דלג לתוכן
ד"ר סרקן השתלת שיער בטורקיה

ד"ר סרקן השתלת שיער בטורקיה

דר סרקן היא קליניקה להשתלות שיער וטיפולים משמרים שממוקמת באיסטנבול שבטורקיה ומנוהלת על ידי דוקטור סרקן אייגין. סרקן הוא רופא מומחה בתחום השתלת שיער עם ניסיון של מעל 25 שנים ויחד עם הצוות שלו הם דוגלים במקצועיות, בסטנדרטים גבוהים ומבטיחים ליווי אישי (ובעברית) של המטופל מישראל עד טורקיה ובחזרה. בקליניקה מציעים מגוון שיטות של השתלה: FUE, Soft FUE ו- DHI.

 

לאחרונה עוד סלבריטאי ישראלי חשף שהוא עבר השתלת שיער והוא בחר לחשוף זאת כדי לשבור את קשר השתיקה סביב העניין. הוא העלה את הנושא לכותרות וגרם להבנה שהרבה גברים ונשים שעושים השתלת שיער או מעוניינים בכך מתביישים בעובדה ומתייחסים אל ההליך כמשהו שצריך להסתיר. אך על החברה להבין שאין בטיפול שום דבר רע ולהיפך, זה הליך רפואי אסתטי ומי שבחר/ה לעבור אותו לא צריך/ה להתבייש מתגובות של אחרים, כי בסופו של דבר זהו פתרון לבעיה קיימת שיכול להשפיע חיובית על החיצוניות, הבטחון העצמי והנפש של האדם.

עכשיו, סביר להניח שלא סתם הגעתם לפסקה זו ולשורות אלה, אלא כי אתם בדיוק חושבים על לעבור השתלת שיער בטורקיה ומתלבטים היכן כדאי לעשות זאת. ובכן, תנו לנו להקל עליכם ולתת לכם עוד מידע על מרפאתו של ד"ר סרקן. 

קצת על דר סרקן

ד"ר סרק אייגין בעל תואר דוקטור מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת איסטנבול, בחר לעשות התמחות ברפואת עור ותואר נוסף בפרמקולוגיה. סרקן עבד במהלך השנים כרופא מומחה במרפאה לטיפולי שיער והחל את עבודתו המקצועית ב1996 כאשר היה באחד מצוותי השתלות השיער הראשונים בטורקיה. עבודתו בתחום עד היום גרמה לו להתמקצע, להפוך למומחה להשתלות שיער ולפתח טכניקות חדשות בתחום.
ד"ר סרקן איגד במרפאתו צוות מקצועי שנותן יחס אישי לכל מטופל ומבטיח קבלת תוצאות מיטביות בסיום ההליך. במרפאה קיים דגש לשמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחום והתפתחות מקצועית תוך שימוש בטכנולוגיות ובשיטות המתקדמות ביותר בתחום השתלות השיער.

שיטות להשתלת שיער במרפאת ד"ר סרקן

שיטת FUE ספיר
שיטת FUE היא אחת השיטות הנפוצות להשתלת שיער, בשיטת FUE ספיר משתמשים בלהב העשויה מאבן החן ספיר ויוצרים חתכים קטנים באזור המושתל (תעלות), לאחר שמטופל נמצא בהרדמה מקומית מחלצים את זקיקי השיער מהאזור התורם ומשתילים את זקיקי השיער לתעלות שנוצרו. השימוש בלהב ספיר במקום פלדה הוא שדרוג של שיטת ה-FUE ונועד כדי למזער את הסיכון ואת היווצרות הגלדים ולזרז את הליך ההחלמה. יש חשיבות רבה לחתכים שיוצרים באמצעות הלהב שכן באמצעותם קובעים את צפיפות השיער, הזווית וכיוון צמיחת השיער. 

