דלג לתוכן

הסרת שיער - באיזה שיטה כדאי לי לבחור?

גם נשים וגם גברים מעוניינים להסיר שיער גוף מיותר. עכשיו נשאלת השאלה איזו שיטה הכי מתאימה וכדאי לבחור בה: לייזר, SHR, אפילציה, IPL אינפרא אדום? הנה כל מה שאתם צריכים וצריכות לדעת לפני שמחליטים איך להסיר שיער

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ והצעה לתוכנית טיפולים?

הסרת שיער בלייזר

אחת השיטות הנפוצות ביותר להסרת שיער גוף מיותר, וכנראה גם השיטה היעילה ביותר, היא הסרת שיער בלייזר. איך הקסם עובד? קרן הלייזר מנטרלת את זקיקי השיער באופן ממוקד ויעיל. בסיום הטיפול הזקיקים של השערות במחזור הצמיחה מחוסלים ולא מצמיחים שיער חדש. קרן הלייזר חודרת דרך העור, נספגת באזור שמצמיח שיער, הופכת לאנרגיית חום ומשמידה אותו. ככל שהעור בהיר יותר והשיער כהה יותר - כך גם הטיפול יעיל יותר. אלו שכבר הגיעו לשלב שבו השיער מאפיר, כלומר שיער שיבה חסר פיגמנט, לא יכולים לעבור את הטיפול. 

הסרת שיער בלייזר תדרוש תמיד סדרת טיפולים, מכיוון שהלייזר יעיל רק במחזור הצמיחה של השיער. לשיער יש שלושה מחזורים והם לא מתרחשים בכל השערות בו זמנית. לכן צריך להגיע מספר פעמים לטיפולים, כדי להצליח לחסל את כל הזקיקים. 

הסרת שיער בלייזר מחיר:

זה כבר תלוי במכון הסרת שיער בלייזר שבו אתם בוחרים, באיזה אזור בגוף אתם מסירים שיער, האם מדובר בכמה אזורים, ומבצעים שונים שנהוגים מעת לעת. טווח המחירים נע בין מאות בודדות של שקלים לאזור קטן בודד, ויכול להגיע ל-15 אלף שקלים להסרת שיער בכל הגוף. כמעט תמיד תוכלו למצוא מבצעים בסגנון חבר מביא חבר, אזור נוסף בהנחה, על כל מספר אזורים תקבלו אזור בחינם, וכדומה. 

יתרונות של הסרת שיער בלייזר:

 • השיטה נחשבת בטוח ויעילה, כמובן כל עוד הצוות שמבצע את הטיפולים מקצועי ובעל ניסיון. 
 • מטופלים חוו הצלחה בעצירת גדילת השיער, ושיער שגדל צומח לרוב בגוון בהיר יותר ודקיק יותר. 
 • בעלי עור בהיר ושיער כהה - היעילות בטיפולי לייזר מיטבית.
 • עלות הטיפולים לאורך זמן משתלמת יותר לעומת טיפולים ביתיים, שעליהם יש לחזור באופן תכוף ולאורך כל החיים, או עד שנמאס לתחזק.

חסרונות של טיפולי לייזר להסרת השיער:

 • הסרת שיער בלייזר לא מתאימה לכל אחד, כמו למשל בעלי שיער שיבה, ג׳ינג׳י, או בלונדיני.
 • קשה לנבא את סיכויי ההצלחה, הם משתנים בין המטופלים.
 • יש להימנע מחשיפה לשמש מספר שבועות לפני הטיפול ולא להשתזף עד לאחר סיום הסדרה. 

הסרת שיער SHR

לייזר SHR (קיצור של Super Hair Removal) היא טכנולוגיית מתקדמת וחדישה שזוכה לאהדה רבה בקרב נשים וגברים. הסרת שיער SHR מאפשרת הסרת שיער כמעט על כל סוגי וגווני העור, כולל עור כהה שעד הגעת הטכנולוגיה הזו לא התאפשר להסיר ממנו שיער בלייזר. 

הטיפול בלייזר SHR הוא כמעט ונטול כאב בזכות השילוב של טכנולוגיית SHR עם טכנולוגיה שמחממת באופן הדרגתי ומבוקר שטח מטופל נרחב באמצעות תנועה הנקראת In Motion. במכשירי ה-SHR יש גם מערכת קירור תרמו אלקטרי אשר מגינה על העור מכוויות ועוזרת במניעת כאבים ותופעות לוואי כמו רגישות לשמש או פיגמנטציה.

