דלג לתוכן
עיניים ד״ר לוינגר: מרכז מומחים להסרת משקפיים בלייזר

עיניים ד״ר לוינגר: מרכז מומחים להסרת משקפיים בלייזר

באילו שיטות מבצעים ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר ברשת מרפאות עיניים, איך צריך להתכונן לניתוח וממה יש להימנע אחריו, כמה אנשים נמצאים מתאימים לניתוח ואיך תדעו גם אתם שאתם מתאימים? הגיע הזמן למסור את המשקפיים שלכם לתרומה ולהתחיל לראות טוב בלי שום עזרים, כך תעשו זאת

 

ניתוח קטרקט במרפאת עיניים 

מלבד לניתוחי לייזר בעיניים להסרת משקפיים ועזרי ראייה (שתוכלו לקרוא עליהם בהמשך הסקירה), שיפור הראייה והנראות, מרפאת עיניים מטפלת גם במחלת הקטרקט על ידי ניתוח לייזר חדשני שבו מוציאים את העדשה העכורה ומשתילים עדשה שקופה מלאכותית שנשארת בעין לצמיתות. השיטות שבהן ד״ר לוינגר ורופאי מרכז עיניים מבצעים את הניתוח מקצרות אותו באופן משמעותי וגם החזרה לשגרה הופכת למהירה יותר. 

מהו קטרקט?

קטרקט הוא מצב שבו עדשת העין מאבדת משקיפותה ונעשית עכורה ובהתאם לכך יורדת איכות הראייה של האדם (בעין אחת או בשתיהן). התסמינים העיקריים שיכולים להעיד על מחלת הקטרקט הם: ירידה בחדות הראייה שיכולה להתבטא בשינוי מהיר במספר למרחק, טשטוש בראייה, ירידה בראיית צבעים תקינה, טשטוש וסנוור בעת נהיגה בלילה או מאור השמש. במקרים מסוימים יכול הקטרקט להופיע כדלקת תוך עינית ובמידה והמחלה היא מולדת היא מתבטאת אצל היילוד באישון לבן. 

מחלת הקטרקט היא מחלה שהסוג השכיח ביותר שלה הוא הקשור לגיל מבוגר ובפן הזה היא מופיעה לרוב בגילאי 65-55. מבחינת נתונים כ- 40% מהאנשים שמעל גיל 60 סובלים מקטרקט. עוד סיבות להתפתחות קטרקט מלבד לגיל הן: חבלה בעין, נטילת תרופות, סכרת ואפילו קיים קטרקט מולד. כך, שהמחלה יכולה להופיע גם אצל צעירים. 

כיצד ניתן לטפל בקטרקט ברשת מרפאות עיניים?

רופא העיניים יכול לאבחן את המחלה באמצעות בדיקה קלינית פשוטה שדורשת הרחבת אישונים ויכול לפי הבדיקה להחליט האם צריך לשלב את הטיפול בקטרקט יחד עם ניתוחים נוספים. הטיפול בקטרקט הוא ניתוח שבו מוציאים את העדשה העכורה ומשתילים במקומה, עדשה מלאכותית שקופה שנשארת בעין לצמיתות. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית של העיניים באמצעות טיפות מיוחדות. 

שתי דרכים עיקריות משמשות את רופאי קבוצת ד"ר לוינגר ברשת עיניים, בטיפול בקטרקט, אחת מהן היא "פאקו- אמולסיפיקציה" שבה משתמשים במכשיר אולטרה סאונד זעיר במטרה להסיר את העדשה העכורה מפתח של 2 מ"מ ולהחליפה בעדשה מלאכותית חדשה. הדרך השנייה היא טיפול באמצעות מכשיר הלייזר, שיטה זו היא חדשנית וההליך שלה כולל יצירת חתך בקופסית העדשה ובקרנית באמצעות הלייזר וללא התערבות סכין כירורגית, הוצאת העדשה העכורה והכנסת העדשה המלאכותית. שיטה זו מאפשרת לראשונה, הסרת קטרקט, תיקון הראייה (מספר) ותיקון אסטיגמציה (צילינדר) ומפחיתה סיבוכים במקרה של ניתוח מורכב. אם יש ברשותכם ביטוח רפואי פרטי באחת מחברות הביטוח, ככל הנראה קיים כיסוי לניתוח קטרקט בלייזר במרפאת עיניים ד״ר לוינגר.

באיזה עדשות משתמשים להשתלה בניתוחי קטרקט?

ברשת עיניים עושים שימוש בעדשות המתקדמות בתחום ויחד עם השיטות המתקדמות כדי לקבל תוצאה מיטבית. קיימים שלושה סוגי עדשות שבהם משתמשים במרכזי עיניים:

  • עדשות חד מוקדיות- עדשה מלאכותית שמתקנת את הראייה במוקד אחד, או לרחוק או לקרוב.
  • עדשות מולטיפוקאל- עדשה מלאכותית שמספקת יכולת ראייה גם לרחוק וגם לקרוב.
  • עדשות טוריות TORIC IOL- עדשה מלאכותית המאפשרת תיקון אסטיגמציה (צילינדר). 

הסרת משקפיים בלייזר במרפאת ד"ר לוינגר

בתחום הסרת משקפיים בלייזר אנחנו ממש מומחים, פשוט כי עשינו את זה בעצמנו ואנחנו יודעים להגיד לכם- למה אתם מחכים? זו המתנה הכי שווה שתוכלו לקנות לעצמכם! אחד המרכזים המומלצים לקנות את המתנה הזו בשבילכם הוא מרפאת עיניים של ד״ר שמואל לוינגר, עם צוות רופאים שיפיג לכם את כל החששות שאולי יש לכם ובגללם עוד לא עשיתם את הניתוח עד היום. 

אם אתם כאן, זה אומר שכבר מאסתם בלאבד את המשקפיים, למעוך אותם כשאתם נרדמים על הספה, או בעיניים צורבות מעדשות המגע שלכם. אבל לרע הזה אתם כבר רגילים, ורבים חוששים מנזק שייגרם לעיניים. תנו לנו להרגיע אתכם, במרכז עיניים ד״ר לוינגר מנתחים מיטב המומחים בתחום הסרת משקפיים בלייזר, כך שאתם בידיים בטוחות.

באילו שיטות מבצעים רופאי מרפאת עיניים ניתוחי לייזר?

ד״ר לוינגר והצוות שאיתו מנתחים בשיטות הבאות:

אינטרלאסיק: בשיטה זו הרופא פותח חלון טיפולי בקרנית העין באמצעות קרן לייזר ממוחשבת וללא סכין כירורגית. לאחר מכן מתבצע הליך ליטוש פני הקרנית. הניתוח נעשה במכשור מתקדם במיוחד שכולל טכנולוגית זיהוי קשתית ב-3,400 נקודות ומעקב רציף בארבעה ממדים, תוך רמת בטיחות גבוהה במיוחד. 

לאסק PRK: שיטה שמתאימה למטופלים עם קרניות דקות ומספר גבוה. הרופא יוצר מתלה, כלומר שכבת קרנית דקה מהשכבה החיצונית שלה והליטוש נעשה באמצעות לייזר. לאחר מכן המתלה מוחזר למקומו ונעשה שימוש בעדשת מגע טיפולית חסרת מספר. 

מונוויז׳ן: ניתוח להסרת משקפיים בלייזר שמתאים לבני 40 ומעלה שסובלים גם מקוצר ראייה וגם מרוחק ראייה. הרופא מנתח את העין הדומיננטית לראייה לרחוק ואת העין השנייה לראייה לקרוב. 

ווייב-פרונט: השיטה הזו נחשבת לשדרוג השלב השני בניתוח שבו הלייזר מעצב מחדש את הקרנית. הטכנולוגיה מאפשרת ביצועים מדויקים אפילו יותר וקוטר ליטוש רחב יותר.

השתלת עדשה תוך עינית: כאן לא מדובר בניתוח לייזר, אלא השתלת עדשה עבור אנשים שהקרנית שלהם דקה מכדי לעבור ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, קרנית מעוותת, או מספרים גבוהים מאוד. 

ENAIM LASER

למי מתאים ניתוחי לייזר במרכז עיניים הסרת משקפיים?

הניתוחים מתאימים ל-70% מהפונות והפונים. כשתגיעו אל מרפאת עיניים ד״ר לוינגר, תיערך לכם בדיקה ארוכה ומעמיקה של כל האספקטים הדרושים כדי להבין אם אתם מתאימים לניתוח. פנו לעצמכם זמן ממושך לצורך הבדיקה שנמשכת שלוש שעות. 

בשלב הראשון תתבקשו למלא שאלון בריאות מפורט, ולאחריו טכנאי רפואי יצלם את העיניים ויסרוק את הקרנית באמצעות מכשור משוכלל ומתקדם. אופטומטריסט מיומן בהסמכת משרד הבריאות יערוך בדיקת חדות הראייה ואיכותה. בהמשך תצפו בסרט שמפרט על אודות השיטות השונות לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, ולאחריו תיערך בדיקת עיניים מקיפה על ידי רופא מרפאת עיניים. לאחר כל אלה הרופא יודיע לכם אם אתם מתאימים לניתוח ולאיזו מן השיטות. בנוסף תערכו ביחד תיאום ציפיות ויוסבר על סיכונים אפשריים ותופעות לוואי. כעת, כשכל המידע שאתם צריכים ברשותכם, תשבו עם מתאמת הניתוחים שתתאם איתכם את המועד הקרוב ביותר שנוח עבורכם. אם אינכם מתאימים לניתוח לייזר בגלל מבנה הקרנית או בעיות אחרות, הרופא ידבר איתכם על אפשרויות כמו השתלת עדשה תוך עינית. 

