דלג לתוכן
מכבידנט הלבנת שיניים: החיוך היפה ביותר שלכם

מכבידנט הלבנת שיניים: החיוך היפה ביותר שלכם

שעה בלבד באחת ממרפאות מכבידנט וגם אתם יכולים לצאת עם שיניים בהירות. מעלימים את כתמי הקפה, היין, הסיגריות והגיל עם חומרי הבהרה בטוחים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על היתרונות וגם תופעות הלוואי של הבהרת שיניים במכבידנט, ואפשרויות נוספות כמו ציפוי למינייט חרסינה

כולנו רוצים את השיניים הלבנות האלו כפי שאנחנו רואים בסרטים, בתוכניות הטלוויזיה, ובפרסומות. אבל רבים מאיתנו, המבט הזה לעבר ההשתקפות שלנו במראה חושף שיניים שמוכתמות ביותר מדי כוסות קפה, יין אדום, צבעי מאכל, ועוד חומרים מזיקים שצובעים אותן בגוונים צהבהבים. כדי לנסות להחזיר מעט את הגלגל לאחור, רבים משקיעים סכומי כסף לא מבוטלים במשחות השיניים היקרות ביותר שמבטיחות הבהרת שיניים, אבל אנחנו יודעים שאפילו מברשת השיניים הטובה ביקום לא יכולה להבהיר את הכתמים. גם רשת מכבידנט יודעת זאת, ולכן הם מציעים טיפולי הלבנת שיניים שבאמת יחשוף שיניים בהירות ונקיות בחיוך הבא שלכם. איך זה עובד, מהם שלבי הטיפול, איך להתכונן, איך לשמור על התוצאות לאורך זמן, ואילו שיטות הלבנת שיניים מכבידנט מציעה? אם לא תקראו, לא תדעו!

מכבידנט הלבנת שיניים - איך זה עובד?

לאורך השנים, השיניים מוכתמות או שצבען דוהה בשל מגוון גורמים. אלה יכולים לכלול מזונות ומשקאות מסוימים כמו קפה, תה ויין אדום, שימוש בטבק, תרופות מסוימות, פגיעה בשיניים, ועוד דבר אחד שקשה להתחמק ממנו - גיל. אחת השיטה הנפוצות לפתרון הבעיה היא הלבנת שיניים מקצועית על ידי רופא שיניים. רופאי מכבידנט משתמשים בחומרי הבהרה בהתאמת החומר והריכוז שלו על פי רמת ההלבנה שאותה רוצים להשיג. לאחר מריחת הג׳ל על השיניים, מכוונים נורה מיוחדת שבאמצעות אנרגיה מפעילה את החומר הפעיל. באופן הזה מבוצעת הלבנת שיניים, או בשמה המקצועי - הבהרת שיניים. 

הלבנת שיניים מכבידנט בשעה בלבד

מכבידנט מאפשרת הלבנת שיניים בטיפול מהיר תוך שעה אחת בלבד. במהלך הטיפול הפיגמנטים בחלק הפנימי של השן, שמוכר בשם דנטין, מחומצנים, וכן מסירים את הכתמים שהצטברו עם השנים על השן. באופן הזה המראה הצחור והבוהק של השן חוזר לעצמו. את התוצאות רואים באופן מיידי, עוד לפני שתצאו מהמרפאה. במרפאת מכבידנט יציידו אתכם כבר בהוראות והנחיות לאחר הטיפול שמיד נפרט עליהן גם כאן, כדי שהתוצאות יישמרו לאורך זמן. בממוצע מדובר על שישה חודשים, אך הזמן הזה יכול להיות ארוך יותר או קצר יותר, בהתאם לעמידה בהנחיות, אך גם בהתאם למאפיינים גנטיים שמשתנים מאדם לאדם.