בדומה ללייזר הקלאסי, גם הסרת שיער עם SHR לייזר מחממת את זקיקי השיער ומחסלת אותם לחלוטין. מכיוון שהעיקרון שעליו מתבססת השיטה דומה, גם כאן יש לערוך סדרת טיפולים עם מרווח של מספר שבועות עד שלושה חודשים בין טיפול לטיפול, בהתאם לאזור המטופל. גם בהסרת שיער בלייזר וגם ב-SHR אורך הטיפול משתנה בין המטופלים והמטופלות בהתאם לצפיפות השיער, צבעו ועוביו, ופרמטרים נוספים.

הסרת שיער SHR מחירים:

בדומה לעלויות הסרת שיער בלייזר, המחיר נע בין מאות שקלים לאזורים הקטנים, בין 2,000 ל-4,500 ש"ח לאזורים גדולים ויכול להגיע לעלות של עד ל-15,000 ש"ח להסרת שיער בכל הגוף.

יתרונות הסרת שיער לייזר SHR:

 • רמת כאב נמוכה, אם בכלל.
 • שיטת טיפול אפקטיבית, מהירה ודינמית. מכסה שטח טיפול נרחב בזמן קצר.
 • סיכון נמוך לכוויות ותופעות לוואי ולרוב ללא זמן החלמה.
 • ניתן לבצע הסרת שיער גם לבעלי עור כהה ועל עור שזוף. 
 • כמו הסרת שיער בלייזר, עלות הטיפולים משתלמת לאורך זמן לעומת השיטות הביתיות.

חסרונות של הסרת שיער עם שיטת SHR:

 • הטיפול אינו מיועד לשיער לבן, אדמוני, או שיער בהיר במיוחד. 
 • גם כאן מומלץ להימנע מחשיפה לשמש לאורך סדרת הטיפולים. 
 • לאחר הטיפול עשוי להיווצר גירוי ואדמומיות באזור המטופל.

מאילו חברות הסרת שיער תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

IPL הסרת שיער

אם אתן בעלות שיער בהיר, דק, ופלומתי - השיטה הזו מתאימה לכן. הסרת שיער IPL (Intense Pulsed Light) מוכרת גם כהסרת שיער אינפרא אדום, והיא נעשית בטכנולוגיה של הסרת השיער מהשורש באמצעות גלי אור. הגלים פועלים באופן ישיר וממוקד ונותנים תוצאות לאורך זמן. גם אם יש לכן שיער כהה ודק הטיפול יהיה יעיל, אך לאחר זמן ממושך יותר. בדומה ללייזר, גם הסרת שיער IPL אינה מתאימה לבעלי שיער לבן או מאפיר. ניתן להסיר שיער ב-IPL באזורים רבים בגוף, כולל רגליים, גב, חזה, ידיים, בתי השחי, והמפשעה. 

בשיטת IPL להסרת שיער, המכשיר משדר קרני אור באורכים שונים וזהו בעצם ההבדל בין שיטה זו לבין הסרת שיער בלייזר. בעת הטיפול המטפל בוחר את אורך הגל המתאים לאזור המטופל ולסוג השערה.
מי שמורשים לבצע הסרת שיער IPL הן קוסמטיקאיות וטכנאים במכונים קוסמטיים שעברו הכשרה על המכשיר. הטיפול אינו מלווה בכאבים, ישנה סבירות נמוכה לתופעות לוואי קלות, אין חשיפה לקרינה או לחומרים מסוכנים, וניתן לחזור לשגרת היום מיד לאחר הטיפול. 

הסרת שיער IPL מחירים

מחיר הסרת שיער IPL יכול להתחיל בכ-400 שקלים לסדרת טיפולים באזור קטן כמו אוזניים או סנטר, ולהגיע ל-8,000 עד יותר מ-10,000 שקלים לסדרת טיפולים בכל הגוף. 

יתרונות טיפולי הסרת שיער IPL אינפרה-אדום: 

 • צבע העור אינו רלוונטי, כך שקהל היעד רחב יותר מהסרת שיער בלייזר.
 • קרן האינפרה-אדום עובדת רק על שורש השערה וכך לא וגרמת נזק לעור שסביבה. 
 • מדובר בטכנולוגיה מאוד בטוחה וכמעט ללא תופעות לוואי. 
 • המכשירים החדשים משתמשים גם במתקן לקירור העור, מה שמפחית את תחושת אי הנוחות. 
 • השיטה מתאימה לטיפול באזורים גדולים כמו גב, בטן, וחזה. 
 • המכשיר אינו פולט קרינה מסוכנת וקרינת UV.
 • עלות הסרת שיער באינפרה-אדום עשויה להיות נמוכה יותר מטיפול בלייזר. 

