דלג לתוכן
מכבידנט רפואה אסתטית

מכבידנט רפואה אסתטית

כבר לא רק טיפולי שיניים: רשת מכבידנט מתחדשת וכעת היא מציעה גם מגוון טיפולים אסתטיים לשמירה על עור צעיר ורענן לעוד כמה שנים, טיפולי בוטוקס וחומצה היאלורונית. אילו טיפולים אסתטיים ניתן לעשות במכבידנט ומי מבצע אותם - בדקנו

טיפולים אסתטיים ברשת מכבידנט

כשאנחנו שומעים את המילה ״מכבידנט״ אנחנו מיד חושבים על טיפולי שיניים מתקדמים, טיפול שיננית שאנחנו חייבים כבר לקבוע, וביקורת רופא שיניים שנתית. אבל מעכשיו מכבידנט מציעה גם טיפולי אסתטיקה שונים המחיים את עור הפנים לקבלת פנים חלקות ונקיות יותר מקמטים. אם פעם רק נשים בעלות אמצעים ביצעו טיפולי הזרקות אסתטיים ושמרו על כך בדיסקרטיות, ההתפתחויות וההתקדמות בתחום הובילו לירידת מחירים, וכך טיפולי אסתטיקה הפכו לדבר שבשגרה, בלי להסתיר זאת, גם לגברים וגם לנשים. 

יתרונות הטיפולים האסתטיים לשיפור והצערת מראה הפנים במרפאות רשת מכבידנט:

  • כל טיפולי האסתטיקה וההזרקות מבוצעים ע"י צוות רופאי השיניים של מכבידנט. לרופאי שיניים הכרות קרובה וטובה עם האנטומיה והפיזיולוגיה של הפנים והם בעלי ניסיון רב בכל הקשור בטכניקות הזרקה. רופאי השיניים של מכבידנט עברו הכשרה מקיפה והסמכה מקצועית בתחום האסתטיקה.
  • מכבידנט עושים שימוש בחומרים מהאיכותיים והמובילים בשוק.
  • הרשת מונה כ-57 מרפאות בפריסה ארצית ומציעה טיפולי אסתטיקה במרפאות נבחרות לכלל הציבור (לא רק למבוטחי מכבי).

הזרקות בוטוקס במכבידנט

אנחנו קוראים לזה בוטוקס, אבל זה בעצם שם של אחד המותגים של החומר עצמו שנקרא בוטולינום טוקסין, כלומר רעלן בוטולינום. אל תיבהלו מהשם ״רעלן״, זה בסך הכול חומר שמרפה את שרירי ההבעה וכך יוצר מראה חלק במקום הקמטים. הבוטוקס לא ממלא את הקמטים - הוא מוזרק לחללים שבין העצב לשריר, ומעדן את הקמטים באזורי ההבעה ובחלק מהמקרים אפילו מעלים אותם כליל. 

טיפולי בוטוקס אפשר לבצע בכל מיני מקומות בפנים, כמו למשל באזורים שמכונים ״רגלי עורב - קמטוטים בצורת מניפה בצדי העיניים; בקמטים שבמרכז המצח ומתפרשים מצד לצד; ואזורי קמטי הזעף - בין הגבות במעלה האף, אם תעמדו מול המראה ותעשו פרצוף כועס תבינו בדיוק באיזה אזור מדובר. בניגוד לנהוג לחשוב, לא עושים בוטוקס בשפתיים. מראה של שפתיים מלאות ניתן להשיג באמצעות חומרים אחרים, אך בשום פנים ואופן לא בוטוקס בשפתיים. 

למרות שמדובר ברעלן, לא מדובר בחומר מסוכן והגוף מפרק אותו באופן טבעי. יותר מזה - ישנם שימושים רפואיים לבוטוקס שלא לצרכים אסתטיים בלבד, כמו למשל טיפולים דנטליים כגון Gummy smile (החלשת השריר מעל השפה העליונה לקבלת חיוך שלא חושף חניכיים), טיפול בחריקת שיניים, טיפול בטיקים, טיפול בטורט, טיפול בהזעת יתר, במיגרנות, ועוד. אם היה מדובר בחומר מסוכן, לא היו משתמשים בו. לכן, כשאתם עושים טיפולי בוטוקס בידיים מקצועיות, אין סיבה לחשוש. בישראל מותר רק לרופאים ורופאות לבצע את ההזרקות, כלומר לא לקוסמטיקאיות, אחיות, מטפלים, וכדומה. 

מה קורה במהלך הזרקת בוטוקס?

התהליך עצמו פשוט לחלוטין ולא נדרשת שום הכנה מוקדמת. עדיף להגיע בלי איפור, אך בכל מקרה הצוות הרפואי במכבידנט ינקה את שאריות האיפור ואת האזור כולו לפני הטיפול. הרופא או הרופאה יזריקו את הבוטוקס באמצעות מזרק עם מחט דקיקה, כך שכמעט לא תרגישו את הדקירה. לאחר מכן יונחו על האזור רטיות קרות, ועוד כמה דקות תשוחררו הביתה. ככה פשוט. אין זמן החלמה, אבל כן ידריכו אתכם מה לעשות כדי לשמור על תוצאות לאורך זמן. בתוצאות המלאות תבחינו לאחר כשבוע עד עשרה ימים, וכעבור שלושה שבועות תוזמנו לביקורת. 