בקליניקה מציעים גם את שיטת ה-Soft FUE, שבבסיסה ההליך הרפואי הוא אותו הליך אך השוני הוא שהשתלת השיער מתבצעת תחת טשטוש.

שיטת DHI
באמצעות שיטה זו מוציאים, בדרך כלל מהחלק האחורי בראש או מאזור בעל צפיפות זקיקים גדולה, את זקיקי השערה בעזרת עט טיטניום ומשתילים את השיער עם מזרק. ההשתלה היא ישירה ומתבצעת בהרדמה מקומית. Direct Hair Implant - DHI מאפשרת להשתיל שיער בצפיפות רבה, ללא ביצוע חתכים, תוך שמירה על העור והרקמות שמסביב וללא גילוח מלא של הראש.

שיטת FUE או שיטת DHI?
ההליך הרפואי של כל אחת מהשיטות שונה וקיימים כמה הבדלים בינהן:

  • שיטת FUE מאפשרת להשתיל כ- 3000 עד 4500 זקיקי שיער בהשתלה אחת
  • בשיטת DHI ניתן להשתיל 1500-2500 זקיקים בפעם אחת
  • באמצעות שיטת FUE ניתן לכסות אזורי השתלה רחבים יותר
  • באמצעות שיטת DHI ניתן להשיג צפיפות גבוהה יותר של השיער
  • בשיטת FUE יש לגלח את הראש של המטופל
  • בשיטת DHI מגלחים רק את האזור התורם (עובדה זו יכולה להשפיע רבות על מי שמעוניין לעבור השתלת שיער ולא רוצה לגלח את כל הראש, גם נשים שלרוב חוששות יותר מהעניין יכולות לפנות לשיטת DHI) 

זמן הליך השתלת השיער - הזמן תלוי בשיטה ובכמות השתלים שיש להשתיל, בדרך כלל זה לוקח כ-5 עד 6 שעות.

גם אם מתגבשת במוחכם דעה אודות התהליך שאותו תרצו לעבור, דעו כי עדיף לעבור בדיקת התאמה כדי לדעת במדויק איזה שיטה תהיה הכי יעילה ותענה על הצורך שלכם.

HAIR LOSS

ד"ר סרקן השתלת שיער ללא כאב 

כנראה שלקרוא את כל מהלכי הטיפול יוצר אצלכם קצת חשש, הרי לדמיין טיפול שנעשה בקרקפת והמילה השתלה יוצרים קונוטציה לדברים אחרים וכואבים. אבל אנחנו כאן כדי להפיג כל פחד שלכם. נכון מדובר בתהליך רפואי מיקרו כירורגי אבל הוא נעשה תחת הרדמה מקומית שמתבצעת באמצעות מחט. השיטה של הרדמה מקומית היא השיטה הנפוצה ביותר בטיפולי השתלת שיער, בה מרדימים מבעוד מועד גם האזור שלוקחים ממנו את זקיקי השיער וגם האזור שמשתילים בו זקיקי שיער כדי שהתחושה תהיה מינימלית עד לא קיימת.

אם אתם עדיין לא בטוחים לגבי העניין או שיודעים לומר על עצמכם שלא תהיו רגועים גם אם האזורים יהיו מורדמים, במרפאה של ד"ר סרקן ניתן גם לעבור את הליך השתלת השיער עם טשטוש. המינון של חומר הטשטוש מותאם אינדיבידואלית למטופל וניתן מספר דקות לפני תחילת ההשתלה, בשאיפה של חומר או בהזרקה בזרוע. זוהי שיטה בטוחה שיכולה להחליף את ההרדמה המקומית או לבוא יחד איתה (למטופלים בעלי סף כאב נמוך). הטשטוש לא מרדים את המטופל אלא מכניס אותו למצב של רוגע ונינוחות. 
מלבד להרדמות מקומיות או טשטוש, בקליניקה של ד"ר סרקן משתמשים בטכנולוגיה חדישה ובמכשור מתקדם ואיכותי כדי שהתהליך עצמו יהיה נטול כאב וכדי לצמצם את אי הנוחות כמה שאפשר. דוגמה אחת מתוך כמה היא: שימוש בלהב ספיר במקום להב פלדה כאשר יוצרים נקבים באזור ההשתלה בשיטת ה- FUE. להב הספיר היא להב יותר חלקה והשימוש בה במהלך התהליך מפחית נזק לעור שמסביב או לרקמות ומבטיח נוחות בתקופת ההחלמה לאחר ההשתלה.