חסרונות של הסרת שיער בשיטת IPL:

 • טיפולי הסרת שיער IPL אינם יעילים בקרב מטופלים עם שיער שיבה, בלונדיני, או ג׳ינג׳י. בדומה לטיפולי לייזר ו-SHR קרן האור לא קולטת את הפיגמנט ולכן לא יכולה לנטרל את זקיק השערה. 
 • שיטת IPL נחשבת יעילה מאוד, אך עדיין אחוזי ההצלחה שלה מעט נמוכים משיטות אחרות כגון לייזר ואפילציה.
 • בזמן הטיפול מאוד מומלץ לא להיחשף בשל חשש מהיווצרות כוויות אן כתמים על העור.
 • תופעות לוואי שעלולות להיגרם בשימוש לא מקצועי במכשיר כוללות כוויות, פצעים, ובעיות פיגמנטציה. 
 • היעילות של הסרת שיער ipl לשיער בהיר מאד, דק ופלומתי נמוכה יותר וייתכן כי יהיה צורך להשלים את הטיפול בעזרת סוג אחר של טכנולוגיה אחרת.
שיטות להסרת שיער

הסרת שיער אפילציה

שיטה מוכרת נוספת היא הסרת שיער באפילציה (ידועה גם בשמות מחט חשמלית או אלקטרוליזיס). בשיטה הזו מחט חשמלית מגיעה עד לשורש השערה, ופוגעת בכלי הדם באמצעות ייצור חום. באופן הזה המחט גורמת להפסקת הצמיחה באזור המטופל. גם בשיטה הזו השערה נפגעת רק אם היא נמצאת בשלב הצמיחה. רק קוסמטיקאיות מוסמכות שהוכשרו לעסוק באפילציה יכולות לעשות את הטיפול. 

השיטה אינה מומלצת לאזורים גדולים כמו רגליים, ידיים, גב, או הסרת שיער בכל הגוף. למה, אתן שואלות? כי בשיטה זו יש לעבוד בנפרד על כל שערה. זו עבודה שדורשת זמן רב וטיפול באזור קטן עשוי להגיע לשעה וחצי. מי כן מביעות שביעות רצון מהשיטה? אלו שבוחרות לעשות אפילציה בפנים. השיטה מתאימה לאזורים קטנים כמו גבות, שפם, סנטר, וכדומה. 

אפילציה מחירים:

בגלל זמן העבודה הממושך, מחיר הסרת שיער באפילציה נמדד לפי שעות העבודה וטווח המחירים נע בין 60 ל-120 שקלים לרבע שעת עבודה. עלות הסרת שפם באפילציה נעה בין 300 ל-600 שקלים בממוצע, ומגיעה ל-4,000 שקלים להסרת שיער אפילציה ברגליים. 

יתרונות של הסרת שיער אפילציה:

 • אחוזי ההצלחה של טיפולי אפילציה גבוהים מאוד ומגיעים עד ל-95%.
 • השיטה מתאימה לכל גווני וסוגי השיער והעור. גם שיער בהיר, דק או פלומתי.
 • כיוון שמדובר בטיפול קצר שמכסה שטח קטן בכל פעם, ניתן לעשות טיפולים בהפרשים של ימים בודדים ואין צורך לחכות זמן רב בין טיפול לטיפול.
 • שיטה מעולה להסרת שיערות בודדות או שטח טיפול קטן (ולכן מתאימה מאוד להסרת שיער בפנים). 
 • משך הרחקת שערה בודדת קצר והשערה לא צומחת יותר. 

חסרונות של אפילציה להסרת שיער:

 • הסרת שיער אפילציה נחשבת לכואבת יותר מלייזר, אך רמות הכאב משתנות בהתאם לאזור המטופל וניתן למרוח משחת אלחוש לפני הטיפול.
 • השיטה מתאימה לאזורים קטנים ולא לאזורים גדולים כמו הבטן והגב כיוון שמטפלים בכל שערה בנפרד וטיפול באזורים גדולים עשוי לקחת זמן רב מאוד.
 • תופעות הלוואי נדירות, אך עלולות להופיע צלקות או כוויות.
 • משך הטיפול ארוך יותר מכיוון שתוקפים כל שערה בנפרד. 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים שיטה להסרת שיער?

