דלג לתוכן

הסרת שיער בלייזר: כל מה שצריך לדעת

"הסרת שיער בלייזר- האם כדאי, אחת ולתמיד, לקבוע טיפול?" אנחנו מניחים שהשאלה הבאה עברה לכם בראש הרבה פעמים וההתלבטות עדיין קיימת. עם מה מתחילים? ואיך יודעים למה לצפות בתהליך לייזר להסרת שיער? קודם כל, הסירו דאגה מליבכם, בסקירה תגלו את כל מה שצריך לדעת לקראת הטיפול הראשון

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות למכון להסרת שיער

כנראה שהגיע הזמן להניח את הפינצטה, השעווה, סכין הגילוח, לשים את הכל בסלסלה בצד ולהיפרד יפה כי מצאתם פתרון ארוך טווח והוא הסרת שיער בלייזר. טיפול שנעשה באמצעות קרן הלייזר שמפרקת את זקיקי השיערה, כאשר, המטרה העיקרית שלו היא למנוע צמיחה של שיער במקומות שבחרתם ולעיתים לדלל את כמות השיער באזור (למנוע תופעת שיעור יתר).  

באיזה אזורים בגוף/ פנים ניתן להסיר שיער באמצעות לייזר?

מי שרוצה לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר בפנים ובגוף יכולים להגיע לקליניקות כדי שיתאימו להם תוכנית טיפול בהתאם לרצון שלהם, לדרישות ולמה שמפריע להם. לרוב ניתן להסיר שיער בכמה אזורים בבת אחת מה שיכונה "לייזר כל הגוף". האזורים המבוקשים להסרת שיער הם:

  • בית שחי
  • גב וכתפיים (במקרים רבים כחלק מטיפול הסרת שיער בלייזר לגבר)
  • ידיים ורגליים
  • לייזר במפשעות / פס ישבן - אזורים אינטימיים
  • הסרת שיער בלייזר בפנים - לייזר בשפם ו/או בסנטר

לא ניתן לעשות טיפול באמצעות לייזר באזור העיניים ובאזורים שיש עליהם קעקועים.

הכנה לטיפול הסרת שיער בלייזר: עשה ואל תעשה

קבעתם לייזר ואתם מסתבכים עם הוראות ההכנה לטיפול? או שאתם מתכננים לקבוע אבל לא יודעים עם מה להתחיל? תנו לנו לפשט לכם את הכל עד כמה שניתן.

טרום הטיפול תצטרכו לעבור מפגש מקדים במכון שבו תבחרו לעשות הורדת שיער בלייזר. בפגישה הגורם המוסמך והמטפל יבדוק את האזור שבו אתם רוצים לטפל ויאבחן אותו בכמה פרמטרים- סוג עור, צבע העור, צבע השיערה, עובי השיערה ועוד. בנוסף, הוא יתשאל אתכם לגבי המצב הבריאותי, נטילת תרופות וכדומה כדי לוודא שאכן אתם מתאימים לטיפול. לאחר שהכל ברור וקיבלתם אור ירוק להליך, תוכלו לקבוע תור לטיפול הראשון שלכם.

מה עליכם לעשות לפני הפעם הראשונה? לפני טיפולי הלייזר יש לגלח את אזור הטיפול, אלא אם כן נאמר אחרת. זאת בגלל שהלייזר מטפל בשורש- זקיק השיער ולא בשערה עצמה, לדיוק מירבי וניצול אנרגיית הלייזר חובה לגלח את השיער באיזור המטופל לפני כל טיפול הסרת שיער בלייזר.

ומה לא לעשות? ישנם כמה דברים שמומלץ לא לבצע לפני טיפול הלייזר:

  • כחודש לפני הטיפול אין להסיר שיער באמצעות מריטה או שעווה.
  • כחודש לפני הטיפול מומלץ לא להשתזף ולא להיחשף לשמש, במיוחד לא באזורים המיועדים לטיפול. במידה ואתם יודעים שתחשפו לשמש הקפידו למרוח קרם הגנה עם מקדם הגנה 50 לפחות (SPF50). ההגבלה לחשיפה לשמש נכונה גם לתקופה של לאחר הטיפולים. 
  • יש להימנע מהבהרת השיער באזור הטיפול. 
  • אין למרוח תכשירים שונים על האזור שעליו תתבצע הסרת שיער (גם במהלך סדרת הטיפולים) כגון משזפים, קרמים וכדומה.
הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר: מהלך הטיפול

כאשר תגיעו לטיפול לייזר הסרת שיער, אחרי ההכנה בבית (גילוח וכדומה) תוכלו לבקש למרוח משחה מאלחשת על האזור כדי למנוע תחושת אי נוחות באזורים רגישים. בכל מהלך הטיפול, המטפלת תפעיל את מכשיר הלייזר על גבי האזור שבו רוצים להסיר שיער וקרן הלייזר תפגע בזקיק השיער. הטיפול אינו כואב או בלתי נסבל, אמנם התחושה שיכולה לבוא בעקבות הלייזר על הגוף היא של חמימות ודקירות קטנות, אך בכדי למנוע זאת, יש את המשחות המאלחשות שניתן למרוח לפני הטיפול. בנוסף, למכשירי הלייזר המתקדמים שלרוב משמשים לטיפול בימינו פונקציה של קירור האזור המטופל בכדי למנוע את האי נעימות.

