דלג לתוכן

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת משקפיים - איך עושים את זה, איפה עושים את זה, האם הניתוח כואב, וכמה עולה ניתוח לייזר בעיניים

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצה לקבל ייעוץ, מידע ומחירים?

מי שמרכיב משקפיים יודע שלפעמים התלות הזאת בעזר חיצוני יכולה להגביל, לסרבל ולאתגר לא מעט. רבים מבין מרכיבי משקפיים חוששים לעשות שימוש בעדשות מגע, אך הסרבול שבהרכבת משקפיים מקשה על ביצוע פעילות גופנית, ואפילו בילוי בים או בבריכה הופך למסורבל, ועדיין הרעיון של הסרת משקפיים בלייזר גורם לחלק ממרכיבי המשקפיים לחשוש. 

האמינו לנו, אנחנו מכירים כאן ממקור ראשון את הקטע הזה של להירדם על הספה ולהתעורר עם משקפיים מעוכים במקרה הטוב, שבורים במקרה הפחות טוב, אנחנו גם מכירים את ההרגשה של להירדם בטיסה עם עדשות מגע ולהתעורר עם עיניים אדומות ויבשות שצורחות ״תוציאו ממני את העדשות!״. אנחנו אפילו יודעים איך זה לנסות לצאת מהבית מהר לעבודה אבל להתעכב חצי שעה עד שנזכרנו איפה הנחנו את המשקפיים בפעם האחרונה. לא סתם אנחנו שייכים ל-15% ממרכיבי המשקפיים שבחרו  באפשרות של הסרת משקפיים בלייזר.

באילו שיטות עושים ניתוח להסרת משקפיים

ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר מתחלקים לשני סוגי שיטות עיקריים שכוללים טכניקות שונות, אך שני הסוגים עושים את אותו הדבר, והשיטות הן שיוף וחיתוך. 

הסרת משקפיים בחיתוך: שיטות החיתוך, הכוללות הליכי Lasik ו-Intralasik, שהיא השיטה המתקדמת ביותר לביצוע ההליך, מבוצעות בעומק הקרנית. במהלך ההליך הזה, מבצעים הרמה של השכבה החיצונית של הקרנית ועובדים ישירות על החלק העמוק יותר שלה. לאחר התיקון, השכבה שנחתכה מהרקמה, מוחזרת למקומה ומתאחה אל תוך עצמה. ההליך הזה מאפשר החלמה מהירה יותר מההליכים האחרים. על פניו, לאחר יממה בלבד כבר ניתן לחזור לחיים רגילים, אך בהחלט אפשר לקחת כמה ימי מנוחה מהעבודה. ההליך נחשב ליותר פולשני ולכן גם בעל יותר סיכון לזיהומים. 

הסרת משקפיים בשיוף: שיטות הסרת משקפיים על ידי שיוף מתבצעות על פני השטח של הקרנית, ובהן משייפים את השכבה שמתחת לשכבת האפיתל. תחת השיטות האלה נכללות הסרת משקפיים בלייזר בשיטת שיטת PRK שהיא הוותיקה ביותר, ובה מסירים את שכבת האפיתל כדי להגיע לשכבה מתחתיה שצריך לשייף. השיטות החדשות יותר נקראות Lasek, ASA, Epilasic, ובהן רק מזיזים רק את שכבת האפיתל. בכל אחת מהשיטות הללו מזיזים את שכבת האפיתל באופנים שונים ואז משייפים את השכבה שמתחת. 

ההליך של ניתוח לייזר בעיניים בשיטות הללו קצר מאוד, עד 20 דקות, והוא לא מצריך חיתוכים כלל. זמן ההחלמה הוא מספר ימים שבהם עלולים לחוש בכאבים קלים ובחוסר נוחות. עם זאת, השיטות הללו נחשבות לבטוחות מאוד עם אחוזי הצלחה גבוהים. התנאים שבהם צריך לעמוד כדי לעבור את ההליך הם להיות בני 18 ומעלה עם יציבות במספר המשקפיים במהלך השנה שלפני הניתוח. אם אתם עומדים בשני התנאים הללו, זה הזמן לעבור בדיקת התאמה שבה ייבדק מספר המשקפיים שלכם אל מול עובי הקרנית. באופן הזה ניתן לחשב מה יהיה עובי הקרנית שיישאר לאחר הניתוח. אם העובי הצפוי לאחר הניתוח הוא דק מדי, לא תוכלו לעשות ניתוח להסרת משקפיים כדי לא לגרום נזקים. 

הסרת משקפיים בלייזר

איך בודקים התאמה להסרת משקפיים בלייזר?

