דלג לתוכן

השתלת שיער כל מה שצריך לדעת על התהליך

דלילות או התקרחות, בארץ או בחו"ל: הכל על השתלת שיער. מהן השיטות המובילות להשתלת שיער, מאיזה גיל אפשר לעשות השתלת שיער, השתלת שיער לנשים לעומת השתלת שיער לגברים, איפה אפשר לעשות השתלת שיער, וכמה זה עולה?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער?

השתלת שיער פותרת את בעיית ההתקרחות הגברית ואת בעיית השיער הדליל הנפוץ יותר בקרב נשים. שיער מלא מעניק מראה צעיר יותר, וחוסך את הצורך ברכישת תכשירים וכדורים מיוחדים שמבטיחים קרקפת שעירה כמו בצעירותכם, לאו דווקא עם תמורה מספקת. השתלת שיער היא הליך כירורגי בהרדמה חלקית שבמהלכו מוזרק חומר הרדמה לאזור שבו תתבצע ההשתלה.

שיטות מובילות להשתלת שיער

קיימות מספר שיטות לביצוע השתלת שיער. אנו נתמקד כאן בשיטות המתקדמות המובילות, ומה שמשותף להן הוא צורת הוצאת הזקיקים מהאזור התורם. האזור שממנו אוספים את השיער להשתלה מגולח וממנו נלקחים הזקיקים שיועברו לאזור המושתל. 

שיטת FUT (Follicular unit transplantation)

בשיטת FUT, ראשית מוציאים מהאזור התורם שנמצא לרוב בחלק האחורי של הקרקפת אשר מאופיין בשיער עבה וחזק יותר, רצועת עור עם שיערות. לאחר מכן מפרידים את השערות ליחידות של 2-4 שערות בכל יחידה. בשלב הבא הרופא מבצע נקבים קטנים באיזור ההשתלה ומחדיר את יחידות זקיקי השיער.

שיטת Micro Follicular Unit Extraction, או בקיצור: מיקרו FUE

שיטה זו היא בעצם הגרסה המתקדמת והמשודרגת של FUT. ב-FUE משתילים כ-4,000-5,000 זקיקים במפגש אחד שיכול להימשך 5-8 שעות. ראשו של המטופל יגולח לגמרי, ולכן זו שיטה נפוצה יותר בהשתלת שיער לגברים. בהשתלת FUE הרופא מוציא את זקיקי השיערות מהאזור התורם באמצעות מחט בקוטר מיניאטורי. הזקיקים שנלקחו מהאזור התורם עוברים טיפול בתמיסה שמנקה ומחזקת אותם. לאחר מכן הם מושתלים בתעלות שנפתחו באזור ההשתלה. השתלת שיער בשיטת FUE כמעט ואינה משאירה צלקות וסימנים וזמן ההחלמה ממנה הוא קצר, בערך כחמישה ימים.

שיטת Direct Hair Implantation, או בקיצור: DHI

בשיטה זו מוציאים את זקיקי השיער מהאזור התורם ומעבירים אותם לטיפול בתמיסה שמנקה ומחזקת אותם עד שהם מוכנים להשתלה. כל זקיק מוכנס ידנית למזרק טיטניום עדין שדומה לעט. לאחר מכן מזריקים את הזקיק למקום הרצוי, ללא צורך בחריצת תעלות לפני ההשתלה. זמן ההחלמה מהיר יחסית, אין צורך בגילוח האזור הנתרם, ולכן זו שיטה פופלרית כשמדברים על השתלת שיער לנשים. 