לאחר הטיפול ייתכן והאזור יהיה רגיש למגע למשך כמה ימים, אדמומי ורגיש במיוחד לשמש, אלה הן תופעות נורמליות לחלוטין, מומלץ למרוח קרם הגנה ולברר עם המטפל על משחות הרגעה שיכולות לסייע לאחר הטיפול. בנוסף, 24 שעות לאחר טיפול הלייזר אסור לבצע פעילות גופנית מכל סוג וגם מומלץ להימנע ממגע של מים חמים. במידה והמצב לא משתפר, מחריף או מופיעות מעין שלפוחיות או כוויות בעור יש לפנות לקבלת טיפול רפואי.

כמה זמן אורך טיפול לייזר להסרת שיער? טיפול הסרת שיער בלייזר יכול לנוע מכמה דקות ועד לשעה בממוצע, תלוי במיקום שבו רוצים להסיר שיער ובגודלו. אזורים קטנים ייקחו פחות זמן, אזורים גדולים ייקחו יותר זמן.

תוך כמה זמן רואים תוצאות? יש לזכור שכל גוף מגיב אחרת להליך ולחלק מהאנשים לוקח יותר זמן כדי לראות תוצאות, אז סבלנות זה שם המשחק. שיער צומח במחזוריות המחולקת לשלושה שלבים, צמחיה, מנוחה ונשירה. קרן הלייזר פוגעת בשיערות רק כאשר הן בשלב הצמיחה ולכן, כיוון שכל שיערות הגוף אינן צומחות באופן אחיד בו זמניתועל מנת להגיע לכל זקיקי השיער ולהבטיח תוצאות מיטביות, טיפול אחד של הסרת שיער אינו מספיק ויש לבצע סדרת טיפולים שנקבעה עד תום כאשר בסדרת טיפולים יש בד"כ בין 12-14 טיפולים.

הסרת שיער לצמיתות - נשקף לכם שגם בציפייה לתוצאה הסופית (פחות שיער שצומח, דילול השיער) יש לקחת בחשבון  שאין דבר כזה הסרת שיער לצמיתות. בגלל שצמיחת השיער נובעת גם משינויים פנימיים בגוף (שינוי הורמונלי, שינוי במצב הבריאותי, התמודדות עם מצבי לחץ וכדומה) המצב תמיד יכול להשתנות והצמיחה תמיד יכולה להתחדש.

הגבלות בתהליך הסרת שיער בלייזר: למי זה לא מתאים?

כמו שלא הכל חלק, כך לא כולם יכולים לבצע את הליך הסרת השיער, כפי שהזכרנו גם קודם למי שיש קעקועים לא יוכל להסיר שיער באזור הקעקוע. בנוסף, מי שיש לו בעיות בריאותיות ונוטל תרופות שונות צריך להיות גלוי מול המטפל כי ייתכן והמצב שלו לא מאפשר לו לעבור טיפול בלייזר.

עוד הגבלות שהיו בעבר היו קשורות לביצוע ההליך על מי ששיערו בעל פיגמנט בהיר, בלונדיני או ג'ינג'י או עורו כהה, המכשיר לא היה מזהה את זקיק השיערה וכך יצא שהטיפול לא היה אפקטיבי. אך כיום ככל שהתחום התפתח, הורחב המענה למגוון גווני עור וגווני שיער. בפגישת הייעוץ בקליניקה וכדי לא לבזבז כסף וזמן, מומלץ לבדוק ולוודא שאכן המכשירים המתקדמים קיימים במקום ושהטיפול אכן יביא תוצאות. 

הסרת שיער בלייזר מחירים

לפני שבודקים כמה עולה לייזר בכל הגוף או מהו מחירון הסרת שיער בלייזר, חשוב לבחון פרמטרים אחרים כמו למשל: אמינות ומקצועיות הקליניקה בה אתם מעוניינים לעבור את הטיפולים, הן מבחינת אנשי המקצוע והן מבחינת המכשור שצריך להיות בעל תו תקן. 

מבחינת מחיר של הסרת שיער בלייזר הדבר משתנה ממקום למקום, בהתאם לאזורים בהם תרצו להסיר שיער ובהתאם למשך הטיפול (סדרה של מפגשים). כך למשל מחיר הסרת שיער ברגליים יכול לנוע בין 250 ל-400 ש"ח (לטיפול מתוך סדרת טיפולים), ואם תרצו להוסיף עוד מקומות חוץ מהרגליים, כמו ידיים, מפשעות, בית שחי וכדומה אולי תוכלו להנות ממבצעים כגון הנחה לאיזור שני וכד'.גודל האזור המטופל משפיע, על אזורים קטנים יותר כמו: שפם או סנטר יגבו פחות כסף לטיפול. גם הגברים אינם שונים מהנשים ומבחינת הסרת שיער בלייזר לגבר מחירים יהיו בהתאם לאזור שבו הגבר מעוניין לעשות את הטיפול אך יהיו שונים לרוב מהמחיר של הסרת שיער בלייזר לנשים באותו האיזור. 