יש דברים שאסור לעשות?

כן, אחרי הזרקות בוטוקס הניחו לאזור המוזרק. כלומר בלי קרם פנים, בלי עיסויים, בלי טיפולי פנים, ובלי מסכות ב-24 שעות ראשונות. הימנעו מחשיפה לשמש והחלק הקל ביותר ברשימה - כדאי להימנע מפעילות ספורטיבית למשך שלושה ימים. הנחיות מדויקות ותשובות לשאלות כמו ״כן, אבל אולי מותר לי ככה, ובטוח שאסור את זה״ יספקו לכם במרפאת מכבידנט ממש בתום הטיפול. 

טיפולי חומצה היאלורונית מכבידנט

חומצה היאלורונית היא חומר שמיוצר בגוף באופן טבעי. רובה של החומצה ההיאלורונית נמצאת בעור וגם בחלל המפרקים ובעיניים. ככל שאנחנו עולים בגיל, בואו נקרא לזה מתבגרים, רמת הייצור של החומצה פוחתת. הירידה בכמות החומצה ההיאלורונית היא האשמה בסימנים של תהליכי ההזדקנות - שחיקת סחוסים והתקמטות העור. 

טיפולי חומצה היאלורונית מחליקים את העור, מחדירים בו לחות, ובכך מחזירים את הרעננות. ברגע שעברנו את גיל 30 העור מאבד בערך אחוז מתכולת החומצה ההיאלורונית שלו, והזרקות הן הפתרון לאובדן הזה. טיפולי חומצה היאלורונית במכבידנט מיועדים למילוי נפחים בשליש המרכזי והתחתון של הפנים, למילוי קמטים באזורים אלה, וגם ניתן להזריק במצח ובצדי העיניים, הכל לאחר שיחת ייעוץ ואבחנה על ידי רופא. 

אין שום הכנה מיוחדת לפני הטיפול, הצוות הרפואי של מכבידנט יחטא וינקה את האזור לפני ההזרקות משאריות איפור, קרמים, או תחליבים שבהם אתם משתמשים. עוד קודם לכן הרופא או הרופאה המטפלים יבנו את תוכנית הטיפול בהתאמה אישית לפנים שלכם ולרצונות שלכם, לאחר תיאום ציפיות. הטיפול עצמו הוא מהיר ותוך דקות בודדות כבר תהיו אחרי זה. 

בסיום הטיפול תקבלו הדרכה מלאה מרופאי מכבידנט מה מותר ומה אסור לכם לעשות. למשל, אל תלעסו מסטיקים. לא התבלבלנו עם הוראות מרופא השיניים - פעולת הלעיסה האינטנסיבית מפעילה את השרירים שצריך לתת להם לנוח לאחר ההזרקות. בנוסף כדאי להפסיק עם סיגריות לכמה ימים. אמנם אנחנו תמיד בעד גמילה מעישון, אבל במקרה הזה פעולת העישון מכווצת את השרירים שמסביב לפה וגם הם זקוקים למעט מנוחה. ותרו על טיפולי שיניים או קוסמטיקאית בשבוע שלאחר הטיפול והימנעו מפעילות ספורט למשך שלושה ימים, אבל על הבקשה הזו בטח פחות תכעסו. 

מתי כדאי לא להזריק?

בין אם מדובר בטיפול בוטוקס ובין אם בטיפול חומצה היאלורונית, לא מומלץ לבצע את הטיפולים בטווח של חודש לפני אירוע חשוב שבו אתם צריכים להיראות במיטבכם. הסיבה לכך היא שיכולים להיווצר שטפי דם כתוצאה מהחדרת המחט ויעברו כמה ימים עד להחלמה. במקרים הנדירים והקיצוניים שבהם החומצה התרכזה באזור מסוים בעור ויוצרת עיוות, אפשר להזריק היאלורונידאז, זהו חומר מפרק, כלומר המצב הפיך לגמרי ואין לכם סיבה לחשוש מהטיפול. 

למי מתאימים טיפולים אסתטיים במכבי דנט?

טיפולי בוטוקס מתאימים לכל גבר או אישה עם קמטים אותם אתם מעוניינים להחליק. ניתן להתחיל בשנות ה-20 עוד לפני הופעת הקמטים לצורך מניעה, וניתן גם לאחר הופעת הקמטים כל עוד לא מדובר בקמטים עמוקים מדי. מטופלות ומטופלים רבים מגיעים בשנות ה-30 המאוחרות ובתחילת שנות ה-40. בגיל מסוים הזרקת בוטוקס כבר אינה יעילה ויש לעבור לפתרונות אסתטיים אחרים. 