השתלת זקן והשתלת גבות

בין אם מדובר בגברים או בנשים, שיער פנים (זקן או גבות) הוא חלק מאוד משמעותי מהנראות ואיבוד השיער באזור הזה לעיתים פוגם בביטחון העצמי. יש הרבה סיבות לדלילות שיער או אובדן שיער באזור הפנים: גנטיקה, מחלות, צלקות, טיפולי קוסמטיקה לא מוצלחים ועוד. אבל לא צריך להוריד ראש, כיום ניתן להשתיל שיער גם באזורים קטנים אלה והתוצאות נראות טבעיות. 

דוקטור סרקן: השתלת זקן

השתלת זקן הוא הליך המיועד לגברים שחווים נשירת שיער באזור הזקן והשפם, שאינם יכולים לגדל שיער פנים או שבעקבות צלקת באזור הפנים השיער שהיה נעלם. במרפאת ד"ר סרקן השתלת שיער פנים נעשית רק באמצעות טכניקת ה- DHI ותוך הרדמה מקומית של האזור התורם והמושתל. שיקול חשוב שעושה הצוות של ד"ר סרקן וד"ר סקרן בעצמו בתהליך ההשתלה הוא כיוון צמיחת השיער. את זקיקי השיער מחלצים מהאזור שבין שתי האוזניים ומאחורי העורף ומשתילים בפנים. יום לאחר ההשתלה נקרא המטופל למרפאה כדי לעבור ניקוי וטיפול בלייזר ולקבל הוראות המשך טיפול בבית. ההחלמה לוקחת עד חמישה עשר ימים שבהם האזור המושתל והאזור התורם חוזרים לנראות טבעית, לאחר חצי שנה יהיה ניתן לראות את התוצאות של גדילת השיער ועד 12-18 חודשים תופיע התוצאה המלאה.

דוקטור סרקן: השתלת גבות

השתלת גבות מתאימה למטופל/ת שחווה אובדן של זקיקי השיערה בגבות. ההשתלה מבוצעת בשיטת DHI כאשר מחלצים את זקיקי השיערה מאזור תרומה בריא, לרוב מהחלק האחורי של הראש ומשתילים אותם באזור הגבות, האזור התורם והמושתל מורדמים בהרדמה מקומית בעת התהליך. הליך זה הוא הליך קפדני ותובעני כי מדובר באזור קטן ויש לתכנן במדויק את קו הגבות וכיוון צמיחתן כדי שהתוצאות יהיו אסתטיות וטבעיות. יום לאחר ההשתלה יש לחזור למרפאת ד"ר סרקן כדי לבצע חבישה מקומית. לאחר כשלושה חודשים מהטיפול תופיע צמיחת שיער, ולאחר 8-12 חודשים התוצאות יהיו מלאות. 