מכבידנט הלבנת שיניים

מה מותר או אסור לעשות לאחר הלבנת שיניים

במשך השעה הראשונה שלאחר טיפול הבהרת שיניים, מומלץ לא לאכול ולא לשתות. בשבועיים הבאים כדאי לא לצרוך מזון ושתייה שיש בהם צבעי מאכל, כלומר כדאי להוציא מהתפריט מוצרים כמו תה וקפה, יין אדום, משקאות קולה למיניהם, סלק, רטבים אדומים, וכל מאכל, רוטב או משקה בעלי צבעים עזים. הסיבה לכך היא ששכבת האמייל של השן, השכבה החיצונית, מלאה בנקבוביות בימים הראשונים שלאחר טיפול הלבנת שיניים. הדבר הזה יכול לגרום לצבע להיכנס לנקבוביות ולגרום לכתמים עמוקים, ובכך לפגוע בתוצאות הטיפול. תמיד מומלץ להימנע מעישון, אבל בשבועיים הראשונים שלאחר ההלבנה ממש כדאי לא לעשן כדי לשמור על התוצאות לאורך זמן. במרפאות מכבידנט הלבנת שיניים ייתנו לכם הוראות מדויקות, וכמובן יענו על כל שאלה שיש לכם בנושא. 

האם יש תופעות לוואי שצריך לחשוש מהן?

לא היינו אומרים לחשוש ובוודאי שאין מה לפחד מהליך הבהרת שיניים, אחרי הכל מדובר בהליך בטוח כשהוא מבוצע כהלכה על ידי אנשי מקצוע מיומנים, כמו למשל במרפאות מכבידנט. אבל כמו בכל הליך רפואי, גם הבהרת שיניים עלולה לגרום לתופעות לוואי שכדאי להכיר: 

רגישות בשיניים: חלק מהמטופלים חווים רגישות מוגברת של שיניים במהלך או לאחר תהליך ההלבנה. ברגישות הזו תבחינו בעיקר בזמן שתלגמו שתייה חמה או קרה, בזמן הלעיסה, או בעת מגע עם השיניים. רופאי מכבידנט הלבנת שיניים ימליצו לכם על משחת שיניים מיוחדת שמיועדת לשימוש לאחר הלבנת שיניים. 

גירוי חניכיים: אם חומר ההלבנה בא במגע עם החניכיים, ייתכן שתחושו בצריבה ואדמומיות. הגירוי הזה יכול להתרחש גם בשפתיים או בלשון. במקרים אלו ניתן להניח פד גזה רטוב למשך דקות ספורות, וברוב המקרים הצריבה תחלוף לאחר עד 24 שעות. 

כתמים על השיניים: אל תיבהלו אם תראו כתמים לאחר הלבנת שיניים, הם ייעלמו תוך 48 שעות מהטיפול בהתאם לשמירה על ההנחיות. 

תופעות הלוואי הללו הן זמניות וצריכות להיעלם תוך ימים בודדים לאחר הטיפול. עם זאת, אם התסמינים נמשכים מעבר לשבועיים, או שמדובר בתחושה בלתי נסבלת, חשוב ליצור קשר עם רופאי מכבידנט הלבנת שיניים לקבלת טיפול הולם ופתרון לבעיה שלכם. 

מכבידנט ציפוי חרסינה למינציה

אפשרות נוספת להלבנת שיניים במכבידנט היא למינציה. מכבידנט מאפשרת ציפוי חרסינה או אקריל, אלו הם ציפויים דקיקים שמוצמדים לקדמת השן. השימוש בלמינציה נעשה לטיפול בשיניים שבורות, שיניים בעלי גודל לא אחיד, רווחים בין שיניים, ושיניים כהות שלא ניתנות להבהרה בשיטה שעליה פירטנו עד כה. 

במכבידנט ציפוי חרסינה נעשה על ידי הרופא, שמסיר חלק מזגוגית השן. קודם לכן הרופא יכין תבנית של השיניים וישלח אותה למעבדת שיניים, שם יכינו ציפוי עבור כל שן בהתאמה אישית. כשהציפוי מוכן, תוזמנו למרפאת מכבידנט, והרופא יניח חומר כימי עדין על השן כדי לסייע לציפוי להידבק כראוי. בשלב הבא הרופא יצפה כל שן בציפוי שמתאים לה על ידי דבק משרף מורכב. 

הלבנת שיניים בשיטה המסורתית מבהירה את השיניים, אך לא כל שן מתאימה לתהליך. כך למשל, אנשים עם שיניים כהות מאוד מלידה יתקשו לקבל תוצאה משביעת רצון. גם תרופות מסוימות שניטלו בילדות, כמו למשל טטרציקלין, עלולות להקשות על הבהרת שיניים מספקת. במקרים האלה, למינייט יהיה טוב יותר, והוא גם עמיד יותר לשינויי צבע או כתמים. במרפאות מכבידנט ציפוי חרסינה חזק מציפוי אקרילי, אך חשוב להתייעץ עם הרופא על הציפוי שמתאים לכם. לציפוי שיניים בלמינציה נדרשים בין שניים לשלושה טיפולים, לעיתים יידרש זמן נוסף. בניגוד להבהרת שיניים, תהליך ציפוי שיניים בחרסינה אינו הפיך, משום שהרופא מסיר חלק מזגוגית השן לצורך ההדבקה.