הזרקת חומצה היאלורונית מתאימה לאנשים מגיל 18 ומעלה, אך הופכת לנפוצה לקראת גיל 40. זהו הגיל שבו מתחילים להופיע קמטים ושקעים כמו אלה מתחת לעיניים, או שקעי המריונטה בצידי השפתיים. בגיל צעיר יותר ניתן לתקן עיוותים וחוסר סימטריה בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית ולבצע פיסול אזורים שונים בפנים. 

ויש גם כמה אוכלוסיות שעבורן טיפולים אסתטיים של מכבידנט פחות מתאימים, לפחות לא עכשיו. אם אתם סובלים ממחלות עור או נזקים כמו אקנה, פטריות, אקזמה, דלקת, כוויות, נקודות חן - קודם כל התייעצו עם רופא עור ורק לאחר אישורו הגיעו לפגישת ייעוץ. אם עשיתם טיפול קודם שלא הצליח במרפאה אחרת - המתינו כחודשיים-שלושה לפני שאתם קובעים תור במכבידנט. גם אם עשיתם קעקוע חדש בפנים או שאתם שזופים ממש - המתינו עד שהקעקוע מתייצב והשיזוף נרגע. 

בכל מקרה, אף טיפול או סדרת טיפולים לא יתחילו לפני שאתם מגיעים ומגיעות לפגישת ייעוץ ללא עלות ומקבלים אבחנה מלאה מהרופא עם תוכנית טיפול שתתאים בול לפנים שלכם. 

מכבידנט אסתטיקה שאלות ותשובות

אילו טיפולים אסתטיים אפשר לעשות במרפאות מכבידנט?

במרפאות מכבידנט ניתן לעשות הזרקת בוטוקס וטיפולי חומצה היאלורונית באזור הפנים בלבד. החומרים שבהם משתמשים ברשת מכבידנט הם חומרים איכותיים שעברו בדיקות בטיחות קפדניות ונושאות באישורי מכון התקנים הישראלי, מנהל התרופות והמזון FDA האמריקני, ו-CE האירופאי. 

כיצד נוכל לדעת איזה טיפול אנו צריכים?

בפגישת הייעוץ (ללא עלות) במרפאת מכבידנט, הרופא.ה יקבעו באילו אזורים בפנים ניתן וכדאי לטפל וימליצו על הטיפול המתאים בדיוק לכם לפני הנתונים האישיים. ניתן למקסם את התוצאה האסתטית של הטיפול ע"י שילוב בין החומרים.

למי מתאימים טיפולי אסתטיקה במכבידנט?

טיפולי אסתטיקה במכבידנט מתאימים לכל מי שרוצה, גברים או נשים, להחזיר את הגלגל לאחור ולרענן את מראה הפנים.ניתן להתחיל בטיפולים כבר עם הופעת הקמטים הראשונים למניעת העמקה שלהם, והם מתאימים במיוח כאשר הקמטים עדיין לא עמוקים מדי. ניתן לעשות גם טיפולי בוטוקס למניעה בגיל מוקדם יותר. חומצה היאלורונית בגיל צעיר נועדה לתיקון חוסר סימטריה בפנים. כל הפרטים על טיפולים אסתטיים במכבידנט

בוטוקס וחומצה היאלורונית במכבידנט- מי הרופאים המטפלים?

טיפולים אסתטיים במכבידנט מבצעים רופאי הרשת באמצעות חומרי הבוטוקס והחומצות מהסוג הטוב ביותר באיכות טיפול גבוהה. טיפולי הזרקות בוטוקס וחומצה היאלורונית במכבידנט מתבצעים תחת פיקוח ובקרה של משרד הבריאות ובייעוץ של ד״ר מוניקה אלמן, דרמטולוגית מומחית ברפואה אסתטית. 

מכבי אסתטיקה

מידע נוסף על רפואה אסתטית

בוטוקס - המדריך השלם של טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס: מה זה בוטולינום טוקסין, מתי אפשר להתחיל להזריק ומתי כבר מאוחר מדי, באילו אזורים אפשר להזריק בוטוקס, מה היתרונות בטיפולים אלה ומה מחיר...

חומצה היאלורונית - אנטיאייג'ינג עם חומר הקסמים

מהן חומצות היאלורוניות, באילו טיפולים עושים הזרקת חומצה היאלורונית, איך והיכן מבצעים את הטיפולים, אילו הנחיות מיוחדות יש לפני ולאחר ההזרקה, וכמה זה...

מכבידנט רוכשת את רשת מרפאות האסתטיקה של ד"ר אלמן

מכבידנט רוכשת את הפעילות של רשת המרפאות ד"ר אלמן. מהלך אסטרטגי זה שנרקם בהובלת רשת מכבידנט יוביל להקמת רשת בפריסה ארצית לטיפולי אסתטיקה רפואית תחת...

מכבי אסתטיקה

קופת חולים מכבי מציעה ללקוחותיה מגוון ניתוחים פלסטיים בהשתתפות עצמית מופחתת וטיפולים אסתטיים, כמו הזרקות בוטוקס, הלבנת שיניים, וניתוחי אף וחזה. אילו...

מעבר לקופת חולים מכבי