השתלת שיער

השתלת שיער לגברים

ישראל היא מעצמה עולמית של התקרחות בקרב גברים. בזמן שהשכנים שלנו מעבר לים מתפארים בבלורית מרשימה עד גיל מאוחר, אצלנו הגברים מתחילים לסבול מהתקרחות כבר בגיל 16. יותר ויותר בני נוער מתגייסים לצבא עם מפרצים בצדדים, ועד שהם משתחררים מהשירות המפרצים כבר עמוקים וקו השיער לא הולם את גילם. להתקרחות המוקדמת יש סיבות גנטיות לצד סיבות הקשורות לשינויים סביבתיים במאה ה-21. השתלת שיער לגברים מתגברת על הבעיה ופותרת את בעיות הביטחון העצמי הנלוות לכך. 
בעבר גברים נהגו לחבוש פאה, אך זו אינה נותנת מראה טבעי, טובה ויקרה ככל שתהיה. גם כיסוי אזור ההתקרחות בשיטת "הלוואה וחיסכון" שבה מאריכים צד אחד של השיער עלולה לגרום למבוכה אם מזג האוויר בחוץ גורם להתנופפות השיער ברוח. אפילו טרנד קעקוע הנקודות שמדמות שיער קצוץ לא מביא למראה טבעי כמו השתלת שיער לגברים. רוב הגברים שמבצעים השתלת שיער שבים לתפקוד כמעט מלא כבר למחרת הטיפול או תוך ימים בודדים.

השתלת שיער לנשים

נשירת שיער אינה בעיה של גברים בלבד, לא מעט נשים סובלות גם הן משיער דליל ומאובדן שיער. בין הסיבות העיקריות למראה הדליל ונשירת שיער ניתן למנות תזונה לקויה, מחסור בוויטמינים, דיאטות כסאח שאין להן תמיכה רפואית, שינויים הורמונליים בעקבות היריון, לידה וגיל המעבר, וכן טיפולי שיער מרובים שגורמים נזק לזקיקים כמו סלסולים, החלקות, ותכשירים כימיים. גם סיבות נפשיות עלולות לגרום לנזק ולנשירת שיער. השתלת שיער לנשים פותרת את הבעיה ויכולה להביא לשיפור במראה ובביטחון העצמי. 

השתלת שיער תהליך החלמה

האזור התורם ממנו נלקחו הזקיקים מחלים כעבור כארבעה ימים, שלאחריהם לא ניתן לראות מהיכן נלקח השיער להשתלה. זמן ההתאוששות של האזור המושתל אורך כשנה. בימים הראשונים ייפלו הגלדים ועמם השיער המושתל, אך אל חשש! זה חלק בלתי נפרד מההחלמה, מדובר רק בשיער שמעל פני העור. הזקיקים עצמם נותרים במקומם והם בעלי עמידות גבוהה. לאחר כשלושה חודשים ניתן לראות שיפור משמעותי, וכעבור כשנה יצמח שיער מלא ובריא. 

השתלת שיער לנשים

מה הם סיכויי ההצלחה של השתלת שיער?

אם רופא עור מומחה ומנוסה בהשתלת שיער מבצע את ההליך לאחר שערך הליך סינון שבוחן את התאמתכם לפרוצדורה, השתלת השיער צפויה להצליח. לכן חשוב לבדוק היטב מה ההכשרה של אנשי הצוות במקום שבו אתם בוחרים לבצע השתלת שיער. 

השתלת שיער - בארץ או בחו"ל?

בשנים האחרונות השתלת שיער הפכה לתעשיית ענק עם כמעט רכבת אווירית של ישראלים שיצאו לעשות את התהליך בטורקיה. לכל מקום יש את היתרונות שלו:

השתלת שיער בישראל:

פיקוח: משרד הבריאות מפקח על התחום. את ההשתלות מבצעים רופאים מוסמכים. בנוסף, יש פיקוח על הציוד ועל החומרים שבהם משתמשים לצורך השתלת השיער. 
בדיקה מקדימה פנים אל פנים: בדיקת התאמתכם להליך מתבצעת במרפאה עם הרופא המשתיל פנים אל פנים, ולא על ידי העברת מסמכים וצילומים. 
שירות בעברית: הרופאים ישראלים ודוברי עברית. ניתן לפנות למרפאה באופן חופשי לפני ואחרי הטיפול.
המשך מעקב בארץ: הרופאים וצוות המרפאה הישראלים ימשיכו את המעקב אחריכם עד להחלמה המלאה. 

