דלג לתוכן

ניתוח לייזר בעיניים מחיר- כמה זה עולה?

מחיר ניתוח להסרת משקפיים יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ל-20 אלף שקלים לשתי העיניים. הפערים בין המרפאות גדולים, ולכן כדאי לעשות סקר שוק. אם יש לכם ביטוח משלים בקופת החולים שלכם, ייתכן שאתם זכאים להנחה משמעותית וליהנות ממחיר ניתוח לייזר בעיניים משתלם במיוחד

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים של הסרת משקפיים?

ינואר 2023

משקפיים הם כלי עזר נהדר לתיקון ראייה והם בהחלט יכולים לשפר את איכות החיים אצל אנשים שסובלים מבעיות ראייה כמו קוצר ראייה, רוחק ראייה, ובעיות נוספות. אבל רוב האנשים שצריכים משקפיים או עדשות מגע, לא כל כך יסכימו לשלב את הביטוי ״איכות חיים״ בסיפור הזה. משקפיים אמנם עוזרים לנו לראות טוב, אבל הם יכולים להיות מאוד מסורבלים ובמספר מצבים שבהם בלתי אפשרי להרכיב משקפיים, הם ממש לא יכולים לעזור לנו. אם משקפיים מסרבלים לנו את שגרת החיים ועדשות מגע עלולות להיות לא נוחות ומגרות, אז מה כבר נשאר לנו? הבחירה של אנשים רבים היא ניתוח לייזר בעיניים שמבטלת את התלות שלהם במשקפיים. אחד החסמים העיקריים של ממושקפים הוא מחיר ניתוח לייזר בעיניים, ותמיד מחפשים מרפאות שמציעות מסלולי תשלום משתלמים ואפילו הנחות והטבות דרך קופות החולים. 

המטרה של ניתוח לייזר בעיניים היא הסרת משקפיים על ידי עיצוב פני רשתית העין מחדש לתיקון הראייה. ניתוח לייזר בעיניים הוא הליך נפוץ שנחשב בטוח עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד שעומדים על 95%, אם כמובן נמצאתם מתאימים בפגישת הייעוץ ובדיקת ההתאמה. 

כמה עולה ניתוח לייזר בעיניים

הדבר הראשון שאנשים מחפשים הוא מידע על מחיר ניתוח לייזר בעיניים, אפילו עוד לפני שהם יודעים אם הם מתאימים לניתוח כזה או לא. בהמשך נפרט על בדיקת ההתאמה, אך כבר כעת נגיד שאם נמצאתם מתאימים, יש לניתוח הזה עלות לא נמוכה. הסיבה לכך שניתוח לייזר בעיניים לא מכוסה במסגרת סל הבריאות היא שמדובר בהליך אסתטי שאינו הכרח רפואי ברוב המקרים. לכך יש יוצא דופן אחד וזה מצב רפואי שבו יש פער במספרים בין שתי העיניים שעולה על שלושה מספרים, או בשם הקליט - אנאיזומטרופיה. בגלל מחיר ניתוח לייזר בעיניים לא מעט אנשים חושבים עוד רגע לפני שהם פונים לבדיקת ההתאמה, אבל אנחנו ממליצים לגשת לבדיקה בכל מקרה. הבדיקה עצמה ללא תשלום וללא התחייבות, כך שאין לכם שום דבר להפסיד. 

מחיר הסרת משקפיים בלייזר משתנה בין מרפאה למרפאה ובין המכונים השונים וההבדלים במחירים יכולים להיות משמעותיים. מחיר ניתוח לייזר בעיניים נע בין 7,000 לבין 20,000 שקלים. המחיר מושפע מסוג המרפאה או המכון, הוותק והניסיון של הרופא המנתח, שיטת הניתוח ואופי הניתוח המשתנה בין כל מטופל ומטופל. לעיתים ניתן לבחור לעבור את הניתוח אצל מנהל המרפאה ואז צפוי תשלום גבוה יותר. עם זאת, קופות החולים מציעות השתתפות מסוימת בעלות הניתוח שמשתנה מקופה לקופה ובין הביטוחים המשלימים. ברוב המקרים יש גם תקופת המתנה, בדרך כלל שישה חודשים מיום ההצטרפות לביטוח המשלים, אך ייתכנו מצבים ללא תקופת המתנה. ישנם מקרים שבהם מחיר ניתוח לייזר בעיניים דרך קופת החולים ומרפאות שבהסדר יכול להיות נמוך משמעותית בהשוואה לדרכים אחרות.

ניתוח לייזר בעיניים מחיר

ניתוח לייזר בעיניים מחיר כללית

שני מסלולי הביטוח המשלים בקופת חולים כללית, זהב ופלטינום, מזכים בהנחה משמעותית במחיר ניתוח לייזר בעיניים. גובה ההשתתפות העצמית משתנה ממכון למכון שעובדים עם הקופה ומושפע משיטות הניתוח השונות. המחיר נע בין 3,800 לבין 8,500 שקלים לניתוח בשתי העיניים, כשהמחיר לעין אחת מתחיל ב-2,300 שקלים. תיתכן גם תוספת תשלום עבור מנתח בכיר בחלק מהמכונים. 

