשתי העיניים. בנוסף, המחיר עלול להשתנות בהתאם לרופא המנתח, יש מומחים ומנתחים בכירים שצריך לשלם על שירותיהם תוספת שאינה קשורה לסבסוד. הזכאות בקופות השונות:

מכבי: חברי מכבי שלי, מגיל 18 ומעלה שעברה חצי שנה מרגע הצטרפותם לתוכנית.

כללית: חברי כללית מושלם פלטינום, מגיל 18 ומעלה שעברה חצי שנה מרגע הצטרפותם לתוכנית.

לאומית: חברי כל תוכניות השב"ן- לאומית כסף ולאומית זהב, שעברה חצי שנה מרגע הצטרפותם לתוכנית. החל מגיל 17 באישור אופטומטריסט מוסמך או רופאת עיניים ובחתימת הורה על הסכמה להליך. מגיל 18 ומעלה אין צורך באישורים.

מאוחדת: חברי מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא, מגיל 18 ומעלה. השירות בביטוח מאוחדת עדיף ניתן למימוש מידי והשירות בביטוח מאוחדת שיא ניתן למימוש לאחר חצי שנה מההצטרפות לתוכנית.

מרכז עין טל הדסה כתובת: פריסת סניפים

למרכז הדסה עין טל מספר סניפים הפרוסים ברחבי הארץ:

  • סניף תל אביב- רחוב הברזל 15, קומה 4, רמת החייל.
  • סניף ירושלים- בית חולים הדסה עין כרם, בניין דוידסון, קומת קרקע, ליד הקניון.
  • סניף באר שבע- מדיטון- קניון הנגב מגדל המשרדים, קומה 5.
  • סניף חיפה- שר"פ פלוס- קיון לב המפרץ, קומה 3, צמוד לאסותא.
  • סניף קרית גת- הרימון 6, כניסה 1 קומת קרקע.
  • סניף כפר סבא- קניון כפר סבא הירוקה, בניין המגדל, קומה 11 בתוך מרפאת שר"פ פלוס.
  •  סניף ראשון לציון- החומה 14, קומת קרקע, בתוך מרפאת "מדספייס".
  • סניף אילת- רחוב אילות 31, מרכז אופטומטריה.

חשוב לדעת כי הסניפים שמנתחים בהם הם סניפי תל אביב- הדסה עין טל רמת החייל וירושלים ובהם קיים כל המערך הדיאגנוסטי והכירורגי. בשאר הסניפים הצוות הרפואי מבצע בדיקות התאמה וביקורות לאחר ניתוח. 

עין טל הדסה: שאלות תשובות

מה עלי לעשות כדי לדעת אם הסרת משקפיים בלייזר מתאימה לי?

אנחנו מניחים כי אתם בשלב המחקר, תוכלו לראות כי למרכז עין טל הדסה חוות דעת קיימות. אך, זה לא מספיק כדי לדעת אם הסרת משקפיים בלייזר מתאימה לכם. במרכז רפואי זה שמים דגש רב לבדיקת התאמה של המטופל להליך הסרת המשקפיים ולכן תצטרכו לקבוע פגישה במקום. הבדיקות הן קפדניות, אורכות כ- 4 שעות ומתעמקות במבנה העין, הכל כדי להגיע לרמת דיוק והבנה האם ואיזה שיטת ניתוח היא המתאימה ביותר. במידה ויש לכם שאלות, למרכז עין טל הדסה טלפון ייעודי לייעוץ ומידע נוסף.

באיזה שיטות לייזר להסרת משקפיים מנתחים בעין טל הדסה?

במרכז עין טל הדסה רופאים מומחים שמשתמשים במכשור מתקדם ובשיטות מסורתיות וחדשניות: שיטת ה- PRK, שיטת ה- Lasik ושיטת ה- IntraLASIK. לכל שיטה יתרונות משלה והניתוח מתבצע בשיטה שהכי מתאימה למטופל באופן אינדיבידואלי. 

מה העלות של ניתוחי הלייזר במרכז עין טל הדסה?

עלות ניתוח לייזר להסרת משקפיים משתנה מהליך להליך בשל כמה סיבות: שיטת הניתוח, האם הניתוח נעשה על ידי מנתח בכיר והאם הניתוח נעשה בעין אחת או בשתיהן. אם אתם חברי אחד מהביטוחים המשלימים: מכבי שלי, כללית מושלם פלטינום, לאומית זהב או לאומית כסף, מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא, קיימים הסכמים לסבסוד ההליך בין קופות החולים למרכז הדסה עין טל, כך שההשתתפות העצמית שלכם תהיה נמוכה מהרגיל.

עוד מידע על הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...