ישנם מקומות שעושים הנחה על סדרת טיפולים או מבצע על טיפולים הכוללים כמה אזורים יחד, מומלץ לשאול זאת מראש במעמד השיחה.

מאילו חברות הסרת שיער תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

כל מה שצריך לדעת על הסרת שיער בלייזר: שאלות תשובות

אחרי כמה טיפולי הסרת שיער בלייזר רואים תוצאות?

הדבר תלוי במטרת הטיפול, באזור המטופל, בשיער- עובי וגוון ועוד, על כן לא ניתן לקבוע חד משמעית אחרי כמה טיפולי הסרת שיער ניתן לראות תוצאות. אצל כל אחד זה אחרת, אמנם לרוב כשבועיים- שלושה אחרי הטיפול הראשון ניתן להבחין בשינוי חיובי. 

איך מתכוננים להליך הורדת שיער בלייזר?

בפגישת הייעוץ עם הקליניקה ובשיחה לפני הטיפול הראשון תקבלו הוראות ברורות על איך להתכונן להליך. מומלץ להימנע מחשיפה לשמש ולמרוח קרם הגנה, לא להשתמש בתכשירים שנועדו לשזף או קרמים למיניהם ולא למרוט או לעשות שעווה לפני הטיפול ובמהלך כל סדרת הטיפולים. כ-24 שעות לפני מועד הטיפול יש לגלח את האזור שעליו יתבצע הלייזר. 

מה המחיר של הסרת שיער בלייזר?

לטיפולי הסרת שיער בלייזר מחירים שמשתנים בהתאם לאזור בו מסירים שיער, בהתאם למספר הטיפולים שנקבעו ועוד. הסרת שיער באזורים קטנים יותר תעלה פחות מאזורים גדולים, לייזר כל הגוף יעלה אחרת מלייזר רק ברגליים, הסרת שיער בלייזר בפנים תעלה שונה מהסרת שיער בלייזר לגבר בכתפיים או בגב וכדומה. לרוב בקליניקות השונות יהיו הנחות לסדרת טיפולים או מבצעים על טיפול בכמה אזורים יחד. 

עוד מידע על הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער - באיזה שיטה כדאי לי לבחור?

גם נשים וגם גברים מעוניינים להסיר שיער גוף מיותר. עכשיו נשאלת השאלה איזו שיטה הכי מתאימה וכדאי לבחור בה: לייזר, SHR, אפילציה, IPL אינפרא אדום? הנה כל...

הסרת שיער - המדריך השלם

הסרת שיער בלייזר או אפילציה? כמה עולה הסרת שיער בשיטות השונות? אילו מכונים עושים הסרת שיער בלייזר? באילו אזורים בגוף ניתן להסיר שיער? כל התשובות - כאן

לייזר בפנים - הסרת שיער לא רצוי מהפנים

הסרת שיער בלייזר בפנים היא פתרון מצויין לסובלים משיעור יתר בפנים. נשים עושות לרוב טיפול לייזר בשפם, סנטר ופאות לחיים בעוד שטיפול לייזר לגבר הוא לרוב...

לייזר במפשעות הסרת השיער המיותר

אחד האזורים הכי פופולאריים ביותר לטיפולי הסרת שיער בלייזר הוא מפשעות. איך בדיוק טיפול מפשעות לייזר עובד, מה מחיר לייזר במפשעות, האם גם גברים מסירים...

הסרת שיער בלייזר מחירים - כמה זה עולה?

מחפשים מראה חלק? רוצות להפסיק עם הגילוחים והשעוות? בדקנו מה העלויות של טיפולים לפי אזורים בגוף ויצרנו מחירון הסרת שיער בלייזר, כדי שיהיה לכם ולכן קל...

7 טיפים לקראת טיפול הסרת שיער בלייזר

נמאס כבר משעווה וגילוח? החלטתם להיפרד משיער מיותר בגוף? מעולה! אספנו עבורכם שבעה דברים חשובים שחובה לדעת לפני שמתחילים טיפולי הסרת שיער בלייזר

לייזר ברגליים- הטיפול המומלץ לרגליים חלקות

טיפול הסרת שיער בלייזר ברגליים הוא בין הטיפולים המבוקשים ביותר בתחום האסתטיקה. איך עובד תהליך הסרת שיער בלייזר, כמה עולה לייזר ברגליים, האם יש הבדל...

הסרת שיער לגברים- שיטות, איזורי טיפול ומחיר

בשנים האחרונות הסרת שיער בלייזר לגברים הפכה לאחד מטיפולי האסתטיקה הפופולריים ביותר. באילו אזורים ניתן לבצע הסרת שיער לגבר, כמה טיפולים צריך, אילו...