HAIR LINE

הליך השתלת השיער: מישראל עד לקליניקה של ד"ר סרקן ובחזרה

סביר להניח שאם אתם בשלב המחקר והשיקולים נחשפתם למאגרי ידע רבים על תחום השתלות השיער. אכן, קיים הרבה מידע על השיטות השונות, אך חשוב לדעת שהוא אינו מצביע על רמת התאמתכם לשיטות. אין גיל ספציפי לביצוע השתלה, אבל, כמו שכל אדם שונה מהאחר, כך גם מבחינת השתלות השיער ויש לעשות בדיקת התאמה וייעוץ שבמהלכו תקבע לכם באופן אישי השיטה הטובה ביותר שתניב את התוצאות הטובות ביותר. אחד מהשירותים של ד"ר סרקן הוא להציע פגישת יעוץ למי שמעוניין בהליך. במרפאתו מכירים בעובדה שהרבה מן המטופלים אינם תושבי טורקיה ולכן הקימו לישראלים מרכז תמיכה בעברית שמספק את כל התשובות לכל השאלות בנושא וגם יכול לשלוח לכם תוצאות של השתלות שיער שנעשו אצל דר סרקן לפני ואחרי. 

אם החלטתם על השתלת שיער אצל ד"ר סרקן, תקיימו התייעצות ראשונית מקוונת. תתבקשו לשלוח תמונות דרך הוואטסאפ כדי לקבל הערכה ראשונית לגבי ההשתלה. התמונות שתדרשו להן יהיו של קדמת הראש, צדדי הראש, מאחורי הראש ותמונות של הזקן מתחת לסנטר, על התמונות להיות ברורות כדי שהאבחון יהיה מדויק עד כמה שניתן. האבחון הראשוני נעשה על ידי רופא והוא ישלח לכם בחזרה חוות דעת כללית על בסיס מה שהוא ראה והיא תכלול כמה שתלים נדרש לאזור ההשתלה והאם קיימים זקיקי שיער לביצוע התהליך. 
האבחון שנעשה על התמונות הוא ראשוני והאבחון הסופי יהיה פיזי ויתבצע בסמוך למועד ההשתלה. אם החלטתם להתקדם בשלבים, יהיה עליכם לקבוע פגישת יעוץ במרפאה. לאחר שתקבעו זאת ישלח אליכם תיעוד שיסביר על כל ההליך מתחילתו ועד סופו וגם מידע על הגעה לטורקיה ולינה, הסעות מהשדה למלון ולמרפאה והסעה חזרה לשדה ביום טיסת חזור. נציגי המרפאה ייצרו אתכם קשר כדי לתאם את טווח התאריכים לכל שלב ושלב. 

אמנם הליך השתלת השיער כולל בנוסף לטיפול עצמו גם את ההסעות והלינה, אבל המרפאה אינה דואגת לכרטיסי טיסה וזה משהו שתצטרכו לעשות באופן עצמאי. לאחר שתרכשו כרטיסי טיסה נציגים מהמרפאה יתאמו מולכם הסדרי לינה ויטפלו בלוח הזמנים של השהות בטורקיה. במועד הנחיתה בטורקיה, ביציאה מביקורת הגבולות, יחכה לכם נציג המרפאה שילווה אתכם ישירות למלון או לקליניקה לפגישה, הכל לפי מה שקבעתם. חשוב לשים דגש על כך שהשהות בטורקיה צריכה להיות מוכוונת מטרה ומיועדת לצורך השתלת השיער וזאת כדי להפיק את המירב מהתהליך ולסייע להצלחתו. לקראת סיום השהות שלכם ובפגישת הביקורת יעניקו לכם את פרוטוקול הטיפול הביתי והצוות של ד"ר סרקן ומרכז התמיכה ימשיכו לשמור אתכם על קשר וללוות אתכם גם בארץ. לאחר 15 ימים מיום השתלת השיער ומידי תקופה תתבקשו לשלוח תמונות מעקב כדי שהצוות יוכל לראות מה מצבכם ואיך ההחלמה מתקדמת. 

רפואה משקמת לאובדן שיער 

לפני שאתם ניגשים להשתלת שיער, תוכלו לבדוק האם טיפולים המסייעים בהאטת נשירת השיער יעזרו לכם. מלבד להאטה הטיפולים הללו גם יכולים לעזור לשיפור איכות השיער ולצמיחה חדשה. במרפאה של ד"ר סרקן מתבצעים מגוון טיפולי רפואה משקמת לאובדן שיער כמו: מזותרפיה, PRP וטיפול בלייזר קר (LLLT). 