ניתוח לייזר בעיניים מחיר לאומית

קופת חולים לאומית מציעה השתתפות עצמית ברמות משתנות עבור מבוטחי לאומית כסף ולאומית זהב. בתוכנית זהב המחיר שתשלמו יהיה נמוך יותר והוא נע בין 4,000 ל-9,200 שקלים. עבור מבוטחי לאומית כסף ההשתתפות העצמית נעה בין 5,700 ל-11,000 שקלים עבור ניתוח לייזר בשתי העיניים. בשתי תוכניות הביטוח המשלים חלה תקופת המתנה של שישה חודשים.  לאומית עובדת עם חמש מרפאות: שבע עיניים, אסותא, עין טל הדסה, עיניים, וקר שירותי רפואה. 

ניתוח לייזר בעיניים מחיר מאוחדת

בקופת חולים מאוחדת ישנן שתי דרגות של מימון. הדרגה הראשונה למבוטחי מאוחדת עדיף ללא תקופת המתנה, כלומר ניתן לקבל את השירות מיד ברגע ההצטרפות. מאוחדת שיא מעניקה הנחות גדולות יותר אך חלה תקופת המתנה של שישה חודשים. מחיר ניתוח לייזר בעיניים עבור מבוטחי מאוחדת בשתי העיניים נע בין 4,100 לבין 8,000 שקלים, בעוד שללא ביטוח משלים המחירים כמעט כפולים. קופת חולים מאוחדת עובדת עם ארבע מרפאות: אסותא, עין טל הדסה ירושלים ותל אביב, וקר שירותי רפואה. מבוטחי מאוחדת שיא יכולים לגשת גם למרפאת עיניים שנמצאת בהסדר עבורם בלבד.

ניתוח לייזר בעיניים מחיר מכבי

קופת חולים מכבי עובדת עם ארבע מרפאות בהסדר: קר, אסותא, עין טל הדסה ושבע עיניים. הקופה מסבסדת מחיר ניתוח לייזר בעיניים רק עבור מבוטחי מכבי שלי, ויש צורך בתקופת המתנה של שישה חודשים מרגע ההצטרפות לביטוח המשלים. העלויות במכבי שלי עבור ניתוח לייזר בעיניים נעות בין 1,000 שקלים לבין 8,100 שקלים לניתוח בשתי העיניים. קיימים פערים גדולים במחירים בין המרפאות השונות בהסדר וגם בשיטות הניתוח השונות, כששיטות לאסיק wavefront במרפאת קר שירותי רפואה תחת הביטוח המשלים מכבי שלי היא האפשרות הזולה ביותר. במקרה של ניתוח חוזר לאחר ביצוע הניתוח הראשון דרך מכבי, השירות יינתן ללא עלות. 

הסרת משקפיים בלייזר מחיר

ניתן לראות שיש פערים משמעותיים במחירים בין קופות החולים השונות, בין הביטוחים המשלימים השונים בכל קופה ואפילו בין המרפאות עצמן תחת ההסדר עם מבוטחי אותה הקופה. אם אתם שוקלים לבצע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, כדאי לבדוק מה האפשרות הכי משתלמת עבורכם שתפחית משמעותית את ההוצאות של הניתוח לרמה שתעמוד בתקציב שלכם ותוביל לשיפור ניכר בחיים. כדאי לדעת שלטווח ארוך מדובר בחיסכון כספי, משום שלא תצטרכו עוד לקנות משקפיים ולהשקיע בציפויים נגד שריטות, וגם לא לרכוש עדשות מגע. 

בדיקת התאמה לקראת ניתוח לייזר בעיניים

יש לנו עוד חוב קטן בשבילכם, הבטחנו שנרחיב מעט על בדיקת ההתאמה. עוד לפני שאתם מתחילים להכין תקציב עבור ניתוח לייזר בעיניים, פשוט תיגשו לבדיקת התאמה. כדאי לדעת שרק 70% מהנבדקים נמצאים מתאימים לניתוח. המדדים שנבדקים בבדיקת ההתאמה כוללים יציבות המספר, גיל, הריון, עובי הרשתית, מצבים רפואיים שגורמים ליובש בעיניים, ומספר גבוה מאוד. במהלך הניתוח נעשה שיוף של הרשתית כדי לשנות את אופן שבירת קרני האור בעיניים ולכן היא צריכה להיות עבה מספיק כדי לאפשר את השיוף. אי יציבות של המספר במשקפיים מצביע על מגמה של שינוי תכוף במספר ומשום שניתוח לייזר בעיניים לא מונע את השינויים הללו, מגמה כזו תביא לתוצאות לא טובות של הניתוח ויש חשש שזמן קצר לאחריו שוב ישתנה המספר והתיקון כבר לא יהיה רלוונטי. 