כל מרפאה שמבצעת ניתוחי לייזר בעיניים, מבצעת בדיקת התאמה כדי לבדוק אם אתם מתאימים לניתוח, ואם כן - אילו מהשיטות מתאימות עבורכם, לא תמיד כל השיטות מתאימות לכל המטופלים. לרוב בדיקות ההתאמה נמשכות זמן רב יותר מההליך עצמו, שנמשך, בכל אחת מהשיטות, בין 10 דקות לבין חצי שעה. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתבצע בהרדמה מקומית עם טיפות עיניים מאלחשות, ולפעמים ניתנן גם כדור הרגעה. 

ניתוחי לייזר בעיניים הם בעלי הצלחה גבוהה הודות לבדיקת ההתאמה המדוקדקת ובנוסף מתקיימת גם בדיקה אופטומטריסטית לדיוק במספר המשקפיים ובדיקה של רופא העיניים, כל אלה עוד לפני ההליך עצמו. כל מטופל או מטופלת שהרופא הבודק מזהה אצלם בעיה כלשהי במבנה העין, קרנית בעובי לא מתאים, לקות ראייה שמתגלה בבדיקות וכל דבר חריגה אחרת - יקבלו דחייה ולא יתאפשר להם לעשות את הניתוח. המרפאות מנתחות רק מועמדים שצפויים לתוצאה מיטבית. לניתוחי הסרת משקפיים בלייזר יש אחוזי הצלחה של 95%, והמקרים שבהם נגרם נזק ממשי הם אפסיים. סיבוכים שעשויים לקרות בתדירות יותר גבוהה לא מביאים לנזקים קשים וברוב המקרים הם ניתנים לתיקון על ידי ניתוח נוסף שנקרא ניתוח תיקון. בחלק מהמקרים אכן יש ירידה בהצלחה של הניתוח עם הזמן עקב תהליך טבעי המתרחש בגוף בזמנים משתנים ולא ניתן לעצור אותו, עם הניתוח או בלעדיו.

ניתוח לייזר בעיניים הפך מבוקש יותר ויותר בשנים האחרונות והוא נחשב בטוח. החשש סביב ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר הולך ופוחת עקב המקצועיות של הרופאים המנתחים שהולכת וגדלה, והאופן שבו מנגישים את המידע למטופלים, וכמובן הטכנולוגיה שרק הולכת ומשתכללת. תופעות הלוואי אף הן די קלות ברוב המקרים, לעתים אפילו קלות יותר מתופעות שעלולות לקרות בשימוש בעדשות מגע, מה שהופך את הניתוח לפופולרי אפילו יותר. 

כמה עולה ניתוח לייזר בעיניים?

המחיר של ניתוח להסרת משקפיים בשיטות השיוף נע בין 6,000 ל-12,000 שקלים. ניתוחי Lasik ו-Intralasik, שיטות החיתוך מעט יקרים יותר ומתחילים ב-10,000 שקלים עד 12,000 שקלים. אם יש לכם ביטוח משלים בקופת החולים שלכם, בדקו אם אתם זכאים להנחה שיכולה להפוך את ההחלטה אם לעבור את הניתוח או לא לפשוטה יותר, או לפחות לזולה יותר. 

מאילו מרפאות להסרת משקפיים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

איפה עושים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ברחבי הארץ פועלות מרפאות רבות שמספקות את השירות של ניתוח להסרת משקפיים, הנה כמה דוגמאות:

מרכז עין טל הדסה: המרכז פועל במספר סניפים מצפון עד דרום, ותוכלו לבצע את ההליך בחיפה, תל אביב, כפר סבא, ירושלים, באר שבע וראשון לציון. המרכז עובד בשיתוף עם הביטוחים המשלימים בקופות החולים והצוות במרכז בעל מומחיות של מעל 20 שנה. 

רשת עיניים: הרשת הוותיקה של ד״ר שמואל לוינגר מפעילה ארבעה סניפים ברחבי הארץ, בתל אביב, ירושלים, חיפה, ובמרכז שבע עיניים בבאר שבע, המספק שירותי רפואה מתקדמים לכל תושבי הדרום. 

מרפאת אסותא אופטיק: רשת אסותא פועלת עם צוות מנתחים בכירים בעלי ותק בתחום רפואת העיניים ושפע של שנות ניסיון, ומנהלת אותו פרופסור אירית בכר. לרשת יש שישה סניפים בארץ לנוחיות המטופלים. 

רשת אמריקן לייזר: הרשת לאסתטיקה רפואית מפעילה 18 סניפים ברחבי הארץ ויש לה כ-20 שנות פעילות בתחום עם התמחות בטיפולי לייזר, בהם גם הסרת משקפיים. 

רשת קר לייזר: הרשת מאפשרת לבצע ניתוח לייזר לתיקון ראייה באחד מ-29 סניפיה הפרוסים בכל הארץ עם הסדר עם קופות החולים השונות וניסיון עשיר של יותר מ-20 שנה בטיפולים אסתטיים ובניתוח לייזר להסרת משקפיים.

הסרת משקפיים בלייזר מכבי: מבוטחי מכבי שלי זכאים לסבסוד ניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים במרפאות אסותא אופטיק תל אביב, קר תל אביב וקריית ביאליק, עין טל הדסה, ושבע עיניים. 

הסרת משקפיים בלייזר כללית: מבוטחי מושלם פלטינום זכאים לסבסוד השירות אצל יותר מעשרה נותני שירות, ובהם אמריקן לייזר, עיניים, אסותא אופטיק, קר לייזר, עין טל הדסה, ועוד. 

הסרת משקפיים בלייזר מאוחדת: קופת חולים מאוחדת מסבסדת הסרת משקפיים בלייזר לכל הביטוחים המשלימים, מאוחדת שיא ומאוחדת עדיף, ברמות שונות אצל ספקי שירות שונים. 

הסרת משקפיים בלייזר לאומית: מבוטחי לאומית זהב זכאים להנחה אצל ספקי השירות שבהסדר. לאומית עובדת עם קר שירותי רפואה, אסותא ראשון, עין טל הדסה, ושבע עיניים בנגב.

מאילו מרפאות להסרת משקפיים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

ניתוח לייזר בעיניים שאלות ותשובות

מי יכול לעשות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

ייתכן שכל מכון להסרת משקפיים והמרפאות השונות יגדירו תנאים שונים מעט, אך ככלל מדובר בניתוח שמבוצע מגיל 18 בלבד ללא שינוי במספר במהלך השנה שקדמה לניתוח. אפשר לנתח מספרים ממינוס 14 עד פלוס 6, וכן צילינדר עד 4. הקרנית צריכה להיות בעובי מסוים כדי להיות מועמד לניתוח לייזר בעיניים. 

אילו הכנות מיוחדות יש לקראת ניתוח לייזר בעיניים?

בכל אחת מהמרפאות שתבחרו תיקבע לכם בדיקת התאמה לקראת הסרת משקפיים בלייזר. הבדיקה כוללת ריאיון, שיחת תיאום ציפיות, בדיקת עיניים מקיפה, בדיקת היסטוריה רפואית מבחינת העיניים, בדיקת אופטומטריסט, ומיפוי קרנית. 

כמה עולה ניתוח לייזר בעיניים?

מחיר ניתוח הסרת משקפיים עולה בין 6,000 ל-12,000 שקלים, בהתאם למרפאה, לניסיונו של המנתח, ולסוג הניתוח. הביטוחים המשלימים של קופות החולים מסבסדים את העלויות וניתן לעשות את הניתוח בהשתתפות עצמית מופחתת. לאומית, מכבי וכללית מעניקות זכאות ברובד הביטוחי העליון - לאומית זהב, מכבי שלי וכללית מושלם פלטינום, ואילו מאוחדת מאפשרת ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מסובסד בשני הביטוחים, מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא. 

האם ניתוח להסרת משקפיים מחזיק מעמד לצמיתות?

רוב המנותחים ייהנו מראייה טובה לכל חייהם לאחר ניתוח לייזר עיניים, אך עבור עד 10% מהמנוחים יהיה צורך בניתוח נוסף כדי לשמור על חדות ראייה. ברוב המקרים מדובר במנותחים שהיה להם מספר גבוה או צילינדר גבוה. 

מידע נוסף על הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר בעיניים מחיר- כמה זה עולה?

מחיר ניתוח להסרת משקפיים יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ל-20 אלף שקלים לשתי העיניים. הפערים בין המרפאות גדולים, ולכן כדאי לעשות סקר שוק. אם יש לכם...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK

מה זה ניתוח PRK, למי השיטה הזו מתאימה, איך מתכוננים לקראתו, כמה זמן הוא נמשך, למה חשוב להימנע משפשוף עיניים אחרי ההליך ומתי חוזרים לשגרה מלאה - כל...

הסרת משקפיים בלייזר - ניתוח לייזר בעיניים

נמאס לכם לאבד משקפיים או למצוא אותם מעוכים אחרי שנרדמתם עליהם? התייאשתם מעיניים אדומות אחרי יום שלם של עדשות מגע? תנו לנו לספר לכם על ניתוח להסרת...

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת LASIK

מה זה ניתוח לאסיק, מי יכול לעשות ניתוחי לאסיק ו-INTRALASIK, איך מתכוננים לקראת ההליך, כמה זמן הוא נמשך, ממה צריך להיזהר ומתי חוזרים לשגרה - כל...