1. מידת הכאב - האם מדובר בשיטת הסרת שיער שכרוכה בכאב? אם הטיפול לא נעים, כנראה לא תתמידו בו ותעברו לשיטת הסרת שיער שונה. באופן הזה תבזבזו סתם זמן וכסף. שניהם יקרים!

2. ניסיון, ידע, מיומנות, והצלחה - בדקו האם שיטת הסרת השיער שבחרתם היא מוכרת, האם המכון בעל ניסיון וסיפורי הצלחה, והאם תוצאות השיטה מחזיקות מעמד לאורך זמן. 

3. עלויות - כשמדברים על אלפי שקלים בהסרת שיער בלייזר או הסרת שיער SHR, אנחנו חושבים מיד "יקר!", ונשארים עם סכיני הגילוח, הקרמים, והשעווה. אבל מה שבאמת צריך לעשות זה לחשב את עלות החומרים שאנחנו קונים לטיפולים הביתיים ולראות מה ההשקעה הכספית לאורך שנים. זה יוצא משמעותית פחות זול ממה שחשבתם. שיטות הסרת שיער באופן קבוע יחסכו את ההוצאה לאורך זמן וברוב המקרים החלוקה לתשלומים נוחה מאוד ומתקזזת עם ההוצאות על השיטות הביתיות. 

4. תופעות לוואי - בחרו שיטה שתופעות הלוואי שבה זניחות וחולפות מעצמן. תחושות כמו צריבה קלה, עקצוצים, אדמומיות, ונפיחות מקומית קלה הן תופעות לוואי סבירות שחולפות מעצמן.

מאילו חברות הסרת שיער תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

שאלות ותשובות על שיטות להסרת שיער

אילו שיטות קיימות להסרת שיער?

קיימות מגוון שיטות להסרת שיער, ובהן הסרת שיער בלייזר, הסרת שיער SHR, אפילציה, ו-IPL – אינפרא אדום. פירוט על שיטות להסרת שיער תוכלו לקרוא אצלנו בכמהזה אסתטיקה.

מה ההבדל ביו השיטות להסרת שיער?

ישנם מספר הבדלים בין השיטות השונות להסרת שיער, כל אחת מהשיטות עובדת על טכנולוגיה שונה, מתאימה לסוג שונה של שיער ולגוונים שונים של עור, מספר טיפולים משתנה ועוד. 

איזה שיטה להסרת שיער מתאימה לי?

לפני תחילת טיפול הסרת שיער, יש לבדוק את השיטות הקיימות, איזו שיטה מתאימה לאיזור בו אנו מעוניינים לטפל, איזו שיטה מתאימה לסוג השיער ולגוול העור וכד' ואז לבחור את השיטה המתאימה ביותר.

מדוע ברוב השיטות להסרת שיער יש צורך בסדרת טיפולים?

הסיבה לכך היא שהשיער גדל במחזוריות ולא כל השערות נמצאות באותו השלב. הסרת שיער קבועה תוקפת את השערה בשלב הצמיחה שלה וכדי להגיע לכל השערות יש לבצע מספר טיפולים בהתאם למחזור הצמיחה. 

אולי יעניין אותך גם:

הסרת שיער לגברים- שיטות, איזורי טיפול ומחיר

בשנים האחרונות הסרת שיער בלייזר לגברים הפכה לאחד מטיפולי האסתטיקה הפופולריים ביותר. באילו אזורים ניתן לבצע הסרת שיער לגבר, כמה טיפולים צריך, אילו...

הסרת שיער - המדריך השלם

הסרת שיער בלייזר או אפילציה? כמה עולה הסרת שיער בשיטות השונות? אילו מכונים עושים הסרת שיער בלייזר? באילו אזורים בגוף ניתן להסיר שיער? כל התשובות - כאן

7 טיפים לקראת טיפול הסרת שיער בלייזר

נמאס כבר משעווה וגילוח? החלטתם להיפרד משיער מיותר בגוף? מעולה! אספנו עבורכם שבעה דברים חשובים שחובה לדעת לפני שמתחילים טיפולי הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר מחירים - כמה זה עולה?

מחפשים מראה חלק? רוצות להפסיק עם הגילוחים והשעוות? בדקנו מה העלויות של טיפולים לפי אזורים בגוף ויצרנו מחירון הסרת שיער בלייזר, כדי שיהיה לכם ולכן קל...

תגובות