על הרצפה ועל הכרית: כל הפתרונות לנשירת שיער

התקרחות היא בעיה רווחת בקרב הישראלים. מה ההבדל בין נשירת שיער אצל נשים לעומת נשירת שיער אצל גברים, איזה טיפולים קיימים, איך בוחרים בין השתלת שיער או תוספות שיער, ועוד.
רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער?

נשירת שיער: מדוע זה קורה?

על ראשו של אדם בוגר צומחות בין 100,000 ל-150,000 שערות. מדי יום נושרות כ-100 שערות וזה כלל לא אמור לעורר דאגה, שכן זהו חלק ממחזור החיים של השערה. מחזור החיים נחלק לשלושה שלבים: 
השלב האנגני - שלב הצמיחה הפעילה של זקיקי השיער. זהו השלב הארוך ביותר והוא נמשך עד חמש שנים.
השלב הקטגני - שלב המנוחה. זהו השלב הקצר ביותר שנמשך עד שלושה שבועות. בשלב הזה השיער מפסיק לצמוח ומתחיל להתנתק מהשורש, וכן מתחילה להיווצר שערה חדשה. 
השלב הטלוגני - שלב הנשירה. שלב זה נמשך שלושה חודשים, שבמהלכם השערה הישנה מסיימת את חייה, היא נדחפת החוצה על ידי השערה הצומחת, ונושרת. 
כשהשלב האנגני מתקצר והשיער עובר במהירות לשלב הטלוגן נוצרת התקרחות. כאמור, שיערות בודדות על הכרית או מברשת השיער לא אמורות להלחיץ אתכם ואתכן, עכשיו כשאתם יודעים איך עובד מחזור החיים של השערה. מתי נשירת שיער כן רומזת על התקרחות? מיד נגיע לזה. 


נשירת שיער

מה ההבדל בין נשירת שיער גברים לנשירת שיער נשים?

נשירת שיער גברים: התקרחות גברית טיפוסית

התקרחות גברית היא תופעה נפוצה מאוד בישראל. נשירת שיער גברים מאופיינת בדילול השיער בקדמת הראש ("מצח נסוג"), או באזור העליון של הראש (הפדחת). הגורם לסוג זה של נשירת שיער גברים הוא האנזים 5 אלפא רדוקטז, שנוטל מולקולת מים מהטסטוסטרון וממיר אותו ל-DHT, חומר המדכא גדילת שיער. שלב הגדילה של השערות (השלב האנגני) מתקצר באופן משמעותי. כמות שורשי השיער לא יורדת, אך שלב הגדילה מתקצר עד שלא ניתן כלל להבחין בגדילת שיער. השם המדעי של ההתקרחות הזו, שאחראית לכ-95% ממקרי נשירת שיער גברים, הוא אלופציה אנדרוגנטית. וכן, גנטיקה בהחלט משחקת כאן תפקיד. 

נשירת שיער נשים: סיבות להתקרחות הנשית

תופעת התקרחות נשית נפוצה הרבה יותר ממה שאתן חושבות. על פי הערכות, כ-40% מהנשים סובלות מרמה כזו או אחרת של נשירת שיער. נשים פחות מדברות על זה, מה שיוצר מצג שווא כאילו מדובר בתופעה נדירה. 

ישנן כמה סיבות למראה דליל. סיבות נפוצות לנשירת שיער נשים עלולות להיות:
סיבות גופניות: תזונה לקויה, דיאטות כסאח טרנדיות ללא כל תמיכה רפואית ראויה, מחסור בוויטמינים.
טיפול לקוי בשיער: ריבוי סלסולים, החלקות, וצבע בשיער או תכשירים כימיקליים קשים שגורמים נזק לשיער לאורך זמן.
שינויים הורמונליים: שינויים שנגרמים בעקבות היריון, לידה וגיל המעבר. 
גורמים נפשיים: סיבות נפשיות כמו טראומות נפשיות ולחץ שגורם למצב נפשי רעוע עלולות לגרום לנזק גופני, במקרה זה נשירת שיער נשים. 

אילו פתרונות קיימים להתקרחות?

השתלת שיער
השתלת שיער פותרת את בעיית השיער הדליל הנפוץ בקרב נשים ואת בעיית ההתקרחות הגברית הנפוצה. שיער מלא מעניק מראה צעיר יותר, וחוסך את הצורך ברכישת תכשירים וכדורים מיוחדים. חשוב לזכור כי למרות שמדובר בהליך פשוט יחסית, מדובר בהליך כירורגי. השתלת שיער מתבצעת בהרדמה חלקית שבמהלכה מוזרק חומר הרדמה לאזור שבו תתבצע ההשתלה. 


לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם
loading

תוספות שיער

תוספות שיער עשויות משיער טבעי ואיכותי והן משתלבות בשיער הקיים. תוספות שיער קלות במשקלן כך שהן אינן מורטות את השיער של הקרקפת, וגודלן מותאם באופן אישי על מנת לכסות את האזור הבעייתי. תוספות שיער פופולריות בקרב נשים, שכן בניגוד לגברים, לא מדובר באזור אחד שמקריח אלא במספר אזורים דלילים. תוספות שיער לא מגבילות בתנועה והן אינן מפריעות לשגרת החיים הרגילה שלכן. 


תוספות שיער

תכשירים במרשם רופא

היירגיין (hair gain): תכשיר המיועד להצמחת שיער בקרב גברים בני 18-49, הסובלים מהתקרחות על רקע תורשתי. התכשיר מבוסס על מינוקסידיל ותפקידו לסייע בהזרמת הדם לאזור הקרקפת. את מידת היעילות ניתן לבחון לאחר שלושה חודשי טיפול לפחות. ישנם כמה ריכוזים לתכשיר ורק הנמוך שבהם - 2%, מאושר לשימוש לנשים.
פינאסטריד: במצבי התקרחות מסוימים (קלים בעיקר) ניתן לנסות טיפול ע"י מרשם בתרופה שנקראת פינאסטריד. התרופה אינה כלולה בסל הבריאות. 

תכשירים ללא מרשם:
ברשתות הפארם ובחנויות טבע נמכרים מגוון רחב של מוצרים למניעת נשירת שיער, אולם יעילותם של רבים מהם מוטלת בספק. כדאי תמיד להתייעץ עם רופא עור לפני רכישת שמפו כזה או אחר, כדי לוודא שהרכיבים לא יגרמו נזק לעור הקרקפת. 


לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם
loading
השתלת שיער

אולי יעניין אותך גם: