דלג לתוכן
קר לייזר הסרת משקפיים

קר לייזר הסרת משקפיים

רשת Care Laser בשיתוף איכילוב היא רשת הסרת משקפיים גדולה בישראל. בסניפי קר הסרת משקפיים נבחרת רופאים מומחים מנוסה ושיטות מתקדמות להסרת משקפיים בלייזר תוך התאמה אישית לכל מטופל במכשור מתקדם ואחריות לכל החיים. לרשת CARE הסדרי סבסוד עם כל קופות החולים.

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים של הסרת משקפי ראיה?

רוב מרכיבי המשקפיים או העדשות יתחברו לרצון לקום יום אחד ולא להיות תלויים יותר בעזרי הראייה הללו. לא להיות יותר בלחץ כשאתה לא מוצא את המשקפיים שלך, לא לעמוד שעה מול המראה בניסיון לפתוח נכון את העין כדי שהעדשה תיכנס, לא להתאפר ולהשקיע ולשים משקפיים שלפתע משנות הכל, לא לצאת מאוטו קר ביום חם וכתוצאה מכך כל המשקפיים אדים ולך תדע מה אתה עושה עכשיו חוץ מלחכות עד שזה יעבור, וכמו אלה יש עוד מלא סיטואציות יום יומיות שמי שלא מרכיב משקפיים לא יעלה בדעתו. אז, אין פלא שניתוח הסרת משקפיים בלייזר הפך לאחד מהניתוחים השכיחים ביותר בארץ ובעולם.

גם ברשת קר לייזר מציעים לקהל הלקוחות הסרת משקפיים בלייזר. בסניפי קר לייזר עובדים עם טכנולוגיה רפואית מתקדמת וציוד רפואי משודרג ומבצעים התאמה מדויקת של שיטת ניתוח הלייזר בעיניים למטופל שרוצה להיפטר מהמשקפיים.

קר לייזר הסרת משקפיים: שיטות טיפול

ככל שעובר הזמן נפגמת הראייה ובין אם זה בגלל סיבות גנטיות או בין אם זה בגלל סיבות סביבתיות, ניתן לראות שלושה קשיים מרכזיים שמתפתחים עם השנים: קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמטיזם (צילינדר). קוצר ראיה הוא ליקוי נפוץ שבו האדם רואה עצמים רחוקים בצורה לא טובה ומטושטשת, רוחק ראיה הוא ההפך, כלומר, הראייה למרחק היא ברורה אבל הקושי הוא בראייה קרובה בטווח הקרוב לאדם. אסטיגמטיזם (צילינדר) הוא מצב בו הראייה מטושטשת גם לרחוק וגם לקרוב. 

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בא כדי לענות על הצורך של האדם בראייה טובה ובתיקון הראייה. מכשיר הלייזר הוא מכשיר מבוקר מחשב שעבדותו היא ללטש את הקרנית ולפסל לתוכה את צורת המשקפיים/ העדשות כדי שהתוצאה שתתקבל היא ראייה טובה ללא צורך בעזרים. בגלל שלכל אדם מבנה עיניים שונה, קרנית שונה (עבה או דקה) וליקוי ראייה שונה יש להתאים את שיטת הלייזר שתהיה הכי אפקטיבית עבורו.

שיטת- SBK Lasik

כאשר מדובר בניתוחי לאסיק מדובר על תהליך של יצירת מתלה, הרמת מתלה, ביצוע הלייזר לשינוי קמירות הקרנית והחזרת המתלה למקום. בשיטת SBK Lasik מרימים חלק קטן מהקרנית, מבצעים מתחתיו את ניתוח הלייזר ואז מניחים את החלק המורם חזרה. החלק המורם הוא המתלה ובעזרת מכשיר מיוחד שנקרא Microkeratome SBK פורסים את פרוסת הקרנית בצורה דקה. מכשיר הלייזר שמבצע את השיוף נקרא Allegretto Wavelight ואליו מוזנים כל הנתונים שבאמצעותם הלייזר עושה את עבודתו וגורם למספר להעלם. משך הזמן של הטיפול הוא כ- 20 עד 35 שניות. בתום הטיפול מחזיר המנתח את הפרוסה הדקה של הקרנית למקומה והיא מתאחה באופן טבעי תוך מספר שעות (איחוי ראשוני) ומתקבעת סופית תוך מספר ימים. 

שיטת- PRK

שיטה זו היא שיטה נוספת לביצוע ניתוח לייזר בעיניים. לייזר בשיטת ה- PRK מתבצע בכמה שלבים: תחילה מסירים את השכבה העליונה של הקרנית שנקראת אפיתל, לאחר מכן בשכבה שנחשפה (שהייתה מתחת לאפיתל) מבצעים את טיפול הלייזר באמצעות מכשיר ה- Allegretto Wavelight שאליו הוזנו הנתונים של המטופל/ת ומשנים את קימור הקרנית כדי שהמספר יעלם. בסוף ההליך, מוצמדות עדשות מגע טיפוליות שעוזרות להגן ולבנות את שכבת האפיתל שהוסרה בתחילת הטיפול. שכבה זו מתחדשת תוך שלושה עד שבעה ימים. והעדשות מוסרות על ידי הצוות הרפואי בדרך כלל בביקורת השבועית שלאחר הניתוח. 

כיום קיימות שלוש דרכים עיקריות לביצוע שיטת הPRK-  וההבדל ביניהן הוא הטכניקה שבה מסירים את שכבת הקרנית החיצונית (אפיתל). בטכניקת PRK Alcohol מסירים את השכבה באמצעות המסתה באלכוהול (ספוגית טבולה באלכוהול), בטכניקת A.S.A מסירים את שכבת האפיתל באמצעות קרן לייזר המאדה אותה, שיטה זו נחשבת כיחידה המבוצעת ללא מגע יד אדם. טכניקה שלישית ונוספת שכמעט ואינה מבוצעת בתקופה הנוכחית היא שיטת ה- PRK Manual שבה מסירים את האפיתל על ידי גירוד השכבה באופן ידני.

שיטה זו מומלצת למי שהקרנית שלו דקה או למי שזקוק לתיקון של מספרים גבוהים. בנוסף, העין לאחר הניתוח בשיטת ה- PRK יותר עמידה לחבלות ולכן השיטה מומלצת למי שעוסק בספורט אתגרי או לבעלי מקצועות שיש בהם סיכוי של מכות באזור הפנים. 

שיטת האינטראלאסיק 

שיטה זו היא גרסה משודרת לניתוח הלאסיק Lasik הותיק והיא מתבצעת ללא מגע יד אדם וזה ההבדל המהותי בין שתי השיטות. באמצעות מערכת ה- Wavelight refrective suit שמורכת משני מכשירי לייזר, יוצרים חלון טיפולי בעין (באמצעות מכשיר לייזר אחד) ולאחר מכן מלטשים את הקרנית ומתקנים את הראייה (באמצעות מכשיר לייזר שני).  

הסרת משקפי קריאה - טיפול במולטיפוקל

טיפול Monovision יכול להתבצע גם באמצעות שיטת הלאסיק וגם באמצעות שיטת ה- PRK. בטיפול זה "מכוונים" עין אחת לראייה מרבית לרחוק ואת השנייה לראייה לקרוב. בגלל שמראש יש לכל אחד מאיתנו עין דומיננטית יותר, המוח מסתגל מהר יחסית לאימוץ המידע מהעין הנכונה תלוי הצורך וטווח. תוצאת הטיפול הזה מבטיחה שהמטופל יראה טוב לרחוק וגם לקרוב. הפתרון הזה מוצע למועמדים מגיל 38 ועד גיל 60 ולעיתים הטיפול גורם להורדת התלות במשקפי קריאה אך לא הסרתם לגמרי.

קר לייזר הסרת משקפיים

איך לדעת מה השיטה שהכי מתאימה לך להסרת משקפיים בקר לייזר?

אם אתה בן 18 ומעלה והחלטת לעבור ניתוח הסרת משקפיים או גם אם אתה עדיין רק שוקל את זה, לא ניתן לדעת בעצמך ועל סמך נתונים שקראת האם אתה מתאים לגמרי לניתוח לייזר. לרשת קר לייזר עיניים הם חשיבות עליונה ולכן הבדיקות הן קפדניות, ההמלצה היא להגיע לבדיקה שבה קובעים את התאמתך ואת שיטת הסרת המשקפיים בלייזר שהכי יעילה עבורך. 