מזותרפיה
מזותרפיה הוא טיפול של הזרקת תרופה לקרקפת באמצעות מחטים. את טיפול המזותרפיה ניתן לעשות על אזורים מסוימים בקרקפת ובתקופות שונות. תוצאות ניתן לראות החל מהטיפול הראשון ולאחר שישה שבועות אפשר לראות צמיחת שיער באזורים הדלילים. הטיפול מתאים כטיפול מקדים לאובדן שיער אצל גברים ונשים, להתקרחות בשל מתיחת שיער, להתקרחות תורשתית, לנשירת שיער לאחר לידה, לאובדן שיער באזורים מפוזרים, לחלק ממחלות הקרקפת כמו פסוריאזיס, סבוראה ועוד.   
הטיפול אינו מתאים לנשים בהריון ומניקות, לחולים במחלות אימונולוגיות, חולי סרטן, למי שיש סכרת ולאנשים שעוברים טיפול נוגדי קרישה. 

PRP
טיפול ה-PRP הוא טיפול שבו מזריקים לקרקפת פלסמה שהופקה מהדם של המטופל לאחר שבודדו ממנו הטסיות. הדם מורכב מנוזל הדם (פלסמה), תאי דם לבנים, תאי דם אדומים וטסיות. בתהליך הטיפול נשאבת דגימת דם מהמטופל והדגימה עוברת תהליך של הפרדת חומרים במתקן הצנטריפוגה, שבמהלכו טסיות דם מופרדות מתאי הדם האדומים והלבנים. לאחר מכן, הטסיות מעורבבות עם הפלסמה שהוא נוזל הדם ומוחזרות לקרקפת באמצעות הזרקה. הטיפול אינו ארוך ולוקח כ-45 דקות והוא חלק מסדרת טיפולים שיש לחזור עליה אחת לתקופה על פי הוראת הרופא. 
PRP הוא טיפול חדשני שמיועד למי שמתחיל לסבול מנשירת שיער ושיער דליל, הוא מסייע למניעת נשירת שיער ולחיזוק סיב השיערה. בנוסף בקליניקה של ד"ר סרקן משתמשים בטיפול ה-PRP לאחר השתלת שיער כדי לסייע לתהליך ריפוי הרקמות והעלאת קצב צמיחת השיער.

טיפול בלייזר קר LLLT
טיפול בלייזר קר הוא טיפול בקרן לייזר אדומה שנועד לגרות את הרקמות בקרקפת ולעודד את התאים לפעול מחדש. הוא משמש לטיפול בהתקרחות אנדרוגינית ובאובדן שיער גנטי אצל גברים ונשים. הטיפול עובד כך שקרן הלייזר יוצרת המרצה של תאי השיער וזקיקי השיער ומעודדת אותם לעבור לשלב הצמיחה. כדי להגיע לתוצאות מרביות יש לקבוע מספר מפגשים, לפחות פעמיים בשבוע. אורך כל מפגש הוא כ-20 דקות ותוצאות הטיפול מופיעות לאחר כ-6 עד 12 שבועות.

ד"ר סרקן מחיר השתלת שיער

מחיר השתלת שיער בטורקיה אצל ד"ר סרקן כולל בתוכו כמה שירותים. השירות הראשון הוא השתלת השיער עצמה, כמות זקיקי השיער שיש להשתיל, האזור בו מטפלים והשיטה בה תתבצע ההשתלה, ככל שהטכנולוגיה של השתלת השיער היא מתקדמת יותר כך, סביר להניח, שתעלה יקר יותר. מלבד להליך עצמו יש את כל הארגונים מסביב שבמרפאת ד"ר סרקן דואגים לקבוע במיוחד עבורכם כמו: הסעות ולינה במלון, אלה כלולים בחבילת ההשתלה, אך כמובן עולים כסף ומשפיעים על מחירה. במרפאת ד"ר סרקן מחירים של השתלת שיער יכולים לנוע בממוצע בין 7,000 ₪ ל- 13,000 ₪. כאשר זכרו, זה רק מחיר החבילה ואת כרטיסי הטיסה אתם רוכשים באופן עצמאי.