איך להתכונן לניתוח עיניים הסרת משקפיים

אם תימצאו מתאימים לניתוח, מתאמת הניתוחים של מרפאת עיניים כבר תיתן לכם את המידע המלא, אך כבר כעת ניתן לכם את כללי הבסיס:

אם יש לכם עדשות מגע רכות, הפסיקו להרכיב אותן לפחות 72 שעות לפני בדיקת ההתאמה ושוב לפני הניתוח. אם מדובר בעדשות קשות, הפסיקו להרכיבן 10 ימים לפני בדיקת ההתאמה ושוב לפני הניתוח. במקרים של עדשות אורטוקיי יש להפסיק להרכיבן שלושה חודשים טרם הניתוח. בהתאם להוראות הרופא, יש להפסיק להתאפר בין יום לשלושה ימים לפני ניתוח הסרת משקפיים, ולא להשתמש באפטר שייב או בושם ביום הניוח עצמו. 

לאחר הניתוח אסור לחפוף שיער בין שלושה לחמישה ימים בהתאם למה שהרופא המנתח יורה לכם, ולכן מומלץ לחפוף את הראש לפני הניתוח. מותר לאכול ולשתות כרגיל, אך לפני הניתוח כדאי להסתפק בארוחה קלה בלבד. חובה להגיע עם מלווה שייקח אתכם הביתה ויקבל מידע על ההתאוששות וההחלמה. 

התאוששות והחלמה מניתוח הסרת משקפיים במרפאת עיניים

כבר ביום שלאחר הניתוח תוזמנו אל מרפאת עיניים שבה ביצעתם את הניתוח לביקורת היום שאחרי, ועד לביקורת אל תסירו את מגיני העיניים שקיבלתם. כדאי להגיע עם משקפי שמש, במיוחד אם הביקורת במהלך שעות היום. במשך השבוע הראשון לאחר הניתוח הקפידו להשתמש בטיפות שניתנו לכם על פי ההוראות. יש לישון בין שלושה לשבעה לילות עם מגן העיניים, וכאמור לא לחפוף שיער ולא להרטיב את העיניים במים כולל מי ברז במשך חמישה ימים. 

פעילות גופנית עצימה אסורה במשך שבוע עד עשרה ימים כדי שלא תחדור זיעה לעיניים. לאחר שבוע עליכם להגיע לביקורת נוספת, ואם יהיה בכך צורך הרופא יבקש ביקורת נוספת. ניתן לחזור להתאפר לאחר שבועיים מהניתוח ובתקופה הזו אסור לשפשף את העניים וגם לא לשהות בסביבה מאובקת או אפופת עשן. במהלך חודש מהניתוח יש להימנע מרחצה בים, בבריכה או במקווה ויש להרכיב משקפי שמש ככל הניתן.  

מרפאת עיניים ד״ר לוינגר- שאלות ותשובות

היכן ניתן לעשות ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר של מרפאת עיניים?

מרפאת עיניים ד״ר לוינגר פועלת בארבעה סניפים ברחבי הארץ: סניף ירושלים בבניין שערי העיר, סניף תל אביב במגדל המשולש של מגדלי עזריאלי, סניף חיפה בבניין 5 של קניון חוצות המפרץ, וסניף באר שבע - מרכז שבע עיניים. 

מי מבצע את ניתוחי לייזר במרפאת עיניים?

כל הניתוחים בכל ארבעת סניפי מרפאת עיניים מבוצעים על ידי מנתחים מומחים לרפואת עיניים, ובראשם ד״ר שמואל לוינגר. בין השמות המוכרים בצוות המנתחים של מרכז עיניים גם ד״ר עמי הירש, פרופ׳ ישראל קרמר, פרופ׳ אירית ברקת, ד״ר אליה לוינגר, ד״ר אורי מלר, ועוד רופאים רבים וטובים כך שאתם יכולים להיות בטוחים שהעיניים שלכם בידיים טובות. 

מי זה ד״ר שמואל לוינגר ממרפאת עיניים?

ד"ר שמואל לוינגר הוא מייסד רשת מרפאות עיניים לניתוחי לייזר להסרת משקפיים והוא מומחה ברפואת עיניים. ד״ר לוינגר למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחה במחלקת העיניים בבית החולים הדסה, ירושלים, ניהל את יחידת העיניים בבית החולים הדסה הר הצופים ואת המכון לרפואת עיניים בלייזר של בית החולים הדסה. כיום שמו הפך ממש לשם נרדף לניתוחים להסרת משקפיים בלייזר. 

אילו ניתוחים מבצעים ד״ר לוינגר ורופאי מרכז עיניים?

בסניפי מרפאת עיניים ד״ר לוינגר מבצעים ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר בשיטות אינטרלאסיק, לאסק PRK, מונוויז׳ן, וויבפרונט. מי שנמצאים לא מתאימים לניתוח לייזר יכולים לשקול השתלת עדשה תוך עינית. בנוסף לניתוח הסרת משקפיים, רופאי מרפאות עיניים מבצעים גם ניתוחי קטרקט בלייזר. 

סקירות נוספות על הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...