אמנם ציפוי לא מוכתם בקלות, אך עדיין כדאי להימנע מטבק, תה, קפה, מיצים כהים, פירות יער כמו אוכמניות ודובדבנים, וכמובן יין אדום. יש לאכול בזהירות מזון קשה או לעיס, משום שזה עלול לגרום לנזק לציפוי.

מכבידנט הלבנת שיניים - שאלות ותשובות

מדוע כדאי לעבור הליך הלבנת שיניים במכבידנט?

מרפאות מכבידנט משתמשות בטכנולוגיה מתקדמת וטיפול מותאם אישית. הרופאים משתמשים בחומרי הלבנה איכותיים, בטוחים ויעילים שממזערים את אי הנוחות וממקסמים את התוצאות. רופאי השיניים של מכבידנט הלבנת שיניים מספקים טיפולים מותאמים אישית שנותנים מענה לצרכים הספציפיים של כל מטופל ומטופלת, ומבטיחים תוצאה אופטימלית תוך שמירה על נוחות המטופלים ובריאות הפה.

כמה זמן לוקח תהליך הלבנת השיניים במכבידנט?

משך הליך הלבנת שיניים במכבידנט משתנה בדרך כלל בהתאם לדרגת שינוי הצבע ורמת הלובן הרצויה. עם זאת, רוב המטופלים רואים שיפורים משמעותיים ממש בתום הטיפול שנמשך כשעה בלבד. 

האם יש תופעות לוואי מהלבנת שיניים במכבידנט?

תופעות הלוואי של הלבנת שיניים הן בדרך כלל מינימליות וזמניות. חלק מהמטופלים עלולים לחוות רגישות קלה בשיניים או גירוי בחניכיים מיד לאחר הבהרת שיניים. צוות רופאי השיניים המנוסה של מכבידנט ילווה את המטופלים לאורך כל התהליך ויסייע להימנע מתופעות הלוואי או להפחית את השפעתן. 

האם טיפול הלבנת השיניים במכבידנט משפיע גם על שיניים שעברו הליך שיקום?

כמו כל הליכי הלבנת שיניים, הטיפול במכבידנט משפיע בעיקר על השיניים הטבעיות וייתכן שלא ישנה את הצבע של שיניים משוקמות כמו כתרים, ציפויים או סתימות. רופאי השיניים של מכבידנט יעריכו את מצב בריאות הפה הכללית ויספקו תוכנית מותאמת אישית להשגת התוצאה הטובה ביותר האפשרית. במקרים שבהם לא ניתן לעשות הלבנת שיניים, יומלצו טיפולים חלופיים כמו למשל ציפוי שיניים בחרסינה. 

עוד מידע על הלבנת שיניים וטיפולי שיניים

טיפולי שיניים במכבי - מכבידנט

מה מציעה מכבי למבוטחי הקופה במסגרת טיפולי שיניים במרפאות "מכבידנט"? כל הפרטים על הזכאויות וההנחות למבוטחי מכבי שלי ומכבי זהב

ציפוי שיניים - המדריך המלא

אילו ציפויי שיניים קיימים, למי מתאים ציפוי חרסינה ולמי ציפוי למינייט, באילו מרפאות אפשר לעשות את הטיפול, וכמה זה עולה?

טיפולי שיניים: מה מציעות קופות החולים?

קופות החולים מציעות שתי רמות של ביטוחים משלימים עם הבטחה להנחות משמעותיות בעלויות טיפולי השיניים ברובד הביטוחי העליון. בדקנו מה הפרמיה שתשלמו בכל...

המדריך הבהיר להלבנת שיניים

אילו שיטות קיימות להלבנת שיניים, מי יכול לבצע את זה, כמה זמן הלבנת שיניים מחזיקה מעמד, וכמה זה עולה? ריכזנו עבורכם מידע שיעשה לכם חיוך של פרסומת...