השתלת שיער בטורקיה:

מחיר: עלות השתלת שיער בטורקיה נמוכה ב-30%-50% בהשוואה לישראל. הטיפול הכולל עשוי להיות זול משמעותית גם לאחר הוספת הטיסה והלינה. 
ניסיון ומיומנות: טורקיה הובילה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיער ונוהרים אליה מכל אירופה וארצות הברית כדי לבצע השתלות שיער, השתלת גבות, ואפילו השתלת זקן. 

השתלת שיער מחיר - כמה עולה השתלת שיער?

כמו בכל תחומי הרפואה האסתטית, מחיר השתלת שיער נקבע על ידי מגוון משתנים. בממוצע, השתלת שיער בישראל עולה בין 20,000-35,000 שקלים. מחירה של השתלת שיער בטורקיה עומד על כ-9,000 עד 15,000 שקלים. ניתן למצוא גם במחיר נמוך יותר, אך חשוב מאוד לוודא מי עומד מאחורי התהליך ולבדוק באופן זהיר וקפדני כל מרפאה לפני שמחליטים על ביצוע תהליך השתלת שיער. 

לקבלת ייעוץ, מידע ומחירים של השתלת שיער, מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

השתלת שיער שאלות ותשובות

איך אפשר לטפל בהתקרחות אצל גברים ונשים?

ניתן לטפל בהתקרחות באמצעות תכשירים רפואיים ובאמצעות טיפולים שונים. אחד הטיפולים בהתקרחות הוא השתלת שיער. קיים מגוון שיטות רחב של השתלת שיער לגבר וגם של השתלת שיער לנשים. 

איזה שיטות הן המובילות להשתלת שיער?

השתלת שיער יכולה להתבצע במספר שיטות, המובילות שבהן הן FUT, FUE ו DHI-שהמשותף להן הוא צורת הוצאת זקיקי השיער מהאזור התורם וההשתלה באזור המיועד.

איזה שיטה של השתלת שיער פופולרית בקרב הנשים?

שיטת DHI. Direct Hair Implantation היא שיטת השתלת שיער לנשים שבה מוציאים את זקיקי השיער מהאזור התורם, מעבירים לטיפול בתמיסה ומזריקים את הזקיק למקום הרצוי באמצעות מזרק טיטניום הדומה לעט. הפופולריות של השיטה בקרב הנשים נובעת מזמן ההחלמה הקצר יחסית ומכך שאין צורך בגילוח האזור הנתרם.

מה המחיר של השתלת שיער?

מחיר השתלת שיער נשים וגברים נקבע בהתבסס על מגוון משתנים. ובשנים האחרונות התפתחה תעשייה של השתלת שיער בארץ ובחו"ל (טורקיה). בארץ, השתלת שיער עולה בממוצע בין 20,000-35,000 שקלים. השתלת שיער בטורקיה עולה בממוצע 9,000 עד 15,000 שקלים. 

אולי יעניין אותך גם:

השתלת שיער >

על הרצפה ועל הכרית: כל הפתרונות לנשירת שיער

התקרחות היא בעיה רווחת בקרב הישראלים. מה ההבדל בין נשירת שיער אצל נשים לעומת נשירת שיער אצל גברים, איזה טיפולים קיימים, איך בוחרים בין השתלת שיער או...

7 טיפים לקראת טיפול הסרת שיער בלייזר

נמאס כבר משעווה וגילוח? החלטתם להיפרד משיער מיותר בגוף? מעולה! אספנו עבורכם שבעה דברים חשובים שחובה לדעת לפני שמתחילים טיפולי הסרת שיער בלייזר

השתלת שיער בטורקיה - איך זה עובד?

בשנים האחרונות הפכה טורקיה למעצמה מובילה של השתלות השיער. איך עובד התהליך, אילו חברות בולטות מציעות השתלת שיער בטורקיה, מה כלול בחבילה, למה לשים לב...

השתלת שיער סינטטי - כל המידע על ההליך החדשני

במקום לקחת שיער טבעי מאזור תורם, להזריקו לאזור הקרח ולהיכנס לתקופת התאוששות ממושכת, טכניקה חדשה מאפשרת השתלת שיער סינטטי במרקם ותחושה טבעיים

תגובות