בדיקת ההתאמה בקר לייזר מתבצעת על ידי רופאים ומומחים שמשתמשים במכשור מתקדם. תהליך האבחנה כולל סדרת בדיקות, סריקות, צילומים ודימויים של אזור העין והקרנית. כל אלה מאפשרים לרופא ולצוות הרפואי לראות ולקבוע את אחוז ההתאמה לתיקון הראייה באמצעות הלייזר ולשיטת הטיפול. על פי רשת Care Laser , קר לייזר כ- 30% מהמועמדים המעוניינים לעבור הסרת משקפיים בלייזר נמצאים כאינם מתאמים להליך ונפסלים. אם בעבר נמצאת כלא מתאים, זאת לא גזירת גורל וייתכן כי בעקבות התפתחות הטכנולוגיה יהיה ניתן לבצע בעינייך טיפול לייזר אז שווה להיבדק מחדש. 

במסגרת בדיקת ההתאמה לניתוח לייזר בעיניים קר לייזר מבצעים את הבדיקות הבאות: 

 • מדידת המספרים הקיימים במשקפיים העדכניים.
 • אוטו רפרקציה- מדידת האופן בו האור עובר דרך העיניים, במדידה זו משתמשים כדי לקבוע את המרשם הסופי.
 • בדיקת חוזק הקרנית ולחץ תוך עיני כדי לבחון את הקרנית שעליה מבוצע הטיפול ולזהות את מחלת הגלאוקומה.
 • טופוגרפיה מתקדמת- באמצעות בדיקות אלה ניתן לקבל את המידע הכולל ואת התמונה המלאה של הקרנית, מבנה הקרנית, עובי, שינויים שחלו בה ועוד. בנוסף, מידע מדויק על כל חלקי הקרנית ומבנה קדמי ואחורי. 
 • טופלייזר- באמצעות מכשיר זה מייצאים נתונים אל מכשיר הלייזר עצמו וניתן לפענח עוד נתונים אודות הקרנית שישלימו לרופא את כלל הפרטים על מצב הקרנית.
 • בדיקת ראייה- מתבצעת על ידי אופטומטריסט מוסמך מטעם משרד הבריאות, בבדיקה זו מתבצעת קריאה של מספרים ונמדדת חדות הראייה ללא עזרה של משקפיים/ עדשות וחדות הראייה כשהיא מתוקנת עם משקפיים/ עדשות.
 • בדיקה מחדש של המספרים שנקבעים על ידי האופטומטריסט אל מול המרשם הנוכחי.
 • בדיקת ראייה שמתבצעת לאחר טפטוף של טיפות עיניים מיוחדות שמרחיבות את האישון ומשחררות שרירים שאחראים על המיקוד מרחוק לקרוב.
 • בדיקת האישון וגודלו בתנאי תאורה שונים בשימוש טכנולוגיית אינפרה אדום.
 • בדיקת עובי הקרנית.
 • בדיקה שנעשית באמצעות מיקרוסקופ מיוחד ואור שבה בוחנים את חלקי העין השונים.
 • בדיקת העין דומיננטית, איזה עין חזקה יותר?- משתמשים בבדיקה זו במיוחד לבדיקת התאמה לתיקון ראייה מסוג Monovision למעומדים מגיל 38 ועד 60.
 • בדיקת רשתית- הערכה של רופא לגבי בריאות החלקים הפנימיים של העין עד לחלק האחורי שנקרא רשתית.

לקבלת ייעוץ, מחירים ומבצעים משתלמים להסרת משקפי ראיה בלייזר בקר לייזר מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

נמצאתי מתאים/ה, מה עלי לעשות לפני הליך הסרת משקפיים?

עוד מעט הראייה תהיה מצוינת גם בלי עזרים חיצוניים ולמרות שזה נשמע מאיים, הסרת משקפיים בלייזר היא הליך לא כואב שנמשך זמן קצר ונעשה על ידי צוות מסור ומקצועי. אבל קודם כל, לפני מועד ניתוח הסרת המשקפיים, יש כמה הוראות שעל המטופל למלא כדי לתרום להצלחת התהליך. 

מטופל שמרכיב עדשות מגע רכות צריך להסיר אותן לפחות שלושה ימים לפני הטיפול, אם אלה עדשות מגע קשות יש להסיר אותן לפחות שבועיים לפני הטיפול, אם המטופל צורך תרופות באופן קבוע יש לידע את הרופא לפני מועד הטיפול, יש לרכוש תרופות ייעודיות ולשמור אותן סגורות עד ליום הטיפול, אין להשתמש בטיפות עיניים למעט אלו שהרופא המנתח הנחה את המטופל עליהם. מבחינת קוסמטיקה וטואלטיקה: אסור להתאפר שלושה ימים לפני הליך הסרת המשקפיים, אסור להשתמש באפטרשייב או בושם ביום הטיפול, מומלץ לחפוף את הראש לפני הטיפול בגלל שאסור להרטיב את העיניים כשלושה ימים אחרי הניתוח. 

ביום של הליך הסרת המשקפיים בלייזר, יש להגיע בזמן, עם מלווה ולהתכונן לשהייה של עד שש שעות במרפאה (ייתכן גם רק שעתיים אבל להתכונן למקסימום). יש להביא את התרופות שנרכשו וניתן לאכול ולשתות (ארוחה קלה) טרום ההליך. באותו יום יתבצעו בדיקות נוספות בהתאם להוראות הרופא המנתח. מומלץ להגיע עם משקפי שמש שיהיו בשימוש אחרי הניתוח, מועד לביקורת יקבע לאחר הטיפול ופרק הזמן נקבע בהתאם לשיטה בה בוצע הטיפול. 

טיפול המשך לאחר הסרת משקפיים בלייזר

הליך הסרת משקפיים בלייזר אינו נגמר רק ביום הניתוח עצמו, לאחר הניתוח ישנה תקופת החלמה שבה יש למלא אחר הוראות הצוות הרפואי כדי להבטיח את הצלחת הטיפול:

 • בשעות הראשונות לאחר הניתוח יש לנוח בבית.
 • בהתאם לשיטת הטיפול, משך ההחלמה הוא בין יום לשבוע ימים. 
 • לאחר ניתוח בשיטת PRK אין לנסות ולהוציא לבד את העדשה שמונחת בעין, הדבר יקרה רק על ידי רופא או אופטומטריסט בעת הביקורת לאחר הניתוח.
 • במשך שלושת הלילות הראשונים יש להגן על העין בעת השינה לצורך כך מקבלים כיסוי פלסטיק בחדר הניתוח.
 • שלושה ימים ראשונים עד שבוע לאחר הניתוח (תלוי שיטת הניתוח) אסור להרטיב את העיניים ומומלץ לא לחפוף את הראש.
 • בחצי השנה הראשונה לאחר הניתוח מומלץ להרכיב משקפי שמש.
 • כשבוע ממועד הניתוח ובהתאם להוראות רופא אסור לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית ואסור להימצא בסביבת חול ואבק.
 • בחודש הראשון אסור לשפשף את אזור העיניים, לאפר את העיניים, לרחוץ בים או בבריכה.
 • יש להגיע לביקורות שנקבעו לאחר הניתוח (תקופת הביקורת משתנה משיטה לשיטה).

ייתכן ולאחר הניתוח תחושו בכאבים, צריבה, דמעות, הרגשה של גוף זר בעין, כתמים בלובן של העין, יובש, ראייה מטושטשת, סנוורים, הילות, קושי בראייה לקרוב ולרחוק וקושי בפתיחת העיניים. תופעות אלה אמורות לעבור לאחר מספר שעות או ימים (תלוי בשיטת הניתוח), ולעיתים חלק מהתופעות עוברות וחלק נשארות עד להחלמה מלאה של העין. בכל תופעה שנמשכת או שנראית בעינכם כחריגה (כאבים חריגים, חבלה ועוד) יש לפנות מיידית למכון קר לייזר ולהגיע פיזית לבדיקה במידת הצורך. 

איך מתחילים בהליך?