הריון והנקה גורמים לשינויים הורמונליים שיכולים להשפיע על הראייה ולהביא לשינויים באיכות הראייה ולשינוי במספר וזה נופל תחת אי יציבות של המספר במשקפיים. נשים מניקות, בניגוד להריוניות, יכולות עדיין להימצא מתאימות לניתוח אם עברו בהצלחה את בדיקת ההתאמה, בעוד שעבור הריוניות ההמלצה היא לחכות לאחר סיום ההריון כדי לא להעמיד בסכנה את ההריון עצמו ואת העובר. הגיל המינימלי לביצוע ניתוח לייזר להסרת משקפיים הוא 18 ברוב המקרים, ואמנם אין הגבלה על הגיל העליון, אך לרוב הוא לא יעבור את 60. 

מאילו מרפאות להסרת משקפיים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

ניתוח לייזר בעיניים מחיר - שאלות ותשובות

כמה עולה ניתוח לייזר בשתי העיניים?

להליך ניתוח לייזר בעיניים מחיר שנע בין 7,000 שקלים ל-20,000 שקלים בשתי העיניים. במצבים שבהם צריך לנתח רק עין אחת המחיר יהיה נמוך יותר. הסיבה להבדלים בין הקצה העליון של טווח המחירים לקצה התחתון הם סוג המרפאה או המכון, ניסיון הרופאים המנתחים, תוספת תשלום אפשרית במקרה של רופא בכיר, וסוג הניתוח עצמו. כדאי לזכור שלא כל אחד מתאים לכל סוגי הניתוחים ולכן ייתכנו הבדלים במחיר שמוצע לכם. 

האם ניתן לקבל הנחות על מחיר ניתוח לייזר בעיניים?

יש מרפאות שמציעות מבצעים והנחות מעת לעת על פי חגים, ימי מכירות מיוחדים, אוכלוסיות כמו חיילים וסטודנטים, חבר מביא חבר, ועוד. בנוסף, קופות החולים מציעות הנחות משמעותיות דרך הביטוחים המשלימים. חלק מקופות החולים מציעות הנחה על ניתוח לייזר בעיניים בשני הרבדים של הביטוח המשלים, ואחרות מציעות רק ברובד העליון.

כמה עולה בדיקת התאמה לניתוח לייזר בעיניים?

ברוב המוחלט של המקרים בדיקת התאמה ניתנת ללא כל תשלום או התחייבות. לכן, עוד לפני שאתם חושבים על מחיר ניתוח לייזר בעיניים, כדאי לגשת לבדיקת התאמה כדי לוודא שאתם בכלל יכולים לעבור את הניתוח ולאיזה סוג ניתוח אתם מתאימים. לאחר שתגלו אם אתם בין 70% המטופלים שמתאימים לניתוח, ותדעו לאיזה סוג ניתוח העיניים שלכם מתאימות, תוכלו להבין את העלויות המדויקות ולהיערך לכך בהתאם.

איך ניתוח להסרת משקפיים חוסך כסף בעתיד?

אנשים שסובלים מבעיות ראייה רוכשים לאורך עשרות שנים כמות אדירה של משקפיים יקרים, עם ציפויים להגנה על העדשות שמקפיצים את המחיר. גם עדשות מגע אינן עניין זול, ואם אתם רוכשים עדשות חודשיות או למעלה מכך יש להוסיף גם את עלות התמיסות. ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הוא הוצאה חד פעמית שמבטלת את כל ההוצאות המתמשכות האחרות.

עוד מידע על הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...

ניתוח לייזר בעיניים: כל מה שצריך לדעת לפני ואחרי

החלטתם שהגיע הזמן לנפנף את המשקפיים מהשגרה שלכם? נמאס לכם לקוות שהעדשה תתיישב טוב בעין מבלי לגרום לדמעות ואדמומיות? ניתוח לייזר בעיניים יכול לשפר את...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

מידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר בקופות החולים

הסרת משקפיים בלייזר בביטוח המשלים של לאומית

נמאס לכם מהמשקפיים או מהעדשות ואתם שוקלים כבר תקופה לעבור הסרת משקפיים בלייזר? רגע לפני שתיגשו לעניין אולי כדאי שתדעו שקופות החולים מסבסדות את הליך...

הסרת משקפיים בלייזר: כללית מושלם פלטינום

שירותי בריאות כללית מאפשרת לחברי כללית מושלם פלטינום, הביטוח המשלים של הקופה, לעבור הליך הסרת משקפיים בלייזר בסבסוד של כללית באחד מהמרכזים שאיתם...

הסרת משקפיים בלייזר: מכבי שלי

קופות החולים השונות מציעות לסבסד חלק מהמחיר של הליכים רפואיים וקוסמטיים שונים ללקוחותיהם וזאת בתנאי שהצטרפת לביטוח המשלים שלהן. כך למשל, כאשר מדובר...

הסרת משקפיים בלייזר: מאוחדת שיא ומאוחדת עדיף

הסרת משקפיים בלייזר הפכה להליך פופולרי, אך כמו כל פרוצדורה רפואית, היא איננה זולה. קופת חולים מאוחדת מאפשרת למבוטחיה בביטוחים המשלימים- מאוחדת עדיף...