דר סרקן השתלת שיער: שאלות תשובות

מה כוללת חבילת השתלת השיער אצל דר סרקן? ומה המחיר?

אם החלטתם לעבור השתלת שיער, דר סרקן ומרפאתו ידאגו לכם מההתחלה ועד סיום ההליך. חבילת השתלת השיער של ד"ר סרקן כוללת סידורי לינה, הסעות מהשדה למקום הלינה ולמרפאה, הסעה לשדה ביום החזרה לארץ, ליווי של הצוות בכל ההליך בארץ ובטורקיה, פגישת ייעוץ פיזית, השתלת שיער בשיטה שנקבעה לכם ופגישת ביקורת לאחר ההשתלה.  החבילה לא כוללת טיסות הלוך וחזור.

איך מתחילים את תהליך השתלת השיער אצל דוקטור סרקן בטורקיה?

בגלל שהמטופל נמצא בארץ והקליניקה של דר סרקן באיסטנבול שבטורקיה, המרפאה מציעה שירותי ייעוץ ומרכז תמיכה אונליין בעברית. את הליך ההתאמה הראשוני תוכלו לעבור בקלות באופן מקוון, תתבקשו לשלוח תמונות של האזור בו אתם רוצים לטפל, משם יחזרו אליכם עם הערכה ראשונית מרופא ואז תוכלו להמשיך בתהליך התיאום של פגישה פיזית, השתלה ומגוון שירותים נוספים שמציעים בקליניקה. ניתן למצוא להליך אצל דר סרקן ביקורות רבות אך תמיד מומלץ לברר מולם באופן אישי את כל המידע שיעזור לכם להחליט.

כמה זמן עד שאראה תוצאות לאחר השתלת שיער אצל דר סרקן?

השתלת שיער היא הליך שלוקח זמן עד שמתקבלת התוצאה הסופית וחשוב להתכונן לכך. תהליך ההחלמה, הריפוי וצמיחת השיער המחודשת אורכת כ- 12 חודשים, תלוי כמובן באזור בו ביצעתם השתלת שיער. ניתן לראות התחלת צמיחה כשלושה חודשים לאחר ההליך וכאשר תגיעו לשנה מלאה השיער המושתל יתמזג עם השיער הטבעי ללא כל הבדל. 

עוד מידע על השתלת שיער

על הרצפה ועל הכרית: כל הפתרונות לנשירת שיער

התקרחות היא בעיה רווחת בקרב הישראלים. מה ההבדל בין נשירת שיער אצל נשים לעומת נשירת שיער אצל גברים, איזה טיפולים קיימים, איך בוחרים בין השתלת שיער או...

השתלת שיער בטורקיה - איך זה עובד?

בשנים האחרונות הפכה טורקיה למעצמה מובילה של השתלות השיער. איך עובד התהליך, אילו חברות בולטות מציעות השתלת שיער בטורקיה, מה כלול בחבילה, למה לשים לב...

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת...

תוספות שיער - פתרונות מתקדמים לשיער דליל

הטכנולוגיה של היום מאפשרת להתנהל עם תוספות השיער ממש כמו עם השיער הטבעי: הן לא נופלות, אפשר לשחות איתן, וכמובן לחפוף. למי תוספות שיער מתאימות, כמה...

השתלת שיער לנשים - סוגי השתלה מומלצים

נשירת שיער נשים היא תופעה רווחות יותר משניתן לחשוב. מהן הסיבות להתקרחות אצל נשים, אילו סוגי השתלת שיער לנשים קיימים, ומה האפשרויות לטיפולים בטורקיה...