בגלל שתיקון הראייה הוא תהליך ארוך שמתחיל בייעוץ, בבדיקות ומסתיים רק לאחר תקופת ההחלמה. יש לפנות לצוות של Care קר לייזר כדי לברר אודות התהליך ולקבוע פגישה. חשוב לדעת שאם אתם בעלי ביטוח משלים של קופות החולים: מכבי (מכבי שלי), כללית (כללית מושלם פלטינום), מאוחדת (מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא) ולאומית (לאומית זהב ולאומית כסף) מגיעה לכם הנחה או סבסוד של ההליך. לכל קופת חולים נהלים משלה מול קר לייזר ותלוי בתקופת הותק שלכם בביטוח המשלים, באישור זכאות, בבדיקות ועוד. את המידע המלא ובמידה ותרצו לעשות זאת דרך קופת חולים תצטרכו לפנות לקופה ולהתנהל מולה ומול קר לייזר. 

הסרת משקפיים בלייזר עם אחריות לכל החיים

לכל אדם יש את הנתונים הגנטיים שלו והסביבה שלו שיכולים להשפיע על עמידות התוצאה לכן יתכן כי תיקון הראייה באמצעות הליך הלייזר לא יהיה לצמיתות. רוב התוצאות נשמרות שנים ארוכות אך קיים אחוז קטן (2%-4%) מהטופלים שחווים נסיגה באיכות הראיה ואפילו יכולים לחזור ולהרכיב משקפיים. בגלל זה, חברת קר לייזר מעניקה ללקוחותיה שעשו את הטיפול הראשוני במכון, אחריות מלאה ללא הגבלת זמן (לאחר הליך תיקון הראייה יביאו למטופל תעודת אחריות על ההליך). במידה ואיכות וכמות הראייה תשתנה ויהיה ניתן לתקן אותם (תיקון ראייה למרחק) בעזרת מכשור הלייזר שבסניפים, יציעו למטופל לעשות זאת, כמובן תלוי בדיקה רפואית נוספת, שיקול דעת הרופאים והסכמת המטופל עצמו. 

לקבלת ייעוץ, מחירים ומבצעים משתלמים להסרת משקפי ראיה בלייזר בקר לייזר מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

קאר לייזר הסרת משקפיים שאלות ותשובות

באילו שיטות קר לייזר משתמשים להסרת משקפיים?

קר הסרת משקפיים מציעים מגוון שיטות לניתוח לייזר בעיניים: SBK Lasik, PRK ושיטת האינטראלאסיק. כל שיטה מותאמת למטופל באופו אינדיבידואלי ולאחר בדיקות מקיפות.

מה ההבדל בין LASIK ל- PRK?

ישנם כמה הבדלים בין השיטות. תחילה בשיטת LASIK לא מסירים חלק מהקרנית אלא יוצרים באמצעות חיתוך, חלון ואז מבצעים את הטיפול. כמו כן, בשיטה זו שיפור הראייה ניכר כבר מהיום שאחרי הניתוח לעומת ה- PKR ששיפור הראייה מתרחש כשבועיים אחרי. PKR היא שיטה שמתאימה ובטוחה יותר למספרים גבוהים ולקרניות דקות.

איפה יש בסניפי קר הסרת משקפיים?

לרשת מרפאות Care Laser יש 22 סניפים בפריסה ארצית בהם ניתן לבדוק התאמה לניתוח לייזר בעיניים ולקבוע פגישה. אנחנו ממליצים לכם גם לברר מול קופות החולים שכן מלכתחילה להסרת משקפיים קר לייזר מחיר משתנה ותלוי בפרמטרים שונים (שיטה, עיניים), אך קיימים הסדרים מול קופות החולים שיתכן ויוכלו לחסוך לכם בהוצאות הניתוח. 

האם יש להסרת משקפיים בלייזר Care המלצות?

קר לייזר היא רשת מרפאות שקיימת משנת 1989 עם נסיון נרחב בתחום הסרת משקפיים. אנחנו ממליצים, ללמוד עוד על הנושא להתייעץ ולבדוק עם המומחים שבסניפים בתחום קר עיניים ולעשות בדיקות התאמה, שכן, ייתכן ויהיו שיטות שלא מתאימות לכם או שבכלל לא תוכלו לעשות את הניתוח, אך לא תדעו זאת מבלי להיבדק